Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 09:01   #81
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Bi. Ili bi upozorio osoblje dućana. Pogotovo ako k tome i smrdi.
Ako nisi primjetila diglo se dosta prašine ovog ljeta oko golaća u dućanima.
Ali sva sreća pa živim u gradiću gdje su takve scene gotovo nepostojeće

I molim te, nema potrebe za specifičnim izrazima. Isti bi efekt postigla da si upotrijebila i riječ znojan.
A što bi osoblje dućana imalo s tim? Opet licemjerno prebacivanje loptice...

Ti specifični izrazi inače spadaju u hrvatski jezik i služe tome da se opišu specifične okolnosti. Hoće li dežurni moralisti sada početi propisivati i kako će se što smjeti opisivati?

Btw misliš li stvarno da bi policija reagirala na prijavu da debeli muškarac bez majice hoda po svom dvorištu i vrijeđa tvoje moralne osjećaje? Da baš... Samo bi ti se dobro nasmijali.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:24   #82
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Mmmmm ne.

Namjerno serete, izvrćete lažete, obmanjujete i omalovažavate.
Za svaku radnju, postoji gle čuda, primjereno mjesto.
Golim kurcima, sisama i guzicama svih oblika, boja, dobi itd je mjesto u kupaoni ili sobi, ili u 4 zida. Eventualno, u postojanju visoke ograde na vlastitoj parceli.
Sve ostalo, je blud i sablazan.
Pa bilo vama krivo ili pravo.:
Aj, ne pričaj gluposti.

Eto, ne da mi se prevoditi:

Tourists making their initial visit to Germany sometimes do a double-take the first time they they see a naked person.

Germans think nothing of stripping to sunbathe. They do it on on beaches, by lakes, and in heavily frequented urban parks in Berlin and Munich. It’s not unheard of to see unclothed people on regular park lawns or topless on balconies. The country is one of the few places in the world where naturism occurs not just in secluded areas, but in the heart of major cities. German-style public nudity, known as Freikörperkultur (or “free body culture,” and usually shortened to FKK), dates back to the 19th century; it’s not just an activity, but a culture intended to reshape behavior.



Jesmo li mi ono kao sljedbenik zapadne kulture, nako, ruku pod ruku s Njemačkom? Kao, mi sastavni dio zapadne civilizacije iako iz svake pore vrište morlački geni.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:34   #83
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Bi. Ili bi upozorio osoblje dućana. Pogotovo ako k tome i smrdi.
Ako nisi primjetila diglo se dosta prašine ovog ljeta oko golaća u dućanima.
Ali sva sreća pa živim u gradiću gdje su takve scene gotovo nepostojeće

I molim te, nema potrebe za specifičnim izrazima. Isti bi efekt postigla da si upotrijebila i riječ znojan.
Da pogodim, u gradiću u kojem je najveći objekt crkva? Ista ona koja je ljudima nametnula da se stide svojih osjećaja i tijela dok joj s druge strane nije bio problem spaljivati ljude i pokretati ratove? Neka tebi kršćanski autoritet i moral, ja ću se radije držati zdravog razuma
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:50   #84
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post

P.S.

Moram pohvaliti drugaricu Violently happy koja je ćudoredno podrezala svoj avatar tako da joj se ne vide oklembšene crnačke sise!
Si vidijo, timater, kak sam ja jedna fina afrohrvatica.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 07:11   #85
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Kurac je Zabranjeno pušenje kužilo kaj je Novi primitivizam...

Jeba te logike, sad bih ja na turističkoj plaži smio bit u gaćama, ali ne i u svom dvorištu?

Pustite me na miru, ak vam smeta - ajte proć u Međugorje pa molite za moju zabludjelu dušu...

P.S.

Moram pohvaliti drugaricu Violently happy koja je ćudoredno podrezala svoj avatar tako da joj se ne vide oklembšene crnačke sise!

... i sad, to ispada napad na moral i ćudoređe, a kad vrli vitez rainer pokaže svoje sise na plaži, onda je to ok... I još ga mrgani štite dok to radi.

E, Rvacko moja...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:29   #86
mislim da je u ovom slučaju stvar bila puno prizemnija, kao što to obično biva . kolko sam shvatio žena se baš ne uklapa u ideal majke-supruge-katolkinje-čistokrvne hrvatice čarapopletilje iz stoljeća sedmog, pa selo potiho provodi mobing nad njom, pokušavajući zaštititi svoje tisućljetne vukojebinske vrijednosti ..
Stvar je opisana stotinama puta u raznim filmovima ili studijama "palanačkog" mentaliteta - dovoljno je samo da ne dođete na par misa bez dobrog opravdanja i zamjerite se lokalnom župniku, i stvar vrlo brzo postaje jako ozbiljna a svi oko vas samo čekaju da vam zabiju nož u leđa, budući da je presuda palanke već izrečena - vi ste strano tijelo koje je potrebno odstraniti. čeka se samo završni akt..

Što je najgore, njihovi ljudi su sada zauzeli sve pozicije, i nema nam više natrag. svi mi sad polako tonemo u tu istu odvratnu žabokrečinu i dežurni policajci slobodnog duha oko nas zvire dvogledima preko ograda sa svih strana od 0-24.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 18.08.2017. at 14:59.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:40   #87
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
mislim da je u ovom slučaju stvar bila puno prizemnija, kao što to obično biva . kolko sam shvatio žena se baš ne uklapa u ideal majke-supruge-katolkinje-čistokrvne hrvatice čarapopletilje iz stoljeća sedmog, pa selo potiho provodi mobing nad njom, pokušavajući zaštititi svoje tisućljetne vukojebinske vrijednosti ..
Stvar je opisana stotinama puta u raznim filmovima ili studijama "palanačkog" mentaliteta - dovoljno je samo da ne dođete na par misa bez dobrog opravdanja i zamjerite se lokalnom župniku, i stvar vrlo brzo postaje jako ozbiljna a svi oko vas samo čekaju da vam zabiju nož u leđa, budući da je presuda palanke već izrečena - vi ste strano tijelo koje je potrebno odstraniti. čeka se samo završni akt...
Tako je. Potpuno se slažem, plus śto mislim mislim da se dotični želio osvetiti jer mu nikada nije htjela dati onu stvar...

Ali, mene zanima zna li se pouzdano je li djevica Marija bila obučena ili gola kad ju je Jahve osjemenio, te gdje je naveden taj podatak, ako netko zna?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 09:45   #88
Što se mene tiče, cure, možete slobodno biti goluždrave...

Ima tema za to, tu na forumu, slobodno stavite i slike tamo...

(Muški Kutak - 18+ - za one koji ne znaju)
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:41   #89
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Aj, ne pričaj gluposti.

Eto, ne da mi se prevoditi:

Tourists making their initial visit to Germany sometimes do a double-take the first time they they see a naked person.

Germans think nothing of stripping to sunbathe. They do it on on beaches, by lakes, and in heavily frequented urban parks in Berlin and Munich. It’s not unheard of to see unclothed people on regular park lawns or topless on balconies. The country is one of the few places in the world where naturism occurs not just in secluded areas, but in the heart of major cities. German-style public nudity, known as Freikörperkultur (or “free body culture,” and usually shortened to FKK), dates back to the 19th century; it’s not just an activity, but a culture intended to reshape behavior.



Jesmo li mi ono kao sljedbenik zapadne kulture, nako, ruku pod ruku s Njemačkom? Kao, mi sastavni dio zapadne civilizacije iako iz svake pore vrište morlački geni.
Koka, Europa, ona predratna i poslijeratna su nastale na kršćanskom moralnom okviru. Tako da, koliko god postojali alternativni pravci življenja, zna se koji je u srži i prema čemu se mjeri.
Na ovaj tvoj citat ja ti još mogu reći da znam dovoljono njemaca koji se zgražaju nad golotinjom i odjeću ne doživljavaju smetnjom.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:42   #90
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
neka cuclaju...
neka se zene tusiraju...

previse laznog morala...

sta ima loseg u golom tijelu...
stvar klimatske zone i crkvenog nauka...

ja estetski zensko golo tijelo dozivljavam kao bozji dar...

Pa dobro, spali grudnjak, i odi tako sisata na posao i radi s kljentima.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 17:46   #91
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
mislim da je u ovom slučaju stvar bila puno prizemnija, kao što to obično biva . kolko sam shvatio žena se baš ne uklapa u ideal majke-supruge-katolkinje-čistokrvne hrvatice čarapopletilje iz stoljeća sedmog, pa selo potiho provodi mobing nad njom, pokušavajući zaštititi svoje tisućljetne vukojebinske vrijednosti ..
Stvar je opisana stotinama puta u raznim filmovima ili studijama "palanačkog" mentaliteta - dovoljno je samo da ne dođete na par misa bez dobrog opravdanja i zamjerite se lokalnom župniku, i stvar vrlo brzo postaje jako ozbiljna a svi oko vas samo čekaju da vam zabiju nož u leđa, budući da je presuda palanke već izrečena - vi ste strano tijelo koje je potrebno odstraniti. čeka se samo završni akt..

Što je najgore, njihovi ljudi su sada zauzeli sve pozicije, i nema nam više natrag. svi mi sad polako tonemo u tu istu odvratnu žabokrečinu i dežurni policajci slobodnog duha oko nas zvire dvogledima preko ograda sa svih strana od 0-24.
Moguće, ali budući da se radi o hrvatskoj ajde dozvoli sumnju da se ne radi o liberalnoj njemici koja je došla prosvjetliti kozobojebe već o pshički nestabilnoj osobi koja bi trebala biti nekom vrstom socijalnog ili inog nadzora.

#SandraDabo
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2019., 00:42   #92
ženske sise

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Svatko svoje dijete ima pravo odgajati kako želi. Jel tako? Isto tako ja imam pravo, da MOJE dijete, u javnom prostoru, NE BUDE izloženo, TVOJOJ metodi odgoja.

A recimo, djeca i golotinja obično završe ovako:

https://www.google.hr/search?hl=hr&b...AwQmng#imgrc=_

http://www.slobodnadalmacija.hr/scen...etala-bez-gaca

Onako, na ponos svojih roditelja.
Pa ja nisam nigdje našao da se explicitno navodi da je zabranjeno pokazivanje ženskih sisa a muških nije. Ako se ne varam i po ustavu su žene i muškarci ravnopravni. Čemu onda ugnjetavati žene nekom (konfekcijskom) obavezom a muškarce ne. Vrijeđanje i omalovažavanje moralnih osjećaja građana? Koji su to osjećaji i gdje su navedeni. Meni recimo omalovažava moralne osjećaje pogled na debelog muškarca ali nisam ni pomislio da ga zbog toga prijavim.
sandro1957 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2019., 10:42   #93
Quote:
sandro1957 kaže: Pogledaj post
Pa ja nisam nigdje našao da se explicitno navodi da je zabranjeno pokazivanje ženskih sisa a muških nije. Ako se ne varam i po ustavu su žene i muškarci ravnopravni. Čemu onda ugnjetavati žene nekom (konfekcijskom) obavezom a muškarce ne.
Istina. Imamo li uopce zakonsku definiciju sto je narusavanje nekog zakona u ovakvim slucajevima? Zenske sise? Goli torzo? Mislim da nemamo.

Treba razlikovati i prijavu od sudske odluke. Prijava moze biti bez osnove u zakonu, npr. meni se tvoja frizura ne svidi i prijavim te, sto naravno na sudu ne prodje i zaluzujem platiti sudske troskove za svoju glupu ideju.

Inace zakoni RH ne tretiraju muskarce i zene isto, primjer je vojna obveza koja je za razne spolove definirana na razne nacine i Zakon o obrani je u biti protu-ustavan, jer diskriminira spolove.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2019., 10:44   #94
ako je ružna i ja bih je prijavio
ako je dobra onda ne bih
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2019., 10:59   #95
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
ako je ružna i ja bih je prijavio
ako je dobra onda ne bih
OMG
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2019., 12:32   #96
Zanimljivo jer bila je prema kriterijima čudorednih polugola.
Malo mi ova situacijaj baca na diskriminaciju žena.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2019., 12:37   #97
da su svi koji su pisali u temi vidjeli izvornu reportažu o ovom konkretnom slučaju, vidjeli bi da dvorišta uopće nije bilo i sasvim je nevažno kako žena izgleda. ni meni ne pada na pamet bez majice skoknuti do kladionice koja mi je još i unutar zgrade u kojoj živim, a mogu si priuštiti taj "luksuz" s obzirom da su takve scene još donekle i uobičajene - tu mislim na prizor seljobera koji šeta bez majice. vruće je i meni pa se svejedno obučem iako je riječ o šetnji od pola minute, a tema bi u suštini trebala biti o ukusu tj. neukusu, ne o moralu.
__________________
People seem good while they are oppressed, but they only wish to become oppressors in their turn. Life is nothing but a competition to be a bully rather than the victim.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2019., 14:11   #98
jeko prijavio
neka žena garant
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2019., 21:07   #99
sise

Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
jeko prijavio
neka žena garant
smeta joj konkurencija
sandro1957 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.