Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2013., 07:29   #221
Ako ti je viza za jednokratni ulazak, smiješ je koristiti samo jednom, ali ako piše multiple entry, možeš ulaziti u USA koliko ti srce želi. Pošto ti je vjerojatno na dulje razdoblje izdana, pretpostavljam da je multiple entry.
Inače, i meni je LA bio kao san za posjetit, na kraju sam ipak ostao malo razočaran. U svakom slučaju, obavezno trebate uzeti rent-a-car, jer ne mogu zamisliti razgledavanje LA bez auta. Jednostavno je javni gradski promet katastrofa.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 13:59   #222
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ako ti je viza za jednokratni ulazak, smiješ je koristiti samo jednom, ali ako piše multiple entry, možeš ulaziti u USA koliko ti srce želi. Pošto ti je vjerojatno na dulje razdoblje izdana, pretpostavljam da je multiple entry.
Inače, i meni je LA bio kao san za posjetit, na kraju sam ipak ostao malo razočaran. U svakom slučaju, obavezno trebate uzeti rent-a-car, jer ne mogu zamisliti razgledavanje LA bez auta. Jednostavno je javni gradski promet katastrofa.
hvala ti,baš ću provjerit. nego daj mi reci to za rent-a car jel ti iznajmljuješ na aerodromu ili postoji preko interneta neka najbolja agencija? isto tako ako se odlučimo otići do Las Vegasa autom,zanima me jel postoji nešto što se treba kupiti za njihove ceste,nešto tipa vinjete? I da zadnje neki govore da trebaš imati neku potvrdu uz vozačku da je kao međunarodna da bi tamo mogao vozit auto,jel to istina i di se to dobije?
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 14:17   #223
Auto je jeftinije uzeti online. Treba paziti da se uzme i osiguranje. Ako unajmite na više dana ispada jeftinije nego na manje dana.
Ne treba nikakva vinjeta, ceste su ili free ili se ponekad za neke stvari plaća cestarina.
Ako ćete ići do Vegasa, onda vam je blizu Death Valey (meni je to bilo mrak), a i Grand Canon nije predaleko. Šteta ne posjetiti.

Što se tiće međunarodne dozvole, nekima je trebala, nekima nije, ja predlažem da je uzmete, mislim da je cca 200 kn, i može se dobiti u HAK.
http://www.hak.hr/ino/mvd/
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 23:33   #224
Uzimam ovaj hotel cijena je čisto ok i smješten je u sigurnoj četvrti,dal sam upravu?
http://www.booking.com/hotel/us/luxe...id=1;maplink=1

Pošto bi dole iznajmio auto ono šte mene zanima je dal se mogu sa autom provozat do luksuznih kvartova gdje živi glumci jer bi vrlo rado razgledao, Bel air, brda Beverly Hillsa također bi razgledao kuću od sylvester stallonea.Ima u tim četvrtima neka kontrola tj. mogu ući samo stanari jer tamo žive poprilično bogati ljudi tako da ne znam ako bi mene postili, vjerojatno policija prolazi svakih 5 minuta
mazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 02:48   #225
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Uzimam ovaj hotel cijena je čisto ok i smješten je u sigurnoj četvrti,dal sam upravu?
http://www.booking.com/hotel/us/luxe...id=1;maplink=1

Pošto bi dole iznajmio auto ono šte mene zanima je dal se mogu sa autom provozat do luksuznih kvartova gdje živi glumci jer bi vrlo rado razgledao, Bel air, brda Beverly Hillsa također bi razgledao kuću od sylvester stallonea.Ima u tim četvrtima neka kontrola tj. mogu ući samo stanari jer tamo žive poprilično bogati ljudi tako da ne znam ako bi mene postili, vjerojatno policija prolazi svakih 5 minuta
Ja sam kad sam prvi put dosao u Ameriku na kratko ziveo u LA-u i na kratko cuvao kucu u BH nekim prijateljima koji su bili na odmoru. Vozio sam se okolo u olupanoj Toyoti i nema problema, misle da si posluga mada i tako nema nekih kontrolnih punktova, tako da ne brinite. Mada ima i minibus tura sa temom celebrity homes, tako da ce vam i to biti opcija.

Inace ova lokacija je jako dobra i zato sto vam Wilshire i Santa Monica bulevarima ide puno autobuskih linija. Ako imate vremena obidjite kampus UCLA, jako je lep a parking je skup a nekad ga i nema (popunjeno) tako da vam je zgodnije busom.

Probajte bilo koji "Ocha" restoran, originalna lokacija im je 835 S Vermont Ave
Los Angeles, CA 90005, ali sad ih imaju i vise jer su izasli na dobar glas. Thai restoran sa fenomenalnom klopom ali mi je omiljen njihov Pad Thai, a za pocetak bilo koja supa sa "lemon grass"-om. (samo nemojte puno dalje od toga na jug u South Central LA, opasno je a i nije prijatno kad vidis puno mladih u majici iste boje, to su te njihove bande)

Ako imate auto obavezno se popnite jedno vece na Griffith Observatory, pogled od gore na grad je FENOMENALAN. Ako imate auto i vremena, danju preporucijem voznju Mulholland Driveom i Topanga Canyon Blvd.om, naravno uz Pacific Coast Hwy, do Malibua.

LA takodje ima nekoliko fenomenalnih muzeja:
http://www.getty.edu/visit/index.html
http://www.lacma.org/
http://hammer.ucla.edu/about/index.html
http://www.moca.org/museum/us_home.php?

I tu su naravno plaze i okean i obicno prekrasno vreme, tako da cete uzivati
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 05:25   #226
PS Ako krenete Santa Monica Blvd.om na istok prema centru grada ili do gore pomenute Griffith opservatorije i parka, proci cete kroz naj-gay deo grada koga sam ikada video u Americi. Pogotovo uvece se moze videti "svasta" tako da se ne iznenadite. Zapravo nema problema, u biti je jako sigurno, samo drugacije i neobicno, i nema frke cak i ako vam neko nesto kaze na ulici, ljubazno ga iskulirate i idete dalje. Mislim da je ovaj vas hotel dosta blizu te zone, sto je u biti plus, kao sto je u NYC Greenwich Village vremenom postao top lokacija...
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 09:34   #227
Quote:
mazz kaže: Pogledaj post
Uzimam ovaj hotel cijena je čisto ok i smješten je u sigurnoj četvrti,dal sam upravu?

Pošto bi dole iznajmio auto ono šte mene zanima je dal se mogu sa autom provozat do luksuznih kvartova gdje živi glumci jer bi vrlo rado razgledao, Bel air, brda Beverly Hillsa također bi razgledao kuću od sylvester stallonea.Ima u tim četvrtima neka kontrola tj. mogu ući samo stanari jer tamo žive poprilično bogati ljudi tako da ne znam ako bi mene postili, vjerojatno policija prolazi svakih 5 minuta
Hotel ti je na super mjestu, drito u Beverly Hillsu (koji ti nije pretjerano brdovit, inace haha). Necu ni pitat kolko je kostao . Ja se uvijek odlucim za nesto manje ''luksuzne'' lokacije za hotel, jer ako bas uzimas na tim hit lokacijama, platis dosta extra samo zbog lokacije, dok ti je 700 metara dalje 40% niza cijena. Takodjer, na takvim lokacijama ti je cesto skup parking, moras placat $30-40 parking PO DANU, dok u vecini ostalih hotela imas prilicno jeftin ili cak besplatan parking. Ali ako ti to ne smeta i voliš bit na ''spici'', odlicno, lokacija ce ti bit super!

Kaj se tice tih kvartova, skoro sve je otvoreno, u tom dijelu nema puno ''gated communities'' (ogradjeni kvartovi), ali su zato kuce vecinom odmaknute od ceste i svaka ima svoju ogradu i zivicu, tako da ne vidis bas puno ovak i onak. Ako imas neke odredjene lokacije koje bi htio vidjeti, predlazem ti da pogledas na Street View na Google Earth ili Google Maps, pa ces vidjet koliko se uopce vidi sa ceste i jel ti se isplati, da ne gubis vrijeme na gledanje velikih ograda Te ture gdje te busevi voze po tim kvartovima su navodno okej, al meni to nije bilo napeto. U tom gradu ima tolko drugih stvari za radit da je steta trosit puno vremena na to. Inace, imaju ti nekad patrole koje prolaze, al ti nece nis, osim ako ne probas se popest na ogradu ili nekak ometat. Ak si pristojan, sve okej!

Jesi isplanirao kaj ces sve razgledavat? Bitno je organizirat se, jer se inace pogubis i puno vremena ti ode na vozikanje okolo.
fskobic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:41   #228
Are you referring to Los Angeles, where you’ve been living for the last seven years?

Los Angeles is a very cold, frightening, impersonal city. People there are very nervous, they’re always watching all of their own acts, because of the police and actually because of everything. You don’t walk along the streets in Los Angeles, you just don’t move among other people. In Rome there’s a feeling of freedom and independence in the air. I was really walking trough this place with an open heart and was ready to love everything and everyone. I enjoyed being among other people, I was in the middle of a flood of sincere emotion. Eventually I felt the urge to get rid of my self-imposed restrictions.


izvor:http://www.morrissey-solo.com/thread...trian-magazine
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:45   #229
Wilshire Blvd from Rodeo Drive to the ocean in Santa Monica

https://www.youtube.com/watch?v=bE_tyaUulPw
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:00   #230
Koju lokaciju bi preporucili za Hotel? Dolazimo autom kojeg ostavljamo i par dana smo bez, a iz LA (Lax) letimo nazad za EU. Ne zanima me Disnyland i Hollywood pa razmisljam radije uzet hotel u Santa Monici? Koliko vidim sve je povezano Metroom. Sta mislite?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:14   #231
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Koju lokaciju bi preporucili za Hotel? Dolazimo autom kojeg ostavljamo i par dana smo bez, a iz LA (Lax) letimo nazad za EU. Ne zanima me Disnyland i Hollywood pa razmisljam radije uzet hotel u Santa Monici? Koliko vidim sve je povezano Metroom. Sta mislite?
Nemojte ostavljat auto nego ga ostavite do kraja puta, ako nemaš auto u LA, čista pušiona
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:17   #232
Slažem se. Javni promet je koma. Jedino ako mislite bit na plaži cijele dane.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 15:33   #233
Zasto je javni prijevoz koma? Samo u LA ili generalno? Pa bas sam citala da u LA zapadne se u guzve na tim avenijama sta ne?
I u SF i LV nismo planirali koristit auto.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:45   #234
Da nije bas ugodno bez auta, ja sam taman oko nove godine bio tjedan dana, smjesten blizu downtowna tj. Staples Centra, bus 33 mi doslovno bio ispred apartmana, al djabe ti je to.. do LAX nam trebalo 1.45h, do Venice 1.15h do Hollywooda 25min hodanja i 15min metro... javni prijevoz je jako jeftin na bus se ude i za 1 dolar...
Plus vecinom trebas mijenjati bus, jedno of gorih situacija ikad, ja i cura svaki s kuferom od 25kg i torbe na ledjima, nikad vise
nazorrr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 16:47   #235
Ali citala sam temu i van teme pa je prica i da je promet (za imat auto koma) da cekas u kolonama i vozis se 5 na sat a onda da nemas ni di parkirat
Mislila sam metro i bus koristit a za na aerdrom eventualno taxi ako je tlaka radi prtljage.
Tu na topicu sam citala o Starline busevima koji vode neke kao organizirane ture pa smo mislili to uzet. Itako smo samo dva dana u LA.
__________________
run 4 ur life

Zadnje uređivanje Lilit : 18.01.2016. at 17:22.
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 20:55   #236
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Ali citala sam temu i van teme pa je prica i da je promet (za imat auto koma) da cekas u kolonama i vozis se 5 na sat a onda da nemas ni di parkirat
Mislila sam metro i bus koristit a za na aerdrom eventualno taxi ako je tlaka radi prtljage.
Tu na topicu sam citala o Starline busevima koji vode neke kao organizirane ture pa smo mislili to uzet. Itako smo samo dva dana u LA.
Mi smo bili u ovom hotelu http://www.veniceonthebeachhotel.com i lokacija nam je bila fantasticna. Kako si dva dana u LA i ako ne zelis ici nigdje uokolo i ne zelis auto mozda da uzmete hop on off bus? Mi smo uzeli 24h i cijeli taj dan tako razgledavali atrakcije. Ostalo sto smo isli dalje smo isli s autom.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 21:31   #237
I busevi isto upadnu u gužve, neboj se. Mi smo imali rent a car za L.A. i samo u jednom dijelu smo čekali 20min da izletimo iz tog "5 na sat", a sve ostalo je išlo glatko. Po centru se da voziti u svako doba dana, parkinga ima, a u Hollywood blvd se plaća 8$ za cijeli dan što nije loše s obzirom na lokaciju. Samo nemoš auto ostaviti preko noći.

Isto, preporučujem tour buseve da za jedan dan vidite sve najbitnije lokacije... venice, santa monica, bulevari, a onda ono šta vam se svidi možete po svome.

Santa Monica je divna, ubodi neki dobar hotel. Preporučila bi ja, ali nisam bila dolje noćila. Mi smo bili u Westernu na Sherman Oaksu (skoro pa blizu filmskih studija) i prosječni su.

Slobodno me pitaj više preko PP
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 08:47   #238
Javni prijevoz Los Angelesa je redovito pri vrhu top lista najgorih javnih prijevoza
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 09:45   #239
Ok ako ostavim auto i te dane dok smo u LA, di onda uzet hotel?!
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 10:01   #240
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Ok ako ostavim auto i te dane dok smo u LA, di onda uzet hotel?!
Ja sam recimo uzeo stan preko airbnb u Culver city
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.