Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2015., 17:35   #2401
prva godino, ima li itko raspored ?
pink chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 21:20   #2402
Quote:
pink chocolate kaže: Pogledaj post
prva godino, ima li itko raspored ?
Objavljen je nedavno
Caroline258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 21:22   #2403
Upisala sam nastavnički smjer,ali zanima me koji su preduvjeti za upisivanje diplomskog - financijsku matematiku. Zna li tko?
Caroline258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 01:15   #2404
Spajaju li se ikad praznici? Npr. 8.10. je praznik, to je cetvrtak, postoji li mogucnost da onda nema ni u petak nastave? Ne, jelda?
Tralala12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 01:23   #2405
Quote:
Tralala12345 kaže: Pogledaj post
Spajaju li se ikad praznici? Npr. 8.10. je praznik, to je cetvrtak, postoji li mogucnost da onda nema ni u petak nastave? Ne, jelda?
Ne vjerujem, u kalendaru nastave je taj petak označen kao radni dan.
Jakov22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 15:43   #2406
Tražim skripte za uvod u matematiku,ali ne mogu ih naći na stranici fakulteta
Zna tko gdje ih mogu nabaviti?
Caroline258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 13:43   #2407
Predavanja možeš pronaći na web stranici kolegija, kao i za gotovo svaki drugi predmet.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:44   #2408
Jel tesko zavrsiti? Znam da je odgovor relativan, ali otprilike, jel moguce završiti pmf bez pada za nekoga s osrednjim trudom, tko je imao 5 iz mat u srednjoj skoli, opca gimnazija?
Jesu predavanja obavezna?
Jel fer bolji?
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 23:11   #2409
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
Jel tesko zavrsiti? Znam da je odgovor relativan, ali otprilike, jel moguce završiti pmf bez pada za nekoga s osrednjim trudom, tko je imao 5 iz mat u srednjoj skoli, opca gimnazija?
Jesu predavanja obavezna?
Jel fer bolji?
S osrednjim trudom ćeš bit i, u najbolju ruku, osrednji studenti na matematici (čitaj:između 7 i 10 za završetak faksa će ti trebat)

ocjena 5 je vrlo relativna, pogotovo iz opće gimnazije, i trebat će ti neko vrijeme da se ušaltaš...većina ljudi dođe s peticama, pa ih velika većina padne neki kolegij na prvoj godini što ti automatski produžuje studiranje jer su gotovo svi kolegiji uvjeti jedan drugome

morat ćeš prilično puno radit u nekim trenucima, u nekima i ne toliko...najbolje ti je da si pogledaš neke kolegije s prve godine pa vidiš jel ti to ok...predavanja su oblika teorem-dokaz, vježbe iz većine kolegija su rješavanje zadataka, al se i neki kolegiji svedu na teoretski dio...ima i dosta programiranja, ali i zanimljivih modula

većina kolegija zahtjeva 70% dolaznosti, i vježbe i predavanja...kod nekih ne smiješ uopće izostat, a rijetki su da uopće ne popisuju

po mom osobnom dojmu, iako sam ga završio redovito u 5 godina, faks je teži od prava i medicine jer ne možeš naučit napamet i proć, neće pomoći bubetanje 10 dana i noći ako nisi nešto povezao...fer je tu negdje po meni

ne želim nikoga obeshrabrit, al morate biti spremni na to što vas čeka da si ne uništite studiranje...

ALI, ako ste vrijedni onda kada vam je potrebno, dobro ćete proći

perspektiva zaposlenja je najviše u obrazovanju i programiranju, da se naći nešto u osiguranjima i bankama, iako jako malo u zadnje vrijeme
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 12:52   #2410
Iz prve ruke, dobre radne navike i trud će vas puno dalje dovesti nego inteligencija. S osrednjim trudom možeš očekivati 7-8 godina studiranja.
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:55   #2411
Quote:
Baraba12321 kaže: Pogledaj post
S osrednjim trudom ćeš bit i, u najbolju ruku, osrednji studenti na matematici (čitaj:između 7 i 10 za završetak faksa će ti trebat)

ocjena 5 je vrlo relativna, pogotovo iz opće gimnazije, i trebat će ti neko vrijeme da se ušaltaš...većina ljudi dođe s peticama, pa ih velika većina padne neki kolegij na prvoj godini što ti automatski produžuje studiranje jer su gotovo svi kolegiji uvjeti jedan drugome

morat ćeš prilično puno radit u nekim trenucima, u nekima i ne toliko...najbolje ti je da si pogledaš neke kolegije s prve godine pa vidiš jel ti to ok...predavanja su oblika teorem-dokaz, vježbe iz većine kolegija su rješavanje zadataka, al se i neki kolegiji svedu na teoretski dio...ima i dosta programiranja, ali i zanimljivih modula

većina kolegija zahtjeva 70% dolaznosti, i vježbe i predavanja...kod nekih ne smiješ uopće izostat, a rijetki su da uopće ne popisuju

po mom osobnom dojmu, iako sam ga završio redovito u 5 godina, faks je teži od prava i medicine jer ne možeš naučit napamet i proć, neće pomoći bubetanje 10 dana i noći ako nisi nešto povezao...fer je tu negdje po meni

ne želim nikoga obeshrabrit, al morate biti spremni na to što vas čeka da si ne uništite studiranje...

ALI, ako ste vrijedni onda kada vam je potrebno, dobro ćete proći

perspektiva zaposlenja je najviše u obrazovanju i programiranju, da se naći nešto u osiguranjima i bankama, iako jako malo u zadnje vrijeme


Post je jako zastrašujuć huh... Hvala svejedno 😊
ActaNonVerba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 12:43   #2412
Otvoreni dan matematike

... održava se sutra (15.4.)

Program i sve informacije na linku.

Za vas koji razmišljate o upisu mogla bi biti zanimljiva predavanja:
  • "Zašto postati matematičar" u 11:00
  • o studiju matematike u 11:30 i 17:00
  • o diplomskim studijima u 13:00

Osim matematike, svoje manifestacije tada imaju i ostali odsjeci PMF-a, detalji na link
learning2fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 17:06   #2413
Jel zna itko koliko je bodova imala zadnja osoba prošle godine koja se je upisala na nastavnički smjer - matematika?
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2016., 11:15   #2414
Quote:
ActaNonVerba kaže: Pogledaj post
Post je jako zastrašujuć huh... Hvala svejedno 😊
Pa i nije toliko, možda sam malo pretjerao. Al stojim pri tome da se s osrednjim trudom ne da završit redovno u 5 godina. Taj osrednji trud si možeš priuštiti na nekoj višoj godini jer se zna dogodit semestar da imaš 2 kolegija za koja moraš baš sjest...

Na prvoj i drugoj treba imat radne navike i ne bit osrednji jer je dalje onda teško (djelomično vlastito iskustvo gdje sam na jedvite jade prošao prvu godinu jer sam ulagao ne baš puno napora)
Baraba12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 00:26   #2415
Ljudi može jedno pitanje. Znate li možda na splitskom PMF-U postoji neki smjer istraživački / inženjerski konkretno mene zanima informatika ili su sve sami nastavnički smjerovi ? Unaprijed zahvaljujem !
Ryan17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:57   #2416
Quote:
pakma kaže: Pogledaj post
Jel zna itko koliko je bodova imala zadnja osoba prošle godine koja se je upisala na nastavnički smjer - matematika?
Daj nek neko odgovori čovjeku xD

Za ing. Smjer je bilo cca 757 a za prof. I mene zanima
Dex Durex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 21:22   #2417
Šta mislite da li ću upast na nastavnički smjer- matematika ako sam maturu iz mat napisao za 80%, odnosno 480 bodova od 600, i s prosjekom ocjena 4.59, odnosno 275.4 od 300, ukupni broj bodova koji bio imao je 755.4???
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 00:12   #2418
Quote:
pakma kaže: Pogledaj post
Šta mislite da li ću upast na nastavnički smjer- matematika ako sam maturu iz mat napisao za 80%, odnosno 480 bodova od 600, i s prosjekom ocjena 4.59, odnosno 275.4 od 300, ukupni broj bodova koji bio imao je 755.4???
Kad sam ja upisivala s tim bodovima se bez problema upadalo i na inž smjer. (ne sjećam se koliko je imao zadnji na listi)
Naravno, sve ovisi o tome kakva je navala i riješenost ispita.
learning2fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 14:54   #2419
Quote:
learning2fly kaže: Pogledaj post
Kad sam ja upisivala s tim bodovima se bez problema upadalo i na inž smjer. (ne sjećam se koliko je imao zadnji na listi)
Naravno, sve ovisi o tome kakva je navala i riješenost ispita.
Hvala na odgovoru, nadam se da ću upast!
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 14:59   #2420
Quote:
Dex Durex kaže: Pogledaj post
Daj nek neko odgovori čovjeku xD

Za ing. Smjer je bilo cca 757 a za prof. I mene zanima
Da za ing znam da je bilo 757, al ipak hvala, zanima me nastavnički jer bi to htio upisat pa zato al mislim da je najvjerovatnije bilo manje broj bodova za upast na nastavnički nego za ing smjer, barem je tak bilo prije 2-3 godine.
pakma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.