Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2014., 16:55   #1
Izolacija stakla iznutra-pomoć!

Pozdrav, imam pitanje za nekoga od vas. Naime, u prostoru gdje radim nekoć je bio dućan, te su dvije strane prostora ostakljene u potpunosti. Pošto mi ne treba toliko izloga, razmišljam neke prozore jednostavno iznutra zatvoriti kako bih uštedila na grijanju/hlađenju, a i ujedno si zamračila prostor dodatno. Postoji li kakvo povoljno rješenje kojim bih si rješila problem, obzirom da se radi o velikoj površini (jedan prozor je 155+180cm). Oni jesu izolacijski i to sve, ali svejedno zima i ljeto učine svoje.
Ja sam razmišljala postaviti 3 cm stiropora sa unutrašnje strane, ali ne znam postoji li mogućnost da se razvije plijesan na kontaktu stakla i stiropora.

help.

please.
Poledance is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 20:17   #2
zalijepi foliju na staklo, i zaljepi stiropor na pjenu, i to je to
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:19   #3
Nešto slično bi i ja napravio preko zime. U novom stanu imam staklenu stijenu u boravku i jednoj sobi, a ispred dijelova stijene su radijatori, pa bi na tim sekcijama stavio stiropor ali izvana zbog kondenzacije. Samo folija za lakse skidanje i na to pur pjena i stiropor?
Charles1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:56   #4
Quote:
Charles1 kaže: Pogledaj post
Nešto slično bi i ja napravio preko zime. U novom stanu imam staklenu stijenu u boravku i jednoj sobi, a ispred dijelova stijene su radijatori, pa bi na tim sekcijama stavio stiropor ali izvana zbog kondenzacije. Samo folija za lakse skidanje i na to pur pjena i stiropor?
Nešto novo, ali budemo sutra to pisali
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 04:22   #5
Zar cijelo staklo nije toplinski most? Izoliranje dijela ne bi proporcionalno uspjesno bilo?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 08:17   #6
Quote:
Poledance kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje za nekoga od vas. Naime, u prostoru gdje radim nekoć je bio dućan, te su dvije strane prostora ostakljene u potpunosti. Pošto mi ne treba toliko izloga, razmišljam neke prozore jednostavno iznutra zatvoriti kako bih uštedila na grijanju/hlađenju, a i ujedno si zamračila prostor dodatno. Postoji li kakvo povoljno rješenje kojim bih si rješila problem, obzirom da se radi o velikoj površini (jedan prozor je 155+180cm). Oni jesu izolacijski i to sve, ali svejedno zima i ljeto učine svoje.
Ja sam razmišljala postaviti 3 cm stiropora sa unutrašnje strane, ali ne znam postoji li mogućnost da se razvije plijesan na kontaktu stakla i stiropora.

help.

please.
pa kako će to izgledati izvana, pa nećeš valjda ruglo raditi od toga.

Naruci rolete i to ti je trajno i lijepo rješenje, koliko košta "život je prolazan"
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:08   #7
valjda je u 3god to već riješio

Inače, u trgovinama takve "probleme" riješe da na staklo nalijepe foliju, iznutra knauf konstrukcija, vuna do stakla i knauf preko. I iznutra je onda običan zid.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 13:53   #8
Iza stakla je ostakljena terasa - nisu klasični prozori na pročelju - inače mi nebi palo napamet stavljati stiropor izvana na staklo, a i ovo je bila samo misao za vrijeme trajanja grijanja.
Ideja je da radijator ne zagrijava staklo previše jer su onda i gubici veći. Znam da se energija gubi kroz ostatak stakla, ali se gubi više ukoliko je jedan dio stakla zagrijan na npr. 45 stupnjeva umjesto na 25.
Možda najbolje onda taj stiropor sa folijom iznutra staviti i najurednije je.

http://i64.tinypic.com/2qbf120.jpg

http://i68.tinypic.com/9puu02.jpg

Zadnje uređivanje Majstor : 12.09.2017. at 15:38. Reason: Prevelike slike stavljene u link.
Charles1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:53   #9
Evo jedan laicki savjet.
Na staklo nalijepi neku ukrasnu samoljepivu tapetu, tako da izvana dobro izgleda. Ako ne mozes izvana, naljepi na nesto tvrdo i tanko,
mozda staklo/pleksiglas, pa stavi iznutra...ili naljepi direktno na stiropor pa stavi iznutra (kupi tvrdi)
Iznutra na staklo stavi stiropor, a na njega neku "dasku", ivericu ili sl. I useravi u stok.
Rubove okolo zatvori ukrasnim letvicama, ima ih u bauhausu svakakvih. Ako ce ostati trajno, mozes koristiti i silikon ili elasticno brtvilo.

Slike su ti prevelike, smanji ih ako mozes jos editirati.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 12.09.2017. at 15:04.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:56   #10
U ponudama se može naći folije od Deprona, po naški podloga ispod laminata debljine cca 4-6 mm bijele ili zelene, a nekad modre i zalijepi ih na staklene plohe možeš to i ukrasiti sa samoljepljivim folijama.Mislim da je je jedan sloj dovoljno
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.