Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 12:48   #21
Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
Mislim da se nismo razumjeli.
Ja mislim na putovanje i tamo mi je najugodnije ako nemam nista za tegliti.
Evo konkretno situacija, usao sam u muzej automobila i ostavljao stvari u garderobi i mislim si da uzmem fotic ili ne i na kraju sam ga ipak ostavio u ormaricu, stavio S7 u djep i nisam pozalio.
Opalio sam tamo dosta slika i hodao muzejom gotovo 3 sata nesputan, povremeno izvucem iz djepa mobitel, kliknem dvostruki klik HOME tipke i u kameri je za 1 sec, opalim fotku i nazad u djep ili ga drzim neko vrijeme u ruci...dodatna prednost je ta koju sam vec gore naveo da mu automatika zbilja dobro radi da se manualnim postavkama uopce nisam bavio.
Ne ne, skužio sam točno kaj si htio reć.
Ista situacija, Ferrari muzej u Maranellu i Dubai Auto Show. U Maranellu sam imao samo mobitel sa sobom (slučajno smo završili u Maranellu, fotić je bio ostao u Zg), i zaključio sam da nikad više bez proper fotića - mobitel moraš hendlati s dvije ruke (bar ja moram!), kvaliteta slika se ne može mjeriti s rawovima iz fotića, i bude mi na kraju žao otić tak nekud i vratiti se samo s nelošim fotkama, kad znam da sam mogao imati značajno bolje fotke.
U Dubaiju sam nosio GX7 i mogao sam loviti kadrove kakve ne bi s mobitelom nikad uspio ufotkati jer sam mogao hendlati fotić s jednom rukom - dić fotić visoko iznad, i slično. I još full rawovi.

Quote:
ocean77 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo sa mirrorless-ima je takvo (Sony i Panasonic) da oni nemaju tako dobar auto mode (nerjetko dizu ISO na 1600-3200) i da ih uglavnom koristim na PASM modovima i da povremeno ipak traze naka dodatna podesavanja sto isto oduzima vrijeme na putovanjima.
Ja koristim uglavnom P mod, i nemam baš nikakvog prigovora. Fotkam u raw, doma obavim selekciju, i one fotke koje prežive budu i obrađene kak se spada.

Za nekoga tko fotka samo u JPEG, i nema najmjeru obrađivati fotke, ne vidim baš previše potrebe koristiti fotić - u tom slučaju mobitel je bog i batina.

Btw, jedan S7 košta kolko i vrlo sposoban fotić s dva objektiva, često i nezanemarivo više. Mnogi nisu spremni uložiti tolko love u samo mobitel.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:05   #22
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Ne ne, skužio sam točno kaj si htio reć.
Ista situacija, Ferrari muzej u Maranellu i Dubai Auto Show. U Maranellu sam imao samo mobitel sa sobom (slučajno smo završili u Maranellu, fotić je bio ostao u Zg), i zaključio sam da nikad više bez proper fotića.

Btw, jedan S7 košta kolko i vrlo sposoban fotić s dva objektiva, često i nezanemarivo više. Mnogi nisu spremni uložiti tolko love u samo mobitel.
Hehe, 2005 sam i ja bio u Maranellu u muzeju, ali tada su mobiteli jos bili relativno losi pa fotic nije imao alternativu.
Tada sam imao SE S700 sa 1.3MP kamerom i naravno da ga nisam koristio vec sam koristio Canon kompakta sa 1/1.7 velikim senzorom sto je i danas sasvim OK...sada 2017 je situacija drugacija i Galaxy S7 je vrlo sposoban kamera mobitel.
Sto se tice njegove cijene moze se vec naci od 2500 Kn tako da ulazi cijenom u klasu nekih prosjecnijih aparata, a na putovanju nije samo kamera vec i komunikacijsko, navigacijsko sredstvo i jos hrpa drugih stvari.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:13   #23
Definitivno je lakše upravljati sa fotićem jednom rukom, a osobno ja ne obrađujem fotke, što izađe to imam. Opalim ih više, neke obrišem, neke ostanu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:16   #24
sto se putovanja tice, skuzio sam da vrime ne oduzima stelanje postavki vec cinjenica da se danas svaki prizor i svaka zgrada slikaje iz svih mogucih kuteva, ono setas s mobitelom i slikajes sve redom. wtf? pa se s 10dnevnog putovanja vratis sa 7500 slika.
zadnji put sam u 8 dana okinuo 100tinjak slika i vise od pola ih je za album bez ikakve obrade. slikavao sam samo trenutke vridne slikavanja, malo zastao, potrudio se oko kadra i postavki i to je to. od ovih s mobitela ili point&shot od 1000 ako bi valjalo 10 to je bilo vrhunski. a di je jos kad padne noc, na gradskim ulicama mozes mobitel komodno spakirat u djep
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:24   #25
Ni ne pokušavam snimati mobitelom ako nije jako svijetlo. Jednostavno nema smisla, barem ne sa mojom Lumiom.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 13:56   #26
Kad se priča o kamerama u mobitelima:

https://robinwong.blogspot.hr/2017/0...i-p10-has.html

Po meni ima jako dobrih fotki
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:14   #27
Quote:
toni_os kaže: Pogledaj post
Kad se priča o kamerama u mobitelima:

https://robinwong.blogspot.hr/2017/0...i-p10-has.html

Po meni ima jako dobrih fotki

Meni se ne svidja ovaj lazni bokeh effect jer ne radi precizno, a na nekim slikama (na drugim testovima) cak izgleda nakaradno...kao neka trecerazredna app na Google Play.
Robin Wong zna sto radi i ovdje se malo potrudio oko fotki pa zaista izgledaju nelose, ali u svim testovima nisam bio impresioniran tim laznim bokehom.
Ako zenamarimo to, same fotke su u klasi prosjeka...nista posebno...i dalje sam najvise impresioniran rezultatima koje postize Google Pixel.

Sto se ostaloga tice, Huawei P10 ima proslogodisnji dizajn i da sada biram mob gledao bih radije Galaxy S8 ili LG G6 koji imaju bolje i vece ekrane u podjednakim dimenzijama i takodjer vrlo sposobne kamere.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 16:26   #28
Quote:
This is often the underestimated, but the most crucial factor when it comes to using any camera.

You may have a camera with the highest megapixel count, having the fastest burst rate, highly capable in handling low light shooting, and looks just right on paper specifications. However, it does not have the warm inviting charm to nudge you to pick it up. It does not get you all hand itchy and wanting to shoot more images. What is the point of having the best camera if you do not even feel like using it?

The question I urge you to ask yourself, are you having fun with your smartphone camera? If not, can you identify what the reasons are? I can almost guarantee it has nothing to do with megapixels or low light shooting or autofocus, or anything technical. It just does not give you the positive vibe. It just does not feel right, using a smartphone to shoot.

The point of photography, for most photography enthusiasts (I am not speaking about professional photographers of course), is having fun. The fun is in the process of creating images. Choose the camera that has soul. Choose the camera that gets you, and gives you the itch to keep on shooting. Choose the camera that makes you want to go out and have an adventure. The Huawei P10 does all that!
Ovaj dio mi se u testu najvise svidja i ovdje ga potpuno razumijem.
Unazad godinu dana koristim Samsung Galaxy S7 i S7E (krace vrijeme sam imao i OP3) i Samsung-ov UI kamere je toliko bezlican da mi je koristenje njegove kamere sto se tice "fun factora" ravno nuli.
Radi odlicne slike, snima vrhunski detaljan 4K video, ima odlicnu stabilizaciju i to je to...pretprosle godine sam koristio LG G4 i LG V10 i oni su mi bili neusporedivo ljepsi za koristenje i vjerovatno je to ono o cemu gore pise R.Wong...ocito je i Huawei uspio napraviti dobar UI.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 16:49   #29
Quote:
Remixer kaže: Pogledaj post
... znači ista stvar, distorzija slike uz rub kadra, wtf?!
Preblizu si. Stvarno!

Zaboravi Capu, odmakni se korak nazad i napravi crop poslije. Danas čak i mobiteli imajo ogromno MP pa možeš slobodno napraviti centralnu kompoziciju u trenutku fotografiranja (subjekt tako neče patiti od distorzije) te onda poslije popraviti crop sa nekim alatom na telefonu.
boachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 17:53   #30
Quote:
boachi kaže: Pogledaj post
Preblizu si. Stvarno!

Zaboravi Capu, odmakni se korak nazad i napravi crop poslije. Danas čak i mobiteli imajo ogromno MP pa možeš slobodno napraviti centralnu kompoziciju u trenutku fotografiranja (subjekt tako neče patiti od distorzije) te onda poslije popraviti crop sa nekim alatom na telefonu.
Ma znam da mogu izrezat sliku, al' zamisli da to treba napravit sa 200 slika svaki tjedan? Da, ima i programčić koji može i to obavit za nekoliko sekundi, al' poanta je da je to dodatni gubitak vremena i živaca.

Poanta je da prije nije bilo tih problema, jer danas je to ''normalno'' (tu mislim na ono kad se nešto proizvodi u jako puno primjeraka pa kvaliteta bude na zadnjem mjestu, samo brže-bolje štancaj a raja nek kupuje). Tu smo svi ovce a to je ono što me ljuti.

Da ne idem dalje, jer će to već biti činjenice zavjere i šišanja ovci... tj. oni ne žele ugradit ''prave'' leće u nove mobitele jer ove što sad stavljaju su jeftinije i to je to, a puni ljudi ni ne skuži ta izobličenja tak da...
__________________
Tesla je umro, Einstein isto, a i meni nešto nije dobro :-)
Remixer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.