Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 15:22   #61
Postovi o Lightningu premješteni ovdje.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:40   #62
Dimenzije Pak-fa?

Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 17:47   #63
ovajo, glede geometrije:
aerodinamičliki neadekvatna geometrija, tipična za stealth, vuče za sobom boljku da se zbog različitih optičkih gustoća sloja zraka ispred i iza takve stealth geometrije da lako (uslijed algoritama dizajniranih za to) može rekonstruirati pložaj zrakoplova. dakle taj stealth u tom položaju ne postoji, tako da su spike glede geometrije u najboljem slučaju upitne.
posljedica toga jeste da i f35 ima stelath samo u prilaznoj fazi.
tu lekciju koliko vidimo rusi su apsolvirali.
nadalje iz izgleda se da razlučiti da rusi ne odustaju od superpokretljivosti...
što znači da se u budućnosti očekuju dog fightovi...
__________________
silent killer
klonirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:48   #64
pa logično je da će biti dog fightovi ako ne mogu ispaliti raketu sa 100 km, tj ne mogu naciljat metu, morat će prići jedan drugome, samo ne znam kako će se nać

Čini mi se da je ovo početak, sljedi "kockasti" motor i zaglađivanje površine(uklanjanje sondi, proba i ostalih mjernih uređaja) pa ćemo tek onda moć uspoređivat f-22 i pak-fa (ili kako će se zvat kad bude gotov)
__________________
Bender: *snore* "Kill all humans...Kill all humans...Must kill all hu..." - Fry: "Bender, wake up!" -Bender: "I was having the most wonderful dream! I think you were in it."
bbaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:07   #65
Odličan avion!
Naime, ja se ne razmem preveć u zrakoplovke, ali ovo meni liči na tuniranog moskvicha
shaahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 19:18   #66
uglavnom, rekao sam da će nas pak-fa iznenaditi svojim izgledom
__________________
silent killer
klonirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 20:18   #67
Na dosta foruma se pojavila brojka od 0.5m^2 fronatalnog RCS-a... Ako je tako, a sasvim slucajno odredjeni posteri su predvidili gotovo 100% izgled aviona i njegove karakteristike, onda se zapadni avioni 4.5 i 5 generacije nemaju cega bojati
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:07   #68
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Na dosta foruma se pojavila brojka od 0.5m^2 fronatalnog RCS-a... Ako je tako, a sasvim slucajno odredjeni posteri su predvidili gotovo 100% izgled aviona i njegove karakteristike, onda se zapadni avioni 4.5 i 5 generacije nemaju cega bojati
Copy/paste jednog te istog teksta napisanog od strane bog te pitaj koga... U zadnje vrijeme su svi neki veliki RCS stručnjaci... "od oka" procjenjuju RCS filigranski precizno...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:10   #69
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Na dosta foruma se pojavila brojka od 0.5m^2 fronatalnog RCS-a... Ako je tako, a sasvim slucajno odredjeni posteri su predvidili gotovo 100% izgled aviona i njegove karakteristike, onda se zapadni avioni 4.5 i 5 generacije nemaju cega bojati
ako misliš na forum.net.hr onda zahebi informacije....
__________________
silent killer
klonirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:12   #70
Ne, dosta specijaliziranih aero foruma... da li svi kvotaju jedan drugoga, ili je info korektan, kao sto su bile i neke slike i podatci prije pokazivanja, ne znam... samo govorim. Ocigledno je iz toga sto su se slike ovoga danasnjeg aviona pojavile prije godinu dana po forumima da leakovi postoje
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:15   #71
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ne, dosta specijaliziranih aero foruma... da li svi kvotaju jedan drugoga, ili je info korektan, kao sto su bile i neke slike i podatci prije pokazivanja, ne znam... samo govorim. Ocigledno je iz toga sto su se slike ovoga danasnjeg aviona pojavile prije godinu dana po forumima da leakovi postoje
onda ok, jer dosta mi je informacija gdje dječica googlajući pokušavaju ispast pametna
__________________
silent killer
klonirani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 11:59   #72
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Na sasvim slucajno odredjeni posteri su predvidili gotovo 100% izgled aviona
Ovo mi je novo. Imaš li koju takvu sliku gdje je PAK-FAov izgled gotovo točno predviđen?
Sve što sam ja vidio su nekakve kopije Raptora sličnije Raptoru nego PAK-Fau.

BTW da je netko izbacio u javnost makar u blizu točan prednji RCS PAK-FA mi je malo nevjerojatno.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 12:08   #73
Kad se već spominje ruska samoreklama - mali off - kaj je s onim mock-upom UCAV-a MiG Skat kaj je prikazan na MAKS-u 2007?
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 13:38   #74
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Ovo mi je novo. Imaš li koju takvu sliku gdje je PAK-FAov izgled gotovo točno predviđen?
Sve što sam ja vidio su nekakve kopije Raptora sličnije Raptoru nego PAK-Fau.

BTW da je netko izbacio u javnost makar u blizu točan prednji RCS PAK-FA mi je malo nevjerojatno.




Ove slike, a ima ih jos(pa i modela aviona) su sve izisle unutar godinu dana prije jucerasnjeg prvog javnog predstavljanja.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 14:11   #75
Naravno da su slike koje kruže okolo bile relativno govoreći točne. Lako je kontrolirati neunošenje raznih fotića i kamera u prostor s avionom ili nacrtima s istime, no u razvoju aviona sudjeluju tisuće ljudi. A ljudi imaju oči i mogu otprilike prepričati, objasniti ili nacrtati ono što su vidjeli. Brojka s odrazom je novinarska izmišljotina. Dvije brojke trenutno kruže netom: od 0.5 m2 i od 0.05m2, no niti jednu nije objavio nikakav službeni izvor. Sve se svodi na copy-paste raznih novinara, po nečemu što je netko izmislio. Pravih brojki nema. Nit će ih vjerojatno biti neko vrijeme. Pa koliko je vremena samo trebalo amerima da službeno izjave ono za 'pikulu' i 'golf lopticu'. Pa su opet bili nejasni. No to ne spriječava razne novinare i analitičare da spekuliraju.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:57   #76


To su navodno autenticni podatci i mjere...

Zanimljivo da PAK-FA ima pomicne rampe u usisu, sto znaci da im stealth nije bio toliki prioritet. S toga stvarno vjerujem da ni frontalni RCS nije nesto spektakularno mal. Uostalom, oni taj avion ionako namjeravaju ukomponirati prventsveno u svoj sistem obrane, gdje stealth nije neka elika nuznost.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 00:10   #77
Ovako samo vizualno, dakle bez ikakvog detaljnijeg poznavanja spcifikacija T-50, da se susretnu ovaj i Raptor, definitivno bih rađe sjedio u Raptoru i preživio
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 00:30   #78
Netko je napravio jako lijepu usporedbu











Naravno, treba uzeti u obzir da je ovo jos prototip, nema zavrsnih detala tipa zavrsnih premaza i sl. stvari.-
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 00:34   #79
Navedene mjere uopće nisu autenticne, a jos su manje sluzbene. Iste brojke su se nalazile na warfare.ru sajtu od prvih trenutaka leta, a bohtepitaj tko ih je izmislio. Naravno da novinari pojma nemaju pa su samo uzeli brojke sa sajta bez razmišljanja. Na slikama s pak fa ima referenci za veličinu, i kada se iste usporede vidi se da se radi o kraćem i nižem avionu. Jedino bi brojka o rasponu krila mogla biti istinita. Mislim, 6 i kusur metara za visinu aviona? Samo treba usporediti slike s raptorom i vidjeti da je pak fa niži. A raptor je visok 5.1 metar. Sve druge mjere su također posve odokativne te je nezahvalno špekulirati o njima, al da, realno mi se čini da bi MTOW mogao biti oko 37 tona (plus minus par), kao i da je dizajniran za brzine do M 2.45, budući da mu nos i i strijela na to. (po tome je bliži yf22 nego f22) Supersonično krstarenje se vidi da ni sam autor naklapanja nije imao ideje pa je ostavio širok raspon. Koliko će točno iznositi ovisi o motorima. Budemo vidjeli.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 00:38   #80
Meni se ne cini da je PAK-FA nizi.. ok, ima nizi(u biti plosnatiji, tanji) zmaj, vertikalni stabilizatori su manji... ali je stajni trap puno visi na PAK-FAi
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:26.