Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2015., 15:42   #9741
prilično sam sve pročitala....hehe...nego interesira me ako mi itko može poslat sliku prije i poslije...
Marija12555 is offline  
Old 25.01.2015., 17:15   #9742
Hello svima

Vi koji ste prošli septorinoplastiku, jel su vam bili osjetljivi zubi? I koliko dugo?
Angie24 is offline  
Old 25.01.2015., 18:21   #9743
Quote:
Marija12555 kaže: Pogledaj post
pozdrav htjela bih operirat nos kod dr glušca u makarskoj čula san sve najbolje o njemu...da li je netko već operirao..)
Pogledaj malo npr. stranicu 358 pa ćeš vidjet da nije baš sve tako bajno
cica5 is offline  
Old 25.01.2015., 22:02   #9744
bas sam procitala...stvarno neznam...koliko god ga se hvali toliko i blati..tako je svakome ko radi taj griješi...poslala sam dvijema curama pm pa me zanima kako im je nos prije izgleda a kako im je on napravija...jer meni nos i nije toliko loš osim sta kad se nasmijem ide put dole i to me iritira..
Marija12555 is offline  
Old 27.01.2015., 14:19   #9745
Ima tko iskustva s operacijom u Zadru u bolnici ili s dr. Cikojevicem u St?
lol1234 is offline  
Old 29.01.2015., 09:04   #9746
Ej.. jel netko isao na operaciju u Karlovac??
problema 100 is offline  
Old 29.01.2015., 18:51   #9747
Marin Med Dubrovnik - evo kako to rade u poliklinici Marin-med u Dubrovniku.
Nakon operacije nosa, sasvim je normalno da se ide na vadjenje tampona te daljnje preglede da se vidi da post-operativni period prolazi upravo onako bi trebao. Međutim u poliklinici Marin med, stvari nisu bas takve. Naime, nakon vadjenja tampona, ukoliko idete na rutinsku kontrolu ili ako imate neke komplikacije svaki naredni pregled (a potrebno ih je nekoliko) morate platiti. To je neviđeno da nakon sto ste platili operaciju 16500kn plus 750kn preoperativni pregled, traze od vas da i dalje, nakon operacije placate preglede koji su u svim normalnim ustanovama vec uracunati u cijenu operacije. Kao izgovor za placanje navedu da doktor koji vas je operirao nije tu i da vas mora pregledat drugi doktor i da se to posebno plaća. Sve izgleda OK dok ne platite operaciju a onda kada ste im uplatili novac, postajete problem i netko koga ce prevarit kako ih volja.
Eto, za sve vas koji imate drugi izbor, bjezite od ove lopovske poliklinike.
Marin med is offline  
Old 30.01.2015., 15:17   #9748
Quote:
Marin med kaže: Pogledaj post
Marin Med Dubrovnik - evo kako to rade u poliklinici Marin-med u Dubrovniku.
Nakon operacije nosa, sasvim je normalno da se ide na vadjenje tampona te daljnje preglede da se vidi da post-operativni period prolazi upravo onako bi trebao. Međutim u poliklinici Marin med, stvari nisu bas takve. Naime, nakon vadjenja tampona, ukoliko idete na rutinsku kontrolu ili ako imate neke komplikacije svaki naredni pregled (a potrebno ih je nekoliko) morate platiti. To je neviđeno da nakon sto ste platili operaciju 16500kn plus 750kn preoperativni pregled, traze od vas da i dalje, nakon operacije placate preglede koji su u svim normalnim ustanovama vec uracunati u cijenu operacije. Kao izgovor za placanje navedu da doktor koji vas je operirao nije tu i da vas mora pregledat drugi doktor i da se to posebno plaća. Sve izgleda OK dok ne platite operaciju a onda kada ste im uplatili novac, postajete problem i netko koga ce prevarit kako ih volja.
Eto, za sve vas koji imate drugi izbor, bjezite od ove lopovske poliklinike.
A mozes li reci koji te dr operirao?
Marla15 is offline  
Old 31.01.2015., 17:19   #9749
ukratko dojmovi sa jucerasnje operacije... dakle obavio sam korekciju nosa, devijacije septuma( a bilo je i lom od pada s bicikla prije par god) i uklanjanje podocnjaka.. all in one... lokalna anestezija plus uspavljvanje.. ne kao opca... nakon operacije ostao u klinici prespavati( iako oka nisam sklopio zbog disanja), dakle lice mi grozno izgleda prvi dan, pojacani podljevi i zbog korekcije podocnjaka, tamponi u nosu-uzas, imam osjecaj da mi je cijela glava puna neceg, spavat ne mogu nikako a ni jesti bas...ne boli nista, ali odvratan osjecaj...usne su mi se skorile u klinici pa su se malo oporavile kod kuce.. preksutra kontrola i jako se nadam vadenje tampona..a vani me nema minimum 10 dana.. ne mos vjerovat kako je nos bitan dio tijela, tek kad je tako zastopan naucis ga cijeniti
ivanjan76 is offline  
Old 02.02.2015., 03:02   #9750
Pozdrav , prije 4 mjeseca imala sam estetsku korekciju nosa . Ime doktora neću pisat da ne bi ispalo da pravim reklamu ,ako koga zanima slobodno se može javiti na pp. Nisam imala velik nos ,nisam imala nikakvu grbu ,al mi se jednostavno nije svidjao moj profil .
Dosla sam u ordinaciju sa slikama kakvim nos otprilike zelim i doktor je u pocetku odbio uopce operirat moj nos jer je smatrao da ga ne treba operirat i da je velika mogucnost da ga operacijom unistim.Nakon sat vremena raspravljanja odlucio je napravit operaciju samo uz napisanu izjavu da idem na svoj rizik i da mi ne moze garantirat da ce nos ispast tocno onako kako ja zelim.
Operirala sam se pod lokalnom,nista nisam osjetila sat vremena nakon operacija tipkala sam i pricala na mobitel ,4 sata kasnije dosao je decko po mene.
Bolova nije bilo nikakvih ,spavala sam normalno ,jela iako mi je bilo malo teže otvarat usta zbog zavoja i flastera na glavi.Nisam imala ni najmanji podljev ,cetvrti dan vadila sam tampone koje doslovno nisam ni osjetila a 7 dan skidala kalup . Jedino cega me bilo strah je kako ce ispast.Rezultat je bio SAVRSEN upravo onako kako sam ja htjela ne tipican operiran podignut nos ,vec onako mal "prirodno operiran " .
Eto ja sam prezadovoljna i drago mi je da sam otisla na operaciju koja je stvarno bezbolna i u niti jednom trenutku nisam osjetila ni najmanju bol ,a rezultat je odlican.
Angelusvictoria is offline  
Old 02.02.2015., 06:07   #9751
3. dan od operacije.. danas idem na vadenje tampona s kojima vise ne mogu izdrzati jer sam poceo kihati i nos mi je pun sekreta a glava puca zbog pritiska.. ne bas lijep osjecaj kad moras kihati na usta a sav sekret ti ostaje u nosu i tako 2 dana... jedan tampon je gotovo sam vec izasao van zbog toga.. uglavnom, neprijatno jako..vidim da nekima tamponi nisu smetali ali meni je svaki sat s njima kao vjecnost.. jezik mi utrnuo od disanja na usta, usne se osusile a o spavanju da ne govorim.. valjda najgori dio cijelog postupka.. operaciju i bolove ni ne osjetis
ivanjan76 is offline  
Old 02.02.2015., 15:17   #9752
Jel mi moze tko rec koja je cijena operacije nosa kod glumicica? Odobrava li popust na gotovinu?
Molim vas, nigdje ne nalazim na inf o njegovim cijenama, pa zar je moguce da nema fiksnu cijenu nego eto kako kod koga?
alanda is offline  
Old 02.02.2015., 20:31   #9753
pozdrav svima!

trebam savjet

operirala sam nos prije tri godine estetski, privatno i sve je bilo super do prije par mjeseci. naime, ona hrskavica/nosna pregrada izmedu dvije nosnice mi je pocela ici na jednu stranu i sad mi je nos s jedne strane veci i ruzno izgleda od naprijed.
posto nisam u mogucnosti opet ici privatno na operaciju, dali neko zna je li u bolnicama rade popravke, i koliko to kosta?
da li je neko imao slicnu situaciju?
ananas91 is offline  
Old 03.02.2015., 19:02   #9754
nos

operirao sam nos prosli tjedan piramidu nosa i septum nakon tih svih muka, i neispavanja rezultat da se ne vidi vise grba nosa koja je bila na desnoj strani, al dolje nosne skolje nozdrve kako bi ih nazvao ne znam rupe kroz koje dises ostale su iste, jedna uza, i ruzna, a druga onakva kakva je, zapravo nista promjenjeno, dal je to normalno? ili ce se to jos povuci, al moje oko mene ne vara, malo sam zbunjen, razočaran, jer ako se radi piratima nosta mozda i to je trebalo rjesiti.. bio sam u vinogradskoj...
dal ima tko slična iskustva, ili treba čekat par mjeseci da dodje sve na svoje?
moze pomoc, savjet..
zan35 is offline  
Old 03.02.2015., 20:42   #9755
Koji te doktor iz vinogradske operirao?
Marla15 is offline  
Old 04.02.2015., 14:10   #9756
Meni je nakon mjesec dana nos još uvijek naotečen. Nije više jako ali svejedno...treba vremena da to sve sjedne na svoje...koliko mi je samo nos bio drugačiji nakon tjedan dana i sada kad ga gledam.
Mondoo is offline  
Old 04.02.2015., 17:41   #9757
Proslo je 5 mjeseci a meni je vrh nosa jos otecen.. Izgleda kao kuglica na vrhu.. Uz to imam dva oziljka jedan ispod obrva drugi na samom vrhu!
Dr je rekao da ako se ne povuku ti oziljci da ce ih brusiti opet, jel ko bio na takvom tretmanu o cemu se radi?
cicimici33 is offline  
Old 04.02.2015., 18:33   #9758
Quote:
zan35 kaže: Pogledaj post
operirao sam nos prosli tjedan piramidu nosa i septum nakon tih svih muka, i neispavanja rezultat da se ne vidi vise grba nosa koja je bila na desnoj strani, al dolje nosne skolje nozdrve kako bi ih nazvao ne znam rupe kroz koje dises ostale su iste, jedna uza, i ruzna, a druga onakva kakva je, zapravo nista promjenjeno, dal je to normalno? ili ce se to jos povuci, al moje oko mene ne vara, malo sam zbunjen, razočaran, jer ako se radi piratima nosta mozda i to je trebalo rjesiti.. bio sam u vinogradskoj...

dal ima tko slična iskustva, ili treba čekat par mjeseci da dodje sve na svoje?

moze pomoc, savjet..

Pozz,

To nije problem riješiti - spada u estetsku problematiku a najprije se rješava funkcionalna.
Napomeni to svom kirurgu na slijedećoj kontroli i reci da te smeta: nosnice se mogu modelirati, izrezati višak kože.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 04.02.2015., 19:02   #9759
Pozdrav ljudi,

već duže vrijeme razmišljam ići na operaciju nosa, prvenstveno radi devijacije septuma, ali htjela bih i estetski srediti nos.
Zanima me sad koji je postupak, znači odem po uputnicu kod doktora i što onda?

I jel možda znate koliko se dugo čeka na pregled u KB Dubravi, ili na Sv. Duhu budući da se razmišljam između dva doktora.

Nadam se da će mi netko što prije odgovoriti da si zbog fakulteta sve to prilagodim, a sami i znate kako je imati neki nedostatak što se tiče nosa.
misciolus is offline  
Old 04.02.2015., 19:59   #9760
Tvoj doktor te naruči preko interneta kod doktora, tako sam ja barem za Vinogradsku. Dobiješ uputnicu, odeš kod doktora, on te pregleda i naruči te za operaciju. Dobiješ popis pretraga koje moraš napraviti prije operacije. Ja sam ih radila 10-ak dana prije operacije. Te sve uputnice sam dobila kod svog doktora opće prakse. Na pregled sam čekala dva mjeseca, ovisi sve i o doktoru, pišu ti slobodni termini. Termin operacije mi je bio mjesec i pol dana nakon pregleda
Mondoo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.