Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2016., 09:16   #221
Sad tek vidim ovo...vjerovao ili ne - pravo!
KLCCLK is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 10:12   #222
Ne vjerujem.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 22:44   #223


__________________
No Guts No Glory !!!
bRAINmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 22:04   #224
Ja sam išla tada 3 razred osnovne škole i sjećam se da nam je nastava završila već 30.5. 1987. zbog Univerzijade. I imali smo puna tri mjeseca ljetne praznike. Možda čak i koji dan više. Baš je super bilo.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 23:04   #225
Quote:
doc_1 kaže: Pogledaj post
pa kaj hocete, jesu bile prije par godina i vojne igre...
isto su sredili grad, sve puno mladosti...srece, slet, uniforme, loza na zapadu....i svugdje
Gnojne igre. Ni blizu Univerzijadi. Obožavala sam čokoladice Zagi. A muž mi još čuva tekicu... ukrast ću mu je ovih dana.
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 18:22   #226
Sportske novosti 06071987

http://www.upslike.net/image/el8jo
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 16:45   #227
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:10   #228
... odličan dokumentarac o Univerzijadi u Zagrebu '87 ...

__________________
No Guts No Glory !!!
bRAINmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 00:24   #229
Popaljeno s HRT-a....


Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a natjecanja su se održavala i u gradovima Bjelovaru, Čakovcu, Karlovcu, Petrinji, Sisku i Varaždinu.
A natjecanja su se održavala i u Jaski, Zelini i Kumrovcu, valjda im oni nisu dovoljno napeti za spomenut

U većini gradova su se igrali nogomet, košarka i odbojka, ne znam da li su u svim gradovima baš svi ti sportovi, ali ta tri su imala veliku konkurenciju pa se igralo posvuda (nije bilo kvalifikacija nego po prijavama, pa je bilo tipa nekakvih 25 reprezentacija u košarci ).

Moja sjećanja su da su karte bile prilično skupe (barem za Karlovac). Stari mi je radio u dvorani pa sam mogao na odbojku i košarku, a nogomet je bio zbilja dosta skup. I sjećam se da je Karlovac dobio apsolutno najgoru i najnezanimljiviju skupinu u nogometu i da je nakon prvog dana po sportskima bilo ono tipa Sisak 5000 gledatelja (ne znam, Argentina-Italija), Petrinja 3000 (Urugvaj-Njemačka)...ali svuda puni stadioni, a u Karlovcu na Alžir-SAD 150 gledatelja Ali je bilo jedno četvrtfinale i bilo je izgledno da će igrati Jugoslavija pa se za tu utakmicu rasprodalo ali su ispali već u grupi pa je četvrtfinale bilo Južna Koreja - Japan, bio sam još klinac i skompao sam se s nekim južnokorejskim novinarima koji su bili oduševljeni kako znam engleski dobro i dali su mi hrpu stvarčica za Seul 1988.

Ali je odbojka bila dobra, najbolje četvrtfinale SAD-SSSR u krcatoj dvorani i uz TV prijenos (mislim da jedini prijenos uopće koji nije bio iz Zagreba).

S košarke se samo sjećam kako jednom kasno navečer idem kraj dvorane i igra se neka utakmica koja nije trebala biti u Karlovcu nego je prebačena iz nekog razloga i žicam redara da me pusti, da mi tata radi u dvorani blabla...i pusti me, a unutra Španjolska-Čehoslovačka, već drugo poluvrijeme, i cijela dvorana iz nekog razloga luđački navija za Čehoslovake, nikad nisam saznao jel bio kakav incident prije pa da su se svi tako popalili
KLCCLK is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:19   #230
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Moja sjećanja su da su karte bile prilično skupe (barem za Karlovac). Stari mi je radio u dvorani pa sam mogao na odbojku i košarku, a nogomet je bio zbilja dosta skup.
u Zagrebu su se dijelile karte za nogomet, mogao je doći bilo tko ko se malo potrudio... ja koji sam tada bio klinac sam imao karte za sve moguće utakmice
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 16:27   #231
U ZAGREBU se ove godine trebala održati izložba pod nazivom "30 godina Univerzijade '87", no zbog nedostatka financijske potpore Grada Zagreba, to se, kako zasad stvari stoje, ipak neće dogoditi.

Igor Novaković, vlasnik najveće zbirke vezane uz Univerzijadu u Hrvatskoj te idejni začetnik izložbe, za Index je pojasnio što se dogodilo.

"Izložba '30 godina Univerzijade '87' je trebala biti poklon gradu Zagrebu i Zagrepčanima kao lijep podsjetnik na još uvijek najveću sportsku manifestaciju koja se održala u Zagrebu. Prošle godine smo kao udruga prijavili projekt na natječaj javnih potreba u kulturi, no nismo dobili potporu. Mi smo nastavili dalje volonterski raditi i tražiti partnere. Tehnički muzej Nikola Tesla nam je izašao u susret, zahvaljujući Mirku Novoselu dogovorena je suradnja sa Zagrebačkim Velesajmom, Nedeljko Dragić je pristao ustupiti prava za Zagija pa eto, nakon svega je i Grad Zagreb pristao i dao zeleno svijetlo, ali na kraju se sve to izjalovilo. Svjesni smo da ova izložba nije od velike važnosti za grad i da ima važnijih financijskih prioriteta, ali mislimo da je od kulturne, društvene i povijesne važnosti jer svjedoči o vremenu kad je Zagreb doživio urbanistički i društveni preporod. Da ponovim, htio sam izložbu pokloniti gradu, ali bez minimalne potpore je to nemoguće", objasnio nam je i dodao da mu je ključno bilo da dobije financijsku potporu za produkciju (dizajn i printanje letaka i brošura te sličnih stvari).

Vijest da je ideja o izložbi propala objavljena je i na Facebook profilu "Univerzijada '87".

Objašnjenje smo potražili i od samog Grada. "Izložba Univerzijada 87 - 30 godina poslije nije prijavljena putem Poziva za predlaganje programa javnih potreba u kulturi Grada Zagreba za 2017., niti je ona Proračunom Grada Zagreba planirana u 2017. Zahtjev Tehničkog muzeja Nikola Tesla, kojim od Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport moli sredstva u iznosu od 58.000,00 kn za realizaciju izložbe zaprimljen je naknadno, u srpnju 2017. godine. Gradski ured za obrazovanje, kulturu i sport razmotrit će mogu li se tražena sredstva naknadno odobriti kako bi se izložba održala", objasnili su nam.


http://www.index.hr/black/clanak/zag...io/993222.aspx
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 14:55   #232
Povodom tridesete obljetnice najvećeg sportskog i kulturnog događaja našeg grada, zagrebačke Univerzijade danas je otvorena izložba u tehničkom muzeju Nikole Tesle. Tako će posjetitelji moći vidjeti predmete i suvenire koji podsjećaju na ovaj veliki događaj.

Iako je Univerzijada 1987. godine ostavila dubok trag na kulturni, društveni i sportski život grada Zagreba, malo je spomenica koje podsjećaju na te dane. Da to ne bude tako, pobrinuo se autor izložbe Igor Novaković istaknuvši što ga je potaknulo da građane još jednom podsjeti na Univerzijadu. Svi su kao klinci imali igračke koje podsjećaju na Univerzijadu, a ja sam na jednom sajmu naletio na Zagija, kupio sam ga, njegov osmijeh me kupio. Nakon toga sam počeo guglati sve o njemu, ideja je sve više rasla, sve više sam skupljao predmete, nisam htio da Zagi padne u zaborav. Moj plan nije bila izložba, samo sam želio sačuvati Zagija od zaborava, naglasio je Novaković.

Osim zaštitnog znaka Univerzijade, poznate maskote Zagija koji je za potrebe izložbe i ponovno nacrtan, na izložbi se mogu pronaći i mnogi drugi predmeti, poput starih fotografija, plakata, igračaka i kućnih stvari, dodao je Novaković.

Na poznatu scenu paljenja plamena koji je zapalio košarkaš Dražen Petrović još jednom je podsjetila njegova majka Biserka naglasivši kako je originalni dres koji je Dražen nosio izložen u muzeju. Mama pa zašto se mučiš pa ja taj dres nikada neću obući, govorio mi je Dražen, dodala je Petrović. Fascinantno je kako je upravo taj dres završio u muzeju nakon trideset godina, zaključila je.

Izložba prepuna posjetitelja, razni predmeti i suveniri pokazali su da uspomene na Univerzijadu i zlatne dane gradskog života u mislima građana još uvijek ne blijede.

http://magazin.hrt.hr/419326/tridese...a-univerzijade
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 10:14   #233
Dojma sam da je Zagi imao ogroman potencijal postati jedan od simbola grada. Ljudi su ga, očito, voljeli i nejasno mi je da nije iskorišten komercijalni potencijal. Mislim da bi svaki turist otišao iz grada sa plišanim Zagijem (ili barem privjeskom) da ga ima za kupiti u svim suvenirnicama.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 14:51   #234
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 14:52   #235
U dvije godine, koliko su trajale pripreme za sportski spektakl, Zagreb je promijenio svoje vizure. Sagrađena je Dvorana Dražena Petrovića, plivalište Mladost, uređen je ŠRC Jarun, preuređen je Dom sportova, maksimirski stadion, do tada derutni sportski kompleks na Šalati i dvorana Kutija šibica ponovno su dovedeni u funkciju. Obnovljen je Muzej Mimara, sagrađen Omladinski kulturni centar u Teslinoj, Ekonomski fakultet dobio je sportsku dvoranu, sagrađeni su hotel Dubrovnik i Autobusni kolodvor.

Preuređeni su Trg bana Jelačića, Tkalčićeva ulica, studentski domovi Cvjetno naselje i "Stjepan Radić", a 220 pročelja zablistalo je u novom ruhu.

Novac potreban za organizaciju Igara namaknuli smo tako što nam je vlada odobrila da porez na promet svih artikala koji na sebi nose znak Univerzijade od 1. siječnja 1986. do 30. lipnja 1987. ima pravo ubirati Organizacijski odbor.

Riječ je o milijardama dinara zbog kojih nam Beograd stvara probleme, ali već je kasno.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2019., 20:23   #236
pred 32 godine počela je Univerzijada, a ZG je dobio današnji izgled

ak ne računamo djelomično 1999. godinu, 1987 je bila godina totalnog uređenja grada, i nijedna Univerzijada nakon toga nije ni blizu bila ni po organizacii ni po rezultatima
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2022., 12:22   #237
tek sad sam vidio ovaj topic koji postoji od pamtivjeka.....

ja sam bio sudionik Univerzijade '87 kao redar u dvorani Sutinska vrela-zenska i muska odbojka.
Bilo fantasticno,novosagradjena dvorana, satelitska-musicbox , itd.itd.
medjutim zanima me, slikali smo onomad u predvorju nas nekih 10-15 cca, postoji li netko tko mozda ima te fotke?

der_k0mandanT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2022., 19:00   #238
Pitaj (i) na fejsu, grupa Osamdesete u Zagrebu, a možda i u Retroteci, isto na fejsu.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2022., 22:33   #239
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Pitaj (i) na fejsu, grupa Osamdesete u Zagrebu, a možda i u Retroteci, isto na fejsu.

ok,thnx. vec nest jesam trazio po takvim grupama, pa i na "zagreb kakav je bio nekada"....bez nekog uspjeha.
der_k0mandanT is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2022., 08:46   #240
Quote:
der_k0mandanT kaže: Pogledaj post
tek sad sam vidio ovaj topic koji postoji od pamtivjeka.....

ja sam bio sudionik Univerzijade '87 kao redar u dvorani Sutinska vrela-zenska i muska odbojka.
Bilo fantasticno,novosagradjena dvorana, satelitska-musicbox , itd.itd.
medjutim zanima me, slikali smo onomad u predvorju nas nekih 10-15 cca, postoji li netko tko mozda ima te fotke?

ja imam 3 slike, ali ih ne mogu "uploadati" jer su, navodno, prevelike
pošaljem na email, ako hoćeš
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:21.