Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Imate li GPS?
Da 100 57.47%
Ne, ali je u planu 53 30.46%
Ne, niti ga mislim kupiti 21 12.07%
Glasovatelji: 174. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 14:28   #21
stavio ga i upalio ko da je uvijek tu
zasada me super služe je da te uvijek tjera po većim cestama i nezna one neke poprečke ulice po zg ali otkrio sam da pamti rute (bar od kuće do birtije )
pa njem i austriji me vozio čist solidno i doveo do svakog hotela
idući tjedan ću vidjeti kak se snalazi u italiji
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 15:00   #22
Quote:
KILLERDOG kaže:
stavio ga i upalio ko da je uvijek tu
zasada me super služe je da te uvijek tjera po većim cestama i nezna one neke poprečke ulice po zg ali otkrio sam da pamti rute (bar od kuće do birtije )
pa njem i austriji me vozio čist solidno i doveo do svakog hotela
idući tjedan ću vidjeti kak se snalazi u italiji
bilježim se sa štovanjem za nova iskustva...
ne prepoznaje ceste, ili te jednostavno ne upućuje njima pa šalje na 'velike' ceste?
__________________
''totus mundus agit histrionem''
William Shakespeare
killahcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:13   #23
Ja sam sad biu u Ve-Mil-u vidjeti kad stiže. Možda je stigao danas, ali nisu otpakirali robu... Ako je stigao idem u ponedjeljak ga uzeti. A ako nije onda ga imam tek u četvrtak... Zadnji čas, jer mi u petak već treba za u italiju.
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 19:55   #24
ma moja greška stavio sam najbrži put a ne najkraći
na najbržem te gura na one ceste gdje je dozvoljena veća brzina i di prije vremenski stigneš ako voziš po ograničenjima
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 20:31   #25
2smarty: a koji pda+gps imas ?
Freak1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 15:04   #26
Quote:
Freak1000 kaže:
2smarty: a koji pda+gps imas ?

mr X ima pda


Ja sam naručio garmin, još čekam da dođe
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 16:17   #27
jel valja šta ovo: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=22490
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 17:27   #28
Quote:
getriba kaže:

Ma gledao sam i ja to... Neznam dali se varam (molim vas da me ispravite svi vi koji mislite da sam u krivu), ali mislim da ti je bolje dodati još 1700 kn pa kad kupuješ kupiti nešto što je isprobano. Možda je i ovo dobro, ali ja neznam nikoga da to ima, a za recimo Garmin su naravno svi čuli.

Pri tome mislim na kartografiju, ne na sam uređaj.
Europa je možda dobro napravljena i na tom uređaju, ali za Hrvatski nisam siguran. Mislim da su za hrvatsku puno detaljnije i bolje karte Igo, Adria Route... Adria Route je radila naša firma (Navigo Sistem) i možeš biti siguran da svakih par mjeseci izdaju besplatnu nadogradnju na WEB-u, ispravljaju greške, dodaju nove ceste...
A pitanje je kada i gdje ćeš naći nove verzije karata za taj uređaj i tu kartu koja je u njemu isporučena.
Naravna, možeš i u njega ubaciti recimo Igo kartu, ali ako ju kupiš legalno cijena ti se približuje cijeni Garmina, pa ako kupiš i neku drugi kartu Europe, cijena opet raste. Naglašavam ako kupiš, da se to i skinuti bez plaćanja, uz malo traženja.
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 18:50   #29
Ima NAVIGON karte, a to nije baš slabo ime u GPS svijetu...
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 19:01   #30
Quote:
smarty kaže:
Ma gledao sam i ja to... Neznam dali se varam (molim vas da me ispravite svi vi koji mislite da sam u krivu), ali mislim da ti je bolje dodati još 1700 kn pa kad kupuješ kupiti nešto što je isprobano. Možda je i ovo dobro, ali ja neznam nikoga da to ima, a za recimo Garmin su naravno svi čuli.

Pri tome mislim na kartografiju, ne na sam uređaj.
Europa je možda dobro napravljena i na tom uređaju, ali za Hrvatski nisam siguran. Mislim da su za hrvatsku puno detaljnije i bolje karte Igo, Adria Route... Adria Route je radila naša firma (Navigo Sistem) i možeš biti siguran da svakih par mjeseci izdaju besplatnu nadogradnju na WEB-u, ispravljaju greške, dodaju nove ceste...
A pitanje je kada i gdje ćeš naći nove verzije karata za taj uređaj i tu kartu koja je u njemu isporučena.
Naravna, možeš i u njega ubaciti recimo Igo kartu, ali ako ju kupiš legalno cijena ti se približuje cijeni Garmina, pa ako kupiš i neku drugi kartu Europe, cijena opet raste. Naglašavam ako kupiš, da se to i skinuti bez plaćanja, uz malo traženja.
za hr sam mislio to riješit s mireom... sad su izdali novu verziju...
rađe preferiram to neko pda rješenje tak da ga mogu uzet i sa sobom kad odem u neke planine
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 19:14   #31
OK.

Javi kad kupiš.

Ja nisam htio PDA, jer mi ne treba.
Želim navigaciju i to je to.

Mieo je 750 kn, ali znam da ju se da skinuti besplatni i neći onaj kod za registraciju.
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 19:23   #32
Quote:
smarty kaže:
OK.

Javi kad kupiš.

Ja nisam htio PDA, jer mi ne treba.
Želim navigaciju i to je to.

Mieo je 750 kn, ali znam da ju se da skinuti besplatni i neći onaj kod za registraciju.
da možeš ga skinut s njihove stranice... no ajmo reći da je to jedan od rijetkih software-a za koje mi je žao da ga krekiram...
dal ću kupit to čudo ovisi o tome kolko ću dobit božićnice i regresa
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 19:34   #33
Quote:
getriba kaže:
da možeš ga skinut s njihove stranice... no ajmo reći da je to jedan od rijetkih software-a za koje mi je žao da ga krekiram...
dal ću kupit to čudo ovisi o tome kolko ću dobit božićnice i regresa

Ma kupi, da se to nekako
Ja sam odlučio kao poklon za Božić sebi i svojima, a pogotovo da bude za skijanje, da ne moram gledati u isprintane karte sa Viamichelin-a
Kako i kažem, presudno je bilo to što sam dobio popust 1500 kn, i tada nisam više razmišljao.
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 19:40   #34
Quote:
smarty kaže:
Ma kupi, da se to nekako
Ja sam odlučio kao poklon za Božić sebi i svojima, a pogotovo da bude za skijanje, da ne moram gledati u isprintane karte sa Viamichelin-a
Kako i kažem, presudno je bilo to što sam dobio popust 1500 kn, i tada nisam više razmišljao.
budem vidio.. ima i nekih drugih prioriteta no ako se poklope nek stvari...
e da općenito što se tih gps-ova tiće... kolko mu je vrijeme "refresha" dakle sad sam "tu" i onda treba proć neko vrijeme da mi ponovo pokaže di sam "sad"...
vidio sam to na jednom autu i to vrijeme traje od točke do točke oko 10 sekundi... o čem to sve ovisi? jel se to može nekako ubrzati?
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 19:45   #35
Quote:
getriba kaže:
budem vidio.. ima i nekih drugih prioriteta no ako se poklope nek stvari...
e da općenito što se tih gps-ova tiće... kolko mu je vrijeme "refresha" dakle sad sam "tu" i onda treba proć neko vrijeme da mi ponovo pokaže di sam "sad"...
vidio sam to na jednom autu i to vrijeme traje od točke do točke oko 10 sekundi... o čem to sve ovisi? jel se to može nekako ubrzati?

To i mene zanima.

Ali znam da sam se vozio u autobusu koji je imao garmin nuvi i točno je govorio "za 100 m uđite u kružni tok" , i onda taman možda 5 metara prije opet ponovi "uđite u kružni tok i skrenite na 2. izlaz desno" (iako mi nije jasno kako bi u kružnom skrenuo na LIJEVI IZLAZ).
Znači da se dosta brzo "refresha" i da je preciznost točna kako kaže proizvođač 10-15 m, ako postoje korektivni sateliti 3-5 m!!
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 19:54   #36
Quote:
smarty kaže:
To i mene zanima.

Ali znam da sam se vozio u autobusu koji je imao garmin nuvi i točno je govorio "za 100 m uđite u kružni tok" , i onda taman možda 5 metara prije opet ponovi "uđite u kružni tok i skrenite na 2. izlaz desno" (iako mi nije jasno kako bi u kružnom skrenuo na LIJEVI IZLAZ).
Znači da se dosta brzo "refresha" i da je preciznost točna kako kaže proizvođač 10-15 m, ako postoje korektivni sateliti 3-5 m!!
ja sam sad išao s jednim isto garmini sustavom do splita..... i fulll se sporo refreshao!
npr... sad mi pokaže da sam prije mosta, a sljedeća točka je poslje mosta!
ovo šta ti je govorilo "skreni ovdje ili ondje" to je bilo hr jeziku ili...?
upravo mireo je to tako izveo. mislim da je njima glas "posudila" ona danijela trbović ako se ne varam...
 
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 20:47   #37
Da, da na hrvatskom. Nemam pojam čiji je glas, i baš me briga. Neka ženska je
Sad neznam za to "refreshanje". Meni se činilo sasvim pristojno i vrlo, vrlo točno i precizno. Barem koliko sam uspio čuti i vidjeti.
Javit ću kada isprobam svoj.
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 21:48   #38
Quote:
getriba kaže:
ja sam sad išao s jednim isto garmini sustavom do splita..... i fulll se sporo refreshao!
refreshao? što smatraš pod time?


ono što sam kao laik osobno mogao primjetiti kod nuvija jest da mu treba vremena da uhvati gps signal te da mu rekalkulacija rute nije jača strana...

prvo bi te moglo zasmetati ukoliko se nađeš u situaciji gdje je izlaz koji trebaš neposredno nakon nekog tunela, recimo.
drugo, pak, ukoliko se na cesti na koju te nuvi želio poslati izvode neki radovi te ti moraš nastaviti drugim putem dolazi do rekalkulacije koja, ako si trebao skrenuti odmah slijedeću, traje jednostavno predugo...

nažalost nisam uspio dobiti od frenda nuvija u ruke na par dana da se malo više poigram no po onome što mi je on znao pokazati nuvi je dosta skroman po pitanju naknadne, manualne manipulacije rute...

naravno, sve ovo treba uzeti kao bezazlene zamjerke jer nuvi je trenutno ipak jedan od jačih, popularnijih uređaja samo...moglo bi i bolje...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 23:04   #39
Čuj, uvjek može bolje...nažalost.

Istina je da to može biti dosta nezgodno ako ne uhvati odmah signal nakon tunela, pa onda ideš krivo, a onda ti još i sporo izračuna novu rutu.

Što znači to sporo? Koliko mu treba? Koliko treba da "uhvati" signal??
smarty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2006., 11:01   #40
pa, u dva-tri navrata, koliko puta sam imao prilike vidjeti kod frenda u automobilu kao i još jednom kada smo radili usporedbu, nuviju je trebalo preko minute. čisto usporedbe radi moji aduti pda+iGO hvataju signal za nekih desetak-petnaestak sekundi (u kojima ne računam pokretanje same aplikacije tj. iGO-a).
možda bi još bilo bitno napomenuti da se sve to događalo u švicarskoj za koju nuvi ima 100% (čitaj "100%") pokrivenost.

smarty, netrebaš se bojati, nuvi je dobar uređaj i uopće ne sumnjam da ćeš biti zadovoljan. situacije i mane koje sam naveo se neće pojavljivati baš svaki dan, jel.
inače, navigaciju uopće smatram samo kao pomoć u mjestima koje ne poznajem. sigurno ću prije pronaći cilj korištenjem navigacije nego lutajući uokolo pitajući prolaznike, međutim, u gradu koji poznaješ svakako ćeš prije stići putevima "iz glave" nego po uputama navigacijskog uređaja...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.