Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2022., 21:47   #1
Retinitis pigmentosa

Pozdrav,

Ima li tko ovdje da boluje od retinitis pigmentose, nasljedne očne bolesti i da je bio na liječenju akupunkturom u Vancouveru? Ako ne, ako imate uspješne metode liječenja, alternativne, bilo kakve, pišite, bila bih jako zahvalna, jer i sama bolujem od toga.

Hvala!
MysteriousGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2022., 17:19   #2
Nemoj trošiti novac na takve gluposti.
Nije dokazano i nemoguće je, obzirom da je genetika u pitanju.
Na tebi je da jednom godišnje odeš ba retinološki pregled i po mogućnosti napravis oct- da nemaš cistoidni makularni edem u centru.
Na ostale simptome kao usko vidno polje, loš vid u mraku (obzirom da su koštane stanice umjesto štapića) ne možeš previše utjecati.

Ako si studentica, imaš pravo na elektroničko povećalo i ostala prava koja ti pripadaju ukoliko si legalno slijepa osoba.

Nije lako, ali trenutno nekakve značajnije terapije na žalost nema.


Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2022., 00:47   #3
Hvala na odgovoru, ali ne podnosim kad netko može apsolutistički tvrditi da je nešto glupost jer je u svojoj glavi putem nekih činjenica to rezonirao! U medicinskoj sam struci i vrlo dobro znam što je genetska bolest, i što znači ako nedostaje proten za metabolizam stanice... akupunktura je priznata od strane konvencionalne medicine. Da si zagrebao dublje, znao bi da se sposobnost vida gubi puno prije nego fotoreceptori zaista umru, te se adekvatnom perfuzijom oka moze postici odrzavanje vida i podrzati funkciju čunjića ( koji nemaju mutaciju) i koji su odgovorni za centralni vid. Poznajem i osobu koja boluje od iste bolesti, iskušala je Boel akupunkturu (nešto različitu) i POBOLJŠAO joj se vid, što je "nemoguće" jer je bolest progresivna. Što ne znači da je zaustavila bolest, ali da ju je usporila i prokrvila štapiće koji su napola u hipoksiji to JE!
Zato prije nego što sputavate volju osobe koja si želi pomoći i MOŽE pomoći dok ne dočeka konačni lijek, radije promisli dvaput i dajte informacije koje mogu pomoći sa neutralnim tonom.

Zato, i dalje čekam odgovor na svoje pitanje, ako nekoga ima.
MysteriousGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2022., 20:44   #4
Skrećem pozornost i na ovu temu, možda će biti korisnija.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2022., 15:21   #5
Jel ima objektivnih nalaza poboljšanog vida ?
Nalaz elektroretinografije je bolji ? Ima odgovora štapića i čunjića ?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.