Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 16:07   #3321
Pa crijep se godinama vec lijepi s pur pijenom, nitko vise ni ne radi drukcije.

robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:09   #3322
pogotovo sljemenjake i rubne (odrezane)crijepove
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:32   #3323
Ali opet na kvarneru nema dok ih ne zasarafis. Kada krene bura puhat, nema te pur pjene koja ce to drzat.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 04:04   #3324
Jedno laicko off topic pitanje pitanje:
kako se krovište koje je rađeno osb+folija+letva+kontraletva ventilira, ako su sljemenjaci polijepljeni pjenom? Zar pjena onda ne sprecava ventiliranje?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 06:36   #3325
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Koja pur pjena je u pitanju(ime)? Nisu sve iste? Treba li postojeću žbuku malo prebrisati s vlažnom krpom ili s nečim sličnim da se skine prašina sa površine prije ljepljenja stiropora sa pur pjenom?
Ja imam stiropora 5 cm oko 140 m2, namjera mi je lijepiti 5 cm na zid sa pur pjenom i onda 5 cm sa pur pjenom na tih 5 cm tako da imam 10 cm. Da li bi to bilo ok? Savjeti forumaša molim.
Ima više vrsta PU pjene za lijepljenje stiropora.
Neki proizvođači imaju posebno PU pjenu za lijepljenje stirodura na sokl područje, a posebno za lijepljenje svugdje osim sokl područja. Primjer ova i ova.
Očito ova za sokl područje teže upija vlagu što je bitno za to područje. Cementna ljepila u tom području sigurno vuku vlagu... Jedina alternativa je bitumensko ljepilo.
Kakva su vaša iskustva sa ljepilom u sokl područjem i hidroizolacijom?
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 08:05   #3326
Pa za sada meni sve stoji na mjestu. Ne znam sto bi ti rekao.
Takoder meni su za svaki slucaj sve i tiplali.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:11   #3327
To da drži nije upitno.
No iz prakse zapunjavanja prodora cijevi u betonskom spremniku kišnice sa PU pjenom sam nakon nekog vremena vidio kako PU pjena upije vlagu kao spužva, pa sam trebao to dotjerati sa HI/tekućom gumom da se ne cijedi iz te PU pjene. Mogu samo zamisliti kako bi se takva PU pjena napila vode u zoni temelja/sokla. Nabaviti ću PU ljepilo baš za sokl područje, a u zoni horizontalne HI će ići bitumensko ljepilo da budem siguran što se vlage tiče kao npr. ...

Zadnje uređivanje viz : 22.09.2017. at 16:22.
viz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:15   #3328
Pozdrav svima, imam par pitanja,
kod stiropor fasade, da li se prvo postavlja lajsna pa stiropor pa onda stirodur tj. cokl, ili se prvo postavlja stirodur tj. cokl, pa onda lajsna i stiropor?
Koliko puta se gleta stiropor i mrežica?
Da li se s istom masom gleta i stirodur, tj. cokl i koliko puta?
Da li isto ide mrežica i na cokl?
Da li je bolje postaviti aluminijski početni profil ili PVC?
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 03:47   #3329
Prvo se postavlja lajsna, stiropor pa onda ide cokl.
Stiropor se gleta 2x, ide prvi sloj, u prvi sloj se utisne mrežica i nakon sto se posusi prvi sloj ide drugi sloj. Cokl se radi istim nacinom kao i fasada.
E sada za pocetni profil ti ne znam koji je bolji.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 06:28   #3330
Materijal početnog profila je nebitan jer nema noseću funkciju nakon što je prvi red zalijepljen. Bitno je da ima okapnu ivicu.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:04   #3331
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Stiropor se gleta 2x, ide prvi sloj, u prvi sloj se utisne mrežica i nakon sto se posusi prvi sloj ide drugi sloj. .
Treba napomenuti da ima "majstora" koji sa dvije pogačice ljepila pričvrste traku mrežice i onda odrolaju mrežicu do zemlje pa fino prvi sloj ljepila navlače PREKO mrežice.
To NIJE pravi posao. Ide obavezno najprije ljepilo pa se onda utiskuje mrežica u ljepilo.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:12   #3332
Svi rade ovako kako si ti opisao..svi krate vrijeme s time. Katastrofa.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:33   #3333
Ne rade tako svi
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:09   #3334
pravo veli baustelac:Ide obavezno najprije ljepilo pa se onda utiskuje mrežica u ljepilo.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:40   #3335
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, imam par pitanja,
kod stiropor fasade, da li se prvo postavlja lajsna pa stiropor pa onda stirodur tj. cokl, ili se prvo postavlja stirodur tj. cokl, pa onda lajsna i stiropor?
Koliko puta se gleta stiropor i mrežica?
Da li se s istom masom gleta i stirodur, tj. cokl i koliko puta?
Da li isto ide mrežica i na cokl?
Da li je bolje postaviti aluminijski početni profil ili PVC?
Lajsna se postavlja da dobiješ neku početnu ravninu ( kod mene je kuća bila žbukana prije i naravno da nije bilo baš ravno. Gledaj da se početna lajsna postavi na visinu da poslije možeš direktno lijepiti stirodur koji ćeš vjerojazno kupiti 60 cm visine. Imaš onu žicu sa kojom se može rezat, kratiti i bilo šta .

Za lijepiti ,gletati stiropor i stirodur možeš koristiti isto ljepilo.

Mrežicu na cokl nema potrebe stavljati. Ja lijepim kamen i samo sam na tanko pregletao stirodur.

Moja preporuka da staviš aluminijski početni .... plastični

Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Materijal početnog profila je nebitan jer nema noseću funkciju nakon što je prvi red zalijepljen. Bitno je da ima okapnu ivicu.
A tko će držati početni red kad se tek zalijepi?
Bit profila je da imaš ravninu, nosivost kod početka ljepljenja.
Pogotovo kod vune koja je teža.
bricki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:58   #3336
početna lajsna se tipla
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:36   #3337
Dobar dan.

Imam par pitanja vezana uz stirpor/stirodur/knauf... Naime, moram zbog vlage i hladnoće izolirati vanjske zidove, a živim u zgradi gdje većinu stanara nije briga za to, pa ne žele potpisati za vanjsko uređenje fasade. Tako da mi preostaje jedino lijepiti izolaciju iznutra. Par mi je ljudi savjetovalo da onda ne bude stiropor već stirodur (xps), te da lijepim pur pjenom točkasto ili u okomitim linijama.
Ima li tko takvih ili sličnih iskustava?

Eh da, knauf sam imao u jednom dijelu i nisam sretan rezultatom. Izbijala je plijesan na njemu, naravno najviše tamo gdje je betonski nadvoj, ali po postavljanju plastične stolarije i oko nje.

Hvala.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:52   #3338
Ne, ne proguglaj: Multipor ili Aerowall ili Depron, niti Xps niti Eps
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:55   #3339
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Dobar dan.

Imam par pitanja vezana uz stirpor/stirodur/knauf... Naime, moram zbog vlage i hladnoće izolirati vanjske zidove, a živim u zgradi gdje većinu stanara nije briga za to, pa ne žele potpisati za vanjsko uređenje fasade. Tako da mi preostaje jedino lijepiti izolaciju iznutra. Par mi je ljudi savjetovalo da onda ne bude stiropor već stirodur (xps), te da lijepim pur pjenom točkasto ili u okomitim linijama.
Ima li tko takvih ili sličnih iskustava?

Eh da, knauf sam imao u jednom dijelu i nisam sretan rezultatom. Izbijala je plijesan na njemu, naravno najviše tamo gdje je betonski nadvoj, ali po postavljanju plastične stolarije i oko nje.

Hvala.
Raspravljano vec sto puta tu na forumu, utrosi malo vremena na citanje prije nego postavis pitanje

Ali cisto me zanima zasto su ti savjetovali XPS umjesto stiropora, koji su njihovi argumenti?

Sta se tice knaufa, kakvu si izolaciju postavio ispod knaufa i kako?
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:08   #3340
Koliki je utrosak ljepila kod gletanja stiropora? U totalu, prvi i drugi sloj.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.