Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2011., 13:12   #1
Srednja policijska škola Zagreb

Pozdrav!
čuo sam da je donesen novi zakon za policijsku akademiju.navodno se može upisati 3. i 4. razred srednje škole u pol. akademiju. dali su te informacije točne?
kupre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 15:40   #2
Quote:
kupre kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
čuo sam da je donesen novi zakon za policijsku akademiju.navodno se može upisati 3. i 4. razred srednje škole u pol. akademiju. dali su te informacije točne?
to je još sve navodno,ako se otvori počinje u rujnu ove godine..
Schiphol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 15:10   #3
Quote:
Schiphol kaže: Pogledaj post
to je još sve navodno,ako se otvori počinje u rujnu ove godine..
Nije navodno več je to tako
Quote:
Podignuta je i granica za prijam u policiju, te se po novom zakonu primaju osobe do 30 godina starosti, a ne više do 25 godina, kako je dosad bilo regulirano.

Naposljetku, predviđeno je ponovno uvođenje srednje policijske škole, što će također uvelike doprinijeti predviđenoj profesionalizaciji i depolitizaciji.
http://www.mup.hr/90191.aspx
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:09   #4
Policajac

Htio bih ići za policajca i znam većinu stvari kao i to da mi treba četvero godišnja srednja škola pa me zanima koja bi bila najbolja?!
Fireldos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 20:31   #5
pa gle,ja idem u opću gimnaziju,drugi sam razred,i mislim se prebacit na policijsku akademiju 3. i 4. god.nadan se da ću s obzirom na to da idem u gimnaziju imat prednost u odnosu na one što pohađaju neke lošije škole. stoga ti ja bolje upisat naravno što bolju školu,ako želiš ovo što i ja,a za tečaj nakon četverogodišnje srednje škole za policajca mislim da nije važno koja je škola,samo je važno da si završio 4 razreda srednje škole.
kupre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 15:13   #6
Znači ja se iz tehničke škole mogu prebacit na policijsku akademiju na trećoj godini.Fala.

Htio sam samo pitat za prijatelja koji hoće u prometnu pa u policjsku se prebacit, jel veće šanse imam ja il on?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 11.04.2011. at 16:30.
Fireldos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 19:33   #7
Quote:
Fireldos kaže: Pogledaj post
Znači ja se iz tehničke škole mogu prebacit na policijsku akademiju na trećoj godini.Fala.

Htio sam samo pitat za prijatelja koji hoće u prometnu pa u policjsku se prebacit, jel veće šanse imam ja il on?
Ko ima prednost vidjet će se kada se raspiše natječaj za upis i koji će se uvjeti tražiti.
To će vjerojatno biti uskoro.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 18:42   #8
Poštovanje i ugodan dan želim!
Da li mi može netko reći kako će trajat policijska akademija u ovoj godini...
plavka91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 10:20   #9
Quote:
plavka91 kaže: Pogledaj post
Poštovanje i ugodan dan želim!
Da li mi može netko reći kako će trajat policijska akademija u ovoj godini...
To se još ne zna ali će vjerojatno početi sa radom srednja policijska škola,ali će i dalje biti i školovanja odraslih za zanimanje policajac.
Moraš pratiti njihovu web stranicu ili da probaš njih kontaktirati imaš ovdje brojeve telefona
http://www.policija.hr/4542.aspx
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 01:08   #10
Onda po ovom novom zakone za predavat papire za novi natjecaj ako/kad bude moze se imat preko 24 god ako se ne varam
bekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 19:59   #11
Hvala! Saznala sam informacije koje su mi bile potrebne...
plavka91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 12:36   #12
pozzz

ječ znate mozda kada ce se raspisati natjecaj...jeli mozda nakon ove skolske godine ili ranije..??
rex_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 12:58   #13
to ti jos nitko nezna
bekalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 10:54   #14
Evo ovdje imate sve odgovore.
http://www.facebook.com/pages/Polici...00385373324984
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 19:43   #15
ee jel ima gimnazijalaca koji ce se prijavit.....????
rex_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 10:01   #16
Novi kriteriji za upis u Policijsku školu
Quote:
Novi kriteriji za upis u Policijsku školu
21. travanj 2011. objavljeno u 09:40

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa donijelo je Odluku o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u srednje škole u školskoj godini 2011./2012. Tom odlukom utvrđuju se zajednički, posebni i dodatni elementi i kriteriji za izbor kandidata za upis u I. razred srednjih škola u Republici Hrvatskoj.

Za upis u III. razred Policijske škole prijavljuju se kandidati koji pohađaju ili su završili II. razred gimnazije ili strukovne škole u četverogodišnjemu trajanju.

Kandidati ne smiju biti stariji od 19. godina s danom zaključivanja natječaja za upis u Policijsku školu. U Policijsku školu mogu se upisati hrvatski državljani s prebivalištem u Republici Hrvatskoj.

Izbor i upis kandidata temelji se na:

općemu uspjehu iz prethodnoga obrazovanja koji na kraju I. razreda i na prvome polugodištu, odnosno na kraju II. razreda mora biti najmanje dobar (3);
ocjenama iz vladanja (I. i II. razred);
uspjehu iz predmeta značajnih za nastavak školovanja, a to su: Hrvatski jezik, Matematika i strani jezik te Tjelesna i zdravstvena kultura;
provjeri motoričkih sposobnosti (tjelesnih sposobnosti);
psihologijskome testiranju;
zdravstvenoj sposobnosti kandidata za obavljanje poslova policajca;
sigurnosnoj provjeri.

Kandidati koji se prijavljuju za upis u III. razred Policijske škole moraju:

biti psihofizički sposobni za zanimanje policajac, što će utvrditi nadležna liječnička komisija Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske;
imati dobar vid i sluh;
biti potrebne visine (ž-160 cm; m-170 cm).
http://www.mup.hr/91348.aspx
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 14:34   #17
eh sad mi nije jasno, prema novom zakonu o policiji piše
Quote:
Podignuta je i granica za prijam u policiju, te se po novom zakonu primaju osobe do 30 godina starosti, a ne više do 25 godina, kako je dosad bilo regulirano
ali je i izašao Novi kriteriji za upis u Policijsku školu (srednj) u kojoj se spominje dob do 19godina. E sad mi nije jasno, dali će srednja skola ici paralelno sa ovim tkz. "tečajem" ili što? Jer se u kriteriju spominje dob do 19 god, ali u zakon o policiji piše da je podignuta sa 25 na 30. Ako tko zna nešto više molio bih ga da odgovori, hvala!
Pajser_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 23:05   #18
Quote:
Pajser_ kaže: Pogledaj post
eh sad mi nije jasno, prema novom zakonu o policiji pišeali je i izašao Novi kriteriji za upis u Policijsku školu (srednj) u kojoj se spominje dob do 19godina. E sad mi nije jasno, dali će srednja skola ici paralelno sa ovim tkz. "tečajem" ili što? Jer se u kriteriju spominje dob do 19 god, ali u zakon o policiji piše da je podignuta sa 25 na 30. Ako tko zna nešto više molio bih ga da odgovori, hvala!
Najbolje da pitanje postaviš na njihovom facbook profilu.
http://www.facebook.com/pages/Polici...00385373324984
Do 19 godina je za upis u školu,a do 30 godina za zapošljavanje u MUP-u.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 21:48   #19
govorite koja škola ima prednost..glupost..ako je netko išao u gimnaziju to ne znaći da je pametniji od mene koja završavam strukovnu!

btw sve pratite na facebook stranici i službenoj web str mup-a
ouranio toxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 07:49   #20
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Nije navodno več je to tako

http://www.mup.hr/90191.aspx
Bilo je još navodno kada sam ja napisala post..


Quote:
ouranio toxo kaže: Pogledaj post
govorite koja škola ima prednost..glupost..ako je netko išao u gimnaziju to ne znaći da je pametniji od mene koja završavam strukovnu!
, jednaki se predmeti gledaju išao netko u strukovnu ili gimnaziju..

e da ovo:
‎"općemu uspjehu iz prethodnoga obrazovanja koji na kraju I. razreda i na prvome polugodištu, odnosno na kraju II. razreda mora biti najmanje dobar (3)"

Je li onda nama koji ove godine završavamo 2. razred gledaju polugodište ili ?

Zadnje uređivanje Schiphol : 25.04.2011. at 07:57.
Schiphol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.