Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 16:20   #1601
Quote:
Bubi28 kaže: Pogledaj post
I sve stvari koje sam ponesla sa sobom nista nisam mogla koristit u radaoni vodu su mi odmaknuli nisam mogla doci do nje ali mi je dobro doslo nakon izlaska iz radaone. moj savjet vam je da uzmete tablete protiv bolova (paracetamol), purelan, sa sobom u prvu torbu .

potpisujem,definitivno!!!!

a vidiš, meni su i sami punili bočicu vode kad bih je popila iako sam primala infuziju...kažem ja, sve zavisi tko te "dopadne"!!!
btw...ogrtač definitivno nije potreban, preeeevruće je i ovako...
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:31   #1602
Cure, molim vas ako mi možete reć kakvu praksu ima Splitsko rodilište ako je beba na zadak. Trenutno sam u 32 tjednu i beba je od početka na zadak. Znam da još ima vremena okrenut se, ali čisto da se znam pripremit. Jeli oni odma rade carski ili prvo pokušaju prirodno?
Hvala!
*SunceMojeMalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 13:38   #1603
Quote:
*SunceMojeMalo* kaže: Pogledaj post
Cure, molim vas ako mi možete reć kakvu praksu ima Splitsko rodilište ako je beba na zadak. Trenutno sam u 32 tjednu i beba je od početka na zadak. Znam da još ima vremena okrenut se, ali čisto da se znam pripremit. Jeli oni odma rade carski ili prvo pokušaju prirodno?
Hvala!
koliko sam ja čula od žena..prvo te dobro izmrcvare, pa onda u zadnju na carski! a opet kako v3eka kaže sve ti možda ovisi i koju ekipu dobiješ!
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:54   #1604
Quote:
*SunceMojeMalo* kaže: Pogledaj post
Cure, molim vas ako mi možete reć kakvu praksu ima Splitsko rodilište ako je beba na zadak. Trenutno sam u 32 tjednu i beba je od početka na zadak. Znam da još ima vremena okrenut se, ali čisto da se znam pripremit. Jeli oni odma rade carski ili prvo pokušaju prirodno?
Hvala!
Meni je beba bila do 32tj. stalno na zadak i moj dr. radi u Splitskom rodilištu i ja sam ga pitala hoću li morati na carski i on je rekao kod prvorotki se obavezno ide na carski a kod višerotki se vide neke ostale mjere i ako je sve ok pokušaju prvo prirodno.....Znači sve ti ovisi jesi li prvorotka.... Meni se je moja okrenula u 32. tjednu i od tada je u tom položaju i ostala
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:21   #1605
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Rekli su: pa to bi vam ubrzalo porod, jeste sigurni?.

Nisu mi ništa previše pametovali.

Sad 3. put rekla sam sestri molim vas nemojte mi dat drip, a ona će meni: pa šta bi vam dala drip kad imate dobre svoje trudove!

Možda su malo popustili što se tiče redovitog davanja dripa
meni su ga samo prikopčali..nitko me nije ni pitao želim li...
a bila sam otvorena 7 prstiju do boksa..i vjerojatno su računali kad mi prikopčaju njega da će ić za čas..a bome se odužilo....
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:24   #1606
Quote:
sweetheart 07 kaže: Pogledaj post
Meni je beba bila do 32tj. stalno na zadak i moj dr. radi u Splitskom rodilištu i ja sam ga pitala hoću li morati na carski i on je rekao kod prvorotki se obavezno ide na carski a kod višerotki se vide neke ostale mjere i ako je sve ok pokušaju prvo prirodno.....Znači sve ti ovisi jesi li prvorotka.... Meni se je moja okrenula u 32. tjednu i od tada je u tom položaju i ostala
nije baš da ovisi o tome jesi li provrotka - dio njih nije briga za to

ovisi, doslovce, na koju ekipu tj. kojeg ginekologa dopadneš kad te uhvate trudovi, s tim da se trudnice s bebom na zadak hospitaliziraju krajem 38. tjedna trudnoće, pa se prati zadak, da se ne bi okrenuo prirodno odnosno da se može krenuti s hladnim carskim.

Konkretno, dr. Roje čeka termin, ako ti je beba na zadak, neće ga napraviti prije, već čeka ili tvoje trudove ili dan termina i ako se beba ne okrene, na dan termina, on radi hladni carski.

tako je i kod dr. Vulića, ja mislim, ali kod dr. Vukovića nije - ja sam imala tu čast i nesreću naletjeti na njega, kad mi je predložio da mi okreće bebu u 39. tt, što mu ja nisam dopustila, a mislim da je i Lucy nedavno naletila na njega. odnosno, prolistaj malo temu zadnjih desetak strana, pisalo se o tome, kako se cure sa zadkom skrivaju od Vukovića.

ovo ti govorim, ne s namjerom da te prestrašim, već da povučeš dobru vezu odnosno dogovoriš točno i konkretno sve sa svojim ginom.

moja je priča stajala na forumu, ali vidim da su je administratori makli, a, stvarno nemam volje sve iznova pisati.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:26   #1607
uh Sanjo...sićam se i ja tvoje priče....
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 16:10   #1608
sijećam se i ja...... neznam meni je moj dr. rekao ako je žena prvorotka da obavezno ide carski a ako je višerotka da se gleda veličina glavice,zdjelice količina pl.vode i također je spominjao da ako žena hoće može se pokušati okrenuti beba..... Ja sam protiv tog okretanja otkad sam pročitala svašta na internetu..... Njegovo je stajalište da je sve ženin izbor ( osim kod prvorotki)..... I da moj dr. nije taj Vuković
sweetheart 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 18:43   #1609
Sjecam se i ja Sanjine price i zahvaljujuci njoj i takvima sam ja lijepo dogovorila carski s dr kojeg mi je preporucio moj gin i sve proslo u savrsenom redu,na kraju cak dobila svoje trudove i pukla voda noc prije carskog! meni je beba bila manja,3070,ali i zdjelica granicna tako da nisam htjela riskirat.e i da napomenem vazan podatak...nisam ni kune platila carski!!!
moja preporuka je da definitivno dogovoris unaprijed ako se beba ne okrene!!!
nikad neznas ko ce naletit i procijenit da bi mogla probat prirodno.
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 00:10   #1610
Taj Vuković je stvarno okretao svaku bebu za koju znam
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 11:05   #1611
ili barem pokušao
kao i mojoj cimerici,odbila ga je...rodila je na carski,ali su je kako je netko ovdje i spomenuo, prvo izmučili
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 13:09   #1612
Hvala vam puno cure na pomoći, stvarno ste super...
A vidit ću još oće li mi se okrenit pa ću pokušat dogovorit carski ako ostane ovako, a pošto sam prvorodkinja pretpostavljam da će me i oni preporučit. Idem na redovni pregled sljedeći tjedan pa ću se raspitat malo kod mog ginekologa.
Hvala još jednom....šaljem puse.....
*SunceMojeMalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 13:56   #1613
Quote:
*SunceMojeMalo* kaže: Pogledaj post
Hvala vam puno cure na pomoći, stvarno ste super...
A vidit ću još oće li mi se okrenit pa ću pokušat dogovorit carski ako ostane ovako, a pošto sam prvorodkinja pretpostavljam da će me i oni preporučit. Idem na redovni pregled sljedeći tjedan pa ću se raspitat malo kod mog ginekologa.
Hvala još jednom....šaljem puse.....
ne uzdaj se u to, jer ne znaš na koga ćeš naletiti.
ne znam kod kojeg si gina, ali se oni svi međusobno znaju, pa bi bilo najbolje da te pošalje nekom svom kolegi u bolnici, pa da taj zna za tebe, jer u protivnom, nije ti garantiran carski samim time što si prvorotkinja i beba na zadak.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:04   #1614
Tecaj za pratnju u rodilistu

Kada se dobivaju pecati, jel iz svakog predavanja?
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:23   #1615
je, iza svakog predavanja!
mm i ja nismo stigli odslušati sva predavanja dakle, nismo imali sve potpise jer je tečaj počeo par dana prije nego sam ja rodila, naravno da je prisustvovao porodu...nitko nas nije ni pitao za potpise...!
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 20:49   #1616
Quote:
v3eka kaže: Pogledaj post
je, iza svakog predavanja!
mm i ja nismo stigli odslušati sva predavanja dakle, nismo imali sve potpise jer je tečaj počeo par dana prije nego sam ja rodila, naravno da je prisustvovao porodu...nitko nas nije ni pitao za potpise...!
E to me bas zanima, jer ja sam na mirovanju a suprug zbog posla nece moci ici na sva predavanja da skupimo te pecate, pa me zanimalo oko dobivanja te potvrde.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:47   #1617
ako ste vi njima uredno platili, nitko vas neće pitati za potpise...
i oni sami kažu kako je to "proforme radi"
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 11:38   #1618
Evo da se i ja nakon poroda osvrnem na naše rodilište...

Imala sam čast roditi i u straom i u novom rodilištu, razlika je jedino što je zgrada nova, a šta se osoblja tiče sve ovisi na koga naletiš.

Šta se rađaone tiče, tu sam imala sreće. Došla sam u rodilište skroz otvorena i odmah išla u rađaonu, tako da mi nisu mogli uvalit drip ni ništa drugo.
Babica je bila super, žena srednjih godina, plave kose, sve mi je govorila i objašnjavala, rekla da će probati bez epiziotomije, masirala mi međicu Čak mi je nakon poroda obukla čarape jer sam se smrzavala
Tako da me nisu rezali, malo sam doduše popucala ali ništa strašno.
Doktorica koja je bila na porodu i poslije me šivala isto ok, ne previše od priče, ali skroz korektna.


E sad, šta se odjela tiče bilo je svakakvih sestara, i ljubaznih i neljubaznih.
Ja i nisam imala neke prevelike pomoći od njih, dojenje nam je odmah krenulo , a samo su mi prvi dan tri puta presvukli malenoga, ostale dane samo ujutro kad bi ga okupale.
Ok, ja jesam bila u stanju presvlačiti malenoga i sve, ali dobila sam dojam da ako ti je drugo dijete da možeš sve sam
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 18:43   #1619
Albera super sta si dobro prosla i to bez epiz..joj koja lutrija, stvarno je. Meni evo od poroda proslo 3 mjeseca, jos me boli epiz. i od sexa ni s. Imam 180cm, velika zena, mogla sam rodit dite od 6 kg, a oni mene za 4,3kg izrezali do grla. A babici nije ni palo na pamet da me masira. Mene uzasno frustrira sama pomisao na porod i ona 3 dana u rodilistu da se stvarno mislim nesto poduzet. Ne znam da li bi imalo smisla dat sve u novine, ili nesto drugo..ali imam potrebu nesto napraviti radi buducih mama i nas.
Ako imate kakav prijedlog recite....
Leic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 21:17   #1620
ja bih te prva podržala, odnosno, podržavam te za bilo kakvu akciju iako ja nemam pritužbi na osoblje koje je mene porađalo i većina sestara na odjelu babinjača mi je bila ok!
ali da porod i prvi dani s novorođenom bebom trebaju ovisiti o "smjeni koja te dopadne" i da se trudnice koje trebaju roditi u splitskom rodilištu boje više osoblja nego samog poroda smatram da nije uredu!
ali evo ja sam im bila zamjerila što naplaćuju prisustvo partnera na porodu i to pozamašnu svotu i to što je svota u svakoj bolnici drugačija ( u st najviša, naravno) pa sam ih dala u Potrošački kod! Osobno sam stala pred kameru i pitala zašto je to tako, što to plaćamo točno i kome?!!!
Nisam praktički dobila nikakva odgovor...tečaj se i dalje naplaćuje, oni beru masnu lovu i pojeo vuk magare.....
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.