Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2007., 22:01   #1
Post Chiron - ranjeni iscjelitelj

Chiron je u grčkoj mitologiji sin Krona i Okeanide Filire; Kentaur i odgajatelj mnogih grčkih junaka. Hironovo ime izvedeno je od grčke riječi koja znači "ruka". Dakle, Chiron je "onaj koji liječi rukama".

Za razliku od ostalih kentaura, Chiron je bio pravi kontrast, inteligentan, civiliziran i ljubazan. Bio je stručnjak za umjetnost, lov i medicinu, a također i proricanje. Chiron je odgajao i poučavao brojne grčke junake i bogove - imao je dar kojim je omogućio svojim učenicima da otkriju svoje najveće potencijale.

Bio je Kronov sin i Titan te nije mogao umrijeti. Ostao je posljednji Kentaur i želio je žrtvovati svoj život da bi omogućio čovječanstvu da koristi vatru. Budući da je bio besmrtan, Heraklo se dogovorio sa Zeusom da razmijeni Chironovu besmrtnost za život okovanog Prometeja. Tako se odrekao svoje besmrtnosti i umro od Heraklove strijele umočene u hidrinu otrovnu krv.



U astronomiji Chiron je planetoid, odnosno tijelo manje od planeta ali veće od meteora. Otkrio ga je američki astronom Charles Kowal 1977. godine. Nalazi se između Saturna i Urana te ima ekscentričnu elipsoidnu orbitu.



Chiron je u astrologiji smatran ujedno našom najdubljom ranom i ključem njena iscjeljenja. U natalnoj karti ukazuje na posebne rane i boli koje smo dožvjeli rano u ovom životu ili u prošlom. Znak u kojem je smješten govori o prirodi same rane, njenom sadržaju, porijeklu i povijesti. Kuća predstavlja područje života u kojem ta rana dolazi do izražaja. Aspekti koje formira ukazuju na načine na koje možemo razriješiti probleme i osloboditi unutarnje blokade.

polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 22:06   #2
ovdje ćemo se baviti chironom u natalnoj karti te njegovom simbolikom. ja o njemu nažalost ne znam mnogo ali želim znati više, što je upravo i razlog zašto otvaram ovu temu. nadam se da će se naći netko upućeniji tko će biti voljan podijeliti neka svoja iskustva i saznanja.

prethodni je post tek uvod, neke općenite činjenice o chironu koje bi nam možda mogle poslužiti kao polazišna točka.

dakle, pišite o svom chironu, gdje se nalazi i kako je aspektiran i kako vi to tumačite ili ste zbunjeni. nadam se ugodnim razgovorima !
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 22:16   #3
Ovdje mozete pronaci neke najosnovnije znacajke Chirona u znakovima.

http://www.astrology.com/allaboutyou/healingsign/
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 22:33   #4
hm...zanimljivo je kako krion ti otkrije slabost koju tvoja natalne skriva.

Javit ću se kasnije sa cijelom analizom, a možda i sutra jer ipak sam neuvježbana.

Poly, pa šta čekaš srećo?
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 22:56   #5
Zanimljivo, moj je u biku
Osma kuća.
To je to za početak.

I dečkov je u biku. Još zanimljivije
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 23:53   #6
ovakoc: moj je u raku, 3. kuća. radi trigon s venerom, opoziciju s uranom i trigon sa sjevernim čvorom. evo što par eng. sajtova kažu o ovom:
Quote:
Chiron (to bring about the fullest potential) in Cancer (Instinctive and Protective)
You need to bring about the fullest potential in the instinctive and protective way in which you deal with your base (home). The answer lies in the missing part of something you have. It may be that, for instance, you are too home-loving and need to explore its opposite. Or it could mean you are refusing to create a home and need to be more more motivated to create one. You may need to express emotions that you instinctively hide and protect from others (water).
onda:
Quote:
The superficial interpretation would be that there were childhood troubles with the mother. Brilliant deduction. Hey, who didn't have some childhood problems with both parents? The real key here is how we dealt with it. The positive part of Chiron in Cancer is that you can be very nurturing. This is a very good position for therapists and caregivers of any sort. The negative side is that you find it difficult to nurture yourself or let others nurture you. Everybody has some degree of difficulty in growing up and severing that psychological umbilical cord with mama. Chiron in Cancer people tend to take a longer time than most to do the job. Once you do this, though, and learn to accept as well as give nurturing, you should be fine. So stop whining and complaining.
a za kuću kažu ovo:
Quote:
+If you don't have any brothers or sisters, you may experience this Chiron placement as a lack, a hole in your life. If you do, then there could be continual problems with at least one sibling. This is a good placement for a voice coach or speech therapist. It is likely that you will be able to teach others to speak better than you do. This placement tends to increase the chance of communication problems of one sort or another. No, it does not guarantee a speech defect. Instead, there could be problems with making oneself understood. In some cases, this could indicate that one wasn't listened to as a child. That could trigger a lifelong quest to "make others listen to me." However, no matter how much they do, there is frequently a feeling that "they are still not listening." The problem is that no matter how much they listen to you now, it doesn't get rid of the pain you felt in childhood when they didn't. Mercury/Chiron stress aspects are likely to produce the same result. Recognizing this is a first step to leaving the pain behind.
!Chiron is associated with the emotional wounds we receive early on in our lives. The sign Chiron is in will dominate but the house placing will show in which area the personality is motivated and into which they will put their efforts. In the third house it may indicate, perhaps unintentional, criticism by parents or siblings about the way you expressed yourself, producing a lack of self- confidence. There may have been some injury to your voice or you may have been too shy to speak. Your thoughts and words may take time to be expressed so as to be correct. Any errors you make will be excused so as not to appear to be in the wrong. Do not let yourself be hampered by technicalities, and learn to admit to mistakes.
stoput sam pročitala razna tumačenja, ali nikako da ga dokučim, ništa od tog mi ne zvoni i uopće se ne prepoznajem

od aspekata stvarno ne znam, jedino što znam je da se opozicija s uranom smatra iscjeliteljskim aspektom.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 23:57   #7
@ TincH

evo što kažu o tvom:
Quote:
CHIRON IN TAURUS gives your emotionality a rational touch. You look for and find perfection in beauty and even your sense of art receives correct expression forms. In addition, you look for healing in properties and a hedonistic life style, but also could make the experience, what mischief these things occasionally may bring. Strict moral and ethic conceptions may show up.
Quote:
CHIRON IN THE 8th HOUSE means strange, possibly sadomasochistic attitudes also within the sexual life. You have big healing and regeneration forces and deep occult knowledge. Surely you get in contact with power structures or even hold a position of power by yourself, however, both possibilities could cause difficulties. Then you perhaps seek for revenge and rage against something or someone, retreating later. This position often promises strong self-restraint and fears of death, the own and that of others, as well as symbolic deaths. In this position owner-seizing tendencies can be found eventually, which then usually aim for security. Inheritances play a role. Profits and losses of material or financial kind can develop themselves here in dramatic or even dangerous ways. This position clearly has a karmic touch. Human beings usually are confronted inevitably with the consequences of their acting or omitting here. A conscious becoming of these circumstances can lead to fearfulnesses, sometimes managed by self-restraint. Possibly from the chironic, karmic mischief comes the knowledge that the chironic healing is a result of recognizing that all negative actions are followed by negative consequences.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:00   #8
ali uvijek su mi ta objašnjenja kirona nekako prepatetična neko bauljanje i trkeljanje a zapravo vrlo malo tog kažu. ja bi onak konkretno
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:10   #9
poly, hoćeš vidjeti za mene?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:13   #10
ofkors: reci di ti je kiron ili daj podatke da ti napravim natal.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:16   #11
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ofkors: reci di ti je kiron ili daj podatke da ti napravim natal.
u biku, ali ne znam u kojoj je kući.
poslat ću ti preko pm-a podatke
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:28   #12
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ovakoc: moj je u raku, 3. kuća.
stoput sam pročitala razna tumačenja, ali nikako da ga dokučim, ništa od tog mi ne zvoni i uopće se ne prepoznajem

od aspekata stvarno ne znam, jedino što znam je da se opozicija s uranom smatra iscjeliteljskim aspektom.
Ovako, Chiron u Raku mogao bi doista znaciti, kao sto tu kaze, bolnu tocku na podrucju ljubavi, odnosno osjecaj da je osoba nedovoljno voljena, pazena i mazena, osobito u djetinjstvu. U podrucju doma i sigurnosti, odnosno u pojmu kod te osobe, kao da nesto nedostaje. Njen zadatak bio bi trazenje ispunjenja na toj razini, kroz ljubav i emocije na onom nivou koji je osobi potreban. No, postoji problem – odnos i izazavanje u okolini. Osim sto je treca kuca podrucje osvjestenje svojih misli i potreba, jednako tako je i podrucje razdjeljivanja sebe od svojih misli, ali i drugih od sebe. I, naravno, medjusobna interakcija sa neposrednom okolinom, osobama koje su nam bliske a na ciju prisutnost u nasem zivotu nismo imali direktnog utjecaja, prihvacanje i izmjenjivanje misljenja te gradnja vlastitih razmisljanja uz feedback od drugih. Kada se radi o stavovima i vizijama vezanim za dom, obitelj i brigu za druge, ljubav i suosjecanje, mozda postoji nacin razmisljanja i potrebe u pogledu ljubavi i majcinstva, koje na neki nacin ne odgovaraju razmisljanjima blize okoline, odnosno predstavljale bi u nekoj mjeri sukob, te time bivaju sprijecene od izrazavanja, objelodanjivanja, pa mozda cak bivaju potisnute i nepoznate od strane same individue. Kao sto pise, potrebno je shvatiti i bez straha sebi priznati da je svima pa tako i tebi potrebna ljubav i briga, i da zasluzujes jednako nesebicnu kao sto ju i dajes. Kako je treca kuca kuca osvjestenja, zadatak je osvjestiti svoje potrebe za ljubavlju, njeznoscu i sigurnoscu, a s obzirom da se radi o komunikaciji, druga stvar je predstaviti svoje stavove i zelje svojoj okolini.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:35   #13
Meni je u blizancima, 9. kuća i ima kraj sebe oznaku 'r'. Jel' to znači da je retrogradni? Inače, on je jedini koji mi ima tu oznaku.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:53   #14
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
@ TincH

evo što kažu o tvom:
Hvala, ne poklapaju se baš s onime što sam pročitala na linku kojeg je stavila(o) S.C. Barem što se tiče ovog s Bikom. Zasad pretpostavljam da se otud potječu "zemljani" problemi čije posljedice često osjećam a bilo mi je čudno zašto budući da zemlje u natalu nemam naš previše.

Al nema veze, ionako ću s vremenom saznati (tj. naći) što točno predstavlja

Koliko dugo je Chiron u pojedinom sazviježđu? Dvije godine?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 00:59   #15
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Meni je u blizancima, 9. kuća i ima kraj sebe oznaku 'r'. Jel' to znači da je retrogradni? Inače, on je jedini koji mi ima tu oznaku.
Mlađa si od mene barem godinu dana

Btw, trenutno se nalazi u Vodenjaku. Nigdje mu se ne žuri
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 01:01   #16
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ovakoc: moj je u raku, 3. kuća. radi trigon s venerom, opoziciju s uranom i trigon sa sjevernim čvorom.
Eh, kad bi mi još netko objasnio aspekte (točnije kako ih gledati) bila bi mu vrlo zahvalna
Ili barem neki linkić postavio Na adekvatnu.. khm... stranicu adekvatnog topica :ljenguza:
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 01:12   #17
di je meni Chiron i šta kaže

raspored
graf. prikaz
ja se uopće u to ne kužim
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 01:15   #18
Ja ga tu ne vidim. Meni baš piše Chiron
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 01:15   #19
Nije ucrtan??
Ili ja ne vidim dobro (ne znam)

I hoću ja taj program koji izrađuje kartu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 01:16   #20
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ja ga tu ne vidim. Meni baš piše Chiron
Ima i simbol
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.