Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 00:26   #3241
Ne znam kaj bi ti rekla... Mislim da je već bila rasprava o tome, al kak me se to ne tiče, nisam ju baš pratila...
Nije mi jasno zakaj ne bi mogao na DM ako ju polažu i učenici koji sad završavaju trogodišnje školovanje...
Ili pak oni mogu na maturu, al ne mogu konkurirat za faks?

Javit će se sigurno neko pametniji od mene pa reć, ljudi tu sigurno znaju.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 12.02.2010., 00:32   #3242
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj bi ti rekla... Mislim da je već bila rasprava o tome, al kak me se to ne tiče, nisam ju baš pratila...
Nije mi jasno zakaj ne bi mogao na DM ako ju polažu i učenici koji sad završavaju trogodišnje školovanje...
Ili pak oni mogu na maturu, al ne mogu konkurirat za faks?

Javit će se sigurno neko pametniji od mene pa reć, ljudi tu sigurno znaju.
hvala ti lady na potporu,cekam 15.02,da vidim na tvu sta ce ovi reci,i pokusati nazvati,jako sam zalostan ,htjeo sam se preseliti na ht,a za to sam se morao ispisati sa faxa i cekati upise,tako mi oni rekli,da bi na kraj se meni to desilo,da sam znao nebi se ispisao,sada radim ali imam jake ambicije ici na fax ,jadan nas narod s ovakvom drzavom
gravityri is offline  
Old 12.02.2010., 00:36   #3243
Jelda? Kreteni.

Aj, aj, nek se javi neko ko ovo zna...

Sad nađoh u pravilniku o polaganju sljedeće - (3) Srednje obrazovanje učenika u strukovnim i umjetničkim programima obrazovanja, koji traju najmanje četiri godine, završava izradom i obranom završnoga rada u organizaciji i provedbi škole.
(4) Učenici iz stavka 3. ovog članka mogu polagati i ispite državne mature.


Kaj je na kraju uopće s dječicom koja sad završi trogodišnje školovanje?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 12.02.2010., 00:45   #3244
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Jelda? Kreteni.

Aj, aj, nek se javi neko ko ovo zna...

Sad nađoh u pravilniku o polaganju sljedeće - (3) Srednje obrazovanje učenika u strukovnim i umjetničkim programima obrazovanja, koji traju najmanje četiri godine, završava izradom i obranom završnoga rada u organizaciji i provedbi škole.
(4) Učenici iz stavka 3. ovog članka mogu polagati i ispite državne mature.


Kaj je na kraju uopće s dječicom koja sad završi trogodišnje školovanje?
ocito pisu sastav i to je to,nemogu pristupiti faxu,nadam se da nije tako,jooj,lud sam,ja mislim da ce do slijedece god ili odustati od DM ili ce promjeniti neke zakone,bar sto se tice nas koji imamo maturu,jer je glupo to sto rade,pa da sam znao ona bi pricekao sa skolovanjem,ironicno i glupo receno
gravityri is offline  
Old 12.02.2010., 10:02   #3245
ucenici trogodisnjih skola ne mogu pristupiti ispitima dm. Ispite dm polazu gimnazijalci i na taj nacin zavrsavaju srednju, ucenici strukovnih cetverogodisnjih skola zavrsavaju obranom zavrsnog rada a idu na ispite dm ako zele na fax i to je to. Pogledajte Pravilnik o polaganju drzavne mature clanak 1. te Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj skoli clanak 82.

Zadnje uređivanje !Lora! : 12.02.2010. at 10:16.
!Lora! is offline  
Old 12.02.2010., 10:38   #3246
Smile

Quote:
!Lora! kaže: Pogledaj post
ucenici trogodisnjih skola ne mogu pristupiti ispitima dm. Ispite dm polazu gimnazijalci i na taj nacin zavrsavaju srednju, ucenici strukovnih cetverogodisnjih skola zavrsavaju obranom zavrsnog rada a idu na ispite dm ako zele na fax i to je to. Pogledajte Pravilnik o polaganju drzavne mature clanak 1. te Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj skoli clanak 82.
Ako sam dobro razumijela;to se ne važi za starije maturante koji su završili gimnaziju???...ili???...ja ako sad ne položim maturu svakako mogu konkurirat maturantima i onima koji prođu maturu???...ili???
aaaaaaaaaaah...imam još jedno pitanje...možda tko več zna gdje se piše dm u Zagrebu????

Hvala unaprijed...
oblak1509 is offline  
Old 12.02.2010., 10:45   #3247
Quote:
oblak1509 kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro razumijela;to se ne važi za starije maturante koji su završili gimnaziju???...ili???...ja ako sad ne položim maturu svakako mogu konkurirat maturantima i onima koji prođu maturu???...ili???
aaaaaaaaaaah...imam još jedno pitanje...možda tko več zna gdje se piše dm u Zagrebu????

Hvala unaprijed...
i mene to zanima,ja sam stari maturant 2007 god,a imam trogodisnju,bilo bi glupo da sada nas zakinu,jer prije sam mogao na fax
gravityri is offline  
Old 12.02.2010., 10:52   #3248
Quote:
zeex kaže: Pogledaj post
Zar nije jednostavnije print screen i u paint ctrl+v
pa to je to isuse
__________________
~The shit I have to put up with...~
Polarna is offline  
Old 12.02.2010., 11:21   #3249
Apsolutno nevažno ali ipak vijest. (jbt koliko mi agencija imamo )
jackall is offline  
Old 12.02.2010., 11:35   #3250
Nekoliko pitanja, unaprijed veliko hvala, pravi ste!

1.Koliko sam skužio, mi stariji maturanti ne možemo pasti državnu maturu? Možemo riješiti primjerice matematiku 2% i time ne padamo nego samo imamo manje bodova, je tako?

2.Kako će se bodovat obavezni predmeti, skupno ili pojedinačno? Ako riješim obavezne predmete postocima 10%-50%-60% , jesam li ja sad maturirao sa 40% ili će se gledat pojedinačno hrv-mat-eng? (to pitam jer svi fakulteti ionako traže obavezne predmete, pa...)

3.Da li je točno da ako fakultet traži nižu razinu određenog predmeta, polaganjem više razine nemam pravo upisati taj fakultet?

4.Svima ugodan dan!
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is online now  
Old 12.02.2010., 11:49   #3251
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Nekoliko pitanja, unaprijed veliko hvala, pravi ste!

1.Koliko sam skužio, mi stariji maturanti ne možemo pasti državnu maturu? Možemo riješiti primjerice matematiku 2% i time ne padamo nego samo imamo manje bodova, je tako?

2.Kako će se bodovat obavezni predmeti, skupno ili pojedinačno? Ako riješim obavezne predmete postocima 10%-50%-60% , jesam li ja sad maturirao sa 40% ili će se gledat pojedinačno hrv-mat-eng? (to pitam jer svi fakulteti ionako traže obavezne predmete, pa...)

3.Da li je točno da ako fakultet traži nižu razinu određenog predmeta, polaganjem više razine nemam pravo upisati taj fakultet?

4.Svima ugodan dan!
1. da
2. svaki posebno
3. ne, ako faks traži višu razinu, a ti imas nižu ne možeš upisat, a ako traži nižu ti uzmeš višu to je ko i bonus jer možeš više bodova zaradit

edit
4. hvala također
Kix333 is offline  
Old 12.02.2010., 13:01   #3252
oni koji su ranije maturirali polažu ispite državne mature da bi se rangirali za faks, ako ne polažu ispite onda konkuriraju samo sa svojim ocjenama, ali je uvjet za upis na faks završena četverogodišnja škola.
!Lora! is offline  
Old 12.02.2010., 17:24   #3253
Quote:
!Lora! kaže: Pogledaj post
oni koji su ranije maturirali polažu ispite državne mature da bi se rangirali za faks, ako ne polažu ispite onda konkuriraju samo sa svojim ocjenama, ali je uvjet za upis na faks završena četverogodišnja škola.
Ovo nije posve točno. Prijašnjih godina su poneki fakulteti upisivali ljude s odgovarajućom trogodišnjom školom, pogotovo na stručne studije. Ne vidim zašto bi se sad to mijenjalo. Najbolje bi bilo provjeriti na željenom fakultetu, iako mislim da je to trebalo napraviti prije roka za prijavu.


Novosti: na postani-student je dodano 'Moj raspored', ali još nisu stavili ništa u rubriku gdje

Ima još netko da su mu matematiku(A) dvaput napisali?
jackall is offline  
Old 12.02.2010., 17:35   #3254
Meni su svi obavezni predmeti dvaput napisani
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Old 12.02.2010., 17:50   #3255
Čim uvedu nešto novo u sustav, odmah problemi.
Jesi oni čuli za riječ testiranje?
 
Old 12.02.2010., 17:56   #3256
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Čim uvedu nešto novo u sustav, odmah problemi.
Jesi oni čuli za riječ testiranje?
Pa naravno, testiraju na nama

@firestarter: ja samo mat od obaveznih polažem
jackall is offline  
Old 12.02.2010., 18:11   #3257
To ti je kao da naprave auto i odmah ga izbace na tržište bez testiranja, testirat će na ljudima. Ako se dogodi kakva nesreća lako će to poslije ispravit.
 
Old 12.02.2010., 18:26   #3258
a jbg ipak nije tolko rizično... neće se valjda nitko ubit zbog mature
jackall is offline  
Old 12.02.2010., 18:31   #3259
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
a jbg ipak nije tolko rizično... neće se valjda nitko ubit zbog mature
Haha, nadajmo se. To je bio samo slikoviti primjer.
 
Old 12.02.2010., 19:26   #3260
Gdje mi stariji pisemo sad invormatiku 19. og? Ja sam izabrao Zagreb ali nigdje nema adrese broj sobe nista..
Gramzon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.