Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2007., 14:54   #21
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Mene smeta sto kraj nacionalne, uz biciklisticku stazu, stoje otisnuti brojevi koji se smanjuju sto se ide dalje od centra, a uz njih stoji oznaka msu.gg>nz.
Smeta me jer niti imam pojma sto to znaci niti znam koga pitati.
I smeta mi sto nisam vidjela topic na ovom pdfu gdje se moze pitati svasta
Pa po nekoj logici bi trebalo biti Muzej suvremene umjetnosti (gg nemam pojma kaj znači), a nz je valjda Novi Zagreb (jer postoji i stari muzej suvremene umjetnosti).

Ontopic, smetaju mi stare babe i dedeki u tramvajima koji baš moraju nekamo ići kad svi idu na posao ili s posla. U to vrijeme bi im trebalo uvesti plaćanje karte pa da vidimo kolko bi ih se onda vozilo; nitko ne bi trebao nikam ići.
I kao mnogima iznad, smeta mi nekultura ljudi. No, uglavnom su nekulturni oni koji su došli u Zagreb (nisu rođeni u njemu) i to uglavnom iz nama južne zemlje. Ipak su oni sišli s brda i došli u metropolu pa ne znaju kako se civilizirani ljudi ponašaju. A valjda će kroz par generacija naučiti.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:58   #22
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
brojevi odbrojavaju udaljenost od sadašnje lokacije msu na gornjem gradu do nove lokacije u novom zagrebu.
Hvala.
A koja je mjerna jedinica? Jer udaljenost dva broja je podosta veca od metra. Ili sam ja jako lose procijenila
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:00   #23
i meni baš nije jasno u kojim je to jedinicama.. mislim da je prvobitna ideja bila korak a kaj je na kraju ispalo - ne znam.
mogu se raspitati...
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 15:13   #24
malograđanština,obijest i preseravanje.
La Havre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 23:48   #25
Quote:
La Havre kaže: Pogledaj post
malograđanština,obijest i preseravanje.
A kaj ste mogli i nešto drugo očekivat...pa neču pretjerivat ali definitivno polovica puka Zagreba nisu zagrepčani, provozajte se tramvajem, prošetajte gradom pa pogledajte i poslušajte ljude znaš kaj mislim . Nema onog više zagrebačkog štiha

Joj mogao bi o ovoj temi pisati...no neću
astronom@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 02:36   #26
Što me smeta u Zagrebu!
Trenutno se nemogu sjetiti što me ne smeta,a kamo li što me smeta.
Da,sve me smeta,katkad sam sebi smetam i tučem se po glavi što nisam odselio barem 400km zapadnije kao ostali normalni zagrepčani.
Nemam više prostora niti kvartova sukladno svojim svjetonazorima kojima bi se kretao,nemam više kamo izaći,nemam više koga sresti,ovaj grad definitivno nije više za gospodu i to uopće više nije grad već predgrađe predgrađa.
A s obzirom na novopečene "stručnjake" sa naših domaćih famoznih socijalnih fakulteta iz kojih izviru ko muhe,Zagreb će samo biti još neudobniji za život.

Toliko sam bio pristojan da sam se suzdržao izjave da je danas Zagreb živa Bosna i duhom,i betonom!
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:49   #27
smeta mi hrpa automobila u centru. ja bi pješačko-biciklističku zonu

smeta mi kaj vlasnici tih istih automobila prigovaraju beskonačno kak je skupo parkiranje i kak nema mjesta. također, kad seru kak su tramvaju zmazani, smrdljivi i kak ni mrtvi ne bi spali tako nisko da tak idu na posao.

smeta mi onak neko opće ozračje korupcije, ali to bude se valjda smanjivalo kak se udaljavamo od ratnih godina. barem tako sociolozi tvrde. osim toga, to je tipično za cijelu hrvatsku, ne samo zagreb.

u zagrebu mi smeta kaj se pljuje na manje-više sve kaj se radi, ali sve, dobro, loše, u sredini, nema veze, uvijek će netko pljucnuti. također, nisu mi najdraži ni ljudi koji smatraju činjenicu da su iz zagreba centralnom odrednicom svoje osobnosti. i uzimaju si za pravo da mene, koja već više od desetljeća živim u zagrebu i obožavam ga, gladaju s visoka. ali s druge strane, to također nije tipično samo za zagreb.
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:52   #28
Quote:
astronom@zg kaže: Pogledaj post
A kaj ste mogli i nešto drugo očekivat...pa neču pretjerivat ali definitivno polovica puka Zagreba nisu zagrepčani, provozajte se tramvajem, prošetajte gradom pa pogledajte i poslušajte ljude znaš kaj mislim . Nema onog više zagrebačkog štiha

Joj mogao bi o ovoj temi pisati...no neću
Žalosno, ali tako je. U Zagrebu ima više dotepenaca (i to svi iz BIH ) nego purgera ().
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:56   #29
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
i uzimaju si za pravo da mene, koja već više od desetljeća živim u zagrebu i obožavam ga, gladaju s visoka. ali s druge strane, to također nije tipično samo za zagreb.
Zato što si ti jedna od rijetkih koja je došla u Zagreb i, kako kažeš, obožavaš ga (što je svakako super, i odlika uglavnom samo onih rođenih u Zagrebu). Dok se većina onih koji dođu ponašaju užasno (ali to samo govori o njima) pa su zato purgeri takvi prema njima i gledaju ih, kako ti kažeš, s visoka.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:09   #30
S obzirom da sam malo proputovala, jedini komentar koji mi onako pada na pamet je:
ZAGREB JE PRLJAV, ODVRATNO PRLJAV GRAD.
Centar još nekako, ali zađi u unutrašnjost bilo kojeg kvarta i to je strahota. Kakvi to ljudi ovdje žive kad im je bacati ostatke ručka kroz prozor valjda - hobi???
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:30   #31
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam malo proputovala, jedini komentar koji mi onako pada na pamet je:
ZAGREB JE PRLJAV, ODVRATNO PRLJAV GRAD.
Centar još nekako, ali zađi u unutrašnjost bilo kojeg kvarta i to je strahota. Kakvi to ljudi ovdje žive kad im je bacati ostatke ručka kroz prozor valjda - hobi???
Daj ne pretjeruj. Zagreb nije posebno prljav grad, čak ni u europskim razmjerima...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:32   #32
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
ZAGREB JE PRLJAV, ODVRATNO PRLJAV GRAD.
a di ti zivis i po kojim kvartovima se kreces?

centar je poprilicno zasran i zapisan, ostatak grada je vise manje pristojan.
nema niti priblizno smeca po gradu ko prije dok sam bio klinac.
zrinjevac stvarno OK radi svoj posao.
despartacus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 16:36   #33
Quote:
Daj ne pretjeruj. Zagreb nije posebno prljav grad, čak ni u europskim razmjerima...
Ma boga mi je! Bar ga ja tako dozivljavam.

Quote:
despartacus kaže: Pogledaj post
a di ti zivis i po kojim kvartovima se kreces?
centar je poprilicno zasran i zapisan, ostatak grada je vise manje pristojan.
nema niti priblizno smeca po gradu ko prije dok sam bio klinac.
zrinjevac stvarno OK radi svoj posao.
Pa rekoh dalje od Centra. Da Zrinjevac je lijep i ciste ga, svaka cast, no cim odes malo van centra, grozota. Ne znam, na dijaspori sam napisala kako nikad nisam dozivjela bacanje smeca kroz prozor bar ne u tolikim razmjerima, a kamo li bacanje cijele vrece za smece s vrha nebodera prije par godina Zagrepcanka sam i naravno, volim Zg ali mi je uzasno zao da je jedan tako predivan grad s puno potencijala sav zasran, zapisan, pun cikova, smeca, psecih govana, pa cak i ljudskih, razbijenih kontejnera cije smece leti po svuda cim zapuse jaci vjetar. Zar je to takav intelektualni i fizicki napor baciti smece tamo gdje mu je mjesto? Sjetit se i uzeti vrecicu i pokupiti iza svoga psa? Malo razmisliti da se u parkovima igraju djeca i da nam pogled s prozora ne mora izgledati kao necije zbrljotine s tanjura?
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 00:25   #34
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
Ma boga mi je! Bar ga ja tako dozivljavam.



Pa rekoh dalje od Centra. Da Zrinjevac je lijep i ciste ga, svaka cast, no cim odes malo van centra, grozota. Ne znam, na dijaspori sam napisala kako nikad nisam dozivjela bacanje smeca kroz prozor bar ne u tolikim razmjerima, a kamo li bacanje cijele vrece za smece s vrha nebodera prije par godina Zagrepcanka sam i naravno, volim Zg ali mi je uzasno zao da je jedan tako predivan grad s puno potencijala sav zasran, zapisan, pun cikova, smeca, psecih govana, pa cak i ljudskih, razbijenih kontejnera cije smece leti po svuda cim zapuse jaci vjetar. Zar je to takav intelektualni i fizicki napor baciti smece tamo gdje mu je mjesto? Sjetit se i uzeti vrecicu i pokupiti iza svoga psa? Malo razmisliti da se u parkovima igraju djeca i da nam pogled s prozora ne mora izgledati kao necije zbrljotine s tanjura?
Da si Zagrepčanka, znala bi da osim parka Zrinjevac postoji i firma Zrinjevac koja vodi brigu o čistoći i uređenju zelenih površina u gradu, a na koju je mislio despartacus. On je reko svaka čast Zrinjevcu (firmi) koja čisti grad, a ne parku (koji je isto vrlo lijep). I da, u kojem ti to kvartu živiš. Ja još nikad nisam vidio da netko baca smeće kroz prozor.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 07:35   #35
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Da si Zagrepčanka, znala bi da osim parka Zrinjevac postoji i firma Zrinjevac koja vodi brigu o čistoći i uređenju zelenih površina u gradu, a na koju je mislio despartacus. On je reko svaka čast Zrinjevcu (firmi) koja čisti grad, a ne parku (koji je isto vrlo lijep). I da, u kojem ti to kvartu živiš. Ja još nikad nisam vidio da netko baca smeće kroz prozor.
Zagrepčanka jesam, a to kaj sam krivo shvatila je druga stvar, OK. Nevjerojatno je kak ste svi spremni skočiti i gristi i braniti. Umjesto da pogledate oko sebe i pokušate nešto promijeniti. Vjeruj mi ne mislim ništa loše, samo bih željela da je malo čišće . Nije bitno gdje stanujem, moj krug kretanja je dosta širok Od Zapadnog dijela, Jaruna i Trešnjevke do Novog Zagreba i Dubrave. Gdje sam vidjela vreću za smeće da leti s nebodera? Ona četiri ružna nebodera na potezu od Remize do valjda Jaruna (neznam ime kvarta), ide se po nasipu uz potok. A čuj, ako ljudi ne bacaju kroz prozore, kako to da onda moj cucak uvijek nešto pokupi sa travnjaka iza zgrada??? I kakve su to bijele "mrlje" koje vidim s prozora? Rekla bih da su papirići. Priđem bliže i da, stvarno jesu papiri i slično smeće. Čudom se čudim... I kako to da je susjedu netko prije cca mjesec dana bacio mokri kruh na glavu (valjda hrane golubove)?
I svaka čast Zrinjevcu, vidjela sam ih i po Novom Zagrebu, sade cvijeće, čiste... Al možemo imati deset "Zrinjevaca" ako se NEkultura ljudi ne promijeni i ako ne prestanu bacati svoje smeće okolo, ništa ne pomaže.
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:53   #36
Quote:
-kuglica- kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam malo proputovala, jedini komentar koji mi onako pada na pamet je:
ZAGREB JE PRLJAV, ODVRATNO PRLJAV GRAD.
Centar još nekako, ali zađi u unutrašnjost bilo kojeg kvarta i to je strahota. Kakvi to ljudi ovdje žive kad im je bacati ostatke ručka kroz prozor valjda - hobi???
Malo prošeći po svijetu (Rim, Pariz, BArcelona itd) pa ćeš vidjet što znači prljav grad. Istina je da se u Zg ne može jesti s poda, ali fakat tvoja tvrdnja nije na mjestu.
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 10:07   #37
Smeta mi što prirez plaćam 18-fuckin'-posto a kad ih ljubazno zamolim da postave 3 stupića da se seljačine ne parkiraju na pješačkoj stazi onda mi vele da nemaju para

Banderas definitivno gubi moj glas....
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 13:29   #38
smeta me što Zrinjevac - park Zrinjevac - toliko smrdi po psećem dreku i pišalini, a pogotovo kad je kiša ili vlažno vrijeme - umreš od smrada!
smetaju me seljačine iz moje zgrade, 10-katnice, koji vreće sa smećem šibaju kroz prozor
i automobili parkirani na pločniku da nemožeš prolaziti.
i biciklisti koji se po pločniku zalete ko sivonje i onda ti naprasito koče iza leđa i psuju
i to što svi ko da zaborave voziti kad padne 10 kapi kiše.
i da, smeta mi što se uopće nerviram radi ovakvih pi*darija!
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 13:47   #39
Smeta mi smeta:

- jebeni grafiti, odnosno šaranje sa sprejevima nadobudnih "grafitera" i inih po svakoj jebenoj zgradi, kući, zidu, biločemu. Da se to krene kažnjavati, onda bi obnavljanje pročelja imalo nekakvog smisla, a ovako, nakon 2 mjeseca izgleda kao da ništa sređivalo ni nije;
- promet: i u jednom NYC auti se kreću po cestama i stanu na semaforima, a ovdje skoro cijeli dan se vučeš po jednoj aveniji. Tko radi te planove?
- nedovoljno sadržaja. Imam osjećaj kao da Zagreb nema skoro ništa za ponuditi nekom turistu osim razgledavanja Gornjeg grada.
- noćni život, odnosno da ti se u ponoć preko tjedna nije bed prošetati preko Trga;
- luđaci i prosjaci po ulicama;
- kada je neka tekma u Maksimiru da ne smiješ izaći van u obližnjem kvartu da ne bi naletio na jednu od bandi koja se toliko razpizdila što im je klub popušio, pa ćeš možda evo ti najebat što si se našao u blizini.

The list goes on and on and on...
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 14:23   #40
Quote:
Tia Dalma kaže: Pogledaj post
smetaju me seljačine iz moje zgrade, 10-katnice, koji vreće sa smećem šibaju kroz prozor
Eto... dokaz da nisam jedina. Bas mi je "drago".
__________________
rollin' rollin' rollin'...
-kuglica- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.