Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2012., 18:10   #1341
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
... Firci je ok lik, ja ga kao svaki manijak podrzavam
Normalno. Iako nije on baš SKROZ normalan i OK. Malo je previše u tome svemu, u toj EKV povijesti, još od onog Revisited projekta, pa sudjelovanja u dokumentarcu "Kao da je bilo nekad" itd. Štajaznam, malo je previše frik za moj ukus. Al dobro, bolje i to nego da je kao Žika.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 19:22   #1342
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
A u usporedbi s Dragaševim ovaj s muzika.hr je čisto smeće, ali totalno. Ne samo što je sama ideja za članak potekla iz komentara drugog članka (!!) nego imamo čitav niz neistinosti, generalizacija, vrijeđanja i provokacija, a osim toga ništa novo nije napisano. Mislim ono, "vojska zadrtih likova", "pseudointelektualna visina", "glasnici kulture nasilja i smrti".
Znači problem su ti vrijeđanja u članku, a nisu ti problem vrijeđanja autora tog članka i Dragaša u komentarima? Jedan lik uspijeva u svemu negdje vidjeti ustaše i nabija sve na svoj pravoslavni k.

Mislim da je članak bio potaknut čuđenjem da nešto tako benigno kao što je nečije drugačije mišljenje u svezi njihovog omiljenog benda može kod velikog broja ljudi izazvati ogromnu količinu bijesa, a čuđenje je tim već jer je riječ o bendu pacifističkog imidža. Zašto to ne bi bila legitimna tema članka?

Pridjevi kojima su Dragaša počastili mnogi komentatori su u najmanju ruku neukusni, a neukusu treba reći ne, bilo kad i bilo gdje
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:09   #1343
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
Znači problem su ti vrijeđanja u članku, a nisu ti problem vrijeđanja autora tog članka i Dragaša u komentarima? Jedan lik uspijeva u svemu negdje vidjeti ustaše i nabija sve na svoj pravoslavni k.
Komentari ispod članaka su a priori jedna od najdebilnijih stvari na internetu uopće tako da ih uopće ne čitam niti obraćam bilo kakvu pažnju na njih. Tu se naprosto ne može naići na išta pametno. Na nekakvoj skali su ispod tih komentara jedino komentari na Youtubeu.

Osim toga ovdje se radi o novinaru koji bi trebao imati kakav-takav standard u načinu izražavanja.

A i nije mi primarni problem vrijeđanje kao takvo nego općenito članak koji je nikako napisan.



Quote:
Mislim da je članak bio potaknut čuđenjem da nešto tako benigno kao što je nečije drugačije mišljenje u svezi njihovog omiljenog benda može kod velikog broja ljudi izazvati ogromnu količinu bijesa, a čuđenje je tim već jer je riječ o bendu pacifističkog imidža. Zašto to ne bi bila legitimna tema članka?
Kao prvo ne radi se o drugačijem mišljenju u vezi benda nego o načinu na koji je to mišljenje prezentirano. Kao drugo upravo se i radi o relativno malenom i ne baš reprezentativnom uzorku ljudi. A kao treće suština članka je otkrivanje tople vode. Kao da su te reakcije ne znam kako nevjerojatna stvar, to je prisutno u apsolutno svemu ikad, od bilo kojeg vida umjetnosti, politike, religije i svega za što su ljudi osobno vezani. Te u svemu tome ima jednih ljudi koji reagiraju bijesom, psovanjem, vrijeđanjem itd. te drugih koji to ne rade. A ja bih se iskreno začudio tek kad ne bi bilo ovako.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:47   #1344
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Naravno. I Flojda.
To koliko je neki band poznat/popularan u medijima, među smrtinicima sigurno nije jedino po čemu sudim da je netko precijenjen. Kad bih npr. uzela za mjerilo zastupljenost u eteru, ha čuj, barem u krugu gdje ja živim bi ispali podcijenjeni. Od onih sam koja je EKV otkrila prije xy godina, hm, 10-15, možda više () i zaljubila se u njihovu glazbu, slušala tribjute po ST-u. S vremenom se ipak nisam nešto zakačila za njih i štoviše neke pjesme koje su, ajmo reć na cijeni, postale su mi precijenjene, jednstavno dosadne, bezlične, bez neke posebne kvalitete. Moj stav, moj ukus. Ima li još ljudi koji tako tvrde ili ima obrnutih slučajeva, jesu li ti ljudi većina što to tvrde, don't care.
pa naravno da će ti se izlizati skoro sve šta si slušala prije 10-15 godina, ma već i nakon 3-5 pogotovo ako si konstatno svako malo slušala određen bend

ne pašu ni meni određene njihove pjesame, prvenstveno "budi sam na ulici" i "iznad grada" (sad kako one rangiraju na npr. jutjub ljstvici, nije me ni briga)

moji favoriti su "vrt", "radostan dan", "nisam mislio na to", "stvaran svet oko mene"

ima ih još, al nisam dugo slušao EKV pa sam zaboravio


općenito mi kod nijednog benda nije najdraža najkomercijalnija pjesma, u slučaju EKVa to je "samo par godina za nas", al neću zato reći da mi je bend zbog toga precijenjen
dida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 20:56   #1345
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
Komentari ispod članaka su a priori jedna od najdebilnijih stvari na internetu uopće tako da ih uopće ne čitam niti obraćam bilo kakvu pažnju na njih. Tu se naprosto ne može naići na išta pametno. Na nekakvoj skali su ispod tih komentara jedino komentari na Youtubeu.
A gdje je na toj skali ovo naše forumašenje?
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 22:08   #1346
Ne znam zbog čega je članak izvesnog opskurnog "novinara" ovoliko podigao prašinu,trebalo ga je samo ignorisati.
Naravno,cilj postavljanja tog smeća od strane gospodina crnog guje bila je čista provokacija,treba iskoristiti svaku priliku da se ispljuje bend čije ime nosi ova cenjena tema.Pročitao sam ranije sve postove sa ove teme,trebalo mi je par noći za to.Svaki njihov intervju,analiza pojedinih pesama,pa i sama diskusija o bendu bila je kod mene propraćena uz veliko zadovoljstvo.
U prvom postu na ovoj temi, zahvalio sam se mnogim forumašima koji su dali nemerljiv doprinos saznavanju mnogih,do tada,nepoznatih stvari o članovima benda.Posebno sam istakao Banderasa koji je imao čast da bude prijatelj sa nekim od članova(Magi) i da podeli neke svoje privatne anegdote..Preporuka za sve da pročitaju postove od prve strane,za koje smatram,da su možda najkvalitetniji na celom forumu,tj. ova tema je najkvalitetnije obrađena,i sve to zahvaljujući decentnim forumašima(sebe ne ubrajam tu).
Gospodin CG je opravdao svoj nick i avatar,doza cinizma je oduvek postojala,pa čak i doza malicioznosti kada je EKV u pitanju.Ne mogu svi biti veličine poput Obojenog programa.

Ipak,ne zameram mu previše jer je bar dosledan u tom mišljenju.Veći su mi problem oni koji navodno brane bend,a onda ide relativizacija u stilu "...ali su veoma precenjen bend,definitifno nisu u samom vrhu,njihove pesme postaju banalne i bezlične vremenom,suviše su utopističke i hermetične", i sve u tom tonu.Bolje odmah reći,ne prijaju mom ukusu, i tačka,brate!


Povod za "članak" bila je knjiga gospođe Lidije Nikolić,Magine prijateljice iz detinjstva.Potrebno je imati u vidu kontekst u kome je knjiga nastala,povod je bila sramna knjiga,žao mi je što ga pominjem,Aleksandra Ilića,čoveka koji je dao sebi za pravo da ispljuje bend i njihove pesme,pozivajući se na mrtvu Magi.Posle te knjige,dolazili su apeli,čak i od forumaša sa ove teme,da Lidija,koja se prva javno usprotivila na promociji "knjige" dotičnog,napiše svoju verziju,i tako pobije sramne tvrdnje ovog nekrofilnog luzera.

U prvi mah,Lidija je odbijala tako nešto, upravo da je ne bi optuživali za komercijalnu zloupotrebu Magi.Njen motiv je bio prikazivanje njene prijateljice u drugom svetlu od onog kakvim je bila izložena od strane javnosti.U toj knjizi se govori o osobi Margite Stefanović,kakva je bila kao klinka,koja su joj interesovanja,odnos sa roditeljima,odnos sa prijateljima etc.Tu je najmanje bilo reči o njenoj karijeri rock heroine,a još manje o bendu EKV.Tako da padaju u vodu teze izvesnog Dragasa i ostalih,na njihovu žalost.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 23:56   #1347
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
A gdje je na toj skali ovo naše forumašenje?
Kakvih sve ima oblika internetske komunikacije ovo je još super, bez obzira na sve.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 00:58   #1348
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
Znači problem su ti vrijeđanja u članku, a nisu ti problem vrijeđanja autora tog članka i Dragaša u komentarima? Jedan lik uspijeva u svemu negdje vidjeti ustaše i nabija sve na svoj pravoslavni k.

Mislim da je članak bio potaknut čuđenjem da nešto tako benigno kao što je nečije drugačije mišljenje u svezi njihovog omiljenog benda može kod velikog broja ljudi izazvati ogromnu količinu bijesa, a čuđenje je tim već jer je riječ o bendu pacifističkog imidža. Zašto to ne bi bila legitimna tema članka?

Pridjevi kojima su Dragaša počastili mnogi komentatori su u najmanju ruku neukusni, a neukusu treba reći ne, bilo kad i bilo gdje
Apsolutno se slazem, ponovo! Stil ponasanja, reakcije, dovoljno govore o samim ljudima. Tko bude kritican prema EKV, bit ce streljan. To je reakcija mase, Milan se valjda okrece u grobu. Na kome su nivou objektivno i na kome su nivou subjektivno je zabranjeno spominjati. E pa Heil Hitler! Valjda u Trecem Rajhu je bilo vise slobode. Al kako Obojeni program kaze: "Reci same govore, one su ti dovoljne..."
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 01:07   #1349
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Ne znam zbog čega je članak izvesnog opskurnog "novinara" ovoliko podigao prašinu,trebalo ga je samo ignorisati.
Naravno,cilj postavljanja tog smeća od strane gospodina crnog guje bila je čista provokacija,treba iskoristiti svaku priliku da se ispljuje bend čije ime nosi ova cenjena tema.Pročitao sam ranije sve postove sa ove teme,trebalo mi je par noći za to.Svaki njihov intervju,analiza pojedinih pesama,pa i sama diskusija o bendu bila je kod mene propraćena uz veliko zadovoljstvo.
U prvom postu na ovoj temi, zahvalio sam se mnogim forumašima koji su dali nemerljiv doprinos saznavanju mnogih,do tada,nepoznatih stvari o članovima benda.Posebno sam istakao Banderasa koji je imao čast da bude prijatelj sa nekim od članova(Magi) i da podeli neke svoje privatne anegdote..Preporuka za sve da pročitaju postove od prve strane,za koje smatram,da su možda najkvalitetniji na celom forumu,tj. ova tema je najkvalitetnije obrađena,i sve to zahvaljujući decentnim forumašima(sebe ne ubrajam tu).
Gospodin CG je opravdao svoj nick i avatar,doza cinizma je oduvek postojala,pa čak i doza malicioznosti kada je EKV u pitanju.Ne mogu svi biti veličine poput Obojenog programa.

Ipak,ne zameram mu previše jer je bar dosledan u tom mišljenju.Veći su mi problem oni koji navodno brane bend,a onda ide relativizacija u stilu "...ali su veoma precenjen bend,definitifno nisu u samom vrhu,njihove pesme postaju banalne i bezlične vremenom,suviše su utopističke i hermetične", i sve u tom tonu.Bolje odmah reći,ne prijaju mom ukusu, i tačka,brate!


Povod za "članak" bila je knjiga gospođe Lidije Nikolić,Magine prijateljice iz detinjstva.Potrebno je imati u vidu kontekst u kome je knjiga nastala,povod je bila sramna knjiga,žao mi je što ga pominjem,Aleksandra Ilića,čoveka koji je dao sebi za pravo da ispljuje bend i njihove pesme,pozivajući se na mrtvu Magi.Posle te knjige,dolazili su apeli,čak i od forumaša sa ove teme,da Lidija,koja se prva javno usprotivila na promociji "knjige" dotičnog,napiše svoju verziju,i tako pobije sramne tvrdnje ovog nekrofilnog luzera.

U prvi mah,Lidija je odbijala tako nešto, upravo da je ne bi optuživali za komercijalnu zloupotrebu Magi.Njen motiv je bio prikazivanje njene prijateljice u drugom svetlu od onog kakvim je bila izložena od strane javnosti.U toj knjizi se govori o osobi Margite Stefanović,kakva je bila kao klinka,koja su joj interesovanja,odnos sa roditeljima,odnos sa prijateljima etc.Tu je najmanje bilo reči o njenoj karijeri rock heroine,a još manje o bendu EKV.Tako da padaju u vodu teze izvesnog Dragasa i ostalih,na njihovu žalost.
Obojeni program? Mi bi se bolje razumjeli nego sto mislis. Al ovdje pricamo o pop-rock komercijali. Ups! Hocu reci, precjenjenosti komercijale. TJ, vise citam komentare nego pisem. Znam kakvi su zacahureni mozgovi bez mogucnosti postovanja kritickog misljenja, nego sljepo vjerovanje u bozanstvo. Koliko puta je to vec vidjeno u povijesti ljudskoga roda? Nije ovo jedina tema sljepog obozavanja. Podsjeca me to na Pythone i film "Life of Brian", sljepo obozavanje religije. Nekih slicnosti, nekih "fanova" ima i na ovoj temi pa mi je to cisto sa psiholoskog stajalista zanimljivo proucavati.
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 01:16   #1350
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Možemo se vratit na temu? Please?
Svatko tko je pretjerao je dobio karton ili brisanje posta, međutim ima svatko pravo i na svoje mišljenje. On se ne slaže sa tvojim, ti se ne slažeš sa njegovim. I to je OK.
Hihihi.. Znas kako kazu maratonci kada Djenka dodje gologuz u njiihov ducan: "Nema sesir..." hihihi... Ma pusti "Didu", zaboravio terapiju hihihihi... Samo napada nikad ne prica, al bar se zabavljamo i to je ok.
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 02:25   #1351
Quote:
Blackadder1 kaže: Pogledaj post
Obojeni program? Mi bi se bolje razumjeli nego sto mislis. Al ovdje pricamo o pop-rock komercijali. Ups! Hocu reci, precjenjenosti komercijale. TJ, vise citam komentare nego pisem. Znam kakvi su zacahureni mozgovi bez mogucnosti postovanja kritickog misljenja, nego sljepo vjerovanje u bozanstvo. Koliko puta je to vec vidjeno u povijesti ljudskoga roda? Nije ovo jedina tema sljepog obozavanja. Podsjeca me to na Pythone i film "Life of Brian", sljepo obozavanje religije. Nekih slicnosti, nekih "fanova" ima i na ovoj temi pa mi je to cisto sa psiholoskog stajalista zanimljivo proucavati.
Što se Obojenog programa tiče,bio sam pomalo ironičan jer sam u jednom tvom postu,na ovoj temi,video tvojih top 5 domaćih(ex yu) bendova.To ne znači da ne slušam Obojeni program.
Priznajem da sam jedan od zagriženijih fanova EKV,to sam postao u zadnjih,recimo,7-8 godina.Zanimljivo da tokom odrastanja(osamdesetih,pa i početkom devedesetih) nisam bio neki preterani ljubitelj benda,bili su suviše meki za moj tadašnji ukus.Vremenom se to promenilo,posebno kada sam počeo da shvatam njihove tekstove,bolje reći,kad sam se malo više zainteresovao za njih.Dobro,možda je i sudbina članova uticala na to,ali bi kad-tad došli na red,jer se kvalitet na našim prostorima ne može sakriti.

E,sad nisam neki fanatik po pitanju neprihvatanja kritike,zanimljivo da si dao primer filma "Life of Brian",moram priznati da je duhovita opaska,međutim, nisam stekao utisak da je među forumašima toliko "slepilo",da je blasfemija svaka konstruktivna kritika.Više je u pitanju njihova potreba za nekim sistemom vrednosti koji je sa EKV-om postojao,a sa njihovim krajem se završio.Nije u pitanju samo nostalgija za bivšom zemljom,čak mi se čini da je to pogrešno,tj. suviše simplifikovano tumačenje.
Milan je u svojim pesmama govorio o običnim ljudima iz gradova,koji su postajali nevidljiviji,nažalost,danas ih je sve manje.Plemenska svest je izraženija.

Što se komercijale u vezi EKV-a tiče,bojim se da je to promašena tema,nikad nisu bili komercijalni,pa nikako ne mogu biti precenjeni.To je oksimoron.

Nastavi i dalje da posmatraš temu iz psihološkog,možda čak i filozofskog,stajališta.
Ne smatram tvoje stavove manje vrednim od stavova nas zadrtih fanova,nekad je dobro da imamo otvorenu diskusiju.Pozdrav!
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 02:48   #1352
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Što se Obojenog programa tiče,bio sam pomalo ironičan jer sam u jednom tvom postu,na ovoj temi,video tvojih top 5 domaćih(ex yu) bendova.To ne znači da ne slušam Obojeni program.
Priznajem da sam jedan od zagriženijih fanova EKV,to sam postao u zadnjih,recimo,7-8 godina.Zanimljivo da tokom odrastanja(osamdesetih,pa i početkom devedesetih) nisam bio neki preterani ljubitelj benda,bili su suviše meki za moj tadašnji ukus.Vremenom se to promenilo,posebno kada sam počeo da shvatam njihove tekstove,bolje reći,kad sam se malo više zainteresovao za njih.Dobro,možda je i sudbina članova uticala na to,ali bi kad-tad došli na red,jer se kvalitet na našim prostorima ne može sakriti.

E,sad nisam neki fanatik po pitanju neprihvatanja kritike,zanimljivo da si dao primer filma "Life of Brian",moram priznati da je duhovita opaska,međutim, nisam stekao utisak da je među forumašima toliko "slepilo",da je blasfemija svaka konstruktivna kritika.Više je u pitanju njihova potreba za nekim sistemom vrednosti koji je sa EKV-om postojao,a sa njihovim krajem se završio.Nije u pitanju samo nostalgija za bivšom zemljom,čak mi se čini da je to pogrešno,tj. suviše simplifikovano tumačenje.
Milan je u svojim pesmama govorio o običnim ljudima iz gradova,koji su postajali nevidljiviji,nažalost,danas ih je sve manje.Plemenska svest je izraženija.

Što se komercijale u vezi EKV-a tiče,bojim se da je to promašena tema,nikad nisu bili komercijalni,pa nikako ne mogu biti precenjeni.To je oksimoron.

Nastavi i dalje da posmatraš temu iz psihološkog,možda čak i filozofskog,stajališta.
Ne smatram tvoje stavove manje vrednim od stavova nas zadrtih fanova,nekad je dobro da imamo otvorenu diskusiju.Pozdrav!
Posten odgovor. Sto se tice sljepila ima ga, al nije samo EKV tu primjer, ima toga svagdje. Sto se tice komercijale, ovisi sto je to komercijala za tebe? Tj. Ovisi sto je to komercijala i za odredjene grupe ljudi? Bez obzira na velicinu tih grupa ili pojedinaca ne moze se izbacit i odredjena subjektivnost u tom stavu, bez obzira hoce li ta "grupa" ljudi ili pojedinci postaviti ovakva ili onakva pravila sta je to komercijala. Znas ako je nesto ovdje prekrsaj ili zlocin ne znaci da je tako u Iranu ili Kini itd.. Sva pravila su u glavama ljudi. Meni EKV je takav kakav jest. Svako je na odredjenom nivou, znas, ako neko navikne na rakiju tesko da ce ga zadovoljit piva, to mislim i u umjetnickom, muzickom, intelektualnom i svakom drugom smislu. To ti je sve subjektivno a svak sudi po onom nivou kakav je iznutra. Meni je jasno kad netko dozivi neki svoj vrh u nekoj muzici kao slusajuci EKV i to je za njega bog i majka, to je lijepo, medjutim ne mora to isto i onom drugom biti vrh, tom drugom to moze biti srednja klasa. Znaci sve je subjektivno, ima nas svakakvih i nismo svi u svemu najpametniji. Problem nije u EKV, problem je u nedozvoljavanju kritike i napadu na jedan ekstremisticki fasistoidni nacin (ili kako u clanku pise "Sektaski") na svakoga tko zeli dati neku kritiku u vezi EKV ili napisati nesto u tom smislu. Ti zivotinjski napadi sa toliko mrznje i netolerancije su kao skupovi nazi partije. To mi je oduvijek bilo neshvatljivo i postavljam si pitanje kakvi to ljudi sa kakvim vrijednostima u svojim glavama slusaju EKV? Ili se skrivaju iza takvog benda glumeci intelektualce? A ustvari se radi o cobanima, primitivcima? To je poanta svega.
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 04:06   #1353
Jos jedan subjektivan osvrt na ovo sto si rekao u vezi vrijednosti. Jasno je to meni na sto si mislio. Sto se tice Milanovog svjetonazora, to jako podrzavam i sa tim sam oduvijek bio odusevljen. A znas koji? U pjesmi "Imagine" od Lennona, nije bitna pjesma nego tekst, pronasao sam apsolutnu paralelu Milana i Lennona kao i sto to smatram jedinim pravim rnr nacinom razmisljanja. Znaci tekst Imagine i ono sto je Milan rekao "Ja sam dete planete, ja sam gradjanin sveta...". To, tko razumije tezinu ovih rijeci koja je vrlo antiplemenska, to je temelj nacina razmisljanja koju ja vidim u EKV i to je ona jaka stvar. Bez puno filozofija ako shvacas temelj onda mozes i znati u kojem pravcu se sve krece. Tipovi koji zaista imaju takav mentalitet i spoj sa majkom prirodom, ne slave bozic i uskrs, ne masu zastavama i ne vicu Ubi ovog ili onog. Nisam taj bas mentalitet primjetio u reakcijama na clanak A. Dragasa. E sad, moje misljenje, ono sto meni nije na nivou jest stil, nacin izricaja tog mentaliteta i svega sto ide uz to, znaci EKV Muzika. Da budem sasvim otvoren i ostar ali prijateljski naravno, ta muzika je meni kao sminkersko-pickasti pop rok zvuk za siroke narodne mase. I to je taj problem, ne bas probavljivo, eventualno Katarina II, ali Sarlo i Angels Breath smatram puno vecom umjetnoscu na svim razinama. I uvijek se ta muzika njihova vrti oko iste emocije a to je dok su (u dosta slucajeva) pod utjecajem heroina, kroz pjesme opisuju jednu te istu emociju koja ih spaja sa prirodom, ljudima, planetom, svemirom, osjecajima itd.. jedno pod stimulansima "produhovljeno" stanje koje se vrti oko jedne te iste depresivne emocije, a to je strasno dosadno. Ta muzika je kao balkanski U2. Dosadno. Slabo. Depresivno... E sad postoji onaj problem koji imaju svi bendovi manje-vise to je kada obozavatelj vidi ono sto niti sam autor nije vidio. Tada je sa takvim svaka daljna rasprava besmislena. Znaci u ovom postu ovo je jedan potpuno moj subjektivan stav mislim da nisam jedini koji ih tako dozivljava. Samo meni se cini da jako puno "fanova" ali zaista mislim jako puno, kao i vecina na balkanu, ne znaju sta znaci "Ja sam dete planete, ja sam gradjanin sveta..." a kamoli da zive u skladu sa tim. To nije samo izrazavanje slobode, to je nacin razmisljanja. Mentalno super po pitanju svjetonazora, al muzicki kako Dragas kaze: osrednji i precjenjeni bend. Evo subjektivno misljenje onako malo ozbiljnije a ne samo kroz zajebanciju.
Blackadder1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2012., 17:33   #1354
Nekoliko postova obrisano, molim da se od sada raspravlja bez prepucavanja i trollanja. Dobrodošlo je svako mišljenje, pozitivno i negativno, može i žešća rasprava, ali bez ranije navedenog.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 01:51   #1355
Quote:
Blackadder1 kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slazem, ponovo! Stil ponasanja, reakcije, dovoljno govore o samim ljudima. Tko bude kritican prema EKV, bit ce streljan. To je reakcija mase
Misliš reakcija šačice debila s pristupom internetu?


Quote:
Blackadder1 kaže: Pogledaj post
Znam kakvi su zacahureni mozgovi bez mogucnosti postovanja kritickog misljenja, nego sljepo vjerovanje u bozanstvo. Koliko puta je to vec vidjeno u povijesti ljudskoga roda? Nije ovo jedina tema sljepog obozavanja. Podsjeca me to na Pythone i film "Life of Brian", sljepo obozavanje religije. Nekih slicnosti, nekih "fanova" ima i na ovoj temi pa mi je to cisto sa psiholoskog stajalista zanimljivo proucavati.
Ne slažem se, ali dobro. Nego, jedno mi nije jasno. Zašto radiš toliku razliku između s jedne strane fanova EKV-a (koje smatraš lažnima i zaslijepljenima) a s druge fanova primjerice Discipline, OP-a ili bilo kojeg drugog benda? Po meni je jedina razlika to što je EKV slijedom raznih okolnosti postao poznatiji (kao ime) i što je prosječnom uhu ugodniji pa zbog tih stvari ima više ljudi koji ga slušaju. Ali načelno stvarno ne vidim kvalitativnu razliku (osnosno razliku u obilježjima) fanova jednih i drugih. Pa te molim da elaboriraš to o čemu toliko puno pišeš. To sljepilo, je li.


Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Što se komercijale u vezi EKV-a tiče,bojim se da je to promašena tema,nikad nisu bili komercijalni,pa nikako ne mogu biti precenjeni.To je oksimoron.
Jebiga, Blackadder sve što nije Disciplina ili Šarlo svodi na razinu komercijalnosti Rozge i Magazina tako da s njim tu nema rasprave. Ali slažem se, EKV su u vrlo malom periodu imali većih komercijalnih uspjeha. Prije albuma Ljubav (unatoč Kulušiću) nikako, između tog albuma i Samo par godina za nas već lagano da, a tek negdje '90. i dalje su imali najveće koncerte, najviše zastupljenosti u medijima i sl.

A što se komercijalnosti same glazbe tiče, po meni tu ostaje jedino Neko nas posmatra koji ima blaži zvuk i pop elemente, ali čitav ostali materijal ne bih tako okarakterizirao.


Quote:
Blackadder1 kaže: Pogledaj post
Sto se tice komercijale, ovisi sto je to komercijala za tebe? Tj. Ovisi sto je to komercijala i za odredjene grupe ljudi? Bez obzira na velicinu tih grupa ili pojedinaca ne moze se izbacit i odredjena subjektivnost u tom stavu, bez obzira hoce li ta "grupa" ljudi ili pojedinci postaviti ovakva ili onakva pravila sta je to komercijala.
Ne. Ni ti ni bilo koji pojedinac ne može za sebe subjektivno odrediti što je to komercijala. Jer je definicija "komercijale" jako egzaktna, i zapravo se tiče jednog drugog aspekta o kojem ti tek u određenom postotku pričaš. A kaže ovako - "komercijala" je glazba napravljena ne iz umjetničkih nego iz financijskih pobuda, nešto što je (polu)lažno i napravljeno da bi se zaradio novac.

I kako ti onda možeš znati je li EKV ili bilo tko drugi komercijala ili ne kad nemaš pojma je li to napravljeno iz iskrenih umjetničkih razloga ili iz financijskih? Postoji mogućnost da je Milan stvarao glazbu kakvu je stvarao da bi se svidio ljudima i zaradio lovu, ali isto tako postoji mogućnost i da je bio sasvim iskren, da je na glazbu prenosio svoje osjećaje na način na koji je jedino znao i htio bez ikakvih kalkulacija. A ti nemaš pojma što je od toga dvoje.

Ili drugi primjer. Da sam ja mrzitelj Discipline (a nisam, ja je jako volim) mogao bih reći recimo da je Koja postao komercijala kad je uveo trube. I to ne na način da je postao pop (jer ni nakon truba niti ikad on nije postao "pop") nego da je kao prvo uvidio da mu prvi album nije bio dovoljno isplativ pa se bacio u nešto novo a kao drugo da je htio trubama zaintrigirati javnost i medije i skrenuti pažnju s "mračnih" bubnjeva i basa te eventualno tako zaraditi malo više promjenom zvuka. Da se ogradim - ja tako NE smatram, ali postoji mogućnost da ima ljudi koji tako misle. Baš kao što ima ljudi koji misle da je EKV komercijala.


Quote:
Blackadder1 kaže: Pogledaj post
Problem nije u EKV, problem je u nedozvoljavanju kritike i napadu na jedan ekstremisticki fasistoidni nacin (ili kako u clanku pise "Sektaski") na svakoga tko zeli dati neku kritiku u vezi EKV ili napisati nesto u tom smislu. Ti zivotinjski napadi sa toliko mrznje i netolerancije su kao skupovi nazi partije. To mi je oduvijek bilo neshvatljivo i postavljam si pitanje kakvi to ljudi sa kakvim vrijednostima u svojim glavama slusaju EKV? Ili se skrivaju iza takvog benda glumeci intelektualce? A ustvari se radi o cobanima, primitivcima? To je poanta svega.
Nope. Poanta je da se ti tih fašistoidnih fanova ovdje držiš kao pijan plota bez razloga. I ne vidiš da se, kao prvo, radi o malenom uzorku, a kao drugo da se radi o jednakoj situaciji kao i kod svih ostalih fanova svih ostalih bendova.

Samo što EKV fanova ima više pa ima (u apsolutnom smislu) i više ovakvih manjinskih primitivaca. Ali u relativnom smislu u odnosu na druge normalne i tolerantne fanove ne vidim apsolutno nikakvu razliku u odnosu na bilo koji drugi bend.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 08:21   #1356
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
Misliš reakcija šačice debila s pristupom internetu?

Poanta je da se ti tih fašistoidnih fanova ovdje držiš kao pijan plota bez razloga. I ne vidiš da se, kao prvo, radi o malenom uzorku, a kao drugo da se radi o jednakoj situaciji kao i kod svih ostalih fanova svih ostalih bendova.

Samo što EKV fanova ima više pa ima (u apsolutnom smislu) i više ovakvih manjinskih primitivaca. Ali u relativnom smislu u odnosu na druge normalne i tolerantne fanove ne vidim apsolutno nikakvu razliku u odnosu na bilo koji drugi bend.
Uglavnom se slažem sa Panglossom, međutim ukazao bi na činjenicu da pored uobičajenih trollova, u verbalnim ispadima među komentarima prednjači par ljudi koji se predstavljaju kao osobni prijatelji članova benda, pa čak i jedan preživjeli član benda (valjda se ne predstavljaju lažno). Tu i tamo oni govore i u ime pokojnika. Zapitate se kakvim je to ljudima bio okružen EKV, kad se ovi sa 40-50 godina ponašaju kao pubertetlije sa podivljalim hormonima.
Vukozec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 17:04   #1357
Quote:
dida kaže: Pogledaj post
pa naravno da će ti se izlizati skoro sve šta si slušala prije 10-15 godina, ma već i nakon 3-5 pogotovo ako si konstatno svako malo slušala određen bend
Isuse, uopće nije u tome stvar. Kao da znam da ćeš okrenut na ovu priču. I ako ćemo tako, ima onih koji se neće "izlizati" ni nakon 100 godina.
Quote:
općenito mi kod nijednog benda nije najdraža najkomercijalnija pjesma, u slučaju EKVa to je "samo par godina za nas", al neću zato reći da mi je bend zbog toga precijenjen
Istakla sam ti samo jedan mali dio po čemu smatram da je netko manje ili više (evo da se ponovim - malo) precijenjen, a to se ne odnosi samo o pukom "izlizavanju" nakon 10 godina i gubljenje svakog smisla, kvalitete i sl. npr. jedna "Radostan dan". I ne, nema veze jesu li to komercijalne ili manje komercijalne pjesme. Nakon xy godina tu za mene više nema jeli nešto (bilo) i u kojoj mjeri komercijalno (i uopće mi je danas s ovolikim vremenskim odmakom + netom suvišno pričat koliko je netko bio ili nije bio komercijalan i samo po tome mjerit precijenjenost/podcijenjenost). Nema tu neke filozofije niti se kanim upuštat u to. Danas je dosta toga rečeno o njima, dosta toga je napisano i od strane kritike i od strane fanova i tu su dokumentarci, koncerti, tribjuti i sva ta štorija o njima i njihovim sudbinama kroz razne medije, internet da ne spominjem, pusti članci od uzdizanja do ne znam ni ja čega. I sve to + još kusur toga, kad pogledam ...., rj. u odnosu npr. jednu Disciplinu (eto baš sad spominjem njih), čak i Šarlo su malkice precijenjeni. I dozvoli da je to moje mišljenje. Točka, amen, uskličnik. Nema veze s faking popularnošću, koliko volim band (a volim EKV zbilja), koliko ih dugo slušam, komercijalom, undergorundom i ostalim pičakama materinama. Da je onaj kritičar čije ime sad nećemo spomenuti pretjerao, to jest definitvno i po starom dobrom običaju uspio što je i naumio - da izazove buru reakcija. Ali ako se zbog ovakvih malih stvarčica ljudi ovdje znaju počerupat i spuštat raspravu na osobnu razinu, onda se nije za čudit onim reakcijama na znaš već koji članak.
Quote:
Vukozec kaže: Pogledaj post
Tu i tamo oni govore i u ime pokojnika. Zapitate se kakvim je to ljudima bio okružen EKV, kad se ovi sa 40-50 godina ponašaju kao pubertetlije sa podivljalim hormonima.
Ima takvih i previše na forumima. Meni to nažalost više nije nikakvo iznenađenje. Štoviše, prije je za očekivat zreliju spiku jednog 19-godišnjaka nego li jednog 50-godišnjaka.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 21:31   #1358
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
Normalno. Iako nije on baš SKROZ normalan i OK. Malo je previše u tome svemu, u toj EKV povijesti, još od onog Revisited projekta, pa sudjelovanja u dokumentarcu "Kao da je bilo nekad" itd. Štajaznam, malo je previše frik za moj ukus. Al dobro, bolje i to nego da je kao Žika.
Što si htio reći? Kakav je Žika?
__________________
Song for Meche
meche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 21:59   #1359
Quote:
meche kaže: Pogledaj post
Što si htio reći? Kakav je Žika?
Mogu ja, mogu ja?

86. ili 87, ne znam točno upoznao sam se s članovima EKV i jedino sam sa Žikom mogao razgovarati kao s čovjekom. Isto tako i nekoliko puta poslije.

E sad, kakav je Žika sad, to ne znam, nismo u kontaktu, ali nekoć ga je bubanj zanimao kudikamo više od droge.

EKV mi je bio sjajan bend do albuma Samo par godina za nas. Osim naslovne, čini mi se da su sve pjesme nastale samo zato da se snimi album.

Veliki hit Krug je, po meni, totalni ringe-ringe-raja. Bez veze.

Gledao sam koncert u Domu sportova i mogu reći da EKV nije zvučao ništa lošije niti slabije od svjetskih bendova. I je, precijenjen je. Jer imali su genijalnih stvari, ali i običnih sranja. Isto ko i većina drugih bendova.
A Šarlo ne da su precijenjeni, nego su superturboprecijenjeni. Dopuštam da ih netko iskreno voli slušati, ali previše je onih koji se kunu u taj bend ko filmofili u dosadne bljezgarije koje su nahvalili kritičari.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 23:48   #1360
Judolino, naravno, zašto ne

Slažem se djelomično, SPGZN je prvi album na kojem sve pjesme nisu najbolje. Ni meni se baš ne sviđa Krug. Ali zato volim Sinhro. Jako.
I Šarla volim. Gotovo jednako kao EKV. Tvrđi je i originalniji, ali EKV volim više.

Što se tiče prepucavanja oko nevažnih članaka, sjetila sam se da sam jednom prilikom pročitala interview Ivana Rankovića koji u njemu govori o tome kako su se za vrijeme postojanja benda često oko njega okupljali svakakvi kreteni.
__________________
Song for Meche
meche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.