Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2011., 13:36   #641
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Ajd ajd ne može se nikako reći da nema ništa korisnog jer zaista ima.
Puno malih stvari o kojima čovjekk čita i čuje, ali je drugačije kada ih vidi na ekranu.
Slažem se ...

Masa ljudi koja ga kritizira pravi se pametna i kao da su baš oni najbolji poznavatelji pasa, a masu puta od njih možeš čuti i na forumu pročitati masu gluposti koje nikad ne bi iskušavala na svom psu! I u usporedbi s jednim benignim Cesarom, njihova glupost ispadne za psihijatriju!
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:38   #642
pa ne znam kaj bi mi bilo korisno kad imam psa koji nema neke ekstremne poremecaje u ponasanju. jedina steta koju radi CM, po meni i je ta, sto ljudi primjenjuju metode vidjene na TV na sasvim normalnim psima.
da imam neki tezak problem sa psom, razmotrila bih SVE moguce metode, pa i one CM.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:41   #643
Papi, ti imaš natprosječno normalno pseto, a vjerujem da je takav od sebe a ne zahvaljujući tebi

Ti i možeš gledat Cezara jednako kao i reklamu za Rubel, nezainteresirano..ali ima jako puno ljudi čiji pas barem u nečemu dijelom odskače ili oni odskaču ili ne znaju, ili ne mogu povezati pisanu riječ koju pročitaju sa slikom u glavi kako bi nešto trebalo izgledati..i jednostavno je lakše neke stvari vidjeti na djelu popračene kakvim takvim pojašnjenjem ..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:57   #644
Quote:
Hermiona29 kaže: Pogledaj post
Slažem se ...

Masa ljudi koja ga kritizira pravi se pametna i kao da su baš oni najbolji poznavatelji pasa, a masu puta od njih možeš čuti i na forumu pročitati masu gluposti koje nikad ne bi iskušavala na svom psu! I u usporedbi s jednim benignim Cesarom, njihova glupost ispadne za psihijatriju!
ma hajde? A ko to? I što konkretno?

p.s. daj mi odma pripremi luđačku košulju iz koje se neću moći izvući. I molim prijevoz do Vrapča.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:12   #645
Tebi košulja ne pomađe, ti si k'o Houdini
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:20   #646
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Nisu smiješni onima koji se ne znaju šaliti i nemaju smisla za humor.
Smisao za humor imam ali ismijavanje nekoga zato jer je Meksikanac i govori sa naglaskom, te povlačenje paralela sa "kamenjarima" (što je govor mržnje sam po sebi) nije nimalo smiješno. Nije ista stvar sprdati nečije metode rada jer ti se ne sviđaju i sprdati nekoga jer pripada određenoj etničkoj skupini. To se zove rasizam.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 14:52   #647
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
ma hajde? A ko to? I što konkretno?

p.s. daj mi odma pripremi luđačku košulju iz koje se neću moći izvući. I molim prijevoz do Vrapča.
Ko je tebe prozvao ??? Halo??? Al ak baš hoćeš da se nađe nešto, onda bi se složila s postom iznad mojeg.... rasizmu
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...

Zadnje uređivanje Hermiona29 : 10.02.2011. at 14:58.
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:05   #648
Quote:
pljuc123 kaže: Pogledaj post
Smisao za humor imam ali ismijavanje nekoga zato jer je Meksikanac i govori sa naglaskom, te povlačenje paralela sa "kamenjarima" (što je govor mržnje sam po sebi) nije nimalo smiješno. Nije ista stvar sprdati nečije metode rada jer ti se ne sviđaju i sprdati nekoga jer pripada određenoj etničkoj skupini. To se zove rasizam.
Joj daj molim te... Ne slažem se s mnogim njegovim metodama, a bogami ni sa teorijama koje ne drže vodu, ali da ga pljujem zato što je Meksikanac je totalna glupost. Štoviše, mislim da sam u više navrata rekla da mi je sexy taj latino naglasak. Rasist nisam i nemoj mi to prišivati jer je glupo. Ideja o naglasku došla je upravo iz sinkroniziranih crtića. Onda su i oni rasistički, zar ne?

Quote:
Hermiona29: Ko je tebe prozvao ??? Halo???
Pa ne moraš me prozvati nickom da bi se skužilo na koga misliš, pošto sam jedna od onih koja je najviše pisala i protivila se njegovim metodama i to sa vrlo dobro potkrepljenim argumentima.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 15:53   #649
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
al prvo bi ga morao zakucat u pod
Ne slažem se. Vjerojatno bi haskinatoru stavio električnu ogrlicu i radio rimot kontrol, ima samo JEDAN filmić s malamutom

Ma zezam se, ja Cekija jako . Pustila bih ga u haskinatorov kavez i , naravno 112 na spid dajl...

A sada ozbiljno: zar biste dozvolili tom mamlazu da takve vaše pse? Ja bogami ne bih.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:06   #650
Molim lijepo, ako bude sinhronizacije onda obavezno sa kajkavštinom, kao na crtićima, tako da mi djeca ponovo uče kako se NE govori u cijeloj nam zemljici

Meni je CM super, zabavan i on i klijenti.

Turbo, ja bih, i kladim se da zapravo i ti bi samo ne'š priznat
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 16:33   #651
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post

Pa ne moraš me prozvati nickom da bi se skužilo na koga misliš, pošto sam jedna od onih koja je najviše pisala i protivila se njegovim metodama i to sa vrlo dobro potkrepljenim argumentima.
Ne, Smartie, ja nigdje ne spominjem "onu koja najviše kritizira" ....Pa da nema tebe, ova tema bi već odavno završila na zadnjim stranicama foruma jer jedva čekaš da se pojavi netko ko ga hvali pa udariš po njemu ....
Al da ga nekad znaš pretjerati , to je istina jer zna ispasti da je tip monstrum, a nije... Poanta mog posta je bila, da neki imaju puno gore metode koje propagiraju ne samo po forumima, nego i inače, pa nikome niš...Nisam mislila na tebe....Zapravo, šaljem ti između ostalog i zbog toga jer si mi jedanput, kad mi je zbilja bila frka, pomogla svojim komentarima....
__________________
I adore watching my irish red when he moves easily on the field... just as he plays with the wind...

Zadnje uređivanje Hermiona29 : 10.02.2011. at 16:42.
Hermiona29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 19:26   #652
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post

Turbo, ja bih, i kladim se da zapravo i ti bi samo ne'š priznat
Ne, ne bih.

Ne želim reći da ga ne bih bacila u krevet; zašto ne - muško je, pimpač valjda ima, nije nešto debel. Ali psa mu NE BIH dala.

Zašto?

1. Ne vjerujem u odgoj baziran na poniženju. Zašto? Zato jer se onda obvezujete da 24/7 dokazujete da ste Veliki Pas, te istovremeno izazivate svog psa da vas stalno testira. To je iritantno. Osobito ako niste pas. Ima daleko lakših metoda - i za psa, a bogami i za vlasnika.

2. Ne vjerujem u to da neki nepoznati čovjek uzme mog psa i uči ga nečemu. To mi je suludo. Trener koji instruira vlasnika - DA, trener koji vlastoručno trenira PSA - NE.
Zašto? Jer MOJ pas sluša ljude iz Polarnog kruga, a ne nekog bilo koga.

3. Ne vjerujem da su ljudi koje izgrize malamut imalo stručniji od mene.

i
4. Ne vjerujem u TV zvijezde. Da je pravi, par excellance trener, ne bi imao TV show i radio makaka od sebe, nego bi radio svoj posao.

Ajde, realno, ja vjerujem da bi Milko naučio Otta da ne žuri stepenicama. Rekao bi mu PŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠT, odario ga nekoliko puta rukom ili nogom, eventualno ga polegao na leđa na stepenicama i slična sranja. I ti bi to dozvolila? Zašto? Jer si sama preglupa shvatiti da pas neće žuriti ako poveže kretanje ispred tebe s kopunom u glavu? Ma daj.

Edit:
Činjenica je da već odavno mlatimo mrtvog magarca. A to bi se, doslovno, dogodilo svakom tko bi udario mog psa ili bio grub prema njemu.
__________________
Spasite život...

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 10.02.2011. at 19:36.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:46   #653
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Ne, ne bih.

Ne želim reći da ga ne bih bacila u krevet; zašto ne - muško je, pimpač valjda ima, nije nešto debel.
Kak znaš da mu nije debel, si ga vidla?
Hebate, ja bi mu s glave mogla jesti koliko je nizak hahaha
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:03   #654
Ma daj TF zabogaaaaa...hebate prije bi mu dala da mi pregleda psa, nego da pregleda mene, unatoč sjajnom osmjehu


a lude li temeeee

p.s. kvragu TF niej valjda tolika kriza
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:59   #655
[QUOTE=Pimpinell@;31672091]unatoč sjajnom osmjehu

I toliko očito umjetnom gebisu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:44   #656
Ajd, ajd, muško je muško, kaj ste sad izbirljive U tome su svi muški ipak podjednako loši, ali u treningu pasa on je malo "lošji" od drugih. Svakako bih ga prije pustila u krevet nego kod psa; ovo u krevetu se brzo zaboravi a s psom imaš nakon jedne gluposti pune ruke posla. Bar s ovima čiju inteligenciju dostiže jedino njihova tvrdoglavost.

Sjećam se jedne videokazete o treningu pasa gdje je trenerica radila sa svojim psom a grupa učenika sa svojim psima. Radili su "dođi" i instrukcija je bila - ako "krivi" pas dođe "krivoj" osobi, osoba uzme uzicu i udari psa po dupetu. Ne jako, da se razumijemo, ali dovoljno da bude neugodno.

Stvar je bila doista efikasna - u vrlo kratkom roku, svi psi su na "dođi" trčali baš svom vlasniku. Ali meni se ipak nije dopalo gledati kako vlasnica njuemačkog ovčara udara uzicom za NJO malog razdraganog pekinezera. Ili kako jedan inteligentni boxer "štedi" trud vlasniku i sam napada pse koji mu pokušavaju prići.

Pa valjda se može malo "pametnije". Nije sve super samo zato jer je na TV.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:57   #657
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
I toliko očito umjetnom gebisu.
long live america
meni je cesar super, volim ga pogledat.
psa bi mu isto dala, al ne bi imao što s njime napravit :hvalitemeustamoja:
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 23:09   #658
Ni s mojim više iako sam se malo i s njim pripomogla a i s ovima ovdje gunđalima koji ga samo popljuju na brzaka

Poanta priče,ništa ne treba shvatiti doslovce.
Još moram Ota naučiti da se sam izšamponira i okupa a ti ni CM ne pomaže
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 07:54   #659
A da probaš u autopraonici, kao onaj magarac iz reklame..?
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:07   #660
znam da svatko o njemu ima svoje mišljenje.
ja sam ga jedno vrijeme redovito pratila na NG, sad baš i ne.
pomogao mi je u nekim stvarima s obzirom da imam rotticu koja je hiperaktivna i tvrdoglava, dominantna, svojeglava štaliveć.
i to bez obzira što sam imala pse prije nje, od toga jednog vjerojatno urođeno predobrog pudlića.
čak mi je bila bitna ona njegova rečenica da je pas prvenstveno životinja jer sam bila sklona pridavati im ljudske osobine i potrebe.
je glupo ali eto, istina je i to.

inače mi je drago gledati i učiti, mišljenja sam da se uvijek može naći nešto novo za naučiti.
željela bih više sličnih emisija pa da doznam i za drukčije savjete.
__________________
I put a piece of paper under my pillow, and when I could not sleep I wrote in the dark.
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.