Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2003., 18:31   #61
Quote:
luca kaže:
nisam nikad koristila te tablete pa pitam: da li stvarno na proizvodu pise da nije za kontracepciju?
ako je tako, onda je kreten svatko tko prepise to sredstvo kao kontraceptiv
meni je ovo prvi mjesec da pijem diane i baš čitam uputstva.

ne, nigdje ne piše da nisu za kontracepciju. piše da se koriste za liječenje znakova androgenizacije u žena, te da se zbog kontraceptivnog učinka ne moraju koristiti druge metode kontracepcije

na kraju je spomenuto da se ne može isključiti povezanost uzimanja kombinacije estrogena i progesterona sa povećanim rizikom tromboembolijskih bolesti vena i arterija.
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 18:31   #62
Quote:
luca kaže:
nisam nikad koristila te tablete pa pitam: da li stvarno na proizvodu pise da nije za kontracepciju?
ako je tako, onda je kreten svatko tko prepise to sredstvo kao kontraceptiv
ja nisam nikad vidjela kutijicu...ali su sinoc na vijestima rekli da pise i da jos pise na opisu koji bolnice i doktri dobiju, ali ih trgovacki putnici farmaceutskih komapnija promovisu ako kontracepciju mada je prije tri godine ta kompanja (zaboravila sam ime) bila izvedena na sud upravo zato sto su ih prodavali kao kontracepcijsko sredstvo


platili kaznu i sad pik-ponovo
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 18:50   #63
ja sam zapravo baš nakon što mi je ginekolog prepisao diane (zbog kontracepcije, naravno ) naletila na članak http://www.poliklinika-harni.hr/teme.asp?id=48.. nakon toga sam odlučila pitati poznanicu, mr. farmacije, kakve su diane i postoje li neke bolje, manje rizične pilule. ona je odgovorila da baš diane imaju sjajnu kombinaciju hormona i da su jedne od najboljih
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 19:45   #64
326

ako razumijes Engleski citaj malo po site-u koji sam postavila na prvom postu

ako ne..ja ti mogu prevesti sto pise

mislim na kraju krajeva to je tvoja odluka i ja ne sumnjam u komopetentnost tvoje prijateljice ali ovo je istrazivanje nedavno napravljeno

ja sam samo htjela podijeliti s vama informaciju koju sam cula sinoc jer bi mi bilo grozno da znam da je nesto stetno a ne upozorim one koje znam da su u opasnosti

veceras u 9 imamo opet special edition - sat vremena - bas o ovom slucaju

u pitanju je velika class action suit...civilna tuzba - obitelji djevoijaka koje su umrle od ovih tableta tuze farmaceutsku kompaniju

obicnoi se takve tuzbe ne potezu bez debelih dokaza

ima i drugih kontracepcijskih sredstava
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 20:19   #65
margarita; javi kaj bude na TV; btw. to znaci da je vise DOKAZANIH slucajeva
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 20:21   #66
Quote:
margarita kaže:
veceras u 9 imamo opet special edition - sat vremena - bas o ovom slucaju
svakako nam javi novosti!

upravo sam otišla na tvoj link..

ma čuj, i ja sam ostala potpuno zbunjena, pročitam jedno, a čujem drugo
velim, diane pijem tek 1. mjesec, za sada je sve ok, a što ovog tiče, ni sama ne znam.. svakako ću se probati konzultirati sa još nekim
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 21:42   #67
a eto, zato s hormonskim tabletama ima smisla piti i aspirine jer oni djeljuju kao inhibitor agregacije trombocita, tj. smanjuju pojavu ugrusaka u krvi. mislim da ako je zena zdrava i ako ne uzima diane predugo ne bi smjelo biti problema.
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 21:57   #68
ja sam pila diane35 nekih 6 mjeseci i udebljala se 6 kila. Ginekolog mi ih je prepisao kad sam mu rekla da zelim da (posto sam crnka) imam malo manje crnih dlaka po tijelu (ubi se depilirajuci noge, mada nista to nije ekstremno, imam svjetlu put pa se vidi...) . Kad sam vidjela da sam se "zdekala" presla sam opet na Gracial-tablete.

Inace ja samo mogu preporucit anti-baby-pilule, jer ja sam ih uzimala skoro 10 godina bez prestanka (naravno uz ljecnicku kontrolu svakih pola godine i pitanje, da li bi se nakon 5 godina trebala napravit pauza) i nikad nisam imala problema!! Naravno nikad nisam pushila... cigarete (da ne bude zabune ), jer to je vec jedna "zezca kombinacija" koja se ne treba nikako uprazhnjavat!
__________________
Da nas od svijeta skrije, blijedi će mjesec zaći,
a ja ću i u mraku, ustašca tvoja naći.
Ona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 02:04   #69
Ja nikad nisam koristila Diane 35 kao kotracepciju, ali sam ih koristila jaaako dugo! S pauzama svaka tri mjeseca. Shit!
Ja smrsavim svaki puta, nestane bolova za vrijeme menstruacije, nemam problema s dlacicama i sl. Ten bude super.....Ali zadnjih pola godine imam problema s - oticanjem nogu. Tocnije - desnog lista. Pri kraju dana nekad bude duplo deblji od druge noge. I boli ko sam djavo.....Shit!

Margarita, sreco, hvala na ovoj informaciji!

A moj lijecnik ce dobit po nosu, seronja jedan! Jos sam ga pitala pet puta je li to od tableta. "Neeee....To ti je od stresa!". Shupak jedan!
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 10:37   #70
Zanimljivo...moj ginekolog je prije dvije godine, kad sam pochela piti tablete, rekao da Diane35 NISU kontraceptivne tablete, vec samo zbog kombinacije hormona imaju taj uchinak.

I prepisao mi Cilest, koji se mozhe dugo uzimati.

Zanima me shto ce ispast van za 5 godina
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:09   #71
Ja ih (s pauzama) uzimam nekoliko godina, u ime policističnih jajnika i neurednih ciklusa.
Još sam živa (dokle?).

Prestanem, ciklusi su neko vrijeme OK, a onda opet počnem dobivati svaka 2 tjedna, ili svakih 5-6 tjedana, pa natrag na Diane.
Otići ću kod doktora na razgovor, makar mislim da će mi reći da nema razloga za brigu.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:10   #72
Inamče, srce mi redovito kontroliraju zbog sporta, svakih 6 mjeseci (ekg) i uvijek je sve bilo u redu.
UnExpected is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:20   #73
Quote:
magic kaže:
Zanimljivo...moj ginekolog je prije dvije godine, kad sam pochela piti tablete, rekao da Diane35 NISU kontraceptivne tablete, vec samo zbog kombinacije hormona imaju taj uchinak.

I prepisao mi Cilest, koji se mozhe dugo uzimati.

Zanima me shto ce ispast van za 5 godina
A kako je krenulo za 5 god. ce ispast neko sranje s Cilestom. Meni je moj dr. dao Diane zbog hormonalnog poremecaja al je rekao da su skroz lagane i da ih mogu pit 10 godina (i za kontracepciju), no problem

Magic; imas li ikakvih popratnih pojava od Cilesta (debljanjem, migrene, mucnine) ??? Jel radis pauze ili ih stalno pijes ??? Skidam se s Diana, pa trazim nekaj novo ...

Gospa Noris; to kaj je EKG OK nema veze sa krvnim ugruscima. EKG pokazuje rad srca. Ak oces provjerit stanje krvi napravi detaljnu krvnu sliku (! trombociti, vrijeme krvarenja, vrijeme zgrusavanja i ostalo vezano uz trombocite - ima hrpa tih pretraga).
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:41   #74
Ovako, ja sam pochela piti Cilest zbog policistichnih jajnika koji mi nisu dali zhivjet... Htjela sam uzimati Diane35 jer sam chula da on poboljshava ten, ali me moj ginekolog odgovorio jer je rekao da se one smiju uzimati samo nekoliko mjeseci uzastopno! Dakle, josh prije 3 godine se ochito znalo za moguce probleme.

A Cilest... Prvih 3-6 mjeseci svi simptomi na koje me je ginekolog i upozorio i savjetovao da ih "prezhivim".

I stvarno je tako i bilo Sad sam prezadovoljna, rekao mi je da cemo nekako unutar 5 godina od uzimanja napraviti pauzu, ne zato shto je potrebna, vec zato da vidimo kako stoje moji hormoni - ja imam 40 godina
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:42   #75
Quote:
blondie_30 kaže:
Gospa Noris; to kaj je EKG OK nema veze sa krvnim ugruscima. EKG pokazuje rad srca. Ak oces provjerit stanje krvi napravi detaljnu krvnu sliku (! trombociti, vrijeme krvarenja, vrijeme zgrusavanja i ostalo vezano uz trombocite - ima hrpa tih pretraga).
Ovo me je poslao uchiniti i prije uzimanja tableta, a i jednom godishnje.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 11:53   #76
Quote:
magic kaže:

A Cilest... Prvih 3-6 mjeseci svi simptomi na koje me je ginekolog i upozorio i savjetovao da ih "prezhivim".
oooo kako ovo dobro kužim. nije mi cilest podijelio ni kile ni celulit ni dlakavljenje.........ali mood swingsi.....ti boga privh 3 mjeseca sam bila konstantno u pmsu, depresija.....bljak.
al evo......sa tu i tamo malim amplitudama .....nakon solidnih 7-8 mjeseci uzimanja (zapravo kad sam već razmišljala opet mijenjati pilule)......sve se smirilo. Ja opet normalna. Ne jedem malu djecu i sad su mi već mjesecima
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 13:02   #77
ja sam od cilesta zbrisala bas zbog tih promjena raspolozenja (od weltschmertza do paklene furije), zbog cestih probojnih krvarenja i migrena koje su se periodicno znale javljati. ja sam nekad bila zesci migrenas pa znam prepoznati uzrocnika, a ovoga puta to nije bio stres. kad sam nakon 6 mjeseci uzimanja dosla ginekologu s namjerom da se s pilula skinem tuto kompleto, otkrio je cistu na mom lijevom jajniku. kako ja nikada u zivotu nisam imala ciste, moguci krivac je, kaze moj doc, cilest. pa sam presla na triquilar. za sad sam , zivot je lijep, cista nema, a sise su jednako krasno velike

btw, glede diana, to su pilule koje ginekolozi po zagrebu masovno dijele curama, koje ih pak zele piti iz vise razloga: idu na recept pa se ne placaju, sredjuju ten i navodno se od njih mrsavi. znam vise cura koje su dobile diane od svojih ginekologa bez prethodnih lijecnickih pregleda.

kad ovakve stvari citam, cini mi se da je stvarno najpametnije sasvim ih prestati piti jer tko zna kaj ce za par godina naci u cilestu ili ovom mom triquilaru.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 13:05   #78
Quote:
magic kaže:

A Cilest... Prvih 3-6 mjeseci svi simptomi na koje me je ginekolog i upozorio i savjetovao da ih "prezhivim".
Pretpostavljam da to ukljucuje depre i promjene raspolozenja onda odoh citat vazektomiju

Ja sam Diane 35 dobila za policisticne jajnike, to se sredilo a onda mi je doc. rekao da ih mogu nastaviti koristiti za kontracepciju (sad ih pijem vec 2 god. s pauzama tu i tamo). Kontroliram jetru, krv i to je OK; al me sad frka primila kad sam ovo vidjela. Jos i pusim ...

Btw. meni je ten otiso kvragu od kada pijem Diane. Prije nikad nista (ni u pubertetu)sada svaki put pred mengu akne Jedino je super kaj nemam bolove za vrijeme menge i ne traje po 10 dana ko prije.
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 13:09   #79
Quote:
plavva kaže:
sredjuju ten i navodno se od njih mrsavi
not ; za ten vidi gore, ja dobila 5 kg - OK toliko mi je i falilo (a i za ostale koje ih piju cula sam da uglavnom nabace koju kilu)
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2003., 13:13   #80
evo netko tko nema problema od Cilesta vec pet godina, znam u sat kad ce doci menga, krace traje, ne boli. ten isti ko prije, sise iste, raspolozenje isto, zdebljala se jesam (od papanja )...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.