Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2010., 01:58   #901
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zubari ne vade umnjake - pa zato služi oralna kirurgija
daj malo propitaj svoje postove prije nego sto bubnes neku notornu glupost tipa ove
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 12:42   #902
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zubari ne vade umnjake - pa zato služi oralna kirurgija
Nisam ni mislila da bi joj zubarka izvadila zub, ali netko joj mora napisati uputnicu za oralnu, ne?
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:57   #903
Već dva dana me bole i čeljust i desni i uho od umnjaka- riječ je o doljnjem desnom koji isto raste vodoravno.( Prije godinu i nešto su mi počeli zubi se okretati i pokazala sam malo dobre volje da to riješim pa sam napravila ortopan na kojem se vidi kak raste blesavo zub i na tome ostalo).
Čitam vaše postove i lagano me jeza lovi. Sigurna sam da budem to morala rješiti operacijom,ali kaj se mora se mora sad budem dumala do nedjelje i ako se ne smiri, ode ja.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 19:34   #904
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislila da bi joj zubarka izvadila zub, ali netko joj mora napisati uputnicu za oralnu, ne?
Sorry ali meni je ubarica vadila obadva umnjaka! Ako neko ne vjeruje nek se javi privatno pa mu kazem ime i adresu...
Ali inace je istina da to radi samo oralni kirurg.
marina_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 20:25   #905
zubar vadi ako su vani.. ako nisu vani vadi oralni.. sigurno ti zubar neće kidat desnu i pilit kost. za to se ipak ide na kirurgiju
queen000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 20:26   #906
@Marina - Osobno to nikada ne bih dopustila, niti bih dalje bila uvjerena da je moj zubar odgovorna osoba, jer što da je nešto pošlo po zlu? Meni je zub pukao i morali su bušiti kost i dugo kopati da bi izvadili ostatak, a što da mi se to dogodilo u zubarskoj ordinaciji?

Ako tebe nije bilo strah i prošlo je sve okej, super. Ali moglo je biti i drugačije.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 15:33   #907
Pozdrav svima!! Evo meni je problem što mi umnjak rastom tiska sve zube naprijed...a zubar mi je rekao da mi on ne bi vadio umnjak jel je to mesarski posao... tj. samo komadić umnjaka je vani pa bi mi morao rezat meso i tak ga vadit...šta već wtf... ugl ak netko ima slicnu situaciju bilo bi ljepo da podijeli iskustvo ;D e da a ne da mi se poslije aparatić nosit ovak imam sad ravne zube... a kad ovo govno izraste bit ce krivi
__________________
Jedno je zajebancija a drugo je treće.... :D
sadsadsad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 11:09   #908
Idi vadit na oralnu i čim prije, da ti ne pomakne sve ko meni.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 17:51   #909
čini mi se da mi je gornji lijevi počeo raditi probleme..jučer mi je neka čudna bol pulsirala na tom dijelu lica.. :-/ Slično ko kad mi je bio upaljen donji, ali donji je bio ispod mesa, a ovaj je cijelom površinom vani samo valjda još raste, al nekak prema van prema licu.. Kolko dugo se čeka na vađenje umnjaka? Ja bi to sutra najradije da mogu jer se bojim da će mi spičiti neki antibiotik ak se zakomplicira, a tek onda sam u problemima..zbog drugih zdravstvenih problema bilo bi mi malo pogubno sad piti antibiotik..
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 10:01   #910
Smile

Bok svima!
Ja sam tek od jučer na forumu i trebam neke informacije ako mi netko može pomoći...Dobila sam uputnicu da napokon odem izvaditi gornje umnjake - jedan je izbio još prošle godine, drugi još nije, ali mi oba rastu preko zadnjih kutnjaka i svako malo mi se sve upali što me već polako izluđuje da ne mogu jesti normalno pa koliko god mi se baš i nije dalo ići, napokon sam odlučila riješiti taj problem!!

I sad trebam malo savjeta gdje /kod koga je najbolje otići, jedna frendica je išla u Novu bolnicu u Dubravi i bila je zadovoljna, a meni je moj stomatolog preporučio da odem kod doktora Johmana u Perkovčevu...
Da li je netko ima iskustava sa tim bolnicama ili ovim doktorom da mi da savjet i preporuku?!
Thx unaprijed...bila bi vam jako zahvalna...
anaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 21:51   #911
Velike preporuke za oralnu kirurgiju u Perkovčevoj
Dr Johman je izvrstan to sam cula, ali moje pohvale idu doktoru Jošku G.
Mlađi, super stručan, moja dva komplicirana umnjaka je izvadio super stručno i relativno brzo (vadio je odmah dva sa lijeve strane). Najneugodniji dio su injekcije anestezije jer se zabijaju u mekano zubno meso, no malo se stisnes i prezivis
Onda ti pola glave odrvneni, odes u op salu, legnes na stol, dezinficiraju te oko usta, stave krpu na glavu da nista ne vidis, doktor sjedne s jedne strane, asistent s druge i udri
Meni je morao piliti obadva umnjaka i onda iscupati - ne osjetis APSOLUTNO NIŠTA (vjeruj mi, moj prag boli je nizak i bojala sam se da cu nesto osjetiti ali šipak). Najgroznije u cijeloj prici su zvukovi: zvuk piljenja i zvuk lomnjenja i cupanja zuba i korjenja. Ali briga te kad nista ne osjetis. I meni je obadva zašio poslije operacije

NAJBITNIJE jest drzati se njihovih pravila o oporavku!! Nikako ispirat prvi dan usta (jer treba se stvoriti ugrusak koji zaustavi krvarenje, a zajebo si se ako ga ispiranjem maknes - dakle ne to raditi. Drugi dan mozes lagano oplahnut usta sa cajem od kadulje), pit tekucinu na slamkicu, redovito stavljati hladne obloge (drzis 15 min pa pauza 30 min) i popit ibuprofen tabletu ako treba.
Moja oteklina je bila malena unatoc cupanju 2 umnjaka odjednom, a ni bolove neke nisam imala osim sto je žarila ta strana. Svejedno sam popila tabletu prije spavanja.
Znaci nikakav big deal a ja sam bila slucaj sa kompliciranijom situacijom (iako ima ih i gorih gdje moraju i po samoj kosti odn celjusti štemati)
A ima i situacija gdje dođes ambulantno i umnjak je vani za 5 min. To je kad je sve školski i korijenje i zub, pa nemoras na oralnu kirurgiju odnosno operaciju.

Eto nakon mog eseja, suma sumarom, velike preporuke za Perkovčevu
btw termin sam cekala 3 tjedna, preko knjizice i uputnice, nisam nista platila jer imam dopunsko
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 12:49   #912
Operacija umnjaka

ovako.. bio sam na operaciji umnjaka prije cca 2 tjedna, ok je prošlo, boli i sve to..

no problem je taj kaj se rupa, gdje je bio umnjak neće nikako zatvoriti!
zubar je rekao da treba vremena no ni tjedan dana nakon što sam izvadio konce rupa se ne smanjuje i to poprilično smeta, pogotovo nakon jela pa mi ostane ogromni komadi unutra..

pa me zanima dali je to normalno i da će se samo to zatvoriti ili treba pitati zubara?
fcjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 13:21   #913
Bu za jedno godinu dvije
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 15:49   #914
Talking

Tnx za info miss blondie!!
Ići ću onda u Perkovčevu kod Johmana pa što bude...
A ti si vadila donje umnjake pretpostavljam, koliko sam skužila i čula donji više rade problema nego gornji i teže ih je izvaditi!?
anaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 17:05   #915
ne, kad se vade dva umnjaka odjednom vade se uvijek na istoj strani
kako bi mogla ipak nesto pojest nakon nekoliko dana

razlicite su price, nekima su problematicni donji jer cesce rastu ukrivo i cesto se mora kost dirati da ih se iskopa, a neki pak kazu da su gori gornji zbog blizine sinusa...
s mojim donjim je doktor imao vise problema, dok je gornji nesto brze izasao iako je i njega pilio i svojski potegnuo kod cupanja
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 12:00   #916
Talking

Hvala još jednom, javim što je bilo kad sve obavim...ako su drugi preživjeli, budem i ja...hope so...
anaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 15:17   #917
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post

btw termin sam cekala 3 tjedna, preko knjizice i uputnice, nisam nista platila jer imam dopunsko
3 tjedna? ajme, umrijet ću do tad. Zubar mi je rekao da moram vaditi oba donja umnjaka. Desni me užasno boli, jedva jedem i pričam. Počelo je prije 3 dana i od tada se svakodnevno drogiram sa ibuprofenom.

Dali zna netko jel se moram vaditi pirs prije operacije? Imam monroe (pris iznad gornje usne) i malo ga je problematično izvaditi.
Nanidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 21:56   #918
U Dubravi se ne treba naručivati, samo dođete dan kad hoćete (moja preporuka ne ujutro već oko 11 ili 12, samo pokušajte ne pogoditi pauzu ). Velike preporuke za dr. Zajca tamo.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 21:17   #919
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
U Dubravi se ne treba naručivati, samo dođete dan kad hoćete (moja preporuka ne ujutro već oko 11 ili 12, samo pokušajte ne pogoditi pauzu ). Velike preporuke za dr. Zajca tamo.
Hvala i mislila sam tamo ići. Jedva čekam sutra, već 5 dana crkavam s tim zubom Ne mogu više izdržati.
Nanidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:33   #920
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
U Dubravi se ne treba naručivati, samo dođete dan kad hoćete (moja preporuka ne ujutro već oko 11 ili 12, samo pokušajte ne pogoditi pauzu ). Velike preporuke za dr. Zajca tamo.
ne treba se narucivati ako se radi o klasicnom ambulantnom vadjenju...
a ako je potrebna alveotomija umnjaka tj. operacija, onda se za to narucuje...
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.