Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 20:33   #1
Vozac hitne pomoci

Eto, ne znam uopce od kuda krenuti, opce informacije za to zanimanje, znaci uvjeti, gdje su natjecaji, gdje se moze javiti za natjecaj itd...

hvala!
zelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 13:24   #2
Quote:
zelky kaže: Pogledaj post
Eto, ne znam uopce od kuda krenuti, opce informacije za to zanimanje, znaci uvjeti, gdje su natjecaji, gdje se moze javiti za natjecaj itd...

hvala!
U nekim županijama na to radno mjesto uzimaju samo KV vozače sa položenom C kategorijom. U Zagrebu, koliko mi je poznato, uzimaju i medicinske tehničare sa položenom B kategorijom i dodatnom edukacijom te osposobljavanjem koje oni organiziraju.

U većini ustanova za HMP su dežurna minimalno dva tima HMP: osnovni tim i pripravni tim. Osnovni tim je zadužen za intervencije na određenom području, dok se pripravni tim šalje u slučaju većih incidenata (uz osnovni tim) ili u slučajevima kada je potrebno vitalno ugroženog pacijenta prevesti iz jedne ustanove u drugu - tada to obavlja pripravni tim.

Uvjeti rada su u najmanju ruku 'zahtjevni'. Vozač je odgovoran za vozilo i osobe koje prevozi. Radi se po svim vremenskim uvjetima, u dnevnim i noćnim smjenama.

Za posao i natječaje moraš se obratiti u Dom zdravlja županije u kojoj bi želio raditi i pitati ih za konkretne uvjete koje oni traže.
Opomena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 17:20   #3
Quote:
Opomena kaže: Pogledaj post
U nekim županijama na to radno mjesto uzimaju samo KV vozače sa položenom C kategorijom. U Zagrebu, koliko mi je poznato, uzimaju i medicinske tehničare sa položenom B kategorijom i dodatnom edukacijom te osposobljavanjem koje oni organiziraju.

U većini ustanova za HMP su dežurna minimalno dva tima HMP: osnovni tim i pripravni tim. Osnovni tim je zadužen za intervencije na određenom području, dok se pripravni tim šalje u slučaju većih incidenata (uz osnovni tim) ili u slučajevima kada je potrebno vitalno ugroženog pacijenta prevesti iz jedne ustanove u drugu - tada to obavlja pripravni tim.

Uvjeti rada su u najmanju ruku 'zahtjevni'. Vozač je odgovoran za vozilo i osobe koje prevozi. Radi se po svim vremenskim uvjetima, u dnevnim i noćnim smjenama.

Za posao i natječaje moraš se obratiti u Dom zdravlja županije u kojoj bi želio raditi i pitati ih za konkretne uvjete koje oni traže.

Ej, zaboravio si spomenuti najvaznije, dobru vezu.
Zar zaboravljas u kakvom korumpiranom sranju zivimo.

Kod nas (Dom Zdravlja) je bio natjecaj za jedno otvoreno mjesto vozaca hitne, javilo se koliko sam cuo 21 sto muskih sto zenskih.
Tip koji je primljen poceo je raditi dan (odnosno jutro) nakon sto je natjecaj istekao.
Sta da ti kazem, drzavni poso drzavna redovna placa.
Veza je na prvom mjestu potrebna za ovaj posao, vozacka dozvola je na 4. mjestu zahtjeva s tim da na 2. i 3. nema nista.
dada8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:42   #4
Ako netko zeli postati KV vozac, ima jedna privatna skola
u kojoj su vrlo ljubazni www.uciliste-magistravitae.hr .
crnjak_xrace is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 12:03   #5
Imam pitanje,

prijatelj mi je završio elektromehaničku školu (3-godišnju)....doselio se u Zagreb i volio bi raditi kao vozač hitne pomoći....Ima 30 godina i do sad je radio u sasvim drugoj branši.....

Mene zanima,

1.Da li se treba dodatno obrazovat (prekvalificirat), obzirom na završenu školu?
2. Koliko često budu natječaji u Zagrebu?
3. Kakva su testiranja?

Unaprijed zahvaljujem?

__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 15:31   #6
vozac

samo veza veza i veza kao i u skoro svemu drugome.
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 01:33   #7
Ma ja sam se zaposlio prije 12 god.ali imam jednog poznanika ciji stari je ono povezan sa tim gradskim serifima i on je dobio posao bas kao vozac prije nekog vremena ,i to ono onak sam tak.Znam da je za to mjesto bilo najmanje 15 drugih prof.vozaca itd.a ovaj cim mu je nkegov posao propao tata ga je uguzio na taj posao.I to nije izdvojen slucaj.Ima takvih stvari da me to vise ni ne iznenadjuje.Recimo prije 9 mjeseci je moj buraz trazio posao u jednoj firmi koja se bavi reciklazom i dobio je indirektan odg.da oni zaposljaaju samo ljude koji imaju djecu a ne rade itd.i da nikakve veze kod njih ne prolaze(moj buraz ju nije imao ionako)ali radi se o tome da je taj posao dobio lik koji nije ji ozenjen niti ima djecu,a familija mu je cijela zaposlena.Naravno da njegov tata jede cevape sa nekim likom oz zupanije,a ide u lov sa nekim predsjednikom necega u gradu tak da ono.
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 16:44   #8
hitnooo

molim Vas ako moze neka mi se netko tko je vozač hitne pomoći u hrvatskoj javi u pp. imam par pitanja. bila bi puno zahvalna, hitno je
sega is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.