Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2009., 22:15   #2001
Može,ali samo kod osoba koje ne vole samoću,ili duže vrijeme kod osoba koje su između ''samotnjaka'' i ''društvanaca''.
chaoswarrior is offline  
Old 26.09.2009., 10:56   #2002
kako se osjećate kad nemate obaveza? imate li hobije koje stalno prakticirate bez obzira jeste li depresivni?
ray of light is offline  
Old 26.09.2009., 11:09   #2003
Quote:
Senadica kaže: Pogledaj post
Ma ima nas,i ja sam dan dobra dan losa,a nikada ne propustam terapiju
i svaki puta kada sam losa,kontam ma bit ce bolje,a kada sam dobra uvijek imam,neku kocnicu u glavi koja mi ne da da se potpuno opustim,da budem ona stara......


Sta da ti kazem,osim,bit ce bolje,mora biti......
uzimaj terapiju redovno ,gnjavi psihica,ovih dana radi stvari koje te inace vesele,i bit ce bolje vidjet ces.........
Hvala ti.
Teško mi je baš, najrađe bi legla u krevet i pokrila se po glavi, a imam toliko posla, a ništa mi se neda, a bilo bi bolje da se prihvatim posla.
Čovječe veš mi se neda oprat, ono stavit u mašinu i uključit je.mislim stvarno.
Nestat, samo nestat s lica zemlje želim.
srna001 is offline  
Old 26.09.2009., 11:49   #2004
Ajme šta je ovo, nemogu i neznam se nosit sa životom, a ubit se ne mogu, rodtelji su mi živi, nemogu im to priredit.
Sve žive sam razočarala, sve zaserem...
Bože moj kako nosit ovakav križ?
Svi bi nešto od mene, daj ovo, daj ono......
100% nesposobna za živit i umrit.
srna001 is offline  
Old 26.09.2009., 15:54   #2005
Quote:
srna001 kaže: Pogledaj post
Ajme šta je ovo, nemogu i neznam se nosit sa životom, a ubit se ne mogu, rodtelji su mi živi, nemogu im to priredit.
Sve žive sam razočarala, sve zaserem...
Bože moj kako nosit ovakav križ?
Svi bi nešto od mene, daj ovo, daj ono......
100% nesposobna za živit i umrit.
ne, ne i ne. prvo mi reci jesi li potražila stručnu pomoć, piješ li ad?
ray of light is offline  
Old 26.09.2009., 16:22   #2006
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ne, ne i ne. prvo mi reci jesi li potražila stručnu pomoć, piješ li ad?
ma pijem cipralex, bila sam cca 8 dana bez, ono bilo sve o.k. nije mi se dalo po recept. Kako sam se sredila.
Već 5 dana ga ponovno pijem, ali vidiš svejedno me jučer bublo.

Mislim da me prekid terapije + pizdarije na poslu i sredio ovako.

Uglavnom, sad sam se probudila nakon spavanja i čini se da je napadaj depresije prošao.
Ajme majko šta je ovo bilogadno.
Uglavnom bolje je sad, smirio se mozak.
srna001 is offline  
Old 26.09.2009., 18:28   #2007
i kako se onda izljecit od depresije ako je jedan od problema (samoca, tj. usamljenost)... nekima bi to mozda bilo lako al meni bas i ne (gadim se sam sebi, kad vidim svoj odraz u ogledalu povraca mi se a osim toga imam osjecaj da me i svi drugi tako vide, a ne bi htio biti sam...)
Maky112 is offline  
Old 26.09.2009., 18:33   #2008
Tu pomaže psihoterapija. Tebi kroz razgovor sa stručnom osobom postane lakše podnositi samoću i prestaneš u njoj gledati toliku negativu da te baca u depresiju. S čim ne želim reći da je to pozitivno, već samo da se naučiš nositi s tim. Jer ne padaju svi ljudi u depresiju samo zato jer su sami. Treba se tu poklopiti malo više faktora.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 26.09.2009., 19:03   #2009
Quote:
srna001 kaže: Pogledaj post
ma pijem cipralex, bila sam cca 8 dana bez, ono bilo sve o.k. nije mi se dalo po recept. Kako sam se sredila.
Već 5 dana ga ponovno pijem, ali vidiš svejedno me jučer bublo.
nemoj ni u ludilu tako prekidati terapiju!
ray of light is offline  
Old 26.09.2009., 19:06   #2010
nije nitko odgovorio pa opet pitam-kad ste bez obaveza, prakticirate li neke hobije makar bili i depresivni ili vam se tada niš ne da ko meni?mene rad liječi.a sad sam na bolovanju i pizdim...
ray of light is offline  
Old 26.09.2009., 19:08   #2011
Ja pratim nekoliko serija na netu, ima par tjedana da se počele nove sezone, to me veseli i malo izvlači isto ko i komentiranje istih tu na forumu. Iako se to baš ne može nazvati hobijem...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 26.09.2009., 21:23   #2012
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
nije nitko odgovorio pa opet pitam-kad ste bez obaveza, prakticirate li neke hobije makar bili i depresivni ili vam se tada niš ne da ko meni?mene rad liječi.a sad sam na bolovanju i pizdim...
ja sam nezaposlena i kada sam dobro imam svojih obaveza i hobija,ali kada sam u depri nije mi do nicega,i neznam kako bi da sam zaposlena u toj situaciji...
divim se ljudima koji imaju odgovorne poslove i bore se sa depresijom....
mada se ja trenutno bojim zime,kratak dan manje obaveza,vise vremena u kuci sa malom sama(muz na poslu),koma.....
a valjda do tada ad dopre do mog mozgica u potpunosti.....
Senadica is offline  
Old 26.09.2009., 22:20   #2013
ne znam za druge al ja hobija uopce nemam (nazalost)... jedino mozda voznja motora ako to u to spada ako ne onda nemam...
Maky112 is offline  
Old 27.09.2009., 03:17   #2014
evo jedno glupo pitanje... jel vam ikad zao ili bilo zao sto ste tu (sto postojite)... meni je, svaki dan, uopce ne znam ni zasto sam tu ni kako, kad se nigdje ne uklapam, bilo kako bilo necu vam jos dugo smetat tu (presao sam na autodestruktivno stanje)...
Maky112 is offline  
Old 27.09.2009., 03:23   #2015
Nemoj tak... Idi čim prije do psihijatra...http://www.gay.hr/diskusije/images/smilies/mazi.gif
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 27.09.2009., 10:08   #2016
Quote:
Maky112 kaže: Pogledaj post
evo jedno glupo pitanje... jel vam ikad zao ili bilo zao sto ste tu (sto postojite)... meni je, svaki dan, uopce ne znam ni zasto sam tu ni kako, kad se nigdje ne uklapam, bilo kako bilo necu vam jos dugo smetat tu (presao sam na autodestruktivno stanje)...
Naravno kada me pere kriza da pozelim da me nema,jer kazu kada ni vlastito dijete nemoze izazvati radost onda si bas u banani.
Ali moze biti bolje,potrazi pomoc,obavezno....
Zivot je pred tobom,nesmijes biti tako slab....uradi nesto,digni se odi psihijatru..
Svi mi ovdje na forumum smo bili u takvom stanju,kukali jesmo ali smo se i borili,moras i ti, to nemoze nitko umjesto tebe,digni se...
Senadica is offline  
Old 27.09.2009., 10:30   #2017
Quote:
Maky112 kaže: Pogledaj post
evo jedno glupo pitanje... jel vam ikad zao ili bilo zao sto ste tu (sto postojite)... meni je, svaki dan, uopce ne znam ni zasto sam tu ni kako, kad se nigdje ne uklapam, bilo kako bilo necu vam jos dugo smetat tu (presao sam na autodestruktivno stanje)...
nitko tu nikome ne smeta. ako nisi još, potraži stručnu pomoć!
ray of light is offline  
Old 27.09.2009., 13:39   #2018
Quote:
Maky112 kaže: Pogledaj post
evo jedno glupo pitanje... jel vam ikad zao ili bilo zao sto ste tu (sto postojite)... meni je, svaki dan, uopce ne znam ni zasto sam tu ni kako, kad se nigdje ne uklapam, bilo kako bilo necu vam jos dugo smetat tu (presao sam na autodestruktivno stanje)...
Depresija vulgaris te napala sram je bilo bezobraznu.
Aj, ti fino kod doktora pa ćeš je
Nemoj se sramit otić kod liječnika, nema smisla da patiš više nego je potrebno.
Oni koji se tome ismijavaju, jednostavno ne razumiju šta je to i kako je gadno.
Život je dovoljno zeznut i težak i bez da se samostalno boriš s depresijom.
srna001 is offline  
Old 27.09.2009., 14:10   #2019
kao što rekoh, kad nemam obaveza, bezvoljna sam, ali kod mene je problem da imam urođenu depru, nasljedstvo od mame koja je godinama patila od iste, ležala po bolnicama i kad sam bila dijete, nije uvijek mogla odgovoriti na moje emocionalne potrebe, pa me tata vozio jednoj teti na čuvanje, tko zna što je tada bilo u mojoj glavi jer dijete osjeća, a ne zna se još izraziti. sad sam već natukla godina, povremeno se rastopim nad bebicama, a onda se vratim u realnost i pitam se bi li svom djetetu priuštila premalo u lošim fazama. to bi me uništilo.
ray of light is offline  
Old 27.09.2009., 14:34   #2020
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
kao što rekoh, kad nemam obaveza, bezvoljna sam, ali kod mene je problem da imam urođenu depru, nasljedstvo od mame koja je godinama patila od iste, ležala po bolnicama i kad sam bila dijete, nije uvijek mogla odgovoriti na moje emocionalne potrebe, pa me tata vozio jednoj teti na čuvanje, tko zna što je tada bilo u mojoj glavi jer dijete osjeća, a ne zna se još izraziti. sad sam već natukla godina, povremeno se rastopim nad bebicama, a onda se vratim u realnost i pitam se bi li svom djetetu priuštila premalo u lošim fazama. to bi me uništilo.
Trebaš prekinuti taj krug !! Nema nasljedne depresije to je sve bullshit ! Ja patim od depre. Samo zato što je moj otac bio psihotičan i još uvijek je u takvom stanju te je mlatio mene, seku i mamu ! Mamu vidim kao slabu kariku u našoj obitelji, jer nije otišla od njega kada je trebalo, a i baka je živjela s nama ! Genetika je u većini slučajeva glupost !

Nađi ugodnog muškarca probaj sa sportom ili nekom aktivnošću, meditacijom i makni se od mame ili barem pokušaj !

Priuštit ćeš svome djetetu loše psihičke stvari ako se ti ne promjeniš 100%, ali ne zbog genetskih razloga nego tvog negativnog razmišljanja. Ono što misliš to i jesi !

Pročitaj knjigu od Josepha Murphy-a : Moć podsvjesti. Mislim da se tako zove knjiga i skužit ćeš foru
Lion02 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.