Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2006., 09:38   #1
Polikarbonatne ploče (leksan)

Planiram natkriti parkirno mjesto polikarbonatnim pločama na metalnoj konstrukciji. Molim savjete, kako i čime je najbolje rezati ploče (dvoslojne 10mm), pričvrščivanje ploča na konstrukciju, spojne i završne lajsne, ... ???
Bilo kakav savjet dobro bi došao. Kako, čime, trgovine isl.???
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:21   #2
Quote:
oluja77 kaže:
Planiram natkriti parkirno mjesto polikarbonatnim pločama na metalnoj konstrukciji. Molim savjete, kako i čime je najbolje rezati ploče (dvoslojne 10mm), pričvrščivanje ploča na konstrukciju, spojne i završne lajsne, ... ???
Bilo kakav savjet dobro bi došao. Kako, čime, trgovine isl.???
precizno možeš rezati cirkularom, za silu i najobičnijim nožićem. pričvršćivanje? šerafima npr. ja sam polikarbonat kupovao u gramatu (u radničkoj kod baucentra), tamo ti ga mogu odmah i skrojiti, ujedno se možeš tamo informirati i o lajsnama i o drugom
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:34   #3
Quote:
zed_alive kaže:
precizno možeš rezati cirkularom, za silu i najobičnijim nožićem. pričvršćivanje? šerafima npr. ja sam polikarbonat kupovao u gramatu (u radničkoj kod baucentra), tamo ti ga mogu odmah i skrojiti, ujedno se možeš tamo informirati i o lajsnama i o drugom
Hvala na informaciji. Sječaš li se možda cijene kada si kupovao i koju debljinu si kupio? Inače našao sam 10mm dvoslojne bezbojne po 92 kn/m2 u Tehnogumi, CMP Savica Šanci i po 88 kn/m2 iste u SignumMax_u, Podsused.
Oluja77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 12:36   #4
Quote:
oluja77 kaže:
Hvala na informaciji. Sječaš li se možda cijene kada si kupovao i koju debljinu si kupio? Inače našao sam 10mm dvoslojne bezbojne po 92 kn/m2 u Tehnogumi, CMP Savica Šanci i po 88 kn/m2 iste u SignumMax_u, Podsused.
nažalost ne sjećam se, kupovao isto 10mm...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2006., 18:05   #5
10mm 79kn +pdv rijeka metali.
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 00:28   #6
Sam-pos. Firma se bavi bas time i drzi sve potrebno za postavljanje polikarbonatnih ploca
www.sampos.hr
ILB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2006., 10:12   #7
Quote:
oluja77 kaže:
Planiram natkriti parkirno mjesto polikarbonatnim pločama na metalnoj konstrukciji. Molim savjete, kako i čime je najbolje rezati ploče (dvoslojne 10mm), pričvrščivanje ploča na konstrukciju, spojne i završne lajsne, ... ???
Bilo kakav savjet dobro bi došao. Kako, čime, trgovine isl.???
Ubodnom pilom bez greške, čak mislim da je bolje nego cirkular jer ne lomi
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 10:18   #8
Quote:
droljko kaže:
Ubodnom pilom bez greške, čak mislim da je bolje nego cirkular jer ne lomi
može i tako jedino je sporije, ovi u gramatu su rezali cirkularom jer je tako brže. mislim da ti neće pucati, ne čini mi se krt taj leksan (polikarbonat)
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2006., 21:21   #9
Ne puca kad se reze cirkularom, samo treba malo ocistit poslije rezanja rub.
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 00:49   #10
Koliko mi je poznato najpovoljnije cijene ima firma Polikarb u Zagrebu. Kvaliteta; kada bi mi Hrvati proizvodili takve stvari rekao bih da su odmah iza nas, ovako čekam da se nadje netko poduzetan...
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:18   #11
Leksan?

Koliko je leksan kvalitetan i tak malo o njemu? cijene?
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 10:14   #12
Quote:
Marijan-zg kaže: Pogledaj post
Koliko je leksan kvalitetan i tak malo o njemu? cijene?
Kaj niš od nikog?
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 18:03   #13
Quote:
Marijan-zg kaže: Pogledaj post
Kaj niš od nikog?
Kad bi naveo za koju namjenu ga misliš koristiti možda bi se netko i odlučio odgovoriti. Što se tiče izbora i cijena - moj pick: Polikarbonati, Donje Svetice 40 Zagreb. Nema što nema, ne moraš uzimati cijelu ploču kao u većini Baumarketa.
kia pride is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 09:43   #14
Uzeo bih ga za podjeliti terasu... Onak u neki okvir... Nemam pojma...
Marijan-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 00:39   #15
Bez namjere da ih reklamiram....

www.polikarbonati.hr
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 07:41   #16
Polikarbonatne ploče (leksan)

Sto je to tocno i gdje se sve moze korisititi, ima li tko iskustva njima??
tiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 09:59   #17
http://www.intermont2.hr/pro_leksan_polikarbonati.html
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 11:47   #18
a u kuhinji

Dali bi se mogao koristiti u kuhinji izmedu kuhinjskih elemenata??
tiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 22:23   #19
Alo ljudi!!! Planiram si terasu nadkriti sa lexanima na željeznoj konstrukciji ili možda sendvič-panelima, terasa je cca 25 m2 (8mx3m). Bojim se da mi neće biti kao u sauni preko ljeta sa lexanima a ako stavim panele, bojim se da neću imati dovoljno svijetla... Ima li tko kakav savjet???
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:55   #20
Question Imam sličan problem ... terasu 25 m2 za pokriti ...

Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Alo ljudi!!! Planiram si terasu nadkriti sa lexanima na željeznoj konstrukciji ili možda sendvič-panelima, terasa je cca 25 m2 (8mx3m). Bojim se da mi neće biti kao u sauni preko ljeta sa lexanima a ako stavim panele, bojim se da neću imati dovoljno svijetla... Ima li tko kakav savjet???
Evo i ja imam terasu cca 25m i isto bih je htio nadkriti lexanom ili sl. .... pa me interesira je li gđa. Alka riješila problem .... molim da mi napiše na PM ili ovdje ... bio bih jako zahvalan ... naravno i ako netko drugi ima kakva slična iskustva ....

Aurelius_Keks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.