Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2008., 21:16   #61
Quote:
Nickola kaže: Pogledaj post
Nije na objektivu prašina jer probam obrisati pa su fleke na slici uvijek na istom mjestu.
to što su fleke na istom mjestu ti baš i ne isključuje prašinu u/na objektivu... teško da je na zadnjem elementu zbog činjenice da je jako teško da bi se ocrtavalo išta na senzoru na toj udaljenosti (2-3cm), ali možda na prednjem, ili neposredno iza prednjeg elementa... no, najvjerojatnije,skoro pa 95% sigurno, na senzoru... kupi swabove i miran si... ili pređi na olympusa koji jedini ima učinkovit sustav protiv prašine
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 09:23   #62
Mene interesira da li može biti prašina negdje drugdje osim na senzoru i objektivu da utječe na sliku!!
Nickola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 11:50   #63
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
... teško da je na zadnjem elementu zbog činjenice da je jako teško da bi se ocrtavalo išta na senzoru na toj udaljenosti (2-3cm),
Može, može, meni se desilo da sam nakon čistog senzora opet imao fleke, al samo na jednom objektivu, tako sam i skužio.

@ Nickola - jedino prljavština na senzoru i objektivu. Ono što vidiš u tražilu, a nema na fotki je prašina na prizmi ili na matšajbi
The Fish is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 13:42   #64
Quote:
The Fish kaže: Pogledaj post
Može, može, meni se desilo da sam nakon čistog senzora opet imao fleke, al samo na jednom objektivu, tako sam i skužio.
ma da? nisam imao iskustva s tim, da budem iskren... senzor i prednji element da, ali sa zadnjim još nisam primjetio... još se sjećam jednog predavanja prilično uglednog profesora s FAMA-e kad je počeo da se zadnji element nikad ne čisti jer je preblizu filmu da bi se išta vidjelo, baš se moram jedan dan malo poigrati s tim
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 17:24   #65
Quote:
-kec- kaže: Pogledaj post
kupiš olympus i nemaš problem....
i uživaš u šumovima pri visokim ISOima ...
__________________
Cycling On And On ...
Toni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 18:27   #66
Quote:
Toni_st kaže: Pogledaj post
i uživaš u šumovima pri visokim ISOima ...
ovisi kakva ti je tolerancija i što ti znači "neprihvatljiv šum", na pixel peepingu nemaš zapravo što pričati o šumu jer ga svaki aparat ima, samo je pitanje procesiranja, a fotke sa e510 na iso800 bez problema prolaze na A3, 1600 je problematičan, no to sve ovisi o načinu fotkanja i procesiranju... trenutni problem olympusa i raw-a je što je minimalna podrška za nj u CR-u i Lightroomu, tek 4,3 verzija daje prihvatljive rezultate, a Olympus Master je malo mutav za korištenje
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 20:04   #67
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
ovisi kakva ti je tolerancija i što ti znači "neprihvatljiv šum", na pixel peepingu nemaš zapravo što pričati o šumu jer ga svaki aparat ima, samo je pitanje procesiranja, a fotke sa e510 na iso800 bez problema prolaze na A3, 1600 je problematičan, no to sve ovisi o načinu fotkanja i procesiranju... trenutni problem olympusa i raw-a je što je minimalna podrška za nj u CR-u i Lightroomu, tek 4,3 verzija daje prihvatljive rezultate, a Olympus Master je malo mutav za korištenje
pretpostavljan da ti imaš e510 ... inače slikava san i sa njim, definitivno best buy, pogotovo šta ima najbolje startne objektive, a šta se tiče ISO-a, iza 400 mi počinje malo smetat iako bi se moglo progurat nekako sa 800 uz dodatnu obradu...
__________________
Cycling On And On ...
Toni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 21:28   #68
Quote:
Toni_st kaže: Pogledaj post
pretpostavljan da ti imaš e510 ... inače slikava san i sa njim, definitivno best buy, pogotovo šta ima najbolje startne objektive, a šta se tiče ISO-a, iza 400 mi počinje malo smetat iako bi se moglo progurat nekako sa 800 uz dodatnu obradu...
sad više nemam, otišao jutros
jesam olympusaš, and proud of it, ali činjenica je da zavisi za što trebaš aparat, a ako trebaš veće printove od A3, ne gledaš tu klasu dslr-a, s druge strane ako trebaš za web, ne trebaš pixelpeeping, tu je i 1600 prolazno... stvar je obrade, sa starim softwareom sam odbacivao skoro svaku pomisao fotkanja na preko iso200, uz nove revizije i iso800 je skroz prihvatljivo
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 10:25   #69
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
sad više nemam, otišao jutros
jesam olympusaš, and proud of it, ali činjenica je da zavisi za što trebaš aparat, a ako trebaš veće printove od A3, ne gledaš tu klasu dslr-a, s druge strane ako trebaš za web, ne trebaš pixelpeeping, tu je i 1600 prolazno... stvar je obrade, sa starim softwareom sam odbacivao skoro svaku pomisao fotkanja na preko iso200, uz nove revizije i iso800 je skroz prihvatljivo
koja je nova mašina?

a šta koristiš za reduciranje noise-a?

ja san proba neat image, onda onaj plugin šta dođe sa CS3-icom, al sve mie to smeće, jedino ninja noise radi prihvatljivo.
__________________
Cycling On And On ...
Toni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 16:00   #70
Quote:
Toni_st kaže: Pogledaj post
koja je nova mašina?

a šta koristiš za reduciranje noise-a?

ja san proba neat image, onda onaj plugin šta dođe sa CS3-icom, al sve mie to smeće, jedino ninja noise radi prihvatljivo.
k10d i hrpa manual objektiva

maknuti noise? neat image je po meni puno bolji, samo moraš napraviti custom profile na njegovoj test karti i sve šljaka super
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:21   #71
Quote:
Silent Eyes kaže: Pogledaj post
k10d i hrpa manual objektiva

maknuti noise? neat image je po meni puno bolji, samo moraš napraviti custom profile na njegovoj test karti i sve šljaka super
ludilo, sad ćeš i po svim vremenskim uvjetima moć slikavat, a i izbor objektiva je veći ...

a za neat noise, nisan zna, jer ja san samo auto postavke koristia, baš ću probat, kakve su ti postavke kod neat-a da ti najefikasnije makne noise?
__________________
Cycling On And On ...
Toni_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:03   #72
A di ima za kupit tih krpica za čišćenje objektiva-tražila na par mjesta ali ništa-čak su mi rekli da probam u dućanu s tekstilom...?
I da li se kupuje samo krpica ili s tim dolazi i neka tekućina?
Imam E-500 pa se valjda ne moram brinut za senzor al na objektivima se nakupilo svega.
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 14:15   #73
Quote:
Toni_st kaže: Pogledaj post
ludilo, sad ćeš i po svim vremenskim uvjetima moć slikavat, a i izbor objektiva je veći ...

a za neat noise, nisan zna, jer ja san samo auto postavke koristia, baš ću probat, kakve su ti postavke kod neat-a da ti najefikasnije makne noise?
hm, ovisi o slici... color noise možeš staviti slobodno na 150%, a što se tiče luminancea, to je malo komplicirano, ovisi koliko hoćeš očistiti šum, a koliko zadržati detalje... ono što je bitno, imaš test kartu u neat-u, prikažeš je na displayu, defokusiraš objektiv i opališ na svim osjetljivostima, onda to otvoriš u neat-u, svaku posebno, stisneš F3 ako se dobro sjećam, i spremiš profil... najviše ćeš razlike primjetiti po prijelazima i detaljima, ne bude onih skroz ispeglanih ploha ako je kvaliteta profila preko 90%, dok na automatici rijetko kad pređe 75%, osim ako je u pitanju jako uniformirani šum, tj puno svjetla...
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 14:31   #74
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
A di ima za kupit tih krpica za čišćenje objektiva-tražila na par mjesta ali ništa-čak su mi rekli da probam u dućanu s tekstilom...?
I da li se kupuje samo krpica ili s tim dolazi i neka tekućina?
Imam E-500 pa se valjda ne moram brinut za senzor al na objektivima se nakupilo svega.
e500? za senzor se ne trebaš posebno brinuti, ali nije ni na olyu dust reduction svemoćan, ovisi o korištenju i uvjetima, naravno...

što se tiče krpica za čišćenje, u trgovinama tekstila ni slučajno, probaj u hami, ili praxisu... imaš u kombinacijama s tekućinama, bez, uz gratis šminku, šta-ja-znam... u principu može puno toga proći, npr tekućina za čišćenje naočala koju sam dobio u jednoj trgovini uz naočale radi sasvim dobro...
ja koristim jednu mekanu krpicu koju sam dobio uz staro thermaltakeovo kućište...
eventualno preporučujem izbjegavati "brand" krpice za čišćenje
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:09   #75
Hvala Silent-a di su Hama ili Praxis?A dal može možda i s onim maramicama za čišćenje naočala?Valjda nije to toliko osjetljivo..
Koje si brand krpice imao na umu?
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:23   #76
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Hvala Silent-a di su Hama ili Praxis?A dal može možda i s onim maramicama za čišćenje naočala?Valjda nije to toliko osjetljivo..
Koje si brand krpice imao na umu?
brand krpice tipa canon clening kit, košta nekih 500kn, sastoji se od dvije mekane krpice, kao za naočale, nekakva tekućina za koju se kolega zaklinje da je obična voda i još je nešto bilo unutra čega se sad ne mogu sjetiti... uglavnom, čovjeku su to utrpali kad je kupovao 400d, nije praktično ni skužio jer je račun bio preko 15000 sve skupa

može i one od naočala, samo izbjegavaj pljuvati po objektivu

za hamu sad nisam siguran gdje je ona ulica u kojoj sam to vidio, a praxis je u hebrangovoj, imaš kartu na www.praxis.hr
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 12:54   #77
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
A di ima za kupit tih krpica za čišćenje objektiva-tražila na par mjesta ali ništa-čak su mi rekli da probam u dućanu s tekstilom...?
I da li se kupuje samo krpica ili s tim dolazi i neka tekućina?
Imam E-500 pa se valjda ne moram brinut za senzor al na objektivima se nakupilo svega.

Inače se kaže da je za čišćenje stakla najbolji rižin papir (i njega ima u hami), što znači da se objektivi mogu čistiti i rizlama, jedino se mora pazit da se ne koristi ona strana sa ljepilom.
The Fish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:33   #78
Hvala Silent i Fish-pa onda najbolje kupit rizle i ne pljuvat i sve ok
Ajde super baš sam to dugo tražila-probat ću obadvoje...
I hvala za tip za brand krpice-to je ipak previše za običnu vodu...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 20:30   #79
help

Dodjem ja danas doma, skinem fotke, kad ono veselje.

Jel da kupim pumpicu, komprimirani zrak, swab, tj. kak da skinem ovo gadno smeće? thx na odgovorima


__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2008., 04:54   #80
trebate vidjeti stravu od prašine kad radite sa 16,7 mp - i vrijeme potrebno za sve očistiti
cement is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.