Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 23:09   #1
Talking Simptomi trudnoće nakon MPO postupka

Svima nam je poznato, nakon transfera osluškujemo svoje tijelo, pratimo koliko sise zateži ili ne, pratimo grčeve i pikanje po jajnicima.
Na kraju krajeva, svi ti 'simptomi' su popratni dio usljed silnih lijekova s kojim je bombardirano žensko tijelo.

Ajmo malo o simptomima nakon postupka..koje ste simptome imale i kada?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 09:21   #2
Prvi tjedan nista neobicno - iste stvari kao i u prijasnjim postupcim kad nis nije bilo
Drugi tjedan nisam mogla pojest svoj omiljeni kolac iz svoje najdraze slasticarnice - bilo mi muka na slatko
Oni koji me znaju - znaju da ja zivim na slatkom, ali tada se nisam jos usudila nadati da bi to mogao biti neki ozbiljniji simptom
Nista slatko nisam mogla staviti u usta u slijedeca tri mjeseca
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 09:25   #3
Sve koje mozes zamisliti tj koji se smatraju simptomima trudnoce - imala ih. Al niti jedan nije bio realan sto me vraca na to da nista osim pozitivne bete od 10 dnt pa nadalje ne drzi vodu.
Preslicno je to pms-nim stvarima da bi se za to mogli loviti. Mislim kod mene je mnogo izrazen pms pa ono
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 12:14   #4
Simptomi trudnoće=nikakvi!!

Apsolutno ništa.Osim kad bi mi po rasporedu trebala kao doći menga,onda sam osjetila malo pikanje u desnom jajniku..i to samo,kao,u dva ciklusa i to je to..

Jedino sam skužila da su mi sise bile jako vruće..i velike,jel
Do kraja trudnoće,kao da nisam trudna,osim što sam dobila dosta kila i što mi je rastao trbuh
__________________
08.2011.
lili36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 16:03   #5
Prvih tjedan dana nakon transfera nisam imala baš nikakve simptome, jedino sam bila napuhnuta, ali to je bila posljedica stimulacije.

Ujutro 7. dan nakon transfera 2 blastociste mi se javio spotting kremaste boje i počela sam osjećati lagane bolove, kao pred mengu. Drugi dan je spotting postao tamno crveni, nije bio obilan ili kao početak menge, bio je puno slabiji. Spotting je trajao 7. i 8. dnt cijeli dan, a 9. dnt samo ujutro, tad je prestao.

Od pojave spottinga sam osjećala lagane grčeve kao menstrualne, mala probadanja u cicama i stalno mi se pišalo.

9. dnt kućni test na trudnoću pokazuje slabu drugu crtu, ali ipak pozitivnu

Hrana mi se nije gadila niti sam imala mučnine, to mi je sve počelo tek s cca 8 tjedana trudnoće.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 14:43   #6
Trbuh mi je bio skroz ispuhan, sise isto tako, inače pred mengu mi se povećaju za jedan broj, i žgaravica, koju sam tek kasnije prepoznala kao simptom, a do rezultata bete sam mislila da je posljedica nervoze želuca.
Probadanja u trbuhu su bila kao menstrualna sam ne tako jaka.
__________________
18.7. 2011.stigle princeze T. i L.
irena33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 13:28   #7
Prva prirodna trudnoća s 27 g;
Izostanak m, vrućina, povraćanje koje je trajalo sve do 4 mj. trudnoće, poslije nikakve osjećaje, težinu ni bolove (do trudova..haah) nisam imala.

Trenutno u postupku IVF-a-1 put (5/2012)-32 g;
napravila test i pojavila se druga crtica na 9 dpt, čekam betu i mogući i prvi ultrazvuk
vraćena su mi tri zametka....čekamo dalji tok događaja
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 09:06   #8
Ajmo o umisljenim simptomima -
Napuhanost..zatezanje u donjem dijelu trbuha i minimalna odjetljivost grudi..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 23:09   #9
Ja sam imala uobicajene pms simptome.
Nista sto bi me navelo na pomisao da sam trudna.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:03   #10
meni je prvo bilo pišanje i bolovi u jajnicima.
onda začepljen nos i bolne


sad imam sve navedeno al nisam u postupku pa se ne nadam.
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:23   #11
o zafri, zar si i ti bila prehladjena u uspjesnom postupku? ja sam danas ostala doma jer ne mogu disati od prehlade.

lijeva je bolna. inace grcevi kao menstruacijski i dalje i zatezanja...
bemti rano testiranje..ali nije bila moja ideja
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:24   #12
Meni je jedan od prvih pokazatelja, gledajuci ovak unatrag, bio sto mi je oko 7dpt prestala pasati kava. I to samo jedno jutro, odjednom. Inace sam oooogromni kavopija, kuham tursku ujutro, i onda jos koju na poslu, ali od tad mi je to sasvim odbojna ideja
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:57   #13
mora da sjekire padaju s neba da mi se kava gadi

ja trenutno imam grceve tipa PMS..danas su bas izrazeni.. luda dok docekam betu, ali test je danas lijepo pozitivan..tako da.. da su to simptomi trudnoce
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:15   #14
Zoro da jesu. skoro pa sam sigurna da je tvoje vrijeme
nego,znam da cete rec da sam luda al moram to cut od drugih.. 3dnt, s lijeve strane me probolo vec 3 puta tako jako da sam zajaukala i kao da mi je sad grc lagani u lijevom dijelu . i sad me brine koji je to vrag? jer je bas jako zabolilo
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:33   #15
znam često pročitati da su cure prvih dana znale imati jaka i na moment bolna probadanja - mislim na postupke koji su završili trudnoćom

iz vlastitog iskustva - mene tu zbunjuje progesteron jer od njega ima probadanja ovakvih i onakvih pa nisam sigurna jel bih prepoznala neko kontretno probadanje koje bi bilo vezano za to da se plod gnjezdi
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:39   #16
Ja sam imala sve simptome, pa nikad ništa.

Mislim da je dio toga i psiha - u FETu sam osjetila probadanja kad sam kao bila mirna, mirovala, da sve bude ok. Kad sam se nečim zaposlila, nigdje simptoma

Nekako mi se čini da sve što kreće tako rano bude ili progesteron, ostaci od postupka, psiha... jer stvarno nema pravila
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:41   #17
A to i mene buni jer kuzim da mi od utrica probava cudno radi,ali ovo je bas nekako sprijeda probolo.. i cudno mi je jer nije u sredini nego s te lijeve strane .. ma, samo sam od vas trebala cut isto ono sto i sama mislim..moze bit svasta i nista..
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 12:07   #18
pridruzujem se misljenju slajkuse...

a utrici i probava - mene utrici ful zatvaraju, stoga uzimam magnezij i to je onda ok
magnezij je tako i tako dobar u trudnoci
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 14:29   #19
jejja,mene je isto probadalo nakon transfera prvih dana i onda se to pretvorilo u bolove slične menstrualnim nakon kojih sam imala implantacijsko krvarenje.... za to probadanje sam mislila da je bol na mijestu punkcije, ali kako se pojavljivala s obje strane a ja sam punktirana samo desno, bilo mi je čudno.... i sada to znam osjetiti ali samo kod nekih pokreta pa zaključujem da su sada to ligamenti koji drže maternicu... možda se varam...
aprill04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 16:39   #20
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
znam često pročitati da su cure prvih dana znale imati jaka i na moment bolna probadanja - mislim na postupke koji su završili trudnoćom

iz vlastitog iskustva - mene tu zbunjuje progesteron jer od njega ima probadanja ovakvih i onakvih pa nisam sigurna jel bih prepoznala neko kontretno probadanje koje bi bilo vezano za to da se plod gnjezdi

Sjećam se, i ja sam imala probadanja po noći i onda drugi dan sam imala smećkasto krvarenje, na kraju je to bila implantacija

Ali da, niti ja onda nisam bila sigurna što je, niti sam mogla po ičemu razlikovati to probadanje od menstrualnog ili recimo od onog kad me probadala endometriozna cista.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.