Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2006., 20:03   #81
Quote:
F.C.B. kaže:
sad ga i meni zakljucali... zasto su ga tebi?
nemam pojma
bradavicasta_svinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 19:15   #82
Pitanje
Budući da ako imam vizu eletron to znači da imamo i devizni račun u toj banci,
Mene zanima može li se povući lova s moneybookersa na taj račun a ne putem povlačenja na Viza elektron karticu tako da upisujemo broj kartice i taj cvv broj već kao bank transfer tako da upišemo ime banke ,broj računa (ne broj kartice) te swift code banke.
Jeli ovo moguće.
bradavicasta_svinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 13:14   #83
Question

Quote:
bradavicasta_svinja kaže:
Pitanje
Budući da ako imam vizu eletron to znači da imamo i devizni račun u toj banci,
Mene zanima može li se povući lova s moneybookersa na taj račun a ne putem povlačenja na Viza elektron karticu tako da upisujemo broj kartice i taj cvv broj već kao bank transfer tako da upišemo ime banke ,broj računa (ne broj kartice) te swift code banke.
Jeli ovo moguće.
jel može itko odgovoriti na ovo ?
bradavicasta_svinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 14:03   #84
Quote:
bradavicasta_svinja kaže:
Pitanje
Budući da ako imam vizu eletron to znači da imamo i devizni račun u toj banci,
Mene zanima može li se povući lova s moneybookersa na taj račun a ne putem povlačenja na Viza elektron karticu tako da upisujemo broj kartice i taj cvv broj već kao bank transfer tako da upišemo ime banke ,broj računa (ne broj kartice) te swift code banke.
Jeli ovo moguće.
Moguce je. Potreban ti je broj deviznog i SWIFT i racun mora glasiti na tvoje ime. Imas novac za 3-5 dana.Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:01   #85
Joj, samo problemi sa tim Moneybookersom...

Registrirao sam dvije kreditne kartice, jedna strana kartica i jedna hrvatska (erste Visa Electron - debitna). Registracija ove strane kartice mi je normalno prošla, no Visa Electron od Erste banke me zeza jer imam kunski račun, a onaj iznos koji su oduzeli od kartice je u eurima. Gledam na računu od Erste banke piše da su skinuli 15,81kn i sad - koliko je to točno eura? Pošto je tečaj u Erste banci 1 euro je - 7,41 kunu - to ispada da su mi skinuli sa računu 2,13 eura. Probao ukucat to i ne radi, piše da sam ukucao pogrešan iznos i da pričekam 24h kad će mi opet dati mogučnost da opet probam verificirat karticu. Probat ću sutra upisat 2,12 eura, pa prekosutra 2,11 eura i valjda će uspit koji . Pitaj Boga koliko je 15,81kn - eura.

Također, prekjučer sam prebacio 70 kuna sa moneybooker računa na Erste Visa Electron karticu/račun, i do danas mi ništa nisu uplatitli. Zna li nekto koliko dugo treba da uplate lovu na račun?

Preko PayPal-a plačam već dosta dugo i nikad problema sa njima, ali ovaj moneybookers me već polako izluđuje. Ako ne stigne onih 70kune do subote, idem osobno u banku po njih
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 14:02   #86
Quote:
soundvision kaže:
Joj, samo problemi sa tim Moneybookersom...

Registrirao sam dvije kreditne kartice, jedna strana kartica i jedna hrvatska (erste Visa Electron - debitna). Registracija ove strane kartice mi je normalno prošla, no Visa Electron od Erste banke me zeza jer imam kunski račun, a onaj iznos koji su oduzeli od kartice je u eurima. Gledam na računu od Erste banke piše da su skinuli 15,81kn i sad - koliko je to točno eura? Pošto je tečaj u Erste banci 1 euro je - 7,41 kunu - to ispada da su mi skinuli sa računu 2,13 eura. Probao ukucat to i ne radi, piše da sam ukucao pogrešan iznos i da pričekam 24h kad će mi opet dati mogučnost da opet probam verificirat karticu. Probat ću sutra upisat 2,12 eura, pa prekosutra 2,11 eura i valjda će uspit koji . Pitaj Boga koliko je 15,81kn - eura.

Također, prekjučer sam prebacio 70 kuna sa moneybooker računa na Erste Visa Electron karticu/račun, i do danas mi ništa nisu uplatitli. Zna li nekto koliko dugo treba da uplate lovu na račun?

Preko PayPal-a plačam već dosta dugo i nikad problema sa njima, ali ovaj moneybookers me već polako izluđuje. Ako ne stigne onih 70kune do subote, idem osobno u banku po njih
BoK!
Inace moneybookers je puno sigurniji nego paypal. Nije mi samo jasno kako mozes imati visu elektron u kunama? To jos nisam vidio. Neces moci verficirati tu karticu jer nema sanse da pogodis tocan iznos.
Za uplatu na na karticu ti treba 3-5 dana.
Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:18   #87
Pa Visa Electron je vezana za kunski štedni račun i automatski je sve prikazano u kunama. Da sam uzeo devizni račun pisalo bi u eurima

Evo screenshot sa netbankinga, tu možeš vidjeti iznos od 15,81kn od Moneybookersa. I ja sad moram pogoditi koliko je 15,81kn u eurima točno do centa. 2,14 jučer nije upalilo, danas nije uplalio niti 2,13, sutra pokušavam sa 2,12 pa sve dok mi ne verificiraju ili skroz zablokiraju račun (broj kartice sa slike sam izbrisao)

http://img144.imageshack.us/img144/7416/untitlednp9.png

Budem onda pričekao 5 dana za uplatu, valjda budu uplatitli
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 17:12   #88
Quote:
soundvision kaže:
Pa Visa Electron je vezana za kunski štedni račun i automatski je sve prikazano u kunama. Da sam uzeo devizni račun pisalo bi u eurima

Evo screenshot sa netbankinga, tu možeš vidjeti iznos od 15,81kn od Moneybookersa. I ja sad moram pogoditi koliko je 15,81kn u eurima točno do centa. 2,14 jučer nije upalilo, danas nije uplalio niti 2,13, sutra pokušavam sa 2,12 pa sve dok mi ne verificiraju ili skroz zablokiraju račun (broj kartice sa slike sam izbrisao)

http://img144.imageshack.us/img144/7416/untitlednp9.png

Budem onda pričekao 5 dana za uplatu, valjda budu uplatitli
BOK!
Nece ti blokirati racun vec samo neces vise nikada moci verificirati tu karticu.
A nije mi jasno zasto si uzeo Visu electron koja je vezana na kunski racun ako acc. moneybookersa imas u EUR.
Trebao si onda odmah od pocetka uzeti i moneybookers acc. u kunama iako smatram da ti to nije pametno.
Ovako sta se meni desilo:
Posto sam ja clan moneybookersa vec dugi niz godina registrirao sam acc. tamo negdje kada je dollar $ bio dosta jak, mislim oko 1$=8kn tako negdje.
Moj moneybookers acc. je u $ i to me sada strasno zeza. Zasto? Jer sve uplate primam u EURIMA i sve saljem u eurima i oni si za svaku uplatu u EUR i slanje u EUR uzimaju proviziju za konverziju.
Sta se tice VISE. Posto imam debitnu VISU iz jedne zemlje EU, ona mi je u eurima a moneybookers $. Kada sam pokusao u 2005 da verificiram karticu imao sam isti problem kao i ti. Znaci meni je doznaka bila u EUR a trebao sam napisati tocan iznos u $.
Nakon godinu dana od toga negdje u 2006. neznam zasto ni kako, ali odblokirali su mi karticu i omogucli da radim deposite.

Eto to je moja prica.
Inace nikada ne vadim novac na VISU sa moneybookersa jer WIRE transfer ne kosta puno a ipak mi se cini nekako sigurniji.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:17   #89
Ne razumijem, kako uzeti moneybookers account u kunama? Ja sam u postavkama sve prebacio u kune (postoji opcija za izbor valute koja se može stalno mjenjati, jedna od tih valuta su i HR Kune). No unatoč tome što mi je sve u kunama, oni su mi poslali verifikaciju u eurima. Kod verifikacije čak i piše da ukoliko bankovni mjesečni račun (ispis transakcija) ne dobivate u eurima - nećete se moći nikako registrirati na moneybookers i da se NIKAKO ne pokušava pogoditi iznos verifikacije (ono što ja sad upravo činim ).

No, sličnu stvar sam imao sa svojom engleskom Visa karticom,kod nje sve piše u funtama a oni meni poslali verifikaciju opet u eurima, no preračunao sam funte u eure, upisao iznos i od prve pogodio - kartica od tada najnormalnije radi Tako da sada imam dvije kartice vezane za jedan moneybookers račun - ona engleska (koja je uspješno verificirana) i hrvatska od Erste banke (koju još uvijek pokušavam verificirati). Možda bi bilo dobro otići u Erste banku i objasnit im da me zanima koliko je točno 15,81 kunu na dan 7.1. bilo u eurima prema tečaju ERSTE banke. Ili možda oni imaju uvid u iznos te transakcije prije preračunavanja u kune?

p.s. nisam znao da Moneybookers naplačuje nekakvu proviziju za uplate/isplate u različitim valutama?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:47   #90
Evo da javim da mi je upravo sjelo onih 66 kuna na Visa karticu, juuupi ipak radi .. Zanimljivo da iznos piše pod ISPLATA, a ne pod UPLATA, ali ipak ukupni iznos na kartici je uvećan za 66kuna Inače, za ovo povlačenje novca na Visu mi je moneybookers naplatio 13,5 kuna provizije, što je previše, gamad jedna

http://img177.imageshack.us/img177/8...titled1av8.png

Još samo da nekako sredim verifikaciju kartice i neću se žalit....
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 22:26   #91
Quote:
soundvision kaže:
Ne razumijem, kako uzeti moneybookers account u kunama? Ja sam u postavkama sve prebacio u kune (postoji opcija za izbor valute koja se može stalno mjenjati, jedna od tih valuta su i HR Kune). No unatoč tome što mi je sve u kunama, oni su mi poslali verifikaciju u eurima. Kod verifikacije čak i piše da ukoliko bankovni mjesečni račun (ispis transakcija) ne dobivate u eurima - nećete se moći nikako registrirati na moneybookers i da se NIKAKO ne pokušava pogoditi iznos verifikacije (ono što ja sad upravo činim ).

No, sličnu stvar sam imao sa svojom engleskom Visa karticom,kod nje sve piše u funtama a oni meni poslali verifikaciju opet u eurima, no preračunao sam funte u eure, upisao iznos i od prve pogodio - kartica od tada najnormalnije radi Tako da sada imam dvije kartice vezane za jedan moneybookers račun - ona engleska (koja je uspješno verificirana) i hrvatska od Erste banke (koju još uvijek pokušavam verificirati). Možda bi bilo dobro otići u Erste banku i objasnit im da me zanima koliko je točno 15,81 kunu na dan 7.1. bilo u eurima prema tečaju ERSTE banke. Ili možda oni imaju uvid u iznos te transakcije prije preračunavanja u kune?

p.s. nisam znao da Moneybookers naplačuje nekakvu proviziju za uplate/isplate u različitim valutama?
Gdje je ta opcija ja je ne vidim nigdje. Jedina ti je opcija da kada saljes novac da biras valutu.
Ali ja nigdje nemam da mogu si recimo sada acc. iz $ prebaciti u EUR. Zadnji put kada sam ih pitao rekli su mi da mogu ako im napisem zahtjev, ali da necu moci koristiti mail adresu koju sam koristio, bankovni racun, te kartice vezane za moneybookersa acc.

Pozdrav

EDIT:
Prije sam mozda krivo napisao, ali u jednom sam siguran a to je da ti uzmu oko 1-1.5% provizije na lovu koju primis u drugoj valuti. Meni recimo netko posalje 100eur, i tih 100eur mi se pretvori u $ ako isti tren probam poslati svu lovu nekome u eurima, mogu da posaljem oko 98.50eur.
Nasao sam i u helpu da je nemoguce mijenjati valutu acc. Valjda si se krivo izrazio.
Vec sam dugo u tome pa mi je bilo cudno za tu opciju
Can I change the currency of my Moneybookers account?
Once your account has been opened, a change of currency is not possible unless your transaction history is empty. If this applies to you, you should contact our service department with your request.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 23:38   #92
Odi na My Profile i tamo možeš mjenjati valutu - "Currency"

http://img237.imageshack.us/my.php?image=mbie8.png
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 08:40   #93
Quote:
soundvision kaže:
Odi na My Profile i tamo možeš mjenjati valutu - "Currency"

http://img237.imageshack.us/my.php?image=mbie8.png
zanimljivo
ja uopće nemam tu opciju currency na mojem profilu
bradavicasta_svinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:24   #94
Quote:
demetrius kaže:
Podaci koje upisujete su
Naziv platitelja: ime i prezime
Broj računa platitelja: vaš kunski/devizni tekući ili žiro račun s kojega želite izvršiti uplatu sredstava

Naziv primatelja: Moneybookers Ltd.
Mjesto (sjedište primatelja): Zagreb
Broj računa primatelja: 2360000-1600021297
Poziv na broj odobrenja: 99
Svrha plaćanja: vaš user ID odnosno referentni broj koji ćete dobiti od moneybookers -a


sa www.bettandget.net
Zašto ovih podataka nema nigdje na njihovoj stranici? Meni piše da bank transfer ide preko sljedeće adrese?

Account holder: Moneybookers Ltd.
Bank: Zagrebacka
City/Town: Zagreb
Account number: 1600021297
SWIFT: ZABAHR2X
IBAN: HR6723600005190007250
Reference: XXXXX Your user ID - MUST BE PROVIDED!

Jel zna li netko onda kako funkcionira taj bank transfer preko net-bankinga?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 09:31   #95
Quote:
bradavicasta_svinja kaže:
zanimljivo
ja uopće nemam tu opciju currency na mojem profilu
Možda to imaju samo novi account-i, nemam pojma ali ja imam tu opciju
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:26   #96
Quote:
soundvision kaže:
Možda to imaju samo novi account-i, nemam pojma ali ja imam tu opciju
Ovo je stvarno cudno!!! Koji kreteni, pa zasto mi to nemam.
Jedina moguc stvar je jer su stariji acc.
Si probao baciti na EUR acc.? Jer mislim da posto si u HRK da su ti ostavili mogucnost da mijenjas, ali mislim da ces to moci samo jednom.

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 17:07   #97
Evo upravo su mi zablokirali moju Visu Electron od Erste banke na moneybookersu ... juuuupi .... išao sam danas čak u 3 Erste banke pitat koliko mi je skinuto sa računa od moneybookers-a i svako mi je rekao drugi iznos. Prvi mi je rekao 2,16 - drugi 2,15 i treca - 2,14 ... pokusao sam upisati ovaj zadnji iznos i PAF - zablokirali mi Visu Electron. Piše da mogu sa nje placati od sada ISKLJUČIVO preko bank transfera (odnosno preko mog racuna) ... divota ... taj hebeni moneybookers je mogao napraviti isto kao i PayPal a to je da ti u transakcijama piše četveroznamenkasti kod i onda nemaš brige - u svim valutama taj broj je isti a ne ovako. Koliko ljudi nema račun u eurima i sad su zakunuti, i to zbog čiste gluposti ...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 23:48   #98
Quote:
soundvision kaže:
Evo upravo su mi zablokirali moju Visu Electron od Erste banke na moneybookersu ... juuuupi .... išao sam danas čak u 3 Erste banke pitat koliko mi je skinuto sa računa od moneybookers-a i svako mi je rekao drugi iznos. Prvi mi je rekao 2,16 - drugi 2,15 i treca - 2,14 ... pokusao sam upisati ovaj zadnji iznos i PAF - zablokirali mi Visu Electron. Piše da mogu sa nje placati od sada ISKLJUČIVO preko bank transfera (odnosno preko mog racuna) ... divota ... taj hebeni moneybookers je mogao napraviti isto kao i PayPal a to je da ti u transakcijama piše četveroznamenkasti kod i onda nemaš brige - u svim valutama taj broj je isti a ne ovako. Koliko ljudi nema račun u eurima i sad su zakunuti, i to zbog čiste gluposti ...
Bilo bi ti pametnije da odmah stavis acc. u EUR. Upravo dobio mail od moneybookersa da je to moguce sve dok nemas transakcija u acc.
Zato podhitno mijenjaj!!!
Pozdrav
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 11:13   #99
Ali ja sam već imao dvije transakcije u kunama i i dalje mogu mjenati "Currency" u postavkama Prije 3-4 dana sam (za probu jel to šljaka) prebacio sa engleske Vise Electron 70 kuna na moneybookers račun, i zatim sam tih istih 70 kuna preko moneybookersa vratio na hrvatsku Erste Visa Electron karticu. I sve radi, (samo što su puno uzeli provizije, ali dobro sad...)

Pošto su mi jučer zablokirali HR Erste Visa Electron karticu (3 puta sam upisao krivi broj za verifikaciju), na tu karticu mogu od sada samo POVUĆI novac sa moneybookersa, ali nikako ne mogu napraviti "upload".

I ne bi htio mjenjati valutu jer mi je lakše baratat u kunama nego u eurima
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 11:18   #100
A jel znaš možda kako točno ide taj bank transfer preko net bankinga?
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.