Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2015., 17:59   #4901


Ako ima koja stručna persona da mi olakša odgovorom, bila bih zahvalna.

Daklemmm, u 25.tjednu sam radila OGTT i vrijednosti su bile: 4,9 natašte - 10,3 60 min - 5,1 120 min. Tada mi je moj ginekolog rekao da je to sasvim u redu, te da je ova srednja vrijednost neznatno povećana i da nema potrebe za dodatnim pretragama. Čisto informativno, pitala sam još jednog ginekologa za mišljenje, te mi je i on rekao kao mi je šećer sasvim u redu.

E sad, u 36.tjednu, kako sam krenula na preglede u bolnicu, doktorica me, slijedom viđenih nalaza, uputila na Vuk Vrhovac, kako bih napravila kućni test GUK, jer ona smatra da nije baš zanemarivo to što mi je, makar i tako malo, povišena srednja vrijednost. Danas sam preuzela nalaze i vrijednosti su sljedeće:
8h ( natašte ) - 4,8
11h - 6,4
15h - 11,3
20h - 7,3

Zanima me je li ovo zabrinjavajuće, pogotovo uzmemo li u obzir da cijelo ovo vrijeme nisam provodila nikakve dijete, niti nadzirala glukozu, te hoću li morati ići na inducirani porod?

Sad sam 37.tjedan, i na iduću kontrolu idem u petak. Inače, dobila sam 12 kg, beba je sitnija (cca 2800) i jaaako živahna

Zahvaljujem na svakom odgovoru.
sabedoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:47   #4902
Ova vrijednost u 15h ti je dosta zabrinjavajuca, potvrduje dijabetes. Takoder je ova u 20h povisena. Sto si tada jela? Ja bi ti preporucila da i te kako pripazis sto jedes sad do kraja, no ne bi se cudila da te hospitaliziraju i prate do kraja.
Imala sam isto dijabetes, ali guk profil mi nikad nije bio iznad 6.0 pa ne znam kako to ide, mozda ti se javi netko iskusniji.

Nego da si radila taj ogtt na vuk vrhovcu, oni bi te odmah vodili ko trudnicu sa dijabetesom. Ako su ti ginekolozi vec zakljucili da to nije gd, trebali su te upozorit da ipak pripazis na prehranu.
Poslano sa mog LG-P880 koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 20:06   #4903
Quote:
Ivanche00 kaže: Pogledaj post
Ova vrijednost u 15h ti je dosta zabrinjavajuca, potvrduje dijabetes. Takoder je ova u 20h povisena. Sto si tada jela? Ja bi ti preporucila da i te kako pripazis sto jedes sad do kraja, no ne bi se cudila da te hospitaliziraju i prate do kraja.
Imala sam isto dijabetes, ali guk profil mi nikad nije bio iznad 6.0 pa ne znam kako to ide, mozda ti se javi netko iskusniji.

Nego da si radila taj ogtt na vuk vrhovcu, oni bi te odmah vodili ko trudnicu sa dijabetesom. Ako su ti ginekolozi vec zakljucili da to nije gd, trebali su te upozorit da ipak pripazis na prehranu.
Poslano sa mog LG-P880 koristeći Tapatalk
Propisali su mi sad dijetu na 1800 ccal, pa cu se svakako toga i pridrzavati.
A jela sam tada pizzu. I kolac. I pastile za grlo

Najvise od svega me zanima moram li nuzno na inducirani ako imam povisen secer?

Hvala ti na odgovoru. Ima li jos tko kakvijeh iskustava, ili strucnijeh misljenja?
sabedoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 22:25   #4904
Inducirani ti mislim ovisi od bolnice do bolnice. U vinogradskoj bi te sigurno hospitalizirali i inducirali, na sv.duhu recimo ne bi, osim ako nema jos neki razlog za to. Za ostale ne znam.
Uh puno si toga utrpala u obrok prije pikanja



Poslano sa mog LG-P880 koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 23:33   #4905
U Merkuru cu radjati.

A znam da sam utrpala svasta
Inace, jako volim jesti i jedem dosta, oduvijek, i nisam nikad imala problema ni sa kilazom ni sa secerom.

Voljela bih da je moj ginekolog bio odreagirao odmah i da sam pazila na prehranu cijelo ovo vrijeme, ali eto, receno mi je da mi je secer sasvim u redu.

Nekako se nadam da je rezultat posljedica kombinacije prehlade, lijekova, lezanja u posljednja dva tjedna ( jer sam otvorena od 35.tjedna ) i hrane, naravno , te da nece imati nikakav negativan utjecaj na bebu i porod.

Sutra ponovo radim kucni test, pridrzavat cu se propisane dijete, pa cemo vidjeti.
sabedoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 09:05   #4906
Quote:
Ivanche00 kaže: Pogledaj post
Inducirani ti mislim ovisi od bolnice do bolnice. U vinogradskoj bi te sigurno hospitalizirali i inducirali, na sv.duhu recimo ne bi, osim ako nema jos neki razlog za to.
Da li U Vinogradskoj hodpitaliziraju i induciraju i ako su svi guk profili uredni, a dijagnoza GD je postavljena zbog povišene glukoze na prvoj KKS i na OGTT odmah iza toga (5.3, 5,4) ?
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 14:10   #4907
Quote:
sabedoria kaže: Pogledaj post
U Merkuru cu radjati.

A znam da sam utrpala svasta
Inace, jako volim jesti i jedem dosta, oduvijek, i nisam nikad imala problema ni sa kilazom ni sa secerom.

Voljela bih da je moj ginekolog bio odreagirao odmah i da sam pazila na prehranu cijelo ovo vrijeme, ali eto, receno mi je da mi je secer sasvim u redu.

Nekako se nadam da je rezultat posljedica kombinacije prehlade, lijekova, lezanja u posljednja dva tjedna ( jer sam otvorena od 35.tjedna ) i hrane, naravno , te da nece imati nikakav negativan utjecaj na bebu i porod.

Sutra ponovo radim kucni test, pridrzavat cu se propisane dijete, pa cemo vidjeti.
Na merkuru ide indukcija sa 39+6 u slučaju GD-a.
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 18:52   #4908
Quote:
Fruf kaže: Pogledaj post
Da li U Vinogradskoj hodpitaliziraju i induciraju i ako su svi guk profili uredni, a dijagnoza GD je postavljena zbog povišene glukoze na prvoj KKS i na OGTT odmah iza toga (5.3, 5,4) ?
Hospitaliziraju sigurno, a za indukciju nisam sigurna. I da uzet ce ti taj nalaz u obzir i tlacit te radi njega.

Poslano sa mog LG-P880 koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:15   #4909
Uh, onda ću razmisliti o sv. Duhu umjesto Vinogradske.
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:40   #4910
Na Sv.Duhu ide indukcija zbog gestacijskog? I ako da, na koliko?
ajam24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:39   #4911
Napisao je netko par postova ranije da na sv. Duhu ne hospitaliziraju bez potrebe.
Zato i razmišljam da ipak idem tamo, a ne u Vinogradsku kako sam planirala.
Još se imam vremena predomišljati
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:53   #4912
Quote:
Fruf kaže: Pogledaj post
Da li U Vinogradskoj hodpitaliziraju i induciraju i ako su svi guk profili uredni, a dijagnoza GD je postavljena zbog povišene glukoze na prvoj KKS i na OGTT odmah iza toga (5.3, 5,4) ?
Da. Pisala sam o tome nedavno na temi o vinogradskoj. dovoljno je da je prvi nalaz kks neznatno povisen i postupaju kao da imas gd- hospitalizacija u 38 tj i indukcija u 39.
lovelyjubbly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 09:59   #4913
Quote:
ajam24 kaže: Pogledaj post
Na Sv.Duhu ide indukcija zbog gestacijskog? I ako da, na koliko?
Nisam mozda najbolji primjer jer sam rodila u 37tt, nisam stigla ni do TA, ali po onome sto sam se raspitivala na av.duhu ne iduciraju kod gd, jedino ako bi secer bio povisen ili beba prevelika.

Poslano sa mog LG-P880 koristeći Tapatalk
Ivanche00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 15:00   #4914
Ja sam rodila na SD. GUK profili odlicni. 3.4-5.0
"Indukcija" na 40+6, samo zbog anamneze prethodne, max. bi cekali 41tt bez obzira na super UZV, bebu, GUK profile. Inducirali bi prije termina da nisam imala slozenu anamnezu. Zbog toga sam bila i hospitalizirana u 39tt (inace mislim da ne bi bila, bar mislim).
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 15:01   #4915
Isla sam inace u ambulantu za visokorizicnu trudnocu
mima29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 15:24   #4916
Quote:
lovelyjubbly kaže: Pogledaj post
Da. Pisala sam o tome nedavno na temi o vinogradskoj. dovoljno je da je prvi nalaz kks neznatno povisen i postupaju kao da imas gd- hospitalizacija u 38 tj i indukcija u 39.
ovo mi je koma! mislila sam ići u vinogradsku, ali sad si ozbiljno razmišljam o Sv. Duhu. Boravak u bolnici mi je horor!
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 09:03   #4917
Ja danas vadim krv za GUK koji sutra nosim na VV.

E sad, nisu mi nista spomenuli, a na uputi pise, da li treba uputnica ginekologa?
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 21:10   #4918
Quote:
FatGlow kaže: Pogledaj post
Ja danas vadim krv za GUK koji sutra nosim na VV.

E sad, nisu mi nista spomenuli, a na uputi pise, da li treba uputnica ginekologa?
Treba ti uputnica ginica. Ako ides vise puta, onda dobijes onu posebnu uputnicu za vise pregleda.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 00:26   #4919
Ja ipak završila na inzulinu ...moja mjerenja ujutro uvijek su previsoka (preko 8), popodne mi se još nekako i stabilizira šećer.
tako da uz doručak ide od danas i inzulin
ne znam da li sam sretna ili tužna, ili zabrinuta ili što..
uz to i povećanje doze za štitnjaču.

osjećam se ko najbolesnija trudnica uz te igle i tablete, a u biti se normalno osjećam
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 12:15   #4920
stay_on, žao mi je, ali srećom pa su i inzulin i euthyrox sigurni u trudnoći. Glavno da su šećer i hormoni pod kontrolom. I da se ti dobro osjećaš

Povišen ti je šećer natašte ili nakon doručka? Meni šećer natašte stalno raste kako trudnoća napreduje
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.