Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2017., 14:09   #61
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Recimo da ustedim 400kn u oba smjera (realno je vise od toga jer je samo AC 350kn), a starom potrosim 2-3 sata vise u oba smjera. Tu relaciju vozim minimalno 2 puta mjesecno.

Na godisnjoj razini to je preko 1000e. Jbt, skoro pa za te novce mogu otic na jos jedan godisnji odmor

Da idem tu relaciju jednom godisnje, a sve ostalo vozim samo voznje po gradu i bliza okolica, nebi se razmisljao i isao bi po AC...ma i da nisu digli cijene cestarina vjerojatno bi tu i tamo otisao po AC (ne kazem da bi isao svaki puta), ali ovako ne zelim iz principa

Nek uvedu vinjete pa cemo se svi vozit po AC

U 4 godine kako cesto putujem na toj relaciji, ni jednom me nije zaustavila policija, također nisam dobio ni jednu "cestitku" radi kamera.
Vozim sigurno 20-30% brze od ostalog prometa i ne sjecam se kad me zadnji puta netko preticao na D1.

Ako nemas srece, platit ces kaznu i na AC. Prije 2 tjedna su debili prije same naplate Lucko (iz smjera ZG) mjerili brzinu. Ogranicenje mislim da je 40 (mozda 60), a rijetko tko dolazi s manje od 90.

Na D1 ih jos nisam vidio s laserom. Eventualno znaju odmarat u autu i pratiti promet pa krenut za tobom ako bas preletis pored njih. Ali vjerojatno svatko ko vozi 30-40 preko ogranicenja ima jako dobro otvorene oci i prati daleko ispred sebe...
Snimaju na 2 kilometra tako da se oci za qurac drze otvorene ...

Stave kameru na idealno mjesto a patrola ceka par kilometara poslije kamere i ode 15 000kn u vjetar, samo radi toga da usparas 180kn..

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:10   #62
Daj mi reci koja to kamera snima na 2 km? Multanova?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:18   #63
Dobra tema, s obzirom da za mjesec dana idem na isti put. Čak je i rasprava iznadprosječno dobra s obzirom na ovaj pdf...

Mislim da budemo i mi išli po staroj cesti, vožnja autocestom je užasno dosadna i monotona + neću platiti ovim uhljebima daleko preskupu cestarinu, radije spucam tih 300kn+ na pive i čevape... Kad sam na GO ne žurim nikud, nebitno dal se vozim 3 ili 5 sati, a za rušenje rekorda u vožnji imam ovu autocestu od KR do ZG.
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:23   #64
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Daj mi reci koja to kamera snima na 2 km? Multanova?
To su novi radari koji su lansirani u orbitu, tak da s pandurima vise nema zajebancije
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:25   #65
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Daj mi reci koja to kamera snima na 2 km? Multanova?
Da skratim mudrovanje , u zadnjih mjesec dana sam platio jednu kaznu od 15 000kn i drugu 1000kn radi prekoracenja brzine ....

Kameru nisam vidio.

Prvu kaznu od 2000kn za prekoracenje od 39km/h su mi odobrili da platim pola a drugu od 15 000kn sam morao platiti punu cjenu pa vozite kud vas volja , za mene je stara cesta zavrsena stvar dok sam ziv !

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:28   #66
Ne vidi se na slici jer je mala, kolko si vozio iznad ograničenja da si zaradio čestitku od 15tkn???
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:37   #67
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
Ne vidi se na slici jer je mala, kolko si vozio iznad ograničenja da si zaradio čestitku od 15tkn???
koliko ja ovo uspijevam isčitati 115 na mjestu gdje je 50... 50+ preko ograničenja... to je to.

Eto ti 100kn uštede

ja nisam nijednom platio kaznu na D1, ali me 2 puta štopalo jednom radi prekoračenja, pajkan na motoru debelo izvan naselja mi izmjerio 75 na nekoj okuci gdje je ograničenje 50, i jednom me zaustavili na ulazu u Slunj, jer mi se na guzicu nalijepio neki rođo s opel tigrom ili neko sl. sranje od folija, xsenona, gljiva ne moš raspoznati koji auto, ne znam nisu mi ti ništa pokazali koliko su mjerili samo me pitali vozačku i pustili za min... a ovaj rođo na motoru me jebao jedno 10ak min,dok mi je izdao upozorenje
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:40   #68
15.000 kn je maksimalana kazna a 50+ km/h u naseljenom.

I dalje te pitam otkud idiotarija da Multanova snima na 2 km? Poznat je kut pod kojim se nalazi antena - nema jebene šanse da je to 2 km.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:40   #69
Quote:
Clam kaže: Pogledaj post
Ne vidi se na slici jer je mala, kolko si vozio iznad ograničenja da si zaradio čestitku od 15tkn???
Prvi put prekoracenje 39km a drugi put 50km pa onda hvataj prosjek do zagreba da bude 80

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:46   #70
Ja imam drugo pitanje, idem iz Baranje na Pag, podravskom do Zg, brza cesta od Vrbovca do Zg i onda autoput dalje. E sad ono što razmišljam, da li ići skroz autocestom do Zadar 1 pa onda na Paški most, ili sići sa autoceste pa na Vratnik, Senja i onda trajekt Prizna - Žigljen.... ova druga varijanta mi kilometarski 100 km bliže, ali imam trošak trajekta 130 kn... blizu Novalje idem.
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:46   #71
Uhvaila te fiksna kamera na stupu

Koja snima maksimalno parsto metara u dalj ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:51   #72
Quote:
Blackened kaže: Pogledaj post
Ja imam drugo pitanje, idem iz Baranje na Pag, podravskom do Zg, brza cesta od Vrbovca do Zg i onda autoput dalje. E sad ono što razmišljam, da li ići skroz autocestom do Zadar 1 pa onda na Paški most, ili sići sa autoceste pa na Vratnik, Senja i onda trajekt Prizna - Žigljen.... ova druga varijanta mi kilometarski 100 km bliže, ali imam trošak trajekta 130 kn... blizu Novalje idem.
ne znam... mislim da tu veliku nepoznanicu igra moguće čekanje na ukrcaj na trajekt... no opet ovisi koji dan putuješ vjerujem da preko tjedna nema čekanja, a vikendom u oba smjera ajme majko...
lav1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 14:55   #73
A kolega, nemoj se ljutiti, ali u Slunju vozit 112 km/h.... em naseljeno, em tamo bude pandura, em fiksna kamera.

Sad još samo reci da te snimila ona fiksna kamera kod benzinske...

Ako nisi u stanju se iskontrolirati na određenim dijelovima D1 onda je definitivno bolje za tebe da je izbjegavaš.

Stara cesta je takva da na određenim dijelovima možeš vozit u ritmu 110 -140 bez straha za sigurnost ili pandure, samo što moraš znati gdje smiješ a gdje ne smiješ (uopće nije tako teško, a po novom imaš čak i aplikacije na mobu koje te pravovremeno upozore)
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:08   #74
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
A kolega, nemoj se ljutiti, ali u Slunju vozit 112 km/h.... em naseljeno, em tamo bude pandura, em fiksna kamera.

Sad još samo reci da te snimila ona fiksna kamera kod benzinske...

Ako nisi u stanju se iskontrolirati na određenim dijelovima D1 onda je definitivno bolje za tebe da je izbjegavaš.

Stara cesta je takva da na određenim dijelovima možeš vozit u ritmu 110 -140 bez straha za sigurnost ili pandure, samo što moraš znati gdje smiješ a gdje ne smiješ (uopće nije tako teško, a po novom imaš čak i aplikacije na mobu koje te pravovremeno upozore)
Kameru nikad neces viditi , tj ako je i vidis onda je kasno za kocenje jer je ona tebe vidila prva i zabiljezila je to.

Ako ces voziti po ogranicenjima onda ces se navozati dobro, 5-6 sati ako ne i vise i opet postoji mogucnost da se negdi zajebes

Poslano sa SM-G950F
ledozd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:09   #75
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
A kolega, nemoj se ljutiti, ali u Slunju vozit 112 km/h.... em naseljeno, em tamo bude pandura, em fiksna kamera.

Sad još samo reci da te snimila ona fiksna kamera kod benzinske...

Ako nisi u stanju se iskontrolirati na određenim dijelovima D1 onda je definitivno bolje za tebe da je izbjegavaš.

Stara cesta je takva da na određenim dijelovima možeš vozit u ritmu 110 -140 bez straha za sigurnost ili pandure, samo što moraš znati gdje smiješ a gdje ne smiješ (uopće nije tako teško, a po novom imaš čak i aplikacije na mobu koje te pravovremeno upozore)
Uz sve "zamke" stare ceste, još bi trebalo i mob pratit...moj glas za AC
scheje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:09   #76
Quote:
Mali Narko kaže: Pogledaj post
ma i meni, autocesta je dosadna pun k za voziti. Plus kolone mi ni ne pasu, bezveze se auto grije, ovo ono


idem iz slavonije, da, do Zg bi autocestom,a dalje sam u dilemi..
Budući ideš iz Slavonije, nema potrebe da ideš autocestom do Zg. Možeš se skinuti u Novskoj i onda voziš dalje; Jasenovac, Hr.Dubica, Hr.Kostajnica, Petrinja, Glina, Topusko..i sad iz Topuskog možeš preko Maljevca i Cetingrada do Slunja, ili preko Vojnića do Slunja.

Tim cestama nema gužve, nije dosadno kao na autocesti, mada kad vidim kako neki prođu s tim nepredvidim radarima po kojekakvim vukojebinama, možda je bolje cijeli put prijeći autocestom...ili jednostavno polako jezditi..ipak se ide na godišnji odmor.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:18   #77
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
Kameru nikad neces viditi , tj ako je i vidis onda je kasno za kocenje jer je ona tebe vidila prva i zabiljezila je to.

Ako ces voziti po ogranicenjima onda ces se navozati dobro, 5-6 sati ako ne i vise i opet postoji mogucnost da se negdi zajebes

Poslano sa SM-G950F
Ma nemojte me jebat za fiksne kamere, zna se točno gdje su (po mom mišljenju na D1 su svugdje dobro postavljene) i kod njih voziš sporo. Za ovu aplikaciju kažu da je full jednostavna za koristiti (ne oduzima puno pažnje).

Evo ja već 4-5 godina vozim relaciju ZG - Omiš par puta godišnje (i zimi i ljeti) i AC max izbjegavam. Do sada me nije ni jednom zaustavila a kamoli kaznila policija, a imam dijelove gdje vozim brzinom i 150 km/h na staroj (istina, ti djelovi su svi iza Korenice tj. Udbine dalje prema jugu).

Samo lud čovjek će vozit više od 10 preko ograničenja čim pređe tablu Gračac iako je pravac i cesta takva da možeš vozit 200 bez pardona ili vozit preko 110 kroz slunj. Takve stvari ne raditi, iz više razloga.

U tom periodu sam naravno i koristio i AC i bome na njoj sam imao par situacija za glavu izgubiti, na D1 nikad (ne navijam sada za staru cestu u odnosu na AC, potpuno mi je jasno da je autocesta sigurnija cesta, ali moja iskustva do sada su suprotna).

I na kraju krajeva nije čak ni stvar uštede koliko mi je draže odvozit tu dionicu starom cestom u odnosu na AC.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:24   #78
Quote:
lav1000 kaže: Pogledaj post
ja ne znam gdje je drugdje osim između Korenice-Gračaca taj dio????? Ok ima ono prije/poslije Slunja ovisno odakle dolaziš gdje su proširenja to je jedno 3-4km.... Slunj - zagreb(od KA po AC) tko odvozi ispod 1:30 je za psihijatriju, Korenica-ZD (sve po staroj) nemoguće ispod 1:30, i eto korenica-slunj ti ostaje gdje je 50% relacije na ograničenju 60, 45 min minimalno, ali na forum.hr ekipa to odvozi za 3:30 bez jebemti sa golf dujom
Nisam išao za tim da je dionica do ZD preko Velebita.

Ja idem do Omiša preko Knina pa od Knina nekad na Sinj a nekad na Drniš (kako kad, češće preko sinja jer iako je duže, bolja je cesta).

Da vidiš veselja u ovim dijelovima (pustošima) između Udbine i Gračaca pa Gračaca i Knina, pa onda od Knina do Sinja ili Drniša. Na tim djelovima najbrže vozim jer prometa nema, naselja nema, pandura nema a cesta dobra. (i moram napomenuti da navedene brzine vrijede samo po suhom, naravno da po lošem vremenu ne vozim tako).

A ovaj dio Korenica - ZG, e to je muka, gust promet, zavojitija (lošija cesta), puno naselja - tu uvijek vozim normalno (to znači u prosjeku zadano ograničenje plus 10 - 20 km/h na sat ovisno van ili u naselju).

Na taj način vožnje ne da nisam još dobio kaznu, nego me još nisu nikad zaustavili.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:24   #79
Čudne su te FIKSNE kamere, često iskoče pred tebe iz čistog mira.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:42   #80
Quote:
ledozd kaže: Pogledaj post
Kameru nikad neces viditi , tj ako je i vidis onda je kasno za kocenje jer je ona tebe vidila prva i zabiljezila je to.

Ako ces voziti po ogranicenjima onda ces se navozati dobro, 5-6 sati ako ne i vise i opet postoji mogucnost da se negdi zajebes

Poslano sa SM-G950F
Ako vidis da se priblizavas naseljenom mjestu i da je ogranicenje 50, ne moras ko sivonja i dalje vozit 120-130, nego spustis na 80.
S te brzine sigurno imas dosta vremena za usporiti od kako vidis kutiju pa do kako ona vidi tebe
Ako i ne stignes zakociti, dobit ces u najgorem slucaju 1000kn kazne i platit samo pola od toga. Sto opet nije puno vise od cijene autoceste Vz-Zd-Vz...

Ne nagovaram nikog da vozi starom cestom. AC je sigurnija, brza, ali i puno skuplja. Nekom tko tu dionicu prođe 1-2 puta godisnje, tih 300kn za cestarinu ne igra nikakvu ulogu.
Ja je prođem minimalno toliko puta mjesecno i ne isplati mi se davati novce za cestarinu.
D1 je u super stanju, tko je voljan pripazit da ga ne slika fiksna kamera moze doc do Dalmacije za dosta manje novaca, ali za malo vise vremena.
Sve je stvar osobnih preferencija.
Ja volim s međedima kod Macole pojest sendvic
Steta sto vise nema i divljih svinja i svih ostalih zivina (samo međedi i jeleni su ostali)
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.