Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2016., 16:49   #5661
Quote:
DiamondAngel kaže: Pogledaj post
Sto mislite hoce li ove godine 78 bodova biti dovoljno za upis u XVI gimnaziju?
mislim da hoće. prema podacima od prošel godine zadnji je imao 75,52 , a dvojezični smjer je nešto više od 78
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 19:28   #5662
Jel je teško proći s 5,00?Znate li nekoga tko je prošao s 5,00 a da je dvojezičan razred?
DiamondAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 23:47   #5663
Quote:
DiamondAngel kaže: Pogledaj post
Jel je teško proći s 5,00?Znate li nekoga tko je prošao s 5,00 a da je dvojezičan razred?
Imala sam ja u razredu par ljudi koji su prolazili s 5.00. Da se, nije nemoguće i nije toliko teško. Bitno je redovito raditi, pratiti na satu, pohađat nastavu i pisat zadaće.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:03   #5664
Vidim da tema nije baš jako aktivna, al ipak ću pitat.

Zadnjih godina pričamo kako će kćer upisat ovu školu, no prošla godina u osnovnoj ju je jako obeshrabrila. Jezike voli, dobro joj idu, uči još od vrtića. Odlična je učenica i planirali smo gimnaziju. Novi predmeti, fizika i kemija su ju pokolebali, tj fizika joj je jedina četvorka u cijelom školovanju.

Ne želim puno utjecat na njen izbor, ali bih joj rado pomogla da se ne zezne strukovnom školom, samo zato jer tamo nema fizike i kemije. Gimnazijski program je ipak gimnazijski program, a planira studij svakako, i vjerojatno društveno humanistički smjer.

Dakle, kakva je fizika u šesnaestoj?
Koliko je zahtjevno?
Da li je možda malo lakše u dvojezičnom programu ili je još teže?
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 13:19   #5665
Quote:
ballena kaže: Pogledaj post
Dakle, kakva je fizika u šesnaestoj?
Koliko je zahtjevno?
Da li je možda malo lakše u dvojezičnom programu ili je još teže?
Fizika nije toliko strašna. U dvojezičnom je na engleskom i uvijek je drži isti profesor koji je jedan od najpoštenijih profesora koje sam ikad imala. Ima točne standarde, uvijek se zna što očekuje i ne traži ništa više od onog što ispredaje. Netko kome ide fizika ne mora puno radit za super ocjenu. Bilo je dosta ljudi koji su se mučili s tim, ali i ti neki kada bi počeli radit na vrijeme nisu imali problema. Zadaća i toga baš nema i nije nešto posebno zahtjevno. Rekla bih da je kemija bila zahtjevnija puno. Ali nauči se dosta i gradivo ide po planu bez kašnjenja.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 10:40   #5666
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Fizika nije toliko strašna. U dvojezičnom je na engleskom i uvijek je drži isti profesor koji je jedan od najpoštenijih profesora koje sam ikad imala. Ima točne standarde, uvijek se zna što očekuje i ne traži ništa više od onog što ispredaje. Netko kome ide fizika ne mora puno radit za super ocjenu. Bilo je dosta ljudi koji su se mučili s tim, ali i ti neki kada bi počeli radit na vrijeme nisu imali problema. Zadaća i toga baš nema i nije nešto posebno zahtjevno. Rekla bih da je kemija bila zahtjevnija puno. Ali nauči se dosta i gradivo ide po planu bez kašnjenja.
Puno hvala! I fizika i kemija su "problematične" mada mislim da pretjeruje.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 10:48   #5667
Nije to ništa neizvedivo, ni u osnovnoj ni u srednjoj školi. Puno kolega iz razreda su bili dosta loši s time (ipak jezična gimnazija), pa su na kraju preživjeli i uspješno upisali i faks i sve.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 21:20   #5668
Curkee, jesu li vam zgodni decki iz prvog razreda
zagrebboy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 21:42   #5669
Imam pitanje u vezi upisa- ocjene su tako-tako. Imala sam svake godine 5, ali ne čisto. Bodovi bi mi bili oko 75. Da napišem prijavni imala bih sigurno svih 5 bodova, a moguće je da dobim koji bod na natjecanju iz engleskog. Po vašoj procjeni, bili se mogla upisati ili da se prijavim u drugu školu (npr. Supek)? Hvala unaprijed.
lemon meringue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 01:11   #5670
Možda nekome bude korisno, sorry ako je već stavljeno ranije, nisam gledala.

https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodov...h_za_upis_.pdf
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 19:50   #5671
Quote:
lemon meringue kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi upisa- ocjene su tako-tako. Imala sam svake godine 5, ali ne čisto. Bodovi bi mi bili oko 75. Da napišem prijavni imala bih sigurno svih 5 bodova, a moguće je da dobim koji bod na natjecanju iz engleskog. Po vašoj procjeni, bili se mogla upisati ili da se prijavim u drugu školu (npr. Supek)? Hvala unaprijed.
Moraš staviti 5 škola, znači staviš kao prvu XVI, kao drugu Supeka i onda još tri škole. Upadaš u onu u kojoj prvoj zadovoljiš uvjete.
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:46   #5672
Više nezz ako je ovdje itko aktivan, ali imam pitanjce za one koji pohadaju XVI...
Znaci u svakoj skoli ima nekakav dress code, negdje vise toleriraju, negdje manje. Mene zanima smijem li se kao ucenik ove gimnazije farbat u neprirodne boje. U osnovnoj je u pravilniku bilo da se ne smije, al nastavnici su bili tolerantni pa nas je opet bilo puno "ne primjerenih"..
Plz i thx :')
Granny Trump is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:21   #5673
Quote:
Granny Trump kaže: Pogledaj post
Više nezz ako je ovdje itko aktivan, ali imam pitanjce za one koji pohadaju XVI...
Znaci u svakoj skoli ima nekakav dress code, negdje vise toleriraju, negdje manje. Mene zanima smijem li se kao ucenik ove gimnazije farbat u neprirodne boje. U osnovnoj je u pravilniku bilo da se ne smije, al nastavnici su bili tolerantni pa nas je opet bilo puno "ne primjerenih"..
Plz i thx :')
Kad sam ja još bila u školi nije bilo nikakvih problema s time. A mislim da u srednjoj gotovo nigdje nema problema s bojom kose. Imali smo i učenike koji su bili potpuno istetovirani i nitko im nije ništa rekao. Nije to profesorima bitno.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 16:56   #5674
Quote:
Granny Trump kaže: Pogledaj post
Više nezz ako je ovdje itko aktivan, ali imam pitanjce za one koji pohadaju XVI...
Znaci u svakoj skoli ima nekakav dress code, negdje vise toleriraju, negdje manje. Mene zanima smijem li se kao ucenik ove gimnazije farbat u neprirodne boje. U osnovnoj je u pravilniku bilo da se ne smije, al nastavnici su bili tolerantni pa nas je opet bilo puno "ne primjerenih"..
Plz i thx :')
Nece ti nitko nista komentirati, ima nas svakakvih-rozih,zelenih,ljubicastih, nije problem, ima par profesora kojima sve smeta, ali jbga, svugdje ih ima
DeLuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 19:28   #5675
Upisi u XVI. gimnaziju

Pozdrav, ako ovdje ima nekoga tko je voljan odgovoriti na nekoliko pitanja se zahvaljujem:

Kćer u obzir uzima i ovu školu ali jezičan smjer.
Sada, bi li 74-75 bodova bilo dovoljno?
Jesu li prirodni predmeti jako teški?
Kakva je “ekipa”?
Ako bi itko mogao opisati profesore ukratko?
Hvala
BiskvitMalina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.