Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2012., 22:50   #1
Thumbs up Izložbe pasa

Otvaram ovu temu kako bi se ljudi mogli informirati svime vezanom za izložbe pasa, te saznali i njezinu svrhu, nacin suđenja i postizanje rezultata. Komentirati mogu svi, staviti koju sliku pasmine koju su pratili sa osvojenom titulom, a izlagaci mogu pisati o svojim rezultatima, te se malo i pohvaliti...


Psi su živa bića, no njihov nastanak i njihovo porijeklo vezano je oduvijek uz čovjeka. Cilj i funkcija prvih izložbi bilo je pokazivanje. Kada je čovjek uspio uzgojiti psa kojim je bio zadovoljan i kojim se ponosio, trebalo ga je pokazati. Do dana današnjeg ta funkcija se nije promijenila.
Izložbe pasa su okupljališta ljubitelja pasa i uzgajatelja, to su mjesta na kojima se može usporediti velik broj jedinki, susresti druge uzgajatelje i vlasnike, razmijeniti mišljenja.
Na današnjim izložbama pse ocjenjuju kvalificirani stručnjaci – kinološki suci za oblik pasa. Obaveza je svakog suca da sudi koristeći vlastito znanje i iskustvo, poštivajući važeći standard pasmine.

Standard je međunarodno priznati dokument koji opisuje zamišljenog idealnog predstavnika određene pasmine. Odstupanja od standarda često nazivamo greškama, zato je posao suca da prosudi koliko pojedini pas ima vrlina (detalja u kojima se približio traženju standarda) u odnosu na greške (detalji u kojima odstupa od standarda).
Dakle, psi u ring ulaze po razredima. Tako postoji razred štenadi (3-6mj), najmlađih pasa (6-9mj), mladih pasa (9-18), otvoreni razred (stariji od 15mj), te razred šampiona (psi stariji od 15mj sa završenim šampionatom neke zemlje).

Malo i o titulama...CAC sudac daje psu koji je pobjedio u svom razredu. CACIB može biti dodijeljen samo na Internacionalnim izložbama (CACIB izložbama) i daje ga sudac prvoplasiranom psu od onih koji su osvojili CAC u svojim razredima. Nakon što je sudac izabrao najljepšeg CACIB mužjaka i ženku na red dolazi izbor za najljepšeg psa pasmine BOB. Za titulu najljepšeg psa pasmine natječe se najljepši mladi pas pasmine, CACIB ženka i mužjak te najljepši mužjak i ženka iz razreda veterana. Ukoliko pas iz ovog razreda osvoji BOB ide dalje za najljepšeg psa FCI skupine u kojoj se nalazi. Pobjednik FCI skupine (BOG) ide dalje u izbor za najljepšeg psa izložbe – BIS.

Ne vrijeđajte se ako vaš pas nije pobijedio. Niti jedan sudac na niti jednoj izložbi ne sudi koji je pas najljepši jer je apsolutno nemoguće tako nešto utvrditi, jer ono što se jednom čovjeku sviđa ne mora se sviđati drugome!
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 22:57   #2
Evo, pošto sam na izložbi u Zagrebu (CACIB) pratio pasminu dogo argentino i am. stafford, stavit cu koju slikicu i napisati rezultate kao primjer drugima.

Armando De Noble Conquiostador - CAC , CACIB , BOB, BOG



Adrenaline Rush Majestic Dream - j.BIS 2. Place


Zadnje uređivanje Jackie10 : 04.03.2012. at 23:02.
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 23:22   #3
osobno izložbe me uvijek vesele, cacibu se radujem ko malo dijete, a danas sam prvi put bila sa vlastitim psima, za sada samo gledamo, no tko zna jednog dana možda se i mi pridružimo natjecanju
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:17   #4
Quote:
Izložbe pasa su okupljališta ljubitelja pasa i uzgajatelja, to su mjesta na kojima se može usporediti velik broj jedinki, susresti druge uzgajatelje i vlasnike, razmijeniti mišljenja.
Na današnjim izložbama pse ocjenjuju kvalificirani stručnjaci – kinološki suci za oblik pasa. Obaveza je svakog suca da sudi koristeći vlastito znanje i iskustvo, poštivajući važeći standard pasmine.
da, tako bi trebalo biti
ali u većini slučajeva (svaka čast iznimkama) je sve velika politika, "ja tebi, ti meni", licemjerstvo i sl.
da se razumijemo i ja sam izlagala, završio šampionate, ali i dalje ide na izložbe kao posjetitelj iako nema izložbenu frizuru (većina svoje pse "u penziji" jako skirva ) i imam puno poznanika, ali samo nekoliko prijatelja iz izložbenih krugova

@Jackie, jučer ti je amstaff bio 3BIS, imaš na hksu slike i rezultate....
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 00:44   #5
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
@Jackie, jučer ti je amstaff bio 3BIS, imaš na hksu slike i rezultate....
ma znam , nego ovo predivno štene sam pratio jer je iz prijateljeve uzgajivacnice pa sam stavio sliku. Danas je bio 2. Best puppy
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 01:47   #6
krasan je stenac
meni krivo sta mikey nije dobija bob jer da je po meni on bi bija dozivotni BIS kolko mi je lip
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 08:20   #7
Meni je drago što je DA bio prvi u svojoj skupini
I žao mi je što nisam više išla po ringovima...Sve sam nekako na brzinu odradila i brzo otišla Nisam pogledala Njemačke doge a jako sam htjela vidjeti prekrasnog Burj Khalifu
Ako netko sazna rezultate doga,neka napiše,baš me zanima tko je u oba dana bio BOB.

I Murano Sangue Magnifica prvi u CC Baš sam presretna što sam ga vidjela u živo.

Nisam išla baš po štandovima a volim ih haračiti Iako mi se čini da ih je svake godine sve manje..
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:08   #8
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
I Murano Sangue Magnifica prvi u CC Baš sam presretna što sam ga vidjela u živo.

Nisam išla baš po štandovima a volim ih haračiti Iako mi se čini da ih je svake godine sve manje..
Ako se ne varam, @Ja u kutu, tj. njezin dragi je slikao CC, tako da očekujemo koju sliku Murana, inace mladog svjetskog prvaka.

Da, manje je bilo štandova, ali na jednom su kaveze prodavali u pola cijene
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:16   #9
Već je stavio slike

Ma što me briga, sad sam kupila već box Ali sam tražila krevet (jastuk onaj veliki) za psa pa su svi bili neki gadni a skupi i još k tome narančaste boje fujić
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:36   #10
Bili smo i mi!
Moj L je prvedvije minute stavio rep medju noge i panicario.
Onda je uocio najvecu dogu ikad i odmah se oslobodio.
Ljubio ju je i stavljao noge na glavu.
Kao i inace.

Na odlasku smo kupili nekakvu igrackicu na jednom standu, ali se nikako ne mogu sjetiti kako se zvala firma, pa ako netko zna, moze li mi reci?

Veeeliki stand sa puno igracaka, jastuka, u blizini standa od Royala i Trainera.
U prvom paviljonu je bio, odmah pored izlaza ako ste isli u drugi paviljon.

Al sam objasnila.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 09:48   #11
Ovo je moj najdrazi staff, toliko mi je bilo drago kad je osvojio u subotu prvo mjesto, bas sam bila ponosna na njega
03.-04.03.2012. CACIB Zagreb
Breed: american staffordshire terrier
Dog: Falcao Spalato Bull
Breeder & owner: Nikolina Lešić Peći
Results:
03.03. CAC, CACIB
04.03. R.CAC
¨closed Croatian champion!!!!





Vatrena publika

__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:01   #12
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Već je stavio slike
E hebiga...ne mogu ih svi vidjet

Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Na odlasku smo kupili nekakvu igrackicu na jednom standu, ali se nikako ne mogu sjetiti kako se zvala firma, pa ako netko zna, moze li mi reci?
Cak i nisi loše objasnila, znam na koji mislis, ali ne znam kak se zove, znam da je onaj drugi Mambo...pogledaj slike sa izložbe, mozda ga je fotic uhvatio.

Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Ovo je moj najdrazi staff, toliko mi je bilo drago kad je osvojio u subotu prvo mjesto, bas sam bila ponosna na njega
Da, Falcao je krasan.

Quote:
Vatrena publika
A di su baklje?
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:14   #13
Quote:
Jackie10 kaže: Pogledaj post
Da, Falcao je krasan.
Da predivan je ja sam stvarno zaljubljena u njegovu lijepotu

Quote:
A di su baklje?
Bilo je zabranjeno nosit na stadion
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:17   #14
Kad nas se već spominje;

mi smo se lijepo zabavili, najbitnije da smo se sa prijateljima podružili i navijali za DA Chimichurri del Cavdillo iz uzgajivačnice De Furioso Cazador Kennel koja nam je , bez obzira na plasman, predivna.
Obišli smo podosta štandova i veliki broj izlagača, pomazili se sa nama zanimljivim pasminama i poškicali sve ostale. Malo sam više obratila pozornost na hendlere ( bili oni vlasnici ili ne ) među kojima ima svakojakih pristupa, po meni i smješnih. Imam i pitanje : do koje mjere je dozvoljeno odvlačiti psu , koji je u ringu, pozornost od strane druge osobe, nebili isti taj pas bio fokusiraniji, napetiji i samim time bolje izgledao?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:28   #15
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Ovo je moj najdrazi staff, toliko mi je bilo drago kad je osvojio u subotu prvo mjesto, bas sam bila ponosna na njega
03.-04.03.2012. CACIB Zagreb
Breed: american staffordshire terrier
Dog: Falcao Spalato Bull
Breeder & owner: Nikolina Lešić Peći
Results:
03.03. CAC, CACIB
04.03. R.CAC
¨closed Croatian champion!!!!





Vatrena publika

boss je lip, ali meni je Mikey druga dimenzija za ostale pase
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:35   #16
Hvala hvala draga

I hvala našoj a7x što nas je sa dragim, Revom i Benom također došla podržati.

A što se tiče odvlačenja pozornosti, to je dozvoljeno osim ako sudac zabrani, ima i takvih. Npr kod boxera vlasnici mlate igračkama, pište lopticama, zato da bi pas bio napetiji i fokusirao se na nešto.
Nisam sad stručnjak no zbilja ovisi o sucu.
Imala sam priliku jednom vidjeti suđenje njemačkim dogama i sudac je zabranio vlasnicima da dozivaju i odvlače pozornost psima kao i publici da navija i plješće.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:37   #17
Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
boss je lip, ali meni je Mikey druga dimenzija za ostale pase
Meni ona bas nije nesto, a i ima mi jako ruzno kupirane usi

Meni je ona isto jako jako krasna..

__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:45   #18
Ne razumijem se baš u staffove no više mi se sviđa ovaj što ga je Gavun stavio. I mislim da je to mužjak, jel?
Općenito više volim pse sa jakim prsima, totalno otkidam na to.
Volim pse koji imaju mišiće i lijepo formirano tijelo. Smeta me to što se nekada ide više na mršavije i žgoljavije pse. Imamo hrtove za to
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:50   #19
Hendlanje po meni, odlazi u jednu sasvim drugu dimenziju, sve manje je prirodnosti a ja se uvijek zalažem za taj neki prirodni look, stav, odnos, pristup. Ono, kad ćeš psa vidjeti u njegovom pravom izadnju? Samo i jedino vani, kad mu nešto pravo odvuče pažnju; stranac koji nailazi, fazan koji šuška u grmlju, patke koje polete , miris koji samo on osjeti u zraku.......

U biti, kaj želim reć, izložbe su šou šou i samo jedan veliki šou za ljude! A malih čupavih i dugodlakih pasa mi skoro žal; onak vise na onim vješalima i jedini životni cilj im je mirno stajati dok ih se češlja i četka i češlja i četka......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 10:52   #20
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Ne razumijem se baš u staffove no više mi se sviđa ovaj što ga je Gavun stavio. I mislim da je to mužjak, jel?
Općenito više volim pse sa jakim prsima, totalno otkidam na to.
Volim pse koji imaju mišiće i lijepo formirano tijelo. Smeta me to što se nekada ide više na mršavije i žgoljavije pse. Imamo hrtove za to
Muzjak, muzjak
AJ Artillery Party Boy iz slovenske uzgajivacnice. Cili je ko sat, skladan, jak, lip, meni osobno prava mjera izmedju elegancije i masivnosti kod staffa.
Masho ni meni nije drago kako su kupirane usi njemu jer mi je ovo pitovski kratko, ali to kako su kupirane ne cini pasa boljim ni gorim


Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Hendlanje po meni, odlazi u jednu sasvim drugu dimenziju, sve manje je prirodnosti a ja se uvijek zalažem za taj neki prirodni look, stav, odnos, pristup. Ono, kad ćeš psa vidjeti u njegovom pravom izadnju? Samo i jedino vani, kad mu nešto pravo odvuče pažnju; stranac koji nailazi, fazan koji šuška u grmlju, patke koje polete , miris koji samo on osjeti u zraku.......

U biti, kaj želim reć, izložbe su šou šou i samo jedan veliki šou za ljude! A malih čupavih i dugodlakih pasa mi skoro žal; onak vise na onim vješalima i jedini životni cilj im je mirno stajati dok ih se češlja i četka i češlja i četka......
ako ikad odem na izlozbu morat cu donit neku vjevericu u kavezu jer mravojed samo na zivo meso reagira

ili da pet minuta prije nekog natamburam kraj ringa al ono posteno pa da dodje hitna pomoc jer i na njen zvuk se ukipi ko pointer
__________________
Remember, Remember, the 5th of November

Zadnje uređivanje Gavun : 05.03.2012. at 11:02.
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.