Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 09:35   #21
a jel mi može neko reći, jel se teško upada u Zagreb, konkretno u Bersu ili Balokovića? ma ili bilo koja srednja u Zagrebu. završila sam prvi i drugi pripremni u Varaždinu, ali mi je to malo daleko pa sam se mislila u srednju upisati u Zagreb. ali, ne znam kakva je konkurencija u kojoj srednjoj školi, jel primaju samo svoje ili možeš stvarno upasti jer znaš? pomagajte, ljudi!

Zadnje uređivanje charlotte16 : 20.06.2012. at 09:53.
charlotte16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 18:32   #22
Pa sve ovisi o tome što sviraš i kolika je kvota upisa za taj instrument...Osim toga gleda se i prijemni ispit iz solfeđa (ako se ne varam).
ShavozZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 20:10   #23
teoretičarka sam, dakle sviram klavir. znam, ima prijemni iz solfeggia koji se gleda, ali neću da mi se dogodi da me ne prime samo iz razloga jer primaju samo one koji su išli k njima u osnovnu ili pripremne razrede. profesori su mi rekli da me na temelju znanja ne bi smjeli odbiti, ali ne znam baš kak to ide u zagrebačkim školama, danas se svakakve stvari dogode.
charlotte16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 23:25   #24
Što nakon srednje glazbene škole?

Učenica sam srednje glazbene škole i zanima me mogu li se nakon srednje škole zaposliti u osnovnoj školi kao nastavnica glazbenog ili u osnovnoj glazbenoj kao učiteljica instrumenta?
Mrs.RW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 22:35   #25
Quote:
charlotte16 kaže: Pogledaj post
teoretičarka sam, dakle sviram klavir. znam, ima prijemni iz solfeggia koji se gleda, ali neću da mi se dogodi da me ne prime samo iz razloga jer primaju samo one koji su išli k njima u osnovnu ili pripremne razrede. profesori su mi rekli da me na temelju znanja ne bi smjeli odbiti, ali ne znam baš kak to ide u zagrebačkim školama, danas se svakakve stvari dogode.
Ne vjerujem da na temelju svog mjesta školovanja odbijaju. Pa na kraju krajeva mnogo ljudi se upisuje u druge škole samo zato što njihova nema srednju školu. Samo se ti pobrini da dobro napišeš taj prijemni ispit.
ShavozZz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 22:44   #26
Quote:
Mrs.RW kaže: Pogledaj post
Učenica sam srednje glazbene škole i zanima me mogu li se nakon srednje škole zaposliti u osnovnoj školi kao nastavnica glazbenog ili u osnovnoj glazbenoj kao učiteljica instrumenta?
U osnovnoj da, meni je predavala žena sa srednjom glazbenom. Ne znam za osnovnu glazbenu.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 13:18   #27
Kakav je sad to novi zakon izašao, naime išla sam 3 smjera, klavir, pjevanje i teoriju, od ove godine se uvodi neki novi zakon, koji kaže: može se upisati samo jedan smjer BESPLATNO, dok se više od jednog smjera plaća 100eura MJESEČNO, znači kad bi išla teoriju i pjevanje, pjevanje bi kao drugi smjer morala plaćati 100eura mjesečno ili 7000kn godišnje. Jel ima takvih ovdje kojima je nešto od tog "novog zakona poznato"?
Nikad mi nije bilo jasno, zašto nam uskraćuju sve živo moguće, ako si već nadaren, i imaš talenta i za pjevanje i klavir i teoriju, zašto nam ne daju mogućnost da to i završimo kako bi onda na faks bez problema upali. A i prijemni za faks su bogu za plakanje, teški, i moraš jednostavno bit geek kako bi upisao npr.akademiju u Zgu.
__________________
When you cried I'd wipe away all of your tears...
When you'd scream I'd fight away all of your fears...
{Any} is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 17:57   #28
Htjela bih se upisat u GŠ Vatroslava Lisinskog na pjevanje. Znam da moram proć 2 pripremna razred i da mi je za upis ove godine prekasno, ali možda iduće godine ne bude
Jel ide ili je išao netko od vas na te pripremne razrede?
Kak to izgleda i kolko košta?
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:33   #29
Srednja glazbena škola

Je li teško koliko govore?
Koju ste/ćete srednju odabrat uz glazbenu srednju?

AgataK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 21:56   #30
Ja sam mislila V. Lisinski, al kak nisam završila osnovnu školu morat ću ić na 2. pripremna razreda i to ću iduće godine, znači u 2. srednje, dok vidim kak bu mi opče ova škola išla.
A vele da je teško, naravno da je, ipak je to srednja škola, a pamet ti ne treba puno, više talent i rad.
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 10:53   #31
Arrow

može li se upisati pjevanje bez završene osnovne glazbene?
Marlene D is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:27   #32
Quote:
Marlene D kaže: Pogledaj post
može li se upisati pjevanje bez završene osnovne glazbene?
Da, srednja, pitala sam svašta o tome u postovima gore, ali ispada da nitko nije upučen
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 07:47   #33
na internetu piše da se pjevanje upisuje sa najmanje 17 godina pa sam mislila da možda ni ne treba ništa prije završit. trebalo bi nazvati školu i pitat.
Marlene D is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 15:07   #34
Quote:
Marlene D kaže: Pogledaj post
na internetu piše da se pjevanje upisuje sa najmanje 17 godina pa sam mislila da možda ni ne treba ništa prije završit. trebalo bi nazvati školu i pitat.

za pjevanje i udaraljke ne moraš imat osnovnu glazbenu, neg ideš na audiciju pa ak prođeš upisuješ pripremne razrede nakon kojih ponovno ideš na prijemni za srednju. i da kao granica je 17 godina al znam neke koji su upisali i sa manje, to je samo otprilike dob za koju se smatra da je glas sazrio
Wawindaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2012., 17:08   #35
Quote:
Wawindaji kaže: Pogledaj post
za pjevanje i udaraljke ne moraš imat osnovnu glazbenu, neg ideš na audiciju pa ak prođeš upisuješ pripremne razrede nakon kojih ponovno ideš na prijemni za srednju. i da kao granica je 17 godina al znam neke koji su upisali i sa manje, to je samo otprilike dob za koju se smatra da je glas sazrio
Pazi, granica za pjevanje je 17, ne i za pripremne razrede. Čula sam da se puno ljudi tu zeznulo. Znači, kreneš s 15 na pripremne i taman si.
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 10:36   #36
Quote:
Kralj567 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila V. Lisinski, al kak nisam završila osnovnu školu morat ću ić na 2. pripremna razreda i to ću iduće godine, znači u 2. srednje, dok vidim kak bu mi opče ova škola išla.
A vele da je teško, naravno da je, ipak je to srednja škola, a pamet ti ne treba puno, više talent i rad.
Tak sam i ja mislila
Marlene D is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 17:54   #37
E da, al ja sam sad čula svašta što mi ne paše tak da ne znam kaj bih sa sobom
__________________
Ja volim samo sebe, svog jedinog sebe!
Kralj567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 10:03   #38
Pitanje

Pozdrav, ljudi! Imam 22 godine, studiram, no oduvijek me zanimalo pjevanje. Svi mi kažu da lijepo pjevam, i voljela bih nekako svoj glas i potvrditi certifikatom, školom nekom. Jednostavno volim pjevati, ne da budem pjevačica i slavna i tako to, nego baš zato jer znam da imam taj talenat i voljela bih ić u neku školu.

Moje pitanje glasi, dal ja mogu sa 22 godine i fakultetom upisat dodatno srednju školu? Ako da, dal se plaća? Znam da je najbolje da nazovem i da pitam, ali tolko sam nabrijana na tu ideju, a sad su praznici i to i znam da mi neće odgovorit sve do druge godine. Hvala na odgovoru. Ove škole pjevanja Husar i to ne želim, preskupo mi, a i nisam iz Zagreba....
panterica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 23:32   #39
Za pjevanje u srednjoj glazbenoj školi moraš imati završeno 6 godina nekog instrumenta ili solo pjevanja / 2 godine pripremne solo pojevanja. Kada to završiš (prije 17 godina) upisuješ srednju
AgataK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 21:50   #40
jel ful teško studirati uz polaženje srednje glazbene škole?
recimo, ako neke jezike upišem ili nešto. mislim, čula sam da ljudi to rade i da im uspijeva, čak i uz neke teške fakseve tipa FER. pa ako neko ima iskustva ili je čuo priče, ajmo, HELP! ja bi si htjela to završit!
marmalade-skies is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.