Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 12:31   #61
imam fuji finepix s8000fd..zanima me dali se moze slozit da na displayu imam stanje baterije.. thx
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 21:32   #62
imam fuji s8100fd..zanima me di bi mogla kupit stativ i po kojoj cijeni? i jel ima kakvih mogucnosti za neke objektive? owako nes. http://www.raynox.co.jp/english/digital/s5600/index.htm
hvala.
x_Love-Me-Dead_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 00:58   #63
Mislim se bi li kupio polovni s9600 za 1600 kn, savršeno očuvan. Ima li ovdje netko iskustva s tim aparatom, i vrijedi li tih novaca?

Navodno je u zatvorenom prostoru pod svjetlom žarulje teško napraviti dobru sliku bez korištenja blica. Vaša iskustva?
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 16:07   #64
Ja sam više od godinu dana fotkao sa S9600. Ukratko, to je "bridge " model, ponaša se kao DSLR, i meni je poslužio za "učenje" prije nego što sam i prešao na DSLR.
U odnosu na DSLR, meni je kod njega najviše nedostajao upotrebljiv manualni fokus. Ali inače, S9600 je jedan od najboljih bridge modela, koliko znam.
Što se tiče fotkanja pod svjetlom žarulje, stavi WB na tungsten, mode na A, stavi maksimalnu blendu, i onda, ovisno o jačini konkretne žarulje, ako ti expozicija ne bude dulja od, recimo pedesetinke, trebalo bi biti OK.
Tangerine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:38   #65
Ok. Onda kupujem.
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:24   #66
Super, dobra odluka.
Ali ako sam već odgovoran za nju, dodat ću još nekoliko napomena iz iskustva.
Dakle, S9600 doista se ponaša kao DSLR, možeš imati potpunu kontrolu nad slikom ako hoćeš. Na tijelu fotića imaš, osim standardnih modova P. S, A i M, i fotometriju (spot, center-weighted i auto), exposure lock, a i exposure compensation. Isto tako i gumb za macro i supermacro (do 1 cm). Sve to često dobro dođe.
Za promjenu ISO-vrijednosti nažalost moraš ići u meni. Ali možeš je držati i na Auto, tj. prepustiti to aparatu. Samo, iznad ISO 200 vidi se šum ako ga baš tražiš. Na ISO 800 je već prilično vidljiv, ali tako je to kod svih tih bridgeova i kompakta s malim senzorima.
Image quality je OK. Fujijev senzor je inače jedinstven po šesterokutnom rasporedu fotoelemenata na senzoru - vrlo zanimljiva shema koja omogućuje nastanak fotki s višom rezolucijom od nominalne rezolucije senzora (koja je 9MP), ali to samo ako radiš u RAW-u.
Na kraju, možda najvažnije: S9600 nije brz kao DSLR-ovi (to isto vrijedi za sve kompakte). U praksi to znači da su potrebne 2-3 sekunde da bude spreman za sljedeću fotku, a ako radiš u RAW-u, onda i više od 7-8 sekundi. To vrijedi ako je u njemu xD kartica, ali prima i CF kartice, one su brže, ali ne mogu reći koliko.
Eto, nadam se da sam pomogao i da nisam zatupio.
Tangerine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:57   #67
cf kartice su višestruko brže, smanjil buš si raw download na oko dvije sekunde
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 14:42   #68
Kupljen. Očekivao sam malo manje šuma, ali ipak nije to SLR. Uglavnom, zadovoljan sam.

E, sad je torbica problem. One SLR torbice imaju utor za objektiv na sredini a s9600 ima objektiv na lijevoj strani. Ne kupuje mi se original torbica za 250 kn.
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 16:07   #69
Čestitam na kupnji!
Što se tiče šuma, kao što rekoh, ako ga baš tražiš, uvijek ga nađeš osim na najnižim ISO-vrijednostima, a čak i tada ako si se igrao s podeksponiranjem. No to postaje manje važno ako se petljaš s printanjem, na papiru je šum mnogo manje uočljiv, uglavnom zato što nikad ne printaš velike formate, ali to je već druga priča.
Ja obrađujem fotke u GIMP-u, plug-inom GREYCStoration. Femomenalno skida šum, čak i na default postavkama, pogotovo ako pređeš dva puta. Onda fotke izgledaju "izglađeno", kao Canonove, ali nužno se gube fini detalji, kao i uvijek kad se skida šum.
Za PhotoShop ne znam, uglavnom koristim legalno besplatan softver.
Što se tiče torbice, za Fujija imam neku taman toliko veliku da u nju mogu ugurati fotić -- prodavačica je bila ljubazna i dala mi da isprobavam torbice dok nisam našao odgovarajuću (za oko 100 kn). A ruksaci za DSLR imaju pomične pregrade "na čičak" pa pretince možeš preslagivati dok ne složiš kako ti paše s obzirom na objektive koje nosiš. Ali to (još) nije tvoj problem...
Tangerine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 11:23   #70
Istina, za uklanjanje šuma postoje besplatni programi bolji od fotošopa.

Evo našao sam i djelomično rješenje za nedostatak plitkog polja fokusa. udaljim se 5-10 m od objekta, zumiram na oko 150mm i fokusiram objekt. Pozadina udaljenosti 20ak cm bude totalno van fokusa.
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 08:07   #71
OK, skužio si tehniku...
Ali sad znaj što te čeka: iduće godine u ovo doba ćeš uspoređivati glatki Jupiterov bokeh sa zvjezdastim Industarovim, odlučivati sviđaju li ti se više Heliosove ili Pentaconove boje, a pritom na ebayu loviti dobru cijenu za Cosinu 55/1.2. I usput na forumima braniti boje DSLR brenda za koji ćeš se već u međuvremenu odlučiti
Puno sreće (i nešto novca) ti želim
Tangerine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 22:07   #72
Hehe već zamišljam kako bi bilo slikati u sumrak bez stativa i bez šuma na takvim slikama...
Zajebano je to, rupa bez dna. Hvala na pomoći
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:23   #73
F70

Isprobao sam F70exr. Vrloz zanimljiv kompakt. Nije pravi naljednik F10 serije, ali uvodi neke novosti.
- zoom 10x
- pojačan dinamički opseg
- hi ISO
- sensor shift image stablilizacija

Napravio sam sliku uz maksimalni zoom u zatvorenom prostoru i ispala je vrlo oštra. Stabilizacija izvrsno radi.
pronto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:42   #74
Da li ima netko uputstva za s9600 na hrvatskom?
miranjac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 21:19   #75
Quote:
miranjac kaže: Pogledaj post
Da li ima netko uputstva za s9600 na hrvatskom?

imam ja, javi se na [email protected] pa ti posaljem
shranilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 21:21   #76
pozzz....
zanima me dal netko na s9600 koristi metz 36 c-2, ako da molio bih da mi se javi na mail [email protected], zanimaju me iskustva drugih. Takodjer me i zanimaju iskustva sa s9600 i fotkanjem u RAW-u....pa, ponavljam, ako tko to intenzivnije koristi molim da mi se javi....zahvaljujem
shranilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:35   #77
Quote:
shranilo kaže: Pogledaj post
pozzz....
zanima me dal netko na s9600 koristi metz 36 c-2, ako da molio bih da mi se javi na mail [email protected], zanimaju me iskustva drugih. Takodjer me i zanimaju iskustva sa s9600 i fotkanjem u RAW-u....pa, ponavljam, ako tko to intenzivnije koristi molim da mi se javi....zahvaljujem
Ja sam radio dosta testova sa RAW-om. Vidim jedino da slika iz RAW formata ima koji MP više, ali nisam primjetio nimalo bolje detalje ili manje šuma.

Imam i ja jedno pitanje. Jel i na vašim s9600 300mm zoom daje šumovite slike s lošim detaljima?
Điđiđiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:36   #78
nema više mp nego je veća zato što je nekomprimirana
SebaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 23:23   #79
Quote:
Điđiđiđi kaže: Pogledaj post
Ja sam radio dosta testova sa RAW-om. Vidim jedino da slika iz RAW formata ima koji MP više, ali nisam primjetio nimalo bolje detalje ili manje šuma.

Imam i ja jedno pitanje. Jel i na vašim s9600 300mm zoom daje šumovite slike s lošim detaljima?
osobno nisam primjetio da je više šuma, jedino što je malo teže dobiti oštru fotografiju na 300mm
shranilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 07:59   #80
S9600 u RAW-u daje puno više od svojih nominalnih 9 MP (oko 17 ako se dobro sjećam) zato što interpolira "dodatne" piksele, na temelju šesterokutnog rasporeda elemenata na senzoru, koji je jedinstven za Fuji. (Dakle, nije ona uobičajena četverokutna Bayerova matrica.)
A koliko je taj postupak opravdan i koliko se njime dobiva što se tiče rezolucije i detalja, to je stvarno pitanje za raspravu.
Tangerine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.