Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: Dali znate da postoje prirodni lijekovi za sve bolesti?
Znam 4 100.00%
Nesto sam cula/cuo 0 0%
Nisam znala/znao za sve bolesti 0 0%
Ne, koristim samo sluzbenu medicinu 0 0%
Glasovatelji: 4. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2016., 15:38   #821
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Prvi glas. Jel imas neki link kojim mozes to potkrijepiti?

tapatalk
http://republika.eu/novost/49752/pri...za-mjesec-dana

Osim toga, izjava gospođe Kovač neki dan bila na vijestima.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 15:48   #822
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
http://republika.eu/novost/49752/pri...za-mjesec-dana

Osim toga, izjava gospođe Kovač neki dan bila na vijestima.
I gdje ti tu pise da ce se proizvoditi ulje?

Zbilja ne razumijes razliku izmedu 'pripravka na bazi kanabisa' (sintetski lijekovi) i ulja kanabisa?

Pripravak na bazi kanabisa moze biti....svasta....na bazi kanabisa. 'Na bazi kanabisa' je slaba do nikakva zamjena za kanabis, odnosno ulje kanabisa.

Ulje kanabisa je ulje kanabisa.

Neusporedivo.
__________________
Too provocative?
Dahlia Noir is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 16:19   #823
Mozda misli na ovo sto pise u clanku "uljni ekstrakt kanabisa".

Ja sam takodjer misljenja da to nece biti niti U od ulja po RSO metodi jer u nijednoj drzavi to nije tako napravljeno pa nece ni kod nas.

tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 17:00   #824
Definitivno, ulja po RS neće biti u ljekarni. Bit će neki pripravci, koji s tim uljem nemaju nikakve veze.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 17:05   #825
Sigurno se neće prodavati pod nazivom RS ulje već uljni ekstrakt.
U svakom slučaju treba pričekati i vidjeti što je uljni ekstrakt.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 17:12   #826
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Sigurno se neće prodavati pod nazivom RS ulje već uljni ekstrakt.
U svakom slučaju treba pričekati i vidjeti što je uljni ekstrakt.
Ako ulja i bude (a ne vjerujem da će ga biti), bit će jako, jako razrijeđeno.
U Sloveniji su ti pripravci po ljekarnama doživjeli pravi fjasko. Gotovo nitko za njih i ne pita.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 18:52   #827
Da, bio je prilog o tome u Provjerenom prije 2-3 tjedna, mislim da je tip koristio te pripravke kod nekakve kronicne bolesti probavnog trakta i nije uopce pomagalo, vratio se RS ulju.

tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 19:10   #828
ulje medicinskog canabisa

Ja sam u uvjerenju da to ulje koje će biti u ljekarni neki sintetički proizvod kod kojeg je farmaceutska industrija umješala svoje prste. Tako da je to daleko od ulja po receptu Ricka Simpsona tako daću ja i dalje ostati na domaćoj proizvodnji.
Daje povjerenstvo htjelo pomoći oboljelima dopustili bi uzgoj odnosno ga legalizirali za svoje potrebe ili bi dozvolili shopove koji bi prodavali cvjetove raznih sorti kao u Holandiji, kupi i sam si napravi što želiš, pušiti ili praviti ulje kolačiće ili neki drugi proizvod, kao štoje i Italija napravila prošlo ljeto.
Naši su samo prepisali Slovenski zakon.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 10:40   #829
Ulje medicinsklog canabisa

Nakon dužeg perioda moram se opet javiti u ovoj temi sa jednom svojom ispovjedi u zadnjih dva mjeseca koje sam proživio i sa pitanjem dobrih poznavatelja zakona o korištennju ulja medicinskog canabisa a žive u nekoj od država Evropske unije.

Već duže vrijeme vodim borbu sa lječenjem gangrene od prvog stupnja do posljednjeg koja je trajala cijele tri godine. Mazao sam nekrotična tkiva prstiju noge uljem po receptu RS i uspjevao sam sve dok mi je koliko toliko bio dobar protok krvi u arterijama.Uz lokalno mazanje prstiju oboljele noge, trošio sam ulje i oralno zbog mojih neuroloških problema i neuropatskih bolova obiju nogu.Prije dva mjeseca su mi se otvorile i dvije rane na koje sam stavljao obloge od ionskog srebra i morao sam pojačati oralnu dozu ulja radi neizdrživih bolova. U par dan cijali donji dio noge je promjenio boju i postojala je opasnost od dobivanja sepse ( trovanja krvi ).
Završio sam na hitnom prijemu bolničkog lječenja na odjelu kirurgije i hitnoj anputaciji u nad koljeničnom djelu noge.
Nakon anputacije dobio sam i takozvane fantomske bolove ( bolove dijelova noge koji su anputirani. Zbog mojih problema sa jetrom nisam smijo dobivati većinu analgetika a na prvom mjestu Tramal 100 mg dobivao sam injekcije nečega ? u debelo meso koje su bile kratkotrajnog djelovanja pa sam svojim jaucima uzbunjivao čitav odjel. Sutradan mi kradom obitelj donosila i davala ulje canabisa i bolova više nisam imao dok je ulje djelovalo i tako cijelo vrijeme moga ležanja u bolnici. Naj više mije bilo krivo što ni jedan liječnik nije odobravao po struci to moje konzumiranje ulja od kirurga do anesteziologa. Jedini lječnik koji je odobravao privatno ali ne i službeno je neurolog. Po pravilniku te dijagnoze nemaju indikacije da se službeno može prepisati korištenje ulja medicinskog canabisa. Sada sam kod kuće trošim samo ulje i za neuropatske bolove i za fantomske bolove.

Moje pitanje je dali je u kojoj državi Evropske unije dozvoljeno korištenje ulja canabisa za dijagnoze, fantomske boli i neuropatske boli.

Koliko primjećujem u Hrvatskoj ću još dugo biti u ilegali a to mi je jedini lijek koji me oslobađa boli i daje mi volju za daljni život, što su apsurdi prijašnje vlade i povjerenstva za legalizaciju ulja canabisa po receptu RS.
Zbog bolova kod ljudi koji imaju kancere je dozvoljeno a za druge bolne dijagnoze nije. To znači da smo mi ostali kažnjeni da moramo biti ilegalci i očekivati policiju svaki čas na svojim ulaznim vratima i živjeti u strahu od kažnjavanja.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 01:18   #830
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Naj više mije bilo krivo što ni jedan liječnik nije odobravao po struci to moje konzumiranje ulja od kirurga do anesteziologa. Jedini lječnik koji je odobravao privatno ali ne i službeno je neurolog. Po pravilniku te dijagnoze nemaju indikacije da se službeno može prepisati korištenje ulja medicinskog canabisa. Sada sam kod kuće trošim samo ulje i za neuropatske bolove i za fantomske bolove.
Iskreno mi je žao zbog tvoje muke i strašnih bolova koje trpiš. A zašto ne bi poslao upit u ministarstvo izravno dr. Ognjenu Brboreviću koji je u "povjerenstvu za medicinski kanabis".
Ja sam svojevremeno pisala čak ministru kad kanabis nije bio niti na vidiku za razmatranje. Reci da te samo ulje spašava od užasnih bolova. Ne želim vjerovati da nisu sposobni razumjeti tvoju patnju.
Što se tiče bivše vlade, ipak mislim da nije bilo Varge da ne bi ni ovoliko dobili.
Iceblue9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 14:40   #831
Quote:
Iceblue9 kaže: Pogledaj post
Iskreno mi je žao zbog tvoje muke i strašnih bolova koje trpiš. A zašto ne bi poslao upit u ministarstvo izravno dr. Ognjenu Brboreviću koji je u "povjerenstvu za medicinski kanabis".
Ja sam svojevremeno pisala čak ministru kad kanabis nije bio niti na vidiku za razmatranje. Reci da te samo ulje spašava od užasnih bolova. Ne želim vjerovati da nisu sposobni razumjeti tvoju patnju.
Što se tiče bivše vlade, ipak mislim da nije bilo Varge da ne bi ni ovoliko dobili.
Poštovana strah me pisati povjerenstvu i dr.Ognjenu jer se moram predstaviti imenom i prezimenomte svojom adresom i nekim kontakt brojem telefona.Što ako mi na vrata kuće pokuca policija sa carinom te naprave pretres kuće i oduzmu taj jedini ljek koji mi pomaže.
Te hakeri počnu prisluškivati moje telefonske kontakte i moga nesebičnog dobavljača prvoklasog ulja strpaju u zatvor. Osta ja bez jedinog ljeka koji mi pomaže.
Znam koliko sam sociopata promjenio dok nisam došao do kvalitetnog ulja. Tako da to ne želim više prolaziti i što kakve jebivjetre financirati a toliko novca nemam na bacanje.To naj bolje znaju oni koji su prošli školu kao i ja sam.
Usvojim dosadašnjim postovima sam bar desetak nickova sociopata nabrojao i javno obznanio.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 14:15   #832
Pozdrav svima, molim savjet pomoc, procitao sam vecinu postova ovdje i dosao do zakljucka ako se zelim lijeciti uljem i da znam sto koristim najbolje da si ga sam izradujem ali kako doci do sijemenka i kako znati da je to stvarno ono sto mi treba... hvala unaprijed svima na odgovoru
pjony62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 20:44   #833
Quote:
pjony62 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molim savjet pomoc, procitao sam vecinu postova ovdje i dosao do zakljucka ako se zelim lijeciti uljem i da znam sto koristim najbolje da si ga sam izradujem ali kako doci do sijemenka i kako znati da je to stvarno ono sto mi treba... hvala unaprijed svima na odgovoru
U tražilicu utipkaj Sensi seed pa biraj.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:07   #834
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
U tražilicu utipkaj Sensi seed pa biraj.
hvala, malo sam pogledao nije mi bas najjasnije koliko sam vidio to se narucuje koliko je to sigurno mislim ne zelim bas da mi za par dana nakon isporuke na vrata pokuca murija
pjony62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:23   #835
Quote:
pjony62 kaže: Pogledaj post
hvala, malo sam pogledao nije mi bas najjasnije koliko sam vidio to se narucuje koliko je to sigurno mislim ne zelim bas da mi za par dana nakon isporuke na vrata pokuca murija
I za to postoji rješenje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 16:23   #836
Quote:
pjony62 kaže: Pogledaj post
hvala, malo sam pogledao nije mi bas najjasnije koliko sam vidio to se narucuje koliko je to sigurno mislim ne zelim bas da mi za par dana nakon isporuke na vrata pokuca murija
Ašto si ti mislio da je legalno. nisi ti u Holandiji u cafe shopu
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 10:12   #837
ulje medicinskog canabisa

Evo napokon i jedna dobra vijest za nas koji trošimo ulje a nabavljamo ga na crnom tržištu zbog naše birokracije u državi
Ovih dana je spremljen iza rešetaka pritvora jedan od većih dileraB. R. iz Maribora koji je varao Hrvatske građane sa uljem canabisa i svakog Hrvata prijavio Slovenskoj carini koja je pelješila kaznama naše sugrađane što sam već opominjao prije godinu dvije u svojim postovima u ovoj temi
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 15:59   #838
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Evo napokon i jedna dobra vijest za nas koji trošimo ulje a nabavljamo ga na crnom tržištu zbog naše birokracije u državi
Ovih dana je spremljen iza rešetaka pritvora jedan od većih dileraB. R. iz Maribora koji je varao Hrvatske građane sa uljem canabisa i svakog Hrvata prijavio Slovenskoj carini koja je pelješila kaznama naše sugrađane što sam već opominjao prije godinu dvije u svojim postovima u ovoj temi
Taj B.R. u zatvoru bi trebao ostati doživotno.
Stvarno ne razumijem tu patologiju ljudi koji varaju bolesne.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 15:07   #839
Pozdrav svima.Molim za pomoć onih koji znaju puno o Rick Simpsonovom ulju.Oboljela sam od karcinoma dojke,pa me ustvari interesuje nabavka medicinskih sjemenki indice sa visokim procentomTHC-a.Ulje ne želim kupovati,jer ne mogu provjeriti kvalitet.Kad odem na sajtove gdje de prodaju sjemenke obično piše da ima visok procenat THC-a,ali da li je to dovoljno za liječenje.Samo gubim vrijeme,tapkam u mjestu ,a meni se žuri da što prije počnem koristiti ulje,pa molim dali neko zna tačan naziv ,ime sorte indice koja se pokazala dobra za liječenje raka dojke,odnosno dali neko zna jeli sam Rick Simpson preporučivao neku sortu. Interesuje me naziv sorte da je pokušam što prije nabaviti. Unaprijed hvala
Almica63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:32   #840
Quote:
Almica63 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.Molim za pomoć onih koji znaju puno o Rick Simpsonovom ulju.Oboljela sam od karcinoma dojke,pa me ustvari interesuje nabavka medicinskih sjemenki indice sa visokim procentomTHC-a.Ulje ne želim kupovati,jer ne mogu provjeriti kvalitet.Kad odem na sajtove gdje de prodaju sjemenke obično piše da ima visok procenat THC-a,ali da li je to dovoljno za liječenje.Samo gubim vrijeme,tapkam u mjestu ,a meni se žuri da što prije počnem koristiti ulje,pa molim dali neko zna tačan naziv ,ime sorte indice koja se pokazala dobra za liječenje raka dojke,odnosno dali neko zna jeli sam Rick Simpson preporučivao neku sortu. Interesuje me naziv sorte da je pokušam što prije nabaviti. Unaprijed hvala
Odgovor poslao na pp.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.