Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2005., 08:10   #21
vanjska izolacija te muči.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 08:19   #22
Quote:
fakin kaže:
vanjska izolacija te muči.
što će reći?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."

Zadnje uređivanje Majstor : 18.04.2015. at 15:14. Reason: Boldani tekst
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 11:39   #23
Quote:
mrkenangelo kaže:
što će reći?
da smo kolege i ja na ovom podforumu obradili već tu problematiku što znači da treba pročitati postove koji se odnose na PVC stolariju tamo postoje navedeni razlozi i uzroci te neka objašnjenja i riješenja
obzirom da sam sad na odmoru pa mi se neda pisati ako ne riješite problem od slijedećeg tjedna stojim na raspolaganju
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 11:46   #24
Re: Vlaga U Kutu Sobe !

Quote:
MASSAY2 kaže:
ŠTO DA RADIM ?
za početak u toj prostoriji na gornjem gorizontalnom elementu krila prozora odsjeci gumu u cca 10 cm dužine i makni ju van

Zadnje uređivanje Majstor : 18.04.2015. at 15:14. Reason: Boldani tekst
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 13:14   #25
Quote:
fikus kaže:
PVC stolariju
imam drvene prozore i vrata
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 13:15   #26
Re: Re: Vlaga U Kutu Sobe !

Quote:
fikus kaže:
za početak u toj prostoriji na gornjem gorizontalnom elementu krila prozora
gdje?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 15:58   #27
Quote:
mrkenangelo kaže:
imam drvene prozore i vrata
sve sam već prije napisao u postovima koji se tiću PVC prozora, a usput sam se dotakao i drvenih i aluminijskih treba samo pročitati predhodne postove, nema smisla da sve ponovo prepisujem
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:00   #28
Quote:
fikus kaže:
sve sam već prije napisao u postovima koji se tiću PVC prozora, a usput sam se dotakao i drvenih i aluminijskih treba samo pročitati predhodne postove, nema smisla da sve ponovo prepisujem
bilo bi lijepo od tebe, kad je već tako, da nam tu staviš link. hvala.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 16:22   #29
Quote:
mrkenangelo kaže:
bilo bi lijepo od tebe, kad je već tako, da nam tu staviš link. hvala.
link Postova: 1940 pri kraju, ako nije dovoljno podataka mogu u dogledno vrijeme napisati i neka moja iskustva na tu temu
BTW mrka ovo je ozbiljan podforum i tu ljudi ne teraju zajbancije i šale nego se bave ozbiljnim svakodnevnim životnim problemima na konstruktivan način sa ciljem da pomognu jedni drugima

razumiješ li ti mene tute
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 07:29   #30
apsolutno. žao mi je ako ću razbiti tvoje iluzije, ali ovo ne pitam radi tebe, nego radi vlage.
razumiješ li ti mene?
za sve ostalo - imaš pm.
hvala na informacijama.
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 21:22   #31
Ljudi, a ato kazete na odvlazivace zraka ? Ima li tko kakva iskustva s time ? Vidio sam u mercatoneu neke za 79 kn. Jel to puno za tako nesto ? Jel to uope funkcionira ? Pise da je za 42 kvadrata, a filter traje prema vlaznosti kod mene oko 2-3 mjeseca ?
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2005., 01:23   #32
Quote:
MASSAY2 kaže:
Ljudi, a ato kazete na odvlazivace zraka ? Ima li tko kakva iskustva s time ? Vidio sam u mercatoneu neke za 79 kn. Jel to puno za tako nesto ? Jel to uope funkcionira ? Pise da je za 42 kvadrata, a filter traje prema vlaznosti kod mene oko 2-3 mjeseca ?
odvlaživaći zraka rade na sličnom principu kao frižider, znači da imaš isparavač koji stvara razliku temeprature te se na njemu hvata vlaga (rosi se) te se taj kondenzat pretvara u vodu, koji uređaj sakuplja u neku posudu, a ti je sa vremena na vrijeme prazniš, druga varijanta je kopletni klima uređaj koji ima funkcije grijanje-hlađenje, odvlaživanje-navlaživanje ovo drugo je cijelo postrojenje i glava boli od cijene i postrojenja i uglavnom se koristi kao klimatizacija cijelih objekata putem kanala i cijevi znači da takvih uređaja tipa za jednu prostoriju nema, prvo je uređaj koji se koristi u građevinarstvu i u praksi funkcionira bez prijekorno
što se kućanstava tiće nije mi poznato da postoji i jedan uređaj koji ima takve funkcije za malo novaca, što znači da to što si spomenuo sigurno ne funkcionira i kad se uzme u obzir da se višaka manjak vlage ne riješava filterima valjda ti je jasno da se radi o običnom jeftinom triku
evo link za jedan uređaj koji služi za regulaciju provjetravanja prostorije prisilnim putem te ujedno ima i antialergijske filtere i djelomično korigira vlagu zraka u prostoriji
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2005., 23:01   #33
Hvala Fikus! Vidim ja da je to premalo novaca za nekaj ozbiljno! Znaci klima ? Preskupo ! Pokuaat u sa vanjskom izolacijom !
 
Odgovori s citatom
Old 29.01.2005., 10:48   #34
Quote:
MASSAY2 kaže:
Hvala Fikus! Vidim ja da je to premalo novaca za nekaj ozbiljno! Znaci klima ? Preskupo ! Pokuaat u sa vanjskom izolacijom !
za početak probaj odsječi komad gume na prozoru kao što sam opisao da dobiješ malo zračenja jer ti prozori imaju preveliku zrakotijesnost, nakon toga prekontroliraj način na koji su ti prozori ugrađeni jer ako je ugradnja i brtvljenje rađeno samo sa pu pjenom tu imaš prodor te bi trebalo špalete gređevinski obraditi izvana i iznutra, i trebao bi pogledati da li su prozori ugrađeni u tzv temeperaturnu nulu zida,da bi se spriječilo stvaranje kondenzata na unutrašnim stijenkama doprozornika, ako to ne pomaže onda se treba ozbiljnije pozabaviti sa problematikom
inače ova problematika se javlja relativno često kod izmjene stare stolarije i zamjene sa novom, bez obzira radi li se o pvc, drvo, aluminij ili čelik izvedbi, naime kod starijih objekata nije se ni malo posvećivalo pažnje fizici zgrade tako da toplinski izračuni i ne postoje, obzirom da se prije grijalo uglavnom dvije tri prostorije u stanu to nije toliko bilo ni bitno, promjenom kulture stanovanja, počele su se grijati sve prostorije u kući, te bi iz tih razloga obvezno bilo proračunati gdje treba ugraditi novi prozor, obično izvođači to naprave na mjestu starog i to na način da naprave manji prozor od postojećeg da se ne moraju špalete trgati, to je greška jer je brtvljenje i zaptivanje doprozornika i zida u toj varijanti praktično nemoguće izvesti kvalitetno unatoč zatvaranju sa pu pjenom i nekkavim pokrovnim letvicama du stalno dolazi do prodora, nekima će izgledati smiješno ali pozicija prozora cca 5 cmm prema van ili 5 cm prema unutra može igrati strašno veliku ulogu u cijeloj ovoj priči
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 10:14   #35
Bok,

ne bih se htio praviti pametan ili nesto, ali meni se taj prijedlog sa rezanjem gume oko prozora bas ne svidja. Rjesavas jedan problem, ali radis ga na drugom mjestu.

Koliko sam shvatio radi se ospavacoj sobi u kojoj provodis barem 8 sati. Ako ne postoji cirkulacija zraka, a prostorija je relativno mala moze se kondenzirati vlaga. Jednostavno zrak se navlazi od disanja. To je pogotovo istina u ovom dijelu godine kad su zidovi relativno hladni pa se vlaga iz zraka talozi na zidu.

Mozda bi mogao preko dana ostaviti prozor ili vrata te sobe otvorena da se provjetri i sasusi.
Pokućarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 10:17   #36
a fala ti na ovako jednostavno napisanim rečenicama. trudim se i trudim shvatiti fikusa, al mi baš ne ide...


ne kužim to s gumom.


ali ako ostavim otvoren prozor - bit će mi hladno.


znači, fora je u tome da je prostorija predobro zatvorena - treba ju otvoriti?
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 11:45   #37
Quote:
Pokućarac kaže:
Bok,

ne bih se htio praviti pametan ili nesto, ali meni se taj prijedlog sa rezanjem gume oko prozora bas ne svidja. Rjesavas jedan problem, ali radis ga na drugom mjestu.
pametnom čovjeku sto riječi i šaka za vrat dosta, pa ću zadnji ali stvarno zadnji put ponoviti
na doprozorniku (štok) i na krilu prozora imate gumu koja praktično ide po cijelom opsegu prozoran na gornjem horizontalnom dijelu krila prozora (to je onaj dio koji se otvara) treba odsječi i izvaditi cca 10 cm gume (znači nikako oko prozora kako ti misliš) količina zraka koja će ulaziti kroz taj otvor je apsolutno zanemariva glede grijanja, a pomoći će smanjti zrakotijesnost koja je na prozorima i onako veća nego bi trebala biti te će i to malo strujanje zraka pomoći da se kondenzacija smanji
bratva se inače ugrađuje u utor pa ako vam to ne da tezultate uvijek ju možete vratiti nazad
glede otvaranja i zatvaranja prozora samo da napomenem da povremeno dnevno otvaranje ne može riješiti ukupni problem kad se uzme u obzir da se tek u noćnim satima boravi u spavaćoj sobi a tada je prozor zatvoren, te je baš it tih razloga potrebno prirodno provjetravanje (kakvo takvo)
jedan mali podatak:
u prostoriji cca 30 m3 što znači negdje 4X3 m u kojoj su ugrađeni prozori sa izrazito dobrom zrakotijesnosti (takvi o kavim vi pričate) i na sobnim vratima imate brtvu, kada borave 4 odrasle osobe u periodu od cca 10 sati bez otvaranja i provjetravanja količina ugljičnog monoksida se diže na razinu koja postaje opasna za zdravlje

Zadnje uređivanje Majstor : 18.04.2015. at 15:15. Reason: Skraćivanje quotanja
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 11:46   #38
Quote:
mrkenangelo kaže:
trudim se i trudim shvatiti fikusa, al mi baš ne ide...
a je li ti bar oko zimnice pomoglo
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 11:51   #39
Quote:
fikus kaže:
a je li ti bar oko zimnice pomoglo


ludo...
__________________
"Life is like a box of chocolates - you always know that you'll get fat."
mrkenangelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2005., 09:19   #40
vlaga i salitra

pita me jucer moja mama koja je tocno razlika izmedu vlage i salitre
to su izrazi kojim cesto baratamo ali tocnu razliku ne znam.
sto je sto?
energy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.