Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 20:26   #181
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Ok, znači nemaš ništa pametno za napisati, i mislila sam. Odoh ja.
Odi slobodno, ako misliš da znaš što ja mislim što si ti mislila
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:27   #182
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Znači, opet si ustvrdila da životinje imaju osjećaje
Zapravo imaju; pas koji plače, ton zavijanja kod mačaka ovisno o hrani, petingu nije isti, pronađeni su hormoni stresa kod razdvajanja nekih parova životinja su samo neki primjeri.
http://www.thebark.com/content/do-animals-have-emotions
http://abcnews.go.com/US/story?id=90169&page=1

smatra se da od svih vrsta, sisavci jedini sanjaju.
http://www.youtube.com/watch?v=Vw4KVoEVcr0
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:31   #183
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Ne, uopće nisi:

ne, nisam. to je samo usporedba da se vidi da pas bome ima bar nešto mozga, a nikako nije pokazatelj da je inteligentniji od mog nećaka. svaki je inteligentan na svoj način. a možda je nećak premlad da tak neš shvati, možda ja loše objašnjavam, možda glumi da ne shvaća, a možda su u šumi.

Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
O čemu ti to? Ovo što pišeš nema nikakvog smisla...malo si se pogubila?
krivotvorenje citata je protiv pravila foruma. napravila sam i screenshot, ako bude potrebe za njim. to kaj neš nakeljiš na mjesto na kojem nije napisano u originalnom postu tak da prikažeš ko da sam pijana ili ne znam kaj i da ne znam o čemu govorim je apsolutno... nemam riječi, ostala sam bez teksta.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:37   #184
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Zapravo imaju; pas koji plače, ton zavijanja kod mačaka ovisno o hrani, petingu nije isti, pronađeni su hormoni stresa kod razdvajanja nekih parova životinja su samo neki primjeri.
http://www.thebark.com/content/do-animals-have-emotions
http://abcnews.go.com/US/story?id=90169&page=1

smatra se da od svih vrsta, sisavci jedini sanjaju.
http://www.youtube.com/watch?v=Vw4KVoEVcr0
A sad mi samo znanstvenim istraživanjima poveži te stvari koje si navela (stres i sanjanje) s osjećajima.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 20:52   #185
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Gle, muzjak i zenka cvorka se pare, muzajk sudjeluje u brizi za potomstvo, ali ako "posumnja" ili vidi da se njegova zenka parila sa drugim muzjakom, postoje velike sanse da je napusti. Naravno, ne zeli ulagati vrijeme i energiju u podizanje tudjeg potomstva. Isto vrijedi i obrnuta situacija. U ljudskom svijetu bi to nazvali ljubomora. U zivotinjskom, imamo analogiju toga, ali cemo to nazvati... instinkt?
Onda je ljubomora jednostavno naziv za ljudski instinkt.
Vrlo jednostavno. Princip "sebičnog gena", tj. želja za širenjem vlastitog sjemenja, vlastitih gena i da, to je nagon, nema veze s osjećajima.
U ljudskom svijetu ćemo to nazvati apsolutno jednako, ljubomora je nešto sasvim drugo. Ali u ljudskom svijetu se zahvaljujući razumu taj princip često prevaziđe pa imamo mnogo primjera poočima, pomajki, posvojitelja, udomitelja i sl.
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Jos jednom, kako objasniti gore spomenutog psa koji cuci na grobu vlasnika? Usprkos tome sto ga ima tko hraniti i brinuti se za njega.
Objašnjenje za to je već dao forumaš Nikolitsa pa neću opet ponavljati jedno te isto, reći ću samo da se slažem s njim.
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
drugo, iskustvom sam došla do zaključka da je odgovornost prema psu i djetetu u najmanju ruku jednaka. tko ima psa to itekako može shvatit. ne moraju se svi složit, niti ja to tražim. ali ako se tebi to ne sviđa slobodna si komentirat to, i popljuvat, ali ne napadima ad hominem i fejspalmanjem nego argumentima. .
Uopće mi je nebulozno ovako nešto objašnjavati i smatrati da netko može bubnuti ovakvu usporedbu dijeteta i psa izuzev da trola, ali ako baš inzistiraš...
Moželiš li psa ostaviti samog doma dok si na kavi, u dućanu , na poslu? Možeš, za razliku od dijeta kojemu je do određene dobi potreban konstantna skrb, tj. nadzor. To je najbitinija razlika što se razlike u odgovornosti tiče.
Što je sve svojim angažmanom moguće naučiti psa, a što dijete? Psa nekoliko trikova metodom dresure (a dosta ih se ne potrudi ni to osnovno), dijete preko govora, hodanja, ponašanja, crtanja, razno raznih pojmova, snalaženja. Da skratim, većina djetetovih sposobnosti i razvoja je uvjetovana odgojem, brigom i radom s njime, dok je kod životinja to većinom uvjetovano njihovim uređenim sposobnostima sa malom mogućnošću nadogradnje dresurom.

I to je činjenica, to nema veze s osobnim dojmom pojedinca kako ti tvrdiš...

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
vidi gore. i neprihvaćanje da drugi ljudi mogu imat drugačija iskustva od tebe. a drugačije iskustvo najčešće znači i drugačiji stav. .
Ja ne prihvaćam netočnosti i nebuloze koje prkose svim činjenicama. Da raspravljamo o npr. omiljenoj boji, sigurno nikome ne bih tvrdila da mu zelena boja ne može i ne smije biti najdraža. Ali ne bih prihvatila da netko tvrdi da se zelena boja dobiva mješanjem žute i crvene. A ovo potonje u principu ti radiš argumentirajući to time da svatko može imati svoju omiljenu boju. Naravno da može, dok god to ne potkrepljuje neistinama i nebulozama.


Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
znam da nije upućeno meni ali osjećam se prozvano pa ću odgovorit. a kako bi se npr. tvoj pas osjećao da zna da ga kakti voliš ali ga očito smatraš bezvrijednim i lošijim od npr. mene ili sebe? .
Pas ne može to osjećati, ne poznaje pojam ljubavi kao takve. On će meni biti privržen i odan dok ispunjavam njegove potrebe, ljubav kao apstraktan pojam on ne prepoznaje pa ga neće dirati što je više imam prema prijateljima ili potencijalnim mužem, nego prema njemu.

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ne znam kakav točno primjer tražiš pa ću dat neki banalan. npr moj nećak nije sposoban naučit da mi mora dat ruku kad idemo preko ceste iako sam mu to rekla i objašnjavala sto puta, a nije glupo dijete, a moj pas je naučio i zna kad idemo preko ceste da mora ili hodat uz mene mojim tempom ili ću ga morat stavit na ono na čemu se psi vode, Hundeleine, ne znam kak se to veli na hrvatskom, ili prenijet preko.
Čuj, da nešto propagiram tako žustro kao ti, ko iz topa bih dala barem 10 primjera i to ne banalnih.
Ovaj primjer ti je nebulozan jer nisi istom metodom došla do rezultata kod psa i kod nećaka. Ili i nećaku, ukoliko odbije stati ispred prelaza, zavežeš omču oko vrata i privućeš ga uzicom uz nogu?

Slobodna si navesti još neke primjere inteligencije svoga psa, ali neka malo više drže vodu od ovoga i neka ne budu temeljeni na dresuri metodom nagrada i kazna.
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Kako se varaš. Itekako može sam pas izabrati kod koga želi biti odnosno izabrati vlasnika.

Imam vikendicu blizu rodbine, susjedi smo i često smo tamo svojevremeno boravili. Imali su više pasa i svi su uredno boravili kod nas, nas su voljeli, a kod njih su dobivali hranu. Kad bi ostali po par dana cijelo vrijeme bi bili kod nas. Oni su ih smatrali baš takvim kakvim vi opisujete životinje bez osjećaja, 'pa to je samo živina', a mi smo se baš ponašali prema njima s ljubavi.

Kako bi vi to objasnili?? Nagon za čim?? Za ljubavi, eto to...
Pa nije ni čudo da je toliko ljudi u groznim vezama i brakovima kada svemu pripisuju neku veliku ljubav bez ikakvih propitivanja .
Po tvom opisu mogu zaključiti da ih gazde nisu pretjerano fermali, a pretpostavit ću da pod ovim "mi smo se baš ponašali prema njima s ljubavi" da ste ih pomazili, češkali, bacali im loptice ili nešto... Pa su psi došli po malo tetošenja... To je sva mudrost.
Naravno, ukoliko su vam izjavljivali ljubav i pjevali serenade pod prozorom, tada si uistinu ti u pravu
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:29   #186
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post

Pa nije ni čudo da je toliko ljudi u groznim vezama i brakovima kada svemu pripisuju neku veliku ljubav bez ikakvih propitivanja .
Po tvom opisu mogu zaključiti da ih gazde nisu pretjerano fermali, a pretpostavit ću da pod ovim "mi smo se baš ponašali prema njima s ljubavi" da ste ih pomazili, češkali, bacali im loptice ili nešto... Pa su psi došli po malo tetošenja... To je sva mudrost.
Naravno, ukoliko su vam izjavljivali ljubav i pjevali serenade pod prozorom, tada si uistinu ti u pravu
To je sva mudrost iz tvoje glave. Što znači da je nema.
Je, došli su po malo tetošenja, ok.
I inače je kolko vidim stalno izjavljivanje ljubavi i pjevanje serenada normalna pojava kod ljudi i znak prave ljubavi.

Kad nas nije bilo jedan najstariji pas od njih bio je kod tete koja je isto u blizini nas i kod nje boravio. Kad ni nje nije bilo otišao je kod bratića za stalno pošto oni tu žive, znači odrekao se svojih vlasnika. A bratić nije imao nešto posebno s njim, nikakvih tetošenja ni loptica...pas osjeća ko je kakav. Vlasnike nije volio i to je to.

Ma uzalud je objašnjavati, ko ne shvaća ni Bog mu ne bi objasnio. A ti i tebi slični samo i dalje živite u svom neznanju i odupirite se istini, nema nikakve veze jer istina je ipak i dalje istina što god netko o njoj mislio.

Živili
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:30   #187
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
onda ćeš se složit i da je svaka ljubav prema ljudima koja kaže "volim ljude, a ne volim životinje" "pomaknuta". ne mora netko voljet životinje ili ljude u smislu da slini za njima, mazi ih i kajaznam, ali bar u smislu da neće šutnut životinju ili čovjeka pored kojeg prolazi ili da ih neće ostavit na cesti ozlijeđene da umru. i ja volim ljude, ok?
Ovo je točno, ali zato mora biti uvažena i nečija indiferentnost prema životinjama. Šutiranje životinja po cesti, ili nedajbože nekakva druga vrsta mučenja je zakonski kažnjiva. Ljudski rod je prepoznao važnost brige za životinje.

A ne samo to, danas se i neki višemilijunski projekti mogu otkazati zato jer pokazuju negativni utjecaj na okolnu faunu

http://www.komonews.com/news/local/134056293.html

Mislim da je svima više-manje jasno da iza besčutnog iživljavanja nad životinjama stoji neka dublja psihoza. I Ted Bundy je počeo sa životinjama prije nego je prešao na ljude.
__________________
o_O

Zadnje uređivanje Cahit : 08.12.2011. at 21:42.
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:55   #188
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
To je sva mudrost iz tvoje glave. Što znači da je nema.
Je, došli su po malo tetošenja, ok.
I inače je kolko vidim stalno izjavljivanje ljubavi i pjevanje serenada normalna pojava kod ljudi i znak prave ljubavi.:
Izjavljivanje ljubavi i pjevanje serenada je bila ironija da nije mogla biti veća, čudi me da to nisi uspjela shvatiti.

A bila je ponukana tvojom sigurnom tvrdnjom kako psi vama dolaze zato što vas - vole... Eto, malo pojašnjenje

Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Kad nas nije bilo jedan najstariji pas od njih bio je kod tete koja je isto u blizini nas i kod nje boravio. Kad ni nje nije bilo otišao je kod bratića za stalno pošto oni tu žive, znači odrekao se svojih vlasnika. A bratić nije imao nešto posebno s njim, nikakvih tetošenja ni loptica...pas osjeća ko je kakav.
Živili
Ja znam dvije grozne osobe, ono, dno ljudskog postojanja, koji imaju psa. I relativno su ok prema njima. I ti psi su njima odani.
Da osjećaju kakvi su, psi bi pobjegli glavom bez obzira od njih... Kao što je učinila i većina ljudi oko njih. Ali eto, možda je psima ipak sasvim dovoljno što se ovi koliko toliko brinu njima i daju im nešto za jest pa se još nisu upustili u pronicljivu analizu njihovog karaktera temeljem kojeg bi si odabrali nove vlasnike uzvišenijih osobina

Ali dobro dođe takvo rezoniranje za dizanje ega, priznajem

Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 21:56   #189
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Uopće mi je nebulozno ovako nešto objašnjavati i smatrati da netko može bubnuti ovakvu usporedbu dijeteta i psa izuzev da trola, ali ako baš inzistiraš...
Moželiš li psa ostaviti samog doma dok si na kavi, u dućanu , na poslu? Možeš, za razliku od dijeta kojemu je do određene dobi potreban konstantna skrb, tj. nadzor. To je najbitinija razlika što se razlike u odgovornosti tiče.
Što je sve svojim angažmanom moguće naučiti psa, a što dijete? Psa nekoliko trikova metodom dresure (a dosta ih se ne potrudi ni to osnovno), dijete preko govora, hodanja, ponašanja, crtanja, razno raznih pojmova, snalaženja. Da skratim, većina djetetovih sposobnosti i razvoja je uvjetovana odgojem, brigom i radom s njime, dok je kod životinja to većinom uvjetovano njihovim uređenim sposobnostima sa malom mogućnošću nadogradnje dresurom.

I to je činjenica, to nema veze s osobnim dojmom pojedinca kako ti tvrdiš...
upoznala si svu djecu svijeta i sve pse svijeta da to možeš tvrdit? i to još tak isključivo. ne, ne mogu psa ostavit samog, mogu na 5 minuta, čak i 10, 15 ali nekoliko sati ne. kad bude veći da, isto kak možeš i dijete od npr 10 godina ostavit samo na neko vrijeme. to kaj bi ti štene ostavila nekoliko sati bez nadzora govori isključivo o tebi, sorry.

Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Ja ne prihvaćam netočnosti i nebuloze koje prkose svim činjenicama. Da raspravljamo o npr. omiljenoj boji, sigurno nikome ne bih tvrdila da mu zelena boja ne može i ne smije biti najdraža. Ali ne bih prihvatila da netko tvrdi da se zelena boja dobiva mješanjem žute i crvene. A ovo potonje u principu ti radiš argumentirajući to time da svatko može imati svoju omiljenu boju. Naravno da može, dok god to ne potkrepljuje neistinama i nebulozama.
ne prkosi to nikakvim činjenicama nego samo tvom stavu, a to ti se ne sviđa. ne razmišljam baš na taj način, ali mogu razumjet, većini je najdraže kad se ostali slažu s njegovim mišljenjem.

Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Pas ne može to osjećati, ne poznaje pojam ljubavi kao takve. On će meni biti privržen i odan dok ispunjavam njegove potrebe, ljubav kao apstraktan pojam on ne prepoznaje pa ga neće dirati što je više imam prema prijateljima ili potencijalnim mužem, nego prema njemu.
ne postoje riječi koje bi mogle opisat kaj mislim o ovom kaj si tu napisala. možda si ti divna i krasna osoba, ne znam, ali ovaj stav mi je užasan. da me pitaš za mišljenje, iako znam da ne pitaš, ali recimo da te zanima, nakon ovog bih ti rekla da ti nikako ne voliš životinje jer netko tko stvarno voli nekog nikad ne bi mogao uopće pomislit neš ovakvo.

Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Čuj, da nešto propagiram tako žustro kao ti, ko iz topa bih dala barem 10 primjera i to ne banalnih.
Ovaj primjer ti je nebulozan jer nisi istom metodom došla do rezultata kod psa i kod nećaka. Ili i nećaku, ukoliko odbije stati ispred prelaza, zavežeš omču oko vrata i privućeš ga uzicom uz nogu?

Slobodna si navesti još neke primjere inteligencije svoga psa, ali neka malo više drže vodu od ovoga i neka ne budu temeljeni na dresuri metodom nagrada i kazna.
povučem i jednog i drugog za kaj god treba kad se radi o prelaženju ceste jer sam paničar i užasno me strah da nekog ne zgazi auto, najdraža metoda mi je nošenje preko kad već pitaš, u oba slučaja. btw. nikoga ne privučem s tom stvari uz nogu, kaj ti misliš da sam ja, pa neću si davit psa. a bome ni nećaka
kak sam već napisala jednom forumašu, teret dokaza je na onom tko tvrdi, a ne na onom kome se tvrdi. vi ste rekli da psi imaju nisku inteligenciju, ja tvrdim da to nije istina, to je sve individualno, e pa vi sad dokažite da ste u pravu ak možete. a primjer ću dat još jedan čisto iz pristojnosti. npr. da je glup kak vi to tvrdite ne bi bio sposoban zeznut me, jako brzo naučit nove stvari, kad neš ne želi a ja mu dosađujem s tim zbriše, sakrije se i ne javlja se, e ak ti ovo zadnje nije dobar primjer inteligencije onda ne znam kakav bi tebi primjer bio zadovoljavajući.

čini mi se da ti razmišljaš po onom lijepom stihu od Metallice - you can do it your own way if it's done just how i say. a mislim da to nije baš lijep stav.

Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Ovo je točno, ali zato mora biti uvažena i nečija indiferentnost prema životinjama. Šutiranje životinja po cesti, ili nedajbože nekakva druga vrsta mučenja je zakonski kažnjiva. Ljudski rod je prepoznao važnost brige za životinje.

A ne samo to, danas se i neki višemilijunski projekti mogu otkazati zato jer pokazuju negativni utjecaj na okolnu faunu

http://www.komonews.com/news/local/134056293.html

Mislim da je svima više-manje jasno da iza besčutnog iživljavanja nad životinjama stoji neka dublja psihoza. I Ted Bundy je počeo sa životinjama prije nego je prešao na ljude.
ajde da se i mi složimo u nečem. indiferentnost je riječ koju sam tražila, da, to je isto u redu.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 22:47   #190
Nikolitsa i drugi, mnogi "osjećaji" nisu ništa drugo do kemija. Izlučivanje određenih kemikalija iz određenih organa i reakcija neurona na iste.

Svi sisavci imaju žlijezde koje služe istoj funkciji, limbički sustav, i luče slične kemikalije.

Ono po čemu se čovjek izdvaja je složenost mozga. A ovise li o tome emocije, zaključite sami ako se zapitate ima li osoba s IQ 160 duplo više emocija nego ona s IQ 80.
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 00:05   #191
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Nikolitsa i drugi, mnogi "osjećaji" nisu ništa drugo do kemija. Izlučivanje određenih kemikalija iz određenih organa i reakcija neurona na iste.

Svi sisavci imaju žlijezde koje služe istoj funkciji, limbički sustav, i luče slične kemikalije.

Ono po čemu se čovjek izdvaja je složenost mozga.
A ovise li o tome emocije, zaključite sami ako se zapitate ima li osoba s IQ 160 duplo više emocija nego ona s IQ 80.
Ovo poboldano, sve stoji.
Zadnja rečenica: Osoba s IQ 160 je teoretski sposobna imati duplo više emocija od osobe s IQ 80, ali u praksi u 99% slučajeva nema duplo više emocija.
Zašto? Jer što je inteligencija veća, veća je mogućnost racionalizacije svoga ponašanja.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 08:57   #192
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
upoznala si svu djecu svijeta i sve pse svijeta da to možeš tvrdit? i to još tak isključivo. ne, ne mogu psa ostavit samog, mogu na 5 minuta, čak i 10, 15 ali nekoliko sati ne. kad bude veći da, isto kak možeš i dijete od npr 10 godina ostavit samo na neko vrijeme. to kaj bi ti štene ostavila nekoliko sati bez nadzora govori isključivo o tebi, sorry..
Da se vratim na već danu usporedbu, to je kao da mi za protuargument baciš "A jesi li probala pomiješati sve vrste boja u svim nijansama crvene i žute da tvrdiš da se ne može dobiti zelena?"

Uglavnom, ne, nisam upoznala sve pse i djecu svijeta, ali da, to mogu tvrditi tako isključivo budući pričam o činjenicama, a ne o osobnom dojmu.

I kakva je ovo bljuzgarija o 24-satnom bdijenju uz štenca? Što, jel ga i na sisu staviš svako toliko i laješ mu nježno?

I super je kako si u stanju usporediti brigu o štencu koje traje par mjeseci sa višegodišnjoj konstantnoj brizi o malom djetetu. A još je više super kako si ostale argumente ignorirala


Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
ne postoje riječi koje bi mogle opisat kaj mislim o ovom kaj si tu napisala. možda si ti divna i krasna osoba, ne znam, ali ovaj stav mi je užasan. da me pitaš za mišljenje, iako znam da ne pitaš, ali recimo da te zanima, nakon ovog bih ti rekla da ti nikako ne voliš životinje jer netko tko stvarno voli nekog nikad ne bi mogao uopće pomislit neš ovakvo. .
Da se nakon svih ovih bljuzgarija koje si ispisala u ičemu složiš sa mnom, ozbiljno bih preispitala taj svoj stav.

A ti slobodno ispunjuj prazninu koju očito nikakva ljudska ljubav nema namjeru ispuniti sa idejom kako je tvoj pas prepun ljubav prema tebi...

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
povučem i jednog i drugog za kaj god treba kad se radi o prelaženju ceste jer sam paničar i užasno me strah da nekog ne zgazi auto, najdraža metoda mi je nošenje preko kad već pitaš, u oba slučaja. btw. nikoga ne privučem s tom stvari uz nogu, kaj ti misliš da sam ja, pa neću si davit psa. a bome ni nećaka .
Što si ovdje htjela reći? Da psa ne vodiš na povodcu ili uzici? Jel znaš da je to kažnjivo? Ili si htjela reći da i nećaka tu i tamo vodiš na povodcu i uzici? Zapravo, ovo potonje bi i spadalo pod ovu tvoju teoriju iste odgovrnosti prema psu i prema djetetu
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
kak sam već napisala jednom forumašu, teret dokaza je na onom tko tvrdi, a ne na onom kome se tvrdi. vi ste rekli da psi imaju nisku inteligenciju, ja tvrdim da to nije istina, to je sve individualno, e pa vi sad dokažite da ste u pravu ak možete. .
Jel te to već i demencija pere? Ti si prva izjavila kako je tvoj pas inteligentniji od mnogo ljudi pa sam te pitala da navedeš primjere te njegove inteligencije...
Znači, ti tvrdiš pa ti i dokaži....

Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
a primjer ću dat još jedan čisto iz pristojnosti. npr. da je glup kak vi to tvrdite ne bi bio sposoban zeznut me, jako brzo naučit nove stvari, kad neš ne želi a ja mu dosađujem s tim zbriše, sakrije se i ne javlja se, e ak ti ovo zadnje nije dobar primjer inteligencije onda ne znam kakav bi tebi primjer bio zadovoljavajući..
... Ili možda ipak nemoj... Ovo je smijurija
Što ćeš slijedeće navest, da je pametan jer pojede hranu kad je gladan, a kad je sit onda mu se i ne jede?
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:44   #193
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Izjavljivanje ljubavi i pjevanje serenada je bila ironija da nije mogla biti veća, čudi me da to nisi uspjela shvatiti.

A bila je ponukana tvojom sigurnom tvrdnjom kako psi vama dolaze zato što vas - vole... Eto, malo pojašnjenje


Ja znam dvije grozne osobe, ono, dno ljudskog postojanja, koji imaju psa. I relativno su ok prema njima. I ti psi su njima odani.
Da osjećaju kakvi su, psi bi pobjegli glavom bez obzira od njih... Kao što je učinila i većina ljudi oko njih. Ali eto, možda je psima ipak sasvim dovoljno što se ovi koliko toliko brinu njima i daju im nešto za jest pa se još nisu upustili u pronicljivu analizu njihovog karaktera temeljem kojeg bi si odabrali nove vlasnike uzvišenijih osobina

Ali dobro dođe takvo rezoniranje za dizanje ega, priznajem

Psi i jesu dolazili jer nas vole, to i dalje stoji jer je istina. Tvoj ograničeni mozak to očito ne može shvatiti.

Da si imala malo kontakta s životinjama ne bi tako govorila, tako da molim te...
Mislila sam da pas osjeća ko je kakav u odnosu prema njemu, ako mu pokazuju ljubav. Iz ovog tvog primjera neznam cijelu priču tako da nemogu suditi.

Snowcrowned radije odustani od uvjeravanja i davanja primjera jer nema smisla, uopće mi je žao što sam spominjala svoje životinje od tamo gdje imamo vikendicu, a bolje da ni ne počnem o svojim ljubimcima s kojim živim jer mi žao da ih netko blati..a imaju možda više inteligencije od nekih ljudi...

Lijepo vi živite u svojem svijetu superiornom gdje ste sami sebi najbolji...
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:45   #194
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
A sad mi samo znanstvenim istraživanjima poveži te stvari koje si navela (stres i sanjanje) s osjećajima.
Nema tog načina, jedino da životinja progovori i kaže ti da te, recimo, voli.

Životinje znaju za ljubomoru, posesivnost, odbijanje, privrženost, kao i enormnu ljubav.
Probaj donijeti novorođenče u kuću u kojoj je dotad boravio pas.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:49   #195
Quote:
Snowcrowned kaže: Pogledaj post
kak sam već napisala jednom forumašu, teret dokaza je na onom tko tvrdi, a ne na onom kome se tvrdi. vi ste rekli da psi imaju nisku inteligenciju, ja tvrdim da to nije istina, to je sve individualno, e pa vi sad dokažite da ste u pravu ak možete.
Teret dokaza je na tebi. Ne postoji relevantna osoba koja proučava pseći biheviorizam koja tvrdi da psi imaju visoku inteligenciju, visoku u smislu da je i približno jednaka ljudskoj. Ljudi koji imaju inteligenciju ispod 70nazivaju se imbecilima, pa su svejedno višestruko inteligentniji od najinteligentnijeg psa.

Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Nema tog načina, jedino da životinja progovori i kaže ti da te, recimo, voli.
Pa neke papige govore. I sasvim sigurno je neku od njih netko istrenirao i da kaže "volim te". E sad, ako njezin vlasnik stvarno misli da ga papiga voli...
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Životinje znaju za ljubomoru, posesivnost, odbijanje, privrženost, kao i enormnu ljubav.
To nisu osjećaji, to su urođeni evolucijski refleksi koji pomažu dotičnoj životinji da ima veću mogućnost preživljavanja.

Zadnje uređivanje Nikolitsa : 09.12.2011. at 10:55.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:55   #196
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
To nisu osjećaji, to su urođeni evolucijski refleksi koji pomažu dotičnoj životinji da ima veću mogućnost preživljavanja.
Onda ni mi nemamo osjećaje nego urođene evolucijske reflekse za preživljavanje.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:04   #197
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Psi i jesu dolazili jer nas vole, to i dalje stoji jer je istina. Tvoj ograničeni mozak to očito ne može shvatiti.

Da si imala malo kontakta s životinjama ne bi tako govorila, tako da molim te...
Ova teška nebuloza je više puta navedena na ovom forumu, pa da reagiram.
Baš zato jer smo imali puno kontakata sa životinjama, i to raznim, a ne samo kućnim ljubimcima, zato i nemamo ograničen mozak poput vas pa da životinjama dajemo antropoelemente koje one nemaju.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:06   #198
Quote:
Nikolitsa kaže: Pogledaj post
Ova teška nebuloza je više puta navedena na ovom forumu, pa da reagiram.
Baš zato jer smo imali puno kontakata sa životinjama, i to raznim, a ne samo kućnim ljubimcima, zato i nemamo ograničen mozak poput vas pa da životinjama dajemo antropoelemente koje one nemaju.
Ponavljam: ma uzalud je objašnjavati, ko ne shvaća ni Bog mu ne bi objasnio. A ti i tebi slični samo i dalje živite u svom neznanju i odupirite se istini, nema nikakve veze jer istina je ipak i dalje istina što god netko o njoj mislio.

Živili
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:07   #199
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Onda ni mi nemamo osjećaje nego urođene evolucijske reflekse za preživljavanje.
Možda ti osobno ni nemaš osjećaje, postoji nekoliko psihijatrijskih dijagnoza kod ljudi koji nemaju ili teško razvijaju osjećaje, među njima su recimo psihopati i sociopati.
Ali velika većina ljudi ima osjećaje koje su sposobni izraziti.
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 11:12   #200
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Ponavljam: ma uzalud je objašnjavati, ko ne shvaća ni Bog mu ne bi objasnio. A ti i tebi slični samo i dalje živite u svom neznanju i odupirite se istini, nema nikakve veze jer istina je ipak i dalje istina što god netko o njoj mislio.
Do svoje 12e godine živio sam na selu okružen psima, mačkama, svinjama, kokošima, patkama, guskama, kravama...upoznao sam ih toliko dobro da mogu napraviti rang listu među njima od najpametnije do najgluplje.
Nakon doseljenja u Zagreb, imam psa ili dva, povremeno i mačku, cijelo vrijeme, s prekidima manjim od godine dana. A sada imam 38 godina.
Koje su tvoje reference u svezi "znanja o životinjama"?
Nikolitsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.