Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 01:17   #1
Disanje u boksu

Imam jedan problem dok radim shadow.Znaci ne treniram boks ni nista nego doma ponekad radim shadow i to.Ali vec nakon dva tri udarca pocnem hvatati zrak,jednostavno osjetim da mi fali zraka,zapusem se.Nemam bas neku kondiciju ali nisam ni totalno van forme.Cudno mi je kako tako brzo ostanem bez zraka.Je li pogresno disem ili nesto?
Johnny Bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:15   #2
Quote:
Johnny Bronson kaže: Pogledaj post
Imam jedan problem dok radim shadow.Znaci ne treniram boks ni nista nego doma ponekad radim shadow i to.Ali vec nakon dva tri udarca pocnem hvatati zrak,jednostavno osjetim da mi fali zraka,zapusem se.Nemam bas neku kondiciju ali nisam ni totalno van forme.Cudno mi je kako tako brzo ostanem bez zraka.Je li pogresno disem ili nesto?
A jel se zadišeš kad radiš nešto drugo? Npr. kad radiš sklekove?
Glupo mi je to pisati, ali izdisaj ide kad udaraš .. nema tu neke posebne filozofije.
Čak i da ne dišeš uopće morao bi moći uputiti nekih 5-6 udaraca a da se ne zadišeš ne znam kako jako ...
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:07   #3
Pa i ne bas,kad radim sklekove i slicne stvari zadisem se ali ne toliko.Ono sto me najvise cudi je da bez disanja se jednako zapusem ko i kad disem.A disem normalno,znaci izdisaj kad udaram i poslije udisaj.Nekako iman osjecaj ko da mi pluca ne mogu primiti udah.znaci zrak ude u pluca ali ko da ne uzima dovoljno kisika.Uglavnom kad udarim desetak puta i stanem treba mi minut da unormalim disanje i otkucaje srca
Johnny Bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 13:37   #4
Quote:
Johnny Bronson kaže: Pogledaj post
Pa i ne bas,kad radim sklekove i slicne stvari zadisem se ali ne toliko.Ono sto me najvise cudi je da bez disanja se jednako zapusem ko i kad disem.A disem normalno,znaci izdisaj kad udaram i poslije udisaj.Nekako iman osjecaj ko da mi pluca ne mogu primiti udah.znaci zrak ude u pluca ali ko da ne uzima dovoljno kisika.Uglavnom kad udarim desetak puta i stanem treba mi minut da unormalim disanje i otkucaje srca
Hm .. kao da ti nedostaje aerobnog kapaciteta.
Ali bi se isto trebao zapuhati i kad npr. trčiš za tramvajem.

Evo ti link s jedne web stranice
http://www.expertboxing.com/boxing-t...hing-technique

Imaš i drugih stvari za boks i treniranje boksa ... možda ti pomogne nešto od toga
__________________
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
gordan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:46   #5
Nisam bas u mogucnosti trcati,pogtovo sad zimi ali pokusat cu doma raditi marince i slicne stvari cisto da vidim hocu li se manje zapuhivati
Johnny Bronson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.