Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2009., 13:59   #1
Prvi let avionom!

Pozz svima!Ispričavam se ako je tema već bila,tražila sam,ali nisam pronašla.

Pretpostavljam da je većina vas već puno puta letjela avionom,no meni će ovo biti prvi i nije mi baš svejedno....
Ima netko neki savjet kako da se pripremim ili smirim!?

Hvala!
melania1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:22   #2
pripremiš i smiriš za šta? bojiš se letenja ili?
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:43   #3
Ako se autom voziš bez problema, onda bi ti trebalo biti još lakše ući u avion. Za statistike si vjerovatno čula.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:52   #4
avion i sve sto je u pokretu me uspavljuje i smiruje. avioni su zakon. jedan od najboljih osjecaja dok polako vozi po pisti, zaustavi se i samo odjedamput krene a ti se zalijepis za stolac i osjetis kako gubis tlo dok polijece. zakon.

nemas se cega bojati. dodjes, sjednes, pogledas film ili stjuardesu s naputcima za kisik i izlaze, opustis se, zavezes pojas i to je to. ostalo je na kapetanu. uzivancija. hrana je manje vise jadna i iskreno, zivciraju me oni jednosatni letovi dok ti naprte hranu : pola sata ti nose, a pola odnose, a ti se ne mozes lijepo opustiti. bolji su duzi letovi. Ja kad bih mogla, ja bih zivjela u avionu.
sjedni do prozora ako mozes i gledaj panoramu.
__________________
Light travels faster than sound. That's why people look intelligent, until they open their mouth...
Čačkalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:57   #5
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Ako se autom voziš bez problema, onda bi ti trebalo biti još lakše ući u avion. Za statistike si vjerovatno čula.
Kako ono kažu za statistiku?Točan zbroj netočnih podataka.

Nego, da, prema toj statistici, zračni promet je uistinu siguran.Samo ima jednu malu manu.A to je da su ti šanse u slučaju sudara otprilike 0,01% da preživiš.

Ostale vrste prometa možda ne kotiraju dobro u statistici, ali zato imaš šanse za preživljavanje.

Inače, autorici teme preporučam temu o tome na Psihologiji.

I meni je bilo gadno prvi put, i ne bi mi bilo ugodno opet, ali postao sam toliko apatičan kada smo uzletili, da mi je bilo svejedno na kraju jer ionako više ništa nisam mogao učiniti.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:16   #6
Kad sam prvi put letila aviona me uopce nije bilo strah, ono cega me bilo strah jeste bilo snalazenje na aerodromima, jer sma presjedala nekoliko puta, a i sama isla..Sve u svemu bilo je to jedno pozitivno iskustvo..Avion nije nimalo strasan, super je..Malo postane dosadno ako ne mozes spavati...Al prezivi se..Jedini onako malo neugoda osjecaj mogu biti turbulencije il tako nesto, al to brzo prodje..Nemas se cega bojati bit ce ti to super, vidjet ces
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:41   #7
ma nije ti to ništa strašno...
meni je prvi put bilo super, imala sam osjećaj ko da sam u autobusu
sve dok "autobus" nije poletio... onda nisam mogla prestat gledat dolje i razmišljat kak bi bilo dobro bacit se sa padobranom
Mademoiselle X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:44   #8
ja zaspen ko klada u avionu, nikoga i nista ne dozivljavam, ako te straj potegni 2-3 kratka, sta ja znan, meni to svejedno
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:51   #9
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nego, da, prema toj statistici, zračni promet je uistinu siguran.Samo ima jednu malu manu.A to je da su ti šanse u slučaju sudara otprilike 0,01% da preživiš.
Taj postotak vrijedi za pad aviona s 10000m, za pad s 1000m, za udar u prepreku (planinu), za udar u pistu, za prisilno slijetanje na vodi ili za prisilno slijetanje na pisti?

I ako već govorimo o postocima, koje su šanse da preživiš u slučaju frontalnog sudara pri brzini oba automobila od 50 km/h? Kolike su šanse da preživiš u slučaju slijetanja auta s ceste i izvrtanja pri 80km/h? Koliko su šanse u slučaju bočnog udara s brzinom od 50km/h?

Samo čekam da se javi nukac sa svojim komentarom
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:58   #10
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nego, da, prema toj statistici, zračni promet je uistinu siguran.Samo ima jednu malu manu.A to je da su ti šanse u slučaju sudara otprilike 0,01% da preživiš.
ovo kaj se danas u nizozemskoj desilo... 9 poginulih od 150 ljudi...meni se čini ipak malo više od 0,01%. a kad smo kod postotaka, najviše se nesreća događa pri polijetanju i slijetanju, uglavnom kad je avion još/već na zemlji, pa su i šanse da preživiš malo realnije

0,01% šansi za preživit imaš ak ti avion na 10 km pogodi raketa, a za to su šanse 0,000000000000000000000000000000000000000000000000 0000001%
deda86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:20   #11
Pola sata prije ulaska u avion jedna Dramine tableta. U avionu prije polijetanja i prije slijetanja staviti u usta dvije žvakaće gume (žvakanje i ta kiselina umiruju centar za ravnotežu i tekućinu u srednjem uhu) da baš ne osjetiš promjene tlaka i sve 5!
LogOn_LogOff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 20:02   #12
Eh, Nukac se ne može sjetiti koje su ono dobre stranice za odvikavanje od straha od letenja.

Možda ovaj link?

Ma uglavnom, treba paziti na ptice (to su one nesretnice koje ulijeću u motore, tamo se fino ispeču i onda zahebu cijelu stvar), zečeve, krave, teroriste...

Ah, ja jedva čekam da opet sjednem u avijon. ZAdnji put kad sam išao, kapetan je na početku obećao turbulencije, a na kraju sletili u Zagreb bez turbulencija (bar puta zadrhtali). Naravno da sam išao pitati pilota gdje su te obečane turbulencije...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 20:25   #13
Ja obožavam letjeti ali imam fobiju od aerodroma tipa Franfurt, CDG...pa onda od kašnjenja letova, otkazanih letova, izgubljene prtljage, izgažene i uništene prtljage......samo letenje je...čisti užitak!
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 22:29   #14
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post

Ma uglavnom, treba paziti na ptice (to su one nesretnice koje ulijeću u motore, tamo se fino ispeču i onda zahebu cijelu stvar), zečeve, krave, teroriste...
Priča se da sad teroristi treniraju posebne ptičurine koje su sposobne raspoznati avione kompanija nemuslimanskih kompanija i zabijaju se namjerno u njihove motore.

Već su neke potajno i snimljene s turbanima na glavama
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 01:01   #15
drmnes jedan praxiten prije poleta sa jednim pifom i to je to..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:57   #16
meni se par puta skoro srušio avion pa još uvijek letim... avioni su zakon i obožavam letjeti. moje najdraže prijevozno sredstvo (nažalost, ne baš ekološko).
a sutra letim Turkishem za Indiju
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:12   #17
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
meni se par puta skoro srušio avion pa još uvijek letim... avioni su zakon i obožavam letjeti. moje najdraže prijevozno sredstvo (nažalost, ne baš ekološko).
a sutra letim Turkishem za Indiju
Nu, onda par savjeta. Kako se iskazalo (pogledaj slike na internetu, samo otvoriš stranicu CNN), najbolje nesigurna mjesta u avionu (pogotovo Turkishevim) su: rep aviona (zadnjih recimo 5 redova) i onih par redova oko početka krila. Tu avioni pucaju po šavovima...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 13:02   #18
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Priča se da sad teroristi treniraju posebne ptičurine koje su sposobne raspoznati avione kompanija nemuslimanskih kompanija i zabijaju se namjerno u njihove motore.

Već su neke potajno i snimljene s turbanima na glavama


gledala nekidan na teveju da samo 20% ljudi pogine od pada avijona, ostali umru od gušenja

možda ih je "tako malo" poginulo u amsterdamu

@melania1 kad ideš i koja je relacija?
zbilja se nemaš čega bojat, dobro kažu ljudi, ko da si u autobusu. ako letiš po HR dobiješ Jutarnji list pa čitaj, gledaj panorame hrvatskih gradova na tv-u....
prođe to brzo i onda ti uđe u krv. obožavam avione
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:17   #19
gdje je onda najsigurnije sjediti u avionu? sredina?
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:46   #20
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
gdje je onda najsigurnije sjediti u avionu? sredina?
na crnoj kutiji... nikad se ne raspadne
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.