Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 15:15   #61
Ja sam završio HTT i da sad mogu birati izabrao bih definitivno gimnaziju.

Razlog - daje puno više znanja nego turistička škola. Prednost je što sa turističkom školom stećeš zvanje, dok nakon gimnazije moraš upisati fax.
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 15:29   #62
Evo, pozdrav od bivšeg učenika Hotelijersko-turističke škole u Zagrebu. Sad sam brucoš. Upisah se u tu školu jer nisam znala kamo bih. Uvijek sam imala loše ocjene iz matematike i fizike, dok sam naprosto ˝cvjetala˝ u jezicima, hrvatskome, književnosti...
Gledaj, program Turističke je genijalan...samo u teoriji. U praksi se svodi na popustljive profesore kojima je više stalo do popodnevne kave negoli do poučavanja. Na primjer, hrvatski: koncentrirali smo se isključivo na književnost, dok gramatiku nismo ni učili. Što mi sad, kao kroatistu, predstavlja problem. O talijanskom i ne želim raspravljati: žena je potpuno nezainteresirana za svoj posao. Jedino Maljkica (bivši kolege će znati na koga se to odnosi) radi svoj posao kako treba.
No, istina što kažu: imaš mnogo više prilika negoli sa završenom gimnazijom. Gimnazija zahtijeva i završeni fakultet. Sad biraj, bitno je jedino da si imalo zainteresiran za ono na što se planiraš upisati...Sretno!
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 16:36   #63
ja bi isto to... prolazim s 4.8 i imam iz svih predmeta značajnih za upis u HTT 5 osim matke(4) i htio bi to ali mogu i gimzu.. to me zanima,volim jezike,volim putovati... a dali se na praksu ide na more ili?de pojasnite za praksu
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 17:52   #64
a bodovni prag je u svim školama isti mislim za isto zanimanje????
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
-Antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 17:56   #65
Ja sad završavam HTŠ i ne znam šta bi rekla HTŠ ili gimnazija...Ovisi o tome što misliš kasnije studirati, ako misliš na faks tipa filozofski idi u gimnaziju, a ako želis ići dalje u turizmu ili ekonomiju onda HTŠ. Škola nije preteška, stvarno se uz malo truda može bez problema proći s 5. A praksa... u prvom razredu je posluživanje( mjesec dana preko ljeta u Zagrebu ili na moru), u drugom tjedan dana domačinstvo(2.polug)+ mjesec dana preko ljeta:
domačinstvo u Zagrebu ili posluživanje na moru, treći razred je isti kao i drugi samo što domačinstvo zamjenjuje recepcija dok je u četvrtom razredu samo tjedan dana u turističkoj agenciji. To bi trebalo biti tako ako se nešto nije promijenilo...
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:02   #66
Quote:
NeaMoni kaže: Pogledaj post
Ja sad završavam HTŠ i ne znam šta bi rekla HTŠ ili gimnazija...Ovisi o tome što misliš kasnije studirati, ako misliš na faks tipa filozofski idi u gimnaziju, a ako želis ići dalje u turizmu ili ekonomiju onda HTŠ. Škola nije preteška, stvarno se uz malo truda može bez problema proći s 5. A praksa... u prvom razredu je posluživanje( mjesec dana preko ljeta u Zagrebu ili na moru), u drugom tjedan dana domačinstvo(2.polug)+ mjesec dana preko ljeta:
domačinstvo u Zagrebu ili posluživanje na moru, treći razred je isti kao i drugi samo što domačinstvo zamjenjuje recepcija dok je u četvrtom razredu samo tjedan dana u turističkoj agenciji. To bi trebalo biti tako ako se nešto nije promijenilo...
cekaj ko je tebe za to pital???
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
-Antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 18:27   #67
To je odgovor za pitanje prije tvoga...-_-'
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 19:14   #68
e da sorry zaboravil sam da nisam ja temu otvoril l
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
-Antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 21:17   #69
HTŠ?
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 23:08   #70
Sto nije jasno? Hotelijersko- Turistička Škola... naziv zanimanja je hotelijersko- turistički tehničar.
NeaMoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 23:43   #71
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
grga đe ideš u školu?ja bi isto to i moram u Sl.Brod iz požege. a praksa?kak to?jel ideš na more?
Idem u Krk,praksu odradujete ili u hotelu ili u turistickoj agenciji,tako je barem na moru,a sada kod vas gore neznam,P.S,zasto uopce idete u turisticku kada u Slavoniji nemate turizma?
Ta skola je super za kvarner i dalmaciju ali sta ce vama u zg,sl. brodu i tako dalje turisticka?
Praksa vam traje 132 sata,i da,svugdje je prag 36 BODOVA
I ja sam bio zbunjen za tim 46,36,42 ali 100% je 36,sada samo ovisi koliko ce se bodovni prag u skolama podignuti,jer npr. ako skola prima 25 ucenika i svi imaju 50 bodova vi cete morati imati ili 50 ili 51 inace ispadate,isto tako ako ste na granici ili imate isti broj bodova,sigurno ce vas primiti,sta jos u osnovnoj niste dobili one knjige sa zanimanjima???
I isto tako da znate,od kad smo mi dobili te knjige svi su u razredu po 3 puta mjenjali zanimanje,najvjerojatnije je da ono sto vas sada zanima uopce nece zanimat za mjesec dana,vidjet cete
G_r_G_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 23:47   #72
Quote:
NeaMoni kaže: Pogledaj post
Ja sad završavam HTŠ i ne znam šta bi rekla HTŠ ili gimnazija...Ovisi o tome što misliš kasnije studirati, ako misliš na faks tipa filozofski idi u gimnaziju, a ako želis ići dalje u turizmu ili ekonomiju onda HTŠ. Škola nije preteška, stvarno se uz malo truda može bez problema proći s 5. A praksa... u prvom razredu je posluživanje( mjesec dana preko ljeta u Zagrebu ili na moru), u drugom tjedan dana domačinstvo(2.polug)+ mjesec dana preko ljeta:
domačinstvo u Zagrebu ili posluživanje na moru, treći razred je isti kao i drugi samo što domačinstvo zamjenjuje recepcija dok je u četvrtom razredu samo tjedan dana u turističkoj agenciji. To bi trebalo biti tako ako se nešto nije promijenilo...
Zajebi takvu praksu,mi prvu godinu mozemo birat dali cemo hotel ili turisticku agenciju i moramo odradit 132 sata,kao sta sam i mislio vi gore radite sasvim drugaciju prksu jer nemate toliko hotela i turistickih agencija,2. god radite u hotelu,3. u turistickoj agenciji i 4. biramo
G_r_G_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 09:08   #73
pa ko je reko da ću ja raditi u slavonij ako završim to?u zelenim knjižicama prag piše 46 bodova.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 09:36   #74
Quote:
G_r_G_a kaže: Pogledaj post
Idem u Krk,praksu odradujete ili u hotelu ili u turistickoj agenciji,tako je barem na moru,a sada kod vas gore neznam,P.S,zasto uopce idete u turisticku kada u Slavoniji nemate turizma?
Ta skola je super za kvarner i dalmaciju ali sta ce vama u zg,sl. brodu i tako dalje turisticka?
Praksa vam traje 132 sata,i da,svugdje je prag 36 BODOVA
I ja sam bio zbunjen za tim 46,36,42 ali 100% je 36,sada samo ovisi koliko ce se bodovni prag u skolama podignuti,jer npr. ako skola prima 25 ucenika i svi imaju 50 bodova vi cete morati imati ili 50 ili 51 inace ispadate,isto tako ako ste na granici ili imate isti broj bodova,sigurno ce vas primiti,sta jos u osnovnoj niste dobili one knjige sa zanimanjima???
I isto tako da znate,od kad smo mi dobili te knjige svi su u razredu po 3 puta mjenjali zanimanje,najvjerojatnije je da ono sto vas sada zanima uopce nece zanimat za mjesec dana,vidjet cete
šta mislite ocu upat sa 42 boda?I još nešto ovi su gore već nešto pisali aol niko nije niš jasno rekao.U kolko se škola smije slati prijavnica

btw tnx
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
-Antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 15:57   #75
Alooo!!!ima koga?????
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
-Antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 18:15   #76
Quote:
-Antonio- kaže: Pogledaj post
šta mislite ocu upat sa 42 boda?I još nešto ovi su gore već nešto pisali aol niko nije niš jasno rekao.U kolko se škola smije slati prijavnica

btw tnx
Mozes poslat u jednu skolu za 3 smjera,pa sa 42 boda bi trebao upast,ali ovisi koliko ce biti zanimanje,vec sam rekao,ako sae budu upisivali ucenici za 50 bodova vjerojatno ces ispast a ako se budu upisivali za 32 onda ces bit prvi na listi,sa 42 boda bi trebao proc
G_r_G_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:08   #77
Antmogu poslat recimo u zaboku,u oroslavlju i u bedekovčini???to je malo glupo jer kaj budem ak ne upadnem za htt jebote onda moram čekat jesenjski rok i onda sum u k*rcu
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
-Antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:50   #78
Quote:
-Antonio- kaže: Pogledaj post
Antmogu poslat recimo u zaboku,u oroslavlju i u bedekovčini???to je malo glupo jer kaj budem ak ne upadnem za htt jebote onda moram čekat jesenjski rok i onda sum u k*rcu
Ako znas likove iz sva tri mjesta pitaj ih koliko je bio prag u pojedinoj skoli,upisi se tamo di je bio najmanji,vidim da imas prilicno velik izbor pa se malo rapitaj koji profesor iz matematike je najlaksi
Mozes se prijavit u samo jednu skolu
G_r_G_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 20:08   #79
jebiga.ja mislio da mogu u više njih i neki ovi su i rekli da tako može.Al evo šta je tu je.nisu sve te škole koje sam nabrojil za htt nego za nešto drugo.bilo kako bilo hvala ti puno.
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
-Antonio- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 05:52   #80
Wink

Quote:
predator99 kaže: Pogledaj post
neznam dali ima tema...kakva je škola?dali da ju upišem jer prolazim s 4.7 a mogu u gimzu...dajte neke savjete..
ti si iz požege? šta ne odeš u osijek upisati htt? ja sam završila taj smjer, i ti bi sa svojim ocjenama upao..ja sam isto imala takav prosjek, i dvoumila se između gimnazije i htt-a..i na kraju odlučila ovo...i drago mi je zbog toga...a poslije možeš i na koji fakultet hoćeš...
neznam sada koliki je bodovni prag, kod mene su se upisivali svi večinom koji su prolazili, sa 5, nekoliko sa 4...
predmeti su zanimljivi, iamte neke po gimnazijskom programu, u osijeku su prof..super...tak da ono..
a što se tiče prakse, ide se u turističku agenciju ili u hotel na recepciju..
od ove godine sam čula da se u osijeku može i na more na praksu..ja kada sam išla nije se moglo..
a izgrađena je i nova škola, koja će bit najopremljenija škola u hr...
možeš biti smješten u domu..
ja sam imala dosta ljudi iz požege i okolice u razredu..
pa razmisli i sretno..
ania_00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.