Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 02:39   #61
Važno je napomenuti da stare amalgamske odn. (tzv. metalne, crne, srebrne...) plombe sadrže u svom sastavu velike količine žive (Hg), olova (Pb), nikla (Ni), srebra (Ag), kositra (Sn), bakra (Cu), cinka (Zn) i još tucet drugih metala. To i ne bi izgledalo toliko problematično da se istraživanjima nije došlo do saznanja da su živa, olovo i kositar vrlo kancerogeni. Nikal je izrazito alergen materijal tako da ako ste alergični na nikal i odjednom vam se javila trajna alergijska reakcija na “nešto” možete bez svake sumnje okriviti vašu amalgamsku plombu.

eto tu su lijepo rekli zasto ne te plombe... a i ne izgledaju lijepo
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 11:07   #62
U slijedecoj emisiji "potrosacki kod"(ako sam dobio ispravnu informaciju) ce biti osvrt na ovu temu..pa sve koje zanima neka pogledaju..prema najavi mislim da ce biti zanimljivo...

Ako svi izvadimo plombe bumo zgledali ovak ili ovak
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:35   #63
Quote:
dancy.kiss kaže: Pogledaj post
Važno je napomenuti da stare amalgamske odn. (tzv. metalne, crne, srebrne...) plombe sadrže u svom sastavu velike količine žive (Hg), olova (Pb), nikla (Ni), srebra (Ag), kositra (Sn), bakra (Cu), cinka (Zn) i još tucet drugih metala. To i ne bi izgledalo toliko problematično da se istraživanjima nije došlo do saznanja da su živa, olovo i kositar vrlo kancerogeni. Nikal je izrazito alergen materijal tako da ako ste alergični na nikal i odjednom vam se javila trajna alergijska reakcija na “nešto” možete bez svake sumnje okriviti vašu amalgamsku plombu.

eto tu su lijepo rekli zasto ne te plombe... a i ne izgledaju lijepo
Eto, baš sam danas slušao kako su rekli da je jedan od glavnih sastojaka vina radioaktivan! Riječ je radioaktivnim izotopima ugljika, a uz njih se nalaze i stabilini izotopi koji (valjda) nisu radioaktivni! I što sada? Ja razumijem da te plombe baš i nisu nešto, ali kakve su bijele? Tko zna, možda su i gore od sivulja! Pa znači, sumnjiva plomba, radioaktivno vino....
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 16:38   #64
Quote:
Gandalf Bijeli kaže: Pogledaj post
U slijedecoj emisiji "potrosacki kod"(ako sam dobio ispravnu informaciju) ce biti osvrt na ovu temu..pa sve koje zanima neka pogledaju..prema najavi mislim da ce biti zanimljivo...

Ako svi izvadimo plombe bumo zgledali ovak ili ovak
koje vrijeme, koji termin???
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Eto, baš sam danas slušao kako su rekli da je jedan od glavnih sastojaka vina radioaktivan!
isuse kriste! di to??
aime uzeli ste mi plombe, sad najbolje i vino mi uzmite
što je sljedeće? - čokolada? kruh? kisik?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 17:53   #65
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Eto, baš sam danas slušao kako su rekli da je jedan od glavnih sastojaka vina radioaktivan! Riječ je radioaktivnim izotopima ugljika, a uz njih se nalaze i stabilini izotopi koji (valjda) nisu radioaktivni! I što sada? Ja razumijem da te plombe baš i nisu nešto, ali kakve su bijele? Tko zna, možda su i gore od sivulja! Pa znači, sumnjiva plomba, radioaktivno vino....
ozbiljno?? svasta....
neznam kakve su bijele,mozda su i gore...al ja sam samo napisala sta znam za te crne plombe...
__________________
good girls go to heaven,bad girls go everywhere
dancy.kiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 21:31   #66
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
koje vrijeme, koji termin???
Usput sam to cuo u najavi emisije...mislim da je veceras ili u cetvrtak.Uglavnom jedna od edukativnih emisija koja nije politizirana ili zacinjena ostalim glupostima.

Ako ti se sprda sa time mozes naci i drugi topic.Amalgam i ziva su ozbiljne stvari i velika vecina zemalja pod pritiskom dokaza i dijela stomatologa vodi bitku sa farmaceutskom industrijom da to ukine.Vec su ti navedeni dokazi ,a mozes se i osobno informirati.

Sto ce prevagnuti u tvom slucaju odluci osobno,kao i svatko od nas.Ako ti se konzumira "zdravi klor" u vodi onda ga konzumiraj.Zakonodavac koji je donio zakon o tome koliko smije biti klora u vodi nije donio zakon po tome sto je otisao i izmjerio kolicinu istog u planinskoj ili podzemnoj vodi za pice,vec po istrazivanju koju kolicinu istog mu je ekonomski isplativo filtrirati iz vode.

Posto je profit u pitanju,farmaceutska industrija nema moralnog osjecaja za ljude, nisu bog,priroda,vanzemaljac ili stogod da poznaju tocno sve kemijske reakcije u tijelu.Iz tih i inih razloga ja im osobno ne vjerujem jer njihov primarni razlog nije ljudsko zdravlje.Pojedinci kojima jest su sa druge strane zida.

Slicno je sa zivom za koju znam da je otrov i da jest u amalgamu.Koliko zelim dozvoliti toga u svojem organizmu ne anulira cinjenicu da to jest otrov..
Nazalost,cesto to ide po defoltu ili po financijskim mogucnostima,pa sto covjek ne moze izbjeci pomiri se sa time.
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 00:34   #67
Quote:
Gandalf Bijeli kaže: Pogledaj post
Ako ti se sprda sa time mozes naci i drugi topic.
otkud ti sad to? samo me zanimalo kada je termin. da me ne zanima ova tema ne bih bila ovdje. drugo je što mi smeta kada netko ne zna argumenirati (ne mislim pritom na mene, samo da unaprijed obavijestim).

nego, a šta se nalazi u 'bijelim' plombama onda? ima li netko informaciju? jel baš sve u sastavu te plombe bezopasno?
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 03:19   #68
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
otkud ti sad to? samo me zanimalo kada je termin. da me ne zanima ova tema ne bih bila ovdje. drugo je što mi smeta kada netko ne zna argumenirati (ne mislim pritom na mene, samo da unaprijed obavijestim).

nego, a šta se nalazi u 'bijelim' plombama onda? ima li netko informaciju? jel baš sve u sastavu te plombe bezopasno?
Termin nije sporan,zao mi je sto nisam na vrijeme saznao informaciju.Konstatacija se odnosila na ono sto vec jest dokazano i receno u prethodnim postovima.Moja isprika sto sam to napisao samo tebi iako su drugi imali slican pristup koji si ti podrzala.
Ako netko ne zna argumentirati,a mozda zna istinitu informaciju onda ga usmjeravanjem(jer ti znas kako argumentirati) mozes uputiti kako da to cini,zar ne?

Nisam niti mislio da mislis na sebe (ovo je sala da unaprijed obavijestim)

Sa pojavom zive u medicini javilo se dosta problema...mozda najpoznatiji primjeri sa autizmom i cjepivom i sl.Plombe su samo jedna u nizu tih prica.
Kada nadem jos clanaka o tome staviti cu ovdje.

Sto se tice bijelih plombi i njihovog usporedivanja sa crnima mislim da ce svatko izbjegavati zivu...bijele plombe sam istrazivao manje(jos imam sve fube ...vise manje... pa moram opet pronaci te materijale.
__________________
..'ko na nas krene iz mesta je na.......
Gandalf Bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:34   #69
Sve je to istin o amalgamu ,ali dokazano je da se više žive unosi u organizam voćem i povrćem nego amalgamom, U stomatološkim jedinicama postoji amalgam separator koji razdvaja amalgam zbog količine.Što se tiče amalgama još uvijek smatram da je među prva tri ispuna u zubu boli su samo zlatni i keramički ispun zbog rubnog zatvaranja ,što znači ako je stomatolog dobro "izbrusio" zub,i očistio karies ne dolazi do stvaranja sekundarnog kariesa(ispod ispuna),bijele plombe su svijetlosnostvrdnjavajući polimeri kod kojih prilikom strdnjavanja dolazi do mikronskih kontrakcija tako da je veća mogućnost ponavljana kariesa
tatoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 20:44   #70
Dobro, recimo da su crne plombe štetne... Pitam ja koje je alternativa???
Da ih povadimo i da hodamo okolo bez zuba??

Jer, bijele su također štetne, ako ne i štetnije (koga zanima više, google)...
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 19:37   #71
Čovječe, s kim ti raspravljaš?
Tema nije živa duže od tri godine.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 16:41   #72
Quote:
hasselbaink kaže: Pogledaj post
Čovječe, s kim ti raspravljaš?
Tema nije živa duže od tri godine.
LOL, kakve to veze ima...
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:25   #73
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
LOL, kakve to veze ima...
Druže u pravu si !!
Pročitao sam raznih gluposti ali ova ima Epske razmjere!
Živin amalgam je tvorevina bar 10-tak elemenata koji su svaki za sebe čist otrov ali u neznatnim količinama tvore plombu kojom se PRVENSTVENO zub štiti od daljeg propadanja i vrača mu se FUNKCIJA da možete nesmetano ŽVAKATI.

Zamisli da je ovaj Ekolog koji je postao čitavu temu ( a isvi oni hipohondri uz njega) onako usput saznao/li da se pored Živinog amalgama u praksi koristi i Arsen i to direkno na nerv radi kasnije extrakcije nerva iz zuba.

I još jedno pitanje onako za reanimaciju teme: "Šta mislite zašto su vodovodne cijevi POCINČANE ?"
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 21:39   #74
Ja prekosutra idem zamijenit tu sivu (amalgamsku) za kompozitnu (bijelu) plombu. Srećom imam samo jednu ugrađenu. Promijenite si te plombe, neznam kako se cijene kreću u drugim stomatološkim ordinacijama ali u Varaždinu je cijena jedne bijele plombe 70 kuna. Prije samo godinu/godinu i pol, cijena je bila čak 220 kuna. Konačno izumire taj amalgam (i vrijeme je).
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 12:40   #75
Obavještavam: - u Varaždinskoj stomatološkoj ordinaciji, prije par mj. amalgamske su plombe u potpunosti zamijenjene samo sa bijelim plombama... ništa se ne plaća , sve pokriva hzzo

Inače nikad nisam ugrađivao taj otrov u čeljust..jaakooo je opasan jer utječe na živčani sistem i neurone u mozgu !!!
Bić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:12   #76
Postoji li negdje ordinacija u Zagrebu da HZZO pokriva bijele plombe?
Danas mi je otvorila zub i čekam tjedan dana za ugradnju tog otrova, a 200 kn mi nije lako odvojit za bijelu.
Kako u Varaždinu ima a u ZG ne?
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2020., 18:29   #77
Quote:
amir_b kaže: Pogledaj post
Druže u pravu si !!
Pročitao sam raznih gluposti ali ova ima Epske razmjere!
Živin amalgam je tvorevina bar 10-tak elemenata koji su svaki za sebe čist otrov ali u neznatnim količinama tvore plombu kojom se PRVENSTVENO zub štiti od daljeg propadanja i vrača mu se FUNKCIJA da možete nesmetano ŽVAKATI.

Zamisli da je ovaj Ekolog koji je postao čitavu temu ( a isvi oni hipohondri uz njega) onako usput saznao/li da se pored Živinog amalgama u praksi koristi i Arsen i to direkno na nerv radi kasnije extrakcije nerva iz zuba.

I još jedno pitanje onako za reanimaciju teme: "Šta mislite zašto su vodovodne cijevi POCINČANE ?"
Ne znam na što pucaš ali zanima me što si htio napisati, zašto?

Inače ustanovljena mi je alergija na nikal pa me zanima jel bi zbog toga trebao poduzimati što u vezi plombi koje imam (3 crne)
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:33.