Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2014., 13:57   #421
Jako velika zabrana zbog isteka vize

Znaju oni u schengenu do kad vrijedi zabrana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:11   #422
Pa pitaj na talijanskom veleposlanstvu.

A možda ti adibp objasni da to nisi trebao dobiti, jer je viza istekla za pišljivih 5 dana (on radi razlike da li je 5 dana ili 5 godina), i za tih 5 dana popiješ 10 godina zabrane... čovjek "zna" da se za 5 dana ne bi trebalo dobiti ništa, zar ne?
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:40   #423
Quote:
Sledgehammer kaže: Pogledaj post

A možda ti adibp objasni da to nisi trebao dobiti, jer je viza istekla za pišljivih 5 dana (on radi razlike da li je 5 dana ili 5 godina), i za tih 5 dana popiješ 10 godina zabrane... čovjek "zna" da se za 5 dana ne bi trebalo dobiti ništa, zar ne?
Učen čovjek s iskustvom
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 16:52   #424
Pozdrav svima,

molim hitan savjet u vezi jednog problema. Imam operaciju u Njemačkoj u ponedjeljak, 19.05. i sutra krećem na put. U cijeloj strci tek sam danas primijetio da mi je istekla osobna (a i pasoš, jer sam ih vadio isti dan) prije više od mjesec dana. Budući da sam jedva dobio termin kod kirurga, nema šanse da odgađam put. Zato ću morati preko Slovenije sa isteklom osobnom - možda me nitko neće niti tražiti, ali ako budu vidjet će da ne vrijedi - i što onda:
1. puštaju me i nikom ništa
2. plaćam kaznu i puštaju me
3. plaćam kaznu i ne puštaju me

Iskreno rečeno, fućka mi se i za novčanu kaznu i sve ostalo. Samo da me puste. Bio bi nezamislivi užas da zbog jedne proklete znamenke na komadiću plastike ugrozim zdravlje.

Hvala na odgovorima!
Buran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 17:07   #425
Quote:
Buran kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

molim hitan savjet u vezi jednog problema. Imam operaciju u Njemačkoj u ponedjeljak, 19.05. i sutra krećem na put. U cijeloj strci tek sam danas primijetio da mi je istekla osobna (a i pasoš, jer sam ih vadio isti dan) prije više od mjesec dana. Budući da sam jedva dobio termin kod kirurga, nema šanse da odgađam put. Zato ću morati preko Slovenije sa isteklom osobnom - možda me nitko neće niti tražiti, ali ako budu vidjet će da ne vrijedi - i što onda:
1. puštaju me i nikom ništa
2. plaćam kaznu i puštaju me
3. plaćam kaznu i ne puštaju me

Iskreno rečeno, fućka mi se i za novčanu kaznu i sve ostalo. Samo da me puste. Bio bi nezamislivi užas da zbog jedne proklete znamenke na komadiću plastike ugrozim zdravlje.

Hvala na odgovorima!
da pitaš ove:
http://zagrebacka.policija.hr/MainPu.aspx?id=14790
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 09:15   #426
Quote:
Buran kaže: Pogledaj post

3. plaćam kaznu i ne puštaju me
Pod 3
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 21:36   #427
Cao zanima me odgovorn na pitanje �� posto je 2015 godina dali je neko putovao sa putnim listoj jer postoi nacin da se pasos izgubi �� jer je se tako moglo prekoraciti boravak od 90 Dana u EU a da nebi bilo problema (kazni,zabrana �� ) ili mozda neko zna neki nacin legalno prekoracenje hehe
Pia2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:01   #428
90 dana

Cao zanima me odgovorn na pitanje �� posto je 2015 godina dali je neko putovao sa putnim listoj jer postoi nacin da se pasos izgubi �� jer je se tako moglo prekoraciti boravak od 90 Dana u EU a da nebi bilo problema (kazni,zabrana �� ) ili mozda neko zna neki nacin legalno prekoracenje hehe
Pia2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 12:15   #429
Bio sam u Danskoj od 27.07 - 30.07. Nakon toga u Grckoj i Francuskoj ukupno 10 dana u 9 mjesecu. Od 03.11 pa do sada sam u Francuskoj, uskoro odlazim nazad, i jasno mi je da sam prekoracio dozvolu ostanka i da cu mozda/vjerovatno biti kaznjen.

S obzirom da sam dobio neke pozive za intervjue u zemljama EU, i uskoro bih trebao ici, moje pitanje je da li je moguce prijaviti da sam izgubio pasos, i onda slobodno putovati sa novim dokumentom bez ikakvih pecata i sl. ?
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 12:52   #430
Sta ja znam, nekako i se ne cini da je itko gledao pecate u putovnici kad sam se vracao u Hr... Ne bih petljao s gubljenjem putovnice, al to sam samo ja.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 20:17   #431
U današnje vrijeme sve evidencije graničnih policija unutar Schengena su objedinjene, a dobar dio i mi možemo provjeriti kod slovenskih kolega, osobito otkada je one-stop kontrola.

Ljudi očito misle da je prijaviti gubitak putovnice "samo tako", kao da su izgubili račun za pola kruha na putu iz dućana. Kada budu dobili po glavi i po džepu zbog toga, onda će tuliti da gdje je demokracija, da oni imaju "prava" i što sve ne - svi će biti krivi, samo njihova luda glava koja svjesno ide u kriminal - neće.

A da malo staneš na loptu, mentals, i pričekaš neke uvjete, da ti ne bi prisjelo, jer ćeš samo tonuti save dublje, ako te ulove - što je izvjesno - izgubiti ćeš puno više negoli bi mogao dobiti... fora je što se ogroman broj, a na mnogim prijelazima i SVE putovnice i osobne iskaznice skeniraju, taj dan i vrijeme ulaze u sustave koji su vidljivi cijeloj EU, pa nije neki problem proći kod nas - no vani će te kontrola odskenirati (pa i ona obična na cesti, legitimiranje) usred nekog grada i prtovjeriti kao stranca u bazi granice... tako da se ja ne bih zanosio sa kojekakvim morskim idejama kasko na silu prijeći. Ali, kao ti je rekao i Gerofeeder, to sam samo ja... ako si adrenalin-junkie, samo navali...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 20:49   #432
Vec sam presao granicu, policajac na aerodromu je bio totalno nezainteresovan, nije mi cak ni udario pecat...
mentals is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 21:33   #433
Bitno da te propeglao kroz NMBIS skener. Njemu je svejedno, pečat je tebi u interesu, ne njemu.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:53   #434
Koliko eura smijem iznijeti iz Hr u Slo?
Trebam kupiti nešto što košta 35k pa me zanima jel mogu jednostavno stavit lovu u džep ili postoje neka birokratska sranja koja po defaultu služe da zakompliciraju život jednostavnim tipovima poput mene.
Hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:13   #435
Quote:
mentals kaže: Pogledaj post
Vec sam presao granicu, policajac na aerodromu je bio totalno nezainteresovan, nije mi cak ni udario pecat...
Da, Hrvatska je ušla u Europsku uniju, možda ti je to promaklo, nema ograničenja boravka u državama Unije (iako u nekima nakon tri mjeseca trebaš prijaviti boravak, ali nije kazneno djelo niti će te netko deportirati ako to ne napraviš), granice unutar EU možeš prelaziti i s osobnom iskaznicom, pečat ti ne treba.


Article 20

(ex Article 17 TEC)

1. Citizenship of the Union is hereby established. Every person holding the nationality of a Member State shall be a citizen of the Union. Citizenship of the Union shall be additional to and not replace national citizenship.

2. Citizens of the Union shall enjoy the rights and be subject to the duties provided for in the Treaties. They shall have, inter alia:

(a) the right to move and reside freely within the territory of the Member States;

Consolidated versions of the Treaty on European Union and the Treaty on the Functioning of the European Union

Registering your residence abroad
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 07:40   #436
To je (djelomično) točno - ako je državljanin Republike Hrvatske.

No kako u ovoj temi poglavito harače oni koji to nisu...
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:20   #437
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Koliko eura smijem iznijeti iz Hr u Slo?
Trebam kupiti nešto što košta 35k pa me zanima jel mogu jednostavno stavit lovu u džep ili postoje neka birokratska sranja koja po defaultu služe da zakompliciraju život jednostavnim tipovima poput mene.
Hvala.
"Na području Republike Hrvatske neće se provoditi kontrola gotovine na granicama s ostalim zemljama članicama." samo se može naletjet na nekog nadobudnog koji može imat osnovanu sumnju da je lova potekla od ilegalne trgovine drogom ili se ide u nabavu iste
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 10:54   #438
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
"Na području Republike Hrvatske neće se provoditi kontrola gotovine na granicama s ostalim zemljama članicama." samo se može naletjet na nekog nadobudnog koji može imat osnovanu sumnju da je lova potekla od ilegalne trgovine drogom ili se ide u nabavu iste

Kakva droga, idem po polovni automobil.
Zanima me samo moram li prijaviti gotovinu na granici.
Našao sam na stranicama MUP-a da moram imat dozvolu HNB-a za iznose preko 3000 eura.
To su zastarjeli podaci, ili stvarno moram ići pitat bankare jel' smijem potrošit svoju lovu gdje i kako me volja?

P.S. Nikad kažnjavan, ako naletim na nadobudnog i čovjek provjeri moj dossier onda valjda nema osnovane sumnje?
Ne volim se kockati, a trebam ići ovaj tjedan. Zna li netko (ako nisu zastarjeli podaci s MUP-ove stranice) trajanje procedure sa HNB-om?
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:09   #439
Sve se to odnosi na prijavu love carini uz postojeće obrasce.a ti ideš tamo gdje nema carine i nikome ne možeš prijavit unos novca jer se nalaziš na teritoriju EU-a a samo ulaziš u schengenski prostor.Staviš lovu danas na račun a sutra podigneš pa imaš potvrdu da lova nije od crne zarade.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:17   #440
Ok.
Puno ti hvala.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.