Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2010., 23:24   #1
Žena ni juhu ne zna skuhati. Što napraviti?

dakle ..situacija je shebana najblaze receno-istina dosta mojom greskom zbog ne razmisljanja-ukratko ozenio sam dosta mladu curu razlika 10god prije svega jer je stjecajem okolnosti malo presucivanjem,malo igrom na osjecaje zadrudnjela te smo zadrzali bebicu koja je jedno preslatko bice od godinu i pol..ali dok zena..tadasnja cura-dok nije dosla zivjeti kod mene nisam znao njene radne navike bolje receno neradne jer ih nema(osjecaj za urednost,cistocu doma)reko ajd mlada je naucice se..ali ne..doslo dijete vecinu vremena sam provodio sa svojom mamom o brizi ,njezi potrebama djeteta-sve dok se mama nije tesko razbolila(zlocudan rak)na puno mjesta-trebalo mi je neko vrijeme da se malo smirim,prihvatim tu cinjenicu-posaljem ju baki i dedi reko ajd valjda ce je malo nauciti nekim osnovnim stvarima kuhanje juhice i to..ali niš-kao oni rade pritisak na njju itd..posto sam ja ostao bez posla a ona ima dvojno drzavljanstvo slovenije i hr-(rastavljeni roditelji)odlucimo se ozenit sredit papire i preselit u EU kao malo bolje mjesto za neki pocetak-ali problem od pocetka jedna nazalost toliko pokvarena osoba da nemogu jos shvatit da je to njena mama(svekrva)1opcija imala je firmu ali nije htjela kao zaposlit-a sve bi moji platili da rjesimo papire cim prije-ozenimo se..2.opcija zdruzivanje obitelji kao ona zivi u slo ja u hr jedino sto treba je prikazat 220eur na moj racun.sto bi opet moji platili-nakon igre od jedno 4 mj,pokvarenog telefona,krivih informacija,hrpu potosenog novca skupim sve papire obrasce platim-ona potpise i trebala je jos potvrda biljeznika jos 150-200eur i to sam nekako skupio-da bi na kraju i provocirala cijelo vecer,vrijedjala pa kako ovo kako ono ja šutim.sve dok nije opsovala moju mamu koja je sada nazalost gotovo na samrti-to me je tako piknulo skocio sam prema njoj u tom trenutku sam ju mogao zadavit golim rukama ali vidio sam svoje dijete kako place,njenu kcer od 11 god,svoju zenu koja me kao drzala i odustao sam da joj bar šamarčinu stisnem-i naravno iz jednog sela u slo u 11 po noci zvao taxy do vlaka i za zagreb-logican slijed-rastava braka jer ja ne zelim takvu disfunkcionalnu obitelj a zena ne zeli covjeka koji eto moze podic ruku na ženu-no ok iako imam 30god-mislim da sam davno trebao okoncat tu losu vezu,brak ali dijete..da stvar bude smjesno -zalosna-prodao sam svoj auto i kupio drugi i regao ga u sloveniji..e sad neznam sta ,kako...legalno ga nemogu vozit,prodat pokusavam ali iako je rijec o cca 5000eur ljudi bas ne zovu iako je debelo ispod cijene 2 stvar..valja ispocetka a nekako ce vec biti-ali muci me dijete koje je u njenim rukama nazalost ne dobiva ono sto treba dobit-nije u pitanju ljubav-vec kvalitetno kuhanje,cistoca-primjer na koji poludim juhu djetetu kuha s kockom-puno konzervansa,2..ves uopce ne pegla i to sve izgleda da je dijete dosta mrsavo,dosta blijedo ali je jako veselo razigrano..neznam kako poboljsat brigu a kako ocito ide svako svojim putem ista nece moc bit pruzena kako spada..neznam niti koja su mi prava..sto napravit...zanima me neko vase misljenje-sto bi vi da ste na mom"mjestu-isprika zbog ovog malo podugackog posta
ivan1202 is offline  
Old 11.06.2010., 00:08   #2
Quote:
ivan1202 kaže: Pogledaj post
dakle ..situacija je shebana najblaze receno...
Da rezimiramo:

- oženio si "dosta mlađu curu";

- zatrudnjela je "stjecajem okolnosti malo presucivanjem,malo igrom na osjecaje"

- njena mama (kojoj si ziher najbolje rješenje za njenu kćer, o kojem je sanjala cijelog života svog) nije htjela odraditi svoj dio posla u priči koju baš i nisam shvatio, ali koja djeluje kao muljaža;

- ostao si bez posla, ali si uredno kupio auto koji ne možeš legalno voziti;

- itditditd.

I u svemu tome, ti čist i nevin k'o anđelak nebeski, a oko tebe sve same Sotone. I u svemu tome, najveći problem (na koji poludiš) je kuhanje juhe u kocki.

Što bih na tvome mjestu? Za početak bih se na tvome mjestu temeljito sramio, a onda bih pokušao napraviti nešto što nije davljenje, stiskanje šamara i "poluđivanje" zbog juhe u kocki.
Lord Byron is offline  
Old 11.06.2010., 00:27   #3
stari meni se cini da si i ti sudjelovao u presoljavanju tog jela.

koj' kurac si se uopce zenio? za pocetak.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 11.06.2010., 00:33   #4
da rezimiramo- OČITO NEMAŠ DIJETE PA NEZNAŠ ŠTO ZNAČI NE KVALITETNA HRANA I NE DOVOLJNA BRIGA!! 2 ..šta fali tomu prodat svoj auto i kupit drugi koji ce glasit na ženu-u normanom braku je tako svejedno tko sta ima.. 3.zanima me tko bi ostao ravnodusan na onu jeb. .. ma.. a ista se brinula o tebi 30god a sad je na samrti... 4.potraga za boljim zivotom nije muljaža a to da netko ima uski kut gledanja-na to nemogu utjecat 5 baš bi bilo dobro procitat neki pametan komentar,mišljenje
ivan1202 is offline  
Old 11.06.2010., 01:47   #5
cura je zatrudnila s devet godina?

al je, juha iz kocke za nekog malog anđelka je otrov. ali sad kad ne radiš možeš joj ti kuhati.
mmmila is offline  
Old 11.06.2010., 06:58   #6
Quote:
ivan1202 kaže: Pogledaj post
da rezimiramo- OČITO NEMAŠ DIJETE PA NEZNAŠ ŠTO ZNAČI NE KVALITETNA HRANA I NE DOVOLJNA BRIGA!! 2 ..šta fali tomu prodat svoj auto i kupit drugi koji ce glasit na ženu-u normanom braku je tako svejedno tko sta ima.. 3.zanima me tko bi ostao ravnodusan na onu jeb. .. ma.. a ista se brinula o tebi 30god a sad je na samrti... 4.potraga za boljim zivotom nije muljaža a to da netko ima uski kut gledanja-na to nemogu utjecat 5 baš bi bilo dobro procitat neki pametan komentar,mišljenje
JA imam djete i znam što je nekvalitetna hrana i nedovoljna briga, ali bogami znam i što je sranje tipa: ona ne sprema, lijena je, kuha juhu u kocki...

Kažeš da si ostao bez posla. A je li ti i jednom palo na pamet da ti skuhaš svom djetetu i ženi koja ti ga je rodila tu veleuvaženu "kvalitetnu" juhicu? Jesi li ti kad pospremao, opeglao? Čisto sumnjam, pa žena ne radi ništa drugo nego brine o djetetu, ima da još i sve po kući stigne.

Kažeš da je djete živahno i veselo. Samo je nekako bljedunjavo i mršavo. A da li ti znaš išta o djeci? Meni se baš ne čini. Evo, i moje djete je bljedunjavo. A potpuno je zdrava. Nećeš vjerovati, ali postoji i svijetli tip kože. Kažeš da je mršavo. A što to znači? Da nije kako babe smatraju da djete treba biti - ružičasto, buckasto i sa šlauhićima, kao mala ružičasta gica? Zdrava djeca obično i djeluju mršavije, to samo znači da rastu, troše energiju, igraju se... Ti bi radije pretilo djete, da se vidi odmah da jede samo domaću masnu juhicu i drži se mamici za suknjicu?

I da, potraga za boljim životom jeste u redu, ali još nisam čula da se muljaže, marifetluci, rupe u zakonu, manipulacije i sl. zovu širim kutem gledanja... Čovjek uči dok je živ...

Pisano je prilično nerazumljivo, ali meni se čini da si ti njenu mater htio iskoristiti za neki svoj "širi kut gledanja", a kad žena nije htjela plesati po tvome, onda je počela frka. I žena ti je savršeno u pravu što ne želi biti s nekim tko je u stanju dići ruku na bilo koga. Pitam se da je netko tvoj nešto rekao protiv njene mame, pa da je ona digla ruku, bi li i onda razmišljao kako je to žena koja ju je cijeli život podizala? Čisto sumnjam...

...

Sad sam skužila da je njena mama tebi, čini se, rekla samo "jebem ti mater"! Pa ako je tebi to razlog za dizanje ruke na nekoga, a što normalan čovjek ne bi ni registrirao kao nešto osobno, nego kao najobičniju psovku, onda zaista bolje da nije s tobom... Ovo je čisto nevjerojatno...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".

Zadnje uređivanje shtefy : 11.06.2010. at 07:06.
shtefy is offline  
Old 11.06.2010., 08:02   #7
Quote:
ivan1202 kaže: Pogledaj post
da rezimiramo- OČITO NEMAŠ DIJETE PA NEZNAŠ ŠTO ZNAČI NE KVALITETNA HRANA I NE DOVOLJNA BRIGA!!
Vidiš, tebi je to očito.

Meni je, pak, očito da u cijelom tvom postu nema ni jedne jedine rečenice o nekakvom tvom angažmanu - dakle, što ti radiš za to dijete, što ti radiš za taj brak (osim što si ženu poslao baki i djedu na edukaciju).

Uredno si rekao da "nije u pitanju pomanjkanje majčine ljubavi" i da je dijete "jako veselo i razigrano" - prema tome, umjesto da "poludiš" i razmišljaš o barem stiskanju šamara, zašto se ne bi primio kuhanja?
Lord Byron is offline  
Old 11.06.2010., 08:04   #8
Quote:
mmmila kaže: Pogledaj post
cura je zatrudnila s devet godina?


Tako se na prvi pogled može razumjeti rečenica - ipak, mislim da se pod "njena kćer" misli na (drugu) kći majke-psovačice, tj. na sestru nebrižne supruge i majke.
Lord Byron is offline  
Old 11.06.2010., 12:26   #9
juha u kocki ili ne?

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vidiš, tebi je to očito.

Meni je, pak, očito da u cijelom tvom postu nema ni jedne jedine rečenice o nekakvom tvom angažmanu - dakle, što ti radiš za to dijete, što ti radiš za taj brak (osim što si ženu poslao baki i djedu na edukaciju).

Uredno si rekao da "nije u pitanju pomanjkanje majčine ljubavi" i da je dijete "jako veselo i razigrano" - prema tome, umjesto da "poludiš" i razmišljaš o barem stiskanju šamara, zašto se ne bi primio kuhanja?
Već u prvoj rečenici kaže da je pogriješio što ju je oženio.
Nije samo on isključivi krivac, za razvod je potrebno dvoje.
Možda, se, istinabog i nije toliko angažirao, možda je radio, budući da ona ništa ne radi, valjda od nečega treba živjeti.
Erm, čovjek misli da je zdravija domaća juhica od juhe u kocki, ona misli da je juhica u kocki.
I već kod mišljenja o juhici se razilaze....evo što se sve može dogoditi kad se juhica predugo kuha.....
Prekipi, i nije više za niš...

Inače, nadam se da će autor topic -a znati biti dobar otac svom djetetu.
I u tome mu želim puno sreće i uspjeha.
__________________
Be strong, be wrong!
Ludi_Klobuchar is offline  
Old 11.06.2010., 12:43   #10
Quote:
ivan1202 kaže: Pogledaj post
nije u pitanju ljubav-vec kvalitetno kuhanje,cistoca-primjer na koji poludim juhu djetetu kuha s kockom-puno konzervansa,2..ves uopce ne pegla i to sve izgleda da je dijete dosta mrsavo,dosta blijedo ali je jako veselo razigrano..neznam kako poboljsat brigu a kako ocito ide svako svojim putem ista nece moc bit pruzena kako spada..neznam niti koja su mi prava..sto napravit...zanima me neko vase misljenje-sto bi vi da ste na mom"mjestu-isprika zbog ovog malo podugackog posta
Mah... hajde ti stavi ručicu na srce i reci nama što tebe zaista muči.
Jer, da te muči briga za dijete, ovaj bi se post sveo na to, a ne na prepričavanje vašeg odnosa, odlazaka u EU, na njenu zločestu mamu i tvoj auto.

Što ti želiš?
Kako zamišljaš idealnu situaciju u tvom životu(ma koliko ona sada možda nemoguća bila)?
Da ste opet skupa i da ste opet obitelj? Da imaš dobar posao? Da se ona više brine o kućanstvu?
Ako to želiš, prvi je korak priznati da si pogriješio i pretjerano reagirao.
Znam da je to vrlo teško priznati muškarcima s tvojim stavom(oprosti, djeluje malo strogo i nazadno... em juhica mora biti domaća, treba prati i čistiti, "naučit će mlada je"), ali ja zapravo mislim da je tebi žao što si to napravio i da se ne znaš s time nositi niti to priznati.

Ispričati se. Pronaći posao. Obećati da se neće ponoviti. Provoditi vrijeme sa svojim djetetom i odvesti ga na koji kvalitetan ručak(bilo da skuhaš sam, bilo da ga povedeš za ručicu u restoran), paziti da ne pretjeruješ s prigovorima.

Ako ju kreneš optuživati i tražiti krivicu u njoj, to samo može pogoršati stvari.
Budite u dobrim odnosima, bez obzira hoćete li završiti opet skupa ili ne(jer djetetu je važnija stabilnost i normalna okolina od ispeglane odjeće... vjeruj mi, dijete od jedne godine i šest mjeseci savršeno boli briga za to ima li haljinica(ili hlačice) nabore... više se uzrujava zato jer je mrav pobjegao, a htjela(htio) ga je uzeti )
okruglica is offline  
Old 11.06.2010., 12:49   #11
Quote:
Ludi_Klobuchar kaže: Pogledaj post
Inače, nadam se da će autor topic -a znati biti dobar otac svom djetetu.
Ima ti tu jedna malena cakica... da bi bio dobar svom djetetu, ne može biti zločest prema djetetovoj mami

Sjetih se jedne izreke, još u srednjoj školi ju napisah u "tajni dnevnik" :

"Najveća usluga koju jedan otac može učiniti djeci je da voli njihovu majku"

Eh, sad... ja ne kažem da se on nužno mora pomiriti sa svojom ženom do savršenstva.
Samo se mora pomiriti dovoljno da imaju pristojan odnos bez napadanja zbog juhice i veša.
okruglica is offline  
Old 11.06.2010., 13:11   #12
Meni je odmah na početku zasmetala ova rečenica:

prije svega jer je stjecajem okolnosti malo presucivanjem,malo igrom na osjecaje zadrudnjela

Čovjek je na tu ženu svalio odgovornost za to što je ostala trudna . Ona je njega jadnog i malog uhvatila na prešućivanje i osjećaje. On valjda nije imao ništa s tim.

Od tog dijela pa na dalje ne mogu biti sigurna u vjerodostojnost bilo čega što je napisao.
Cordelia is offline  
Old 11.06.2010., 13:25   #13
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Meni je odmah na početku zasmetala ova rečenica:

prije svega jer je stjecajem okolnosti malo presucivanjem,malo igrom na osjecaje zadrudnjela .....
jel da?

genijalni su...žene,prestanite se sexat jer konstantno iskorištavate muškarce, nenormalno je da ostajete trudne a da oni, jadnici mamini, nemaju pojma o tome
__________________
Locco
bobby-j is offline  
Old 11.06.2010., 13:29   #14
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Meni je odmah na početku zasmetala ova rečenica:

prije svega jer je stjecajem okolnosti malo presucivanjem,malo igrom na osjecaje zadrudnjela

Čovjek je na tu ženu svalio odgovornost za to što je ostala trudna . Ona je njega jadnog i malog uhvatila na prešućivanje i osjećaje. On valjda nije imao ništa s tim.

Od tog dijela pa na dalje ne mogu biti sigurna u vjerodostojnost bilo čega što je napisao.
Pa, nije valjda da prvi put čuješ za takvo shvaćanje stvari?!

Nekima nikako nije jasno da svršavanje "unutra" zna rezultirat trudnoćom, čak i ako trenutno nisi baš raspoložen za roditeljstvo...
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Old 11.06.2010., 13:36   #15
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa, nije valjda da prvi put čuješ za takvo shvaćanje stvari?!

Nekima nikako nije jasno da svršavanje "unutra" zna rezultirat trudnoćom, čak i ako trenutno nisi baš raspoložen za roditeljstvo...

Ne čujem prvi put, ali kad netko s tim krene priču kako vjerovati da i ostala njegova shvaćanja i sudovi ne proizlaze iz iste vrste "neukosti".
Cordelia is offline  
Old 11.06.2010., 13:36   #16
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Pa, nije valjda da prvi put čuješ za takvo shvaćanje stvari?!

Nekima nikako nije jasno da svršavanje "unutra" zna rezultirat trudnoćom, čak i ako trenutno nisi baš raspoložen za roditeljstvo...
isto kao i "štrumfanje bez štrumf-gumice", bez obzira koliko se neki kleli da se "paze" jer ga "izvade na vrijeme"
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Old 11.06.2010., 13:38   #17
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ima ti tu jedna malena cakica... da bi bio dobar svom djetetu, ne može biti zločest prema djetetovoj mami

Sjetih se jedne izreke, još u srednjoj školi ju napisah u "tajni dnevnik" :

"Najveća usluga koju jedan otac može učiniti djeci je da voli njihovu majku"

Eh, sad... ja ne kažem da se on nužno mora pomiriti sa svojom ženom do savršenstva.
Samo se mora pomiriti dovoljno da imaju pristojan odnos bez napadanja zbog juhice i veša.
Lijepo si to napisala
I tu se slažem s tobom.


Cordelia, mislim da sad nije konstruktivno vaditi bez veze rečenice iz konteksta, i dobro, ja se slažem da ne zvuči lijepo što je napisao u svezi trudnoće i začeća o majci svoje djevojčice, ali navodiš temu na ono što nije više bitno, jer se ne da promijeniti. Kako je, tako je.
Također, on je osoba za sebe i time ga vjerojatno nećeš, ustvari posve sigurno nećeš promijeniti.
Zato, vratimo se na dijete, jer kao što je okruglica lijepo napisala, on ne mora voljeti tu ženu, ali zbog djeteta trebaju biti u korektnim odnosima.
To bi primarno bio smisao ove teme, a ne nekonstruktivna analiziranja tko je i kako začeo, i kome je to više ili manje smiješno.
__________________
Be strong, be wrong!
Ludi_Klobuchar is offline  
Old 11.06.2010., 13:43   #18
Quote:
Ludi_Klobuchar kaže: Pogledaj post
ne zvuči lijepo što je napisao u svezi trudnoće i začeća o majci svoje djevojčice, ali navodiš temu na ono što nije više bitno, jer se ne da promijeniti. Kako je, tako je.
Također, on je osoba za sebe i time ga vjerojatno nećeš, ustvari posve sigurno nećeš promijeniti.
Ne može se promijeniti ono što je napisao. Ne može se promijeniti način na koji je to napisao (i kojim je, puno više no što je želio, razotkrio svoj pogled na ljude koje spominje u postu). Ne može se promijeniti on kao osoba.

Fino. Jednakom logikom, ne može se promijeniti ni njegova žena, ni njena majka, ni dijete.

Case closed.
Lord Byron is offline  
Old 11.06.2010., 13:43   #19
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
Dakle, ovo što sada upravo čitamo je presedan, naprosto prvi takav slučaj ikad zabilježen, da je žena ostala trudna bez znanja i pristanka muškarca.
Pa inače se bebe rade jebanjem bez kontracepcije, a ne prešućivanjem i igrom na osjećaje.

Osim ako nije prešutjela da je zaboravila popit pilulu, samo ne znam gdje se tu uklapa igranje na osjećaje.
chocolatecookie is offline  
Old 11.06.2010., 13:43   #20
Quote:
Ludi_Klobuchar kaže: Pogledaj post
Lijepo si to napisala
I tu se slažem s tobom.


Cordelia, mislim da sad nije konstruktivno vaditi bez veze rečenice iz konteksta, i dobro, ja se slažem da ne zvuči lijepo što je napisao u svezi trudnoće i začeća o majci svoje djevojčice, ali navodiš temu na ono što nije više bitno, jer se ne da promijeniti. Kako je, tako je.
Također, on je osoba za sebe i time ga vjerojatno nećeš, ustvari posve sigurno nećeš promijeniti.
Zato, vratimo se na dijete, jer kao što je okruglica lijepo napisala, on ne mora voljeti tu ženu, ali zbog djeteta trebaju biti u korektnim odnosima.
To bi primarno bio smisao ove teme, a ne analiza začeća.
Pa meni je bit teme da čovjek konačno prihvati svoj dio odgovornosti za situaciju umjesto da su mu krivi svi osim njega samog. To je prvo što može napraviti za dobrobit svog djeteta.
Cordelia is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.