Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Dekorativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2016., 17:20   #101
Trebam pomoc. Imam atopijski dermatitis (ekcem) po licu znaci koza mi je jako suha, hrapava, ljusti se i jos k tome crvena. Trazim neki puder koji bi mi sakrio to crvenilo, no ne smije mi isusiti kozu. Inace mi je uvijek slucaj da nakon nanosenja pudera koza mi se pocne ljustiti i onda to sve skupa uzasno izgleda.
Mislila sam kupiti Vichy Dermablend ali negdje sam procitala da je vise za normalni tip koze, a ne suhi pa me to malo zabrinulo.
disagree is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 08:58   #102
Quote:
disagree kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc. Imam atopijski dermatitis (ekcem) po licu znaci koza mi je jako suha, hrapava, ljusti se i jos k tome crvena. Trazim neki puder koji bi mi sakrio to crvenilo, no ne smije mi isusiti kozu. Inace mi je uvijek slucaj da nakon nanosenja pudera koza mi se pocne ljustiti i onda to sve skupa uzasno izgleda.
Mislila sam kupiti Vichy Dermablend ali negdje sam procitala da je vise za normalni tip koze, a ne suhi pa me to malo zabrinulo.
Svojevremeno sam bila u sličnoj fazi s kožom i preporučile su mi tete u Mulleru Clinique Redness Solutions. Nisam na kraju uzela jer sam problem uspjela rješiti s hipp baby kremom obzirom da mi je crvenilo bilo rezultat pretjerano suhe kože, pa nisam trebala poseban puder. Razmotri njihovu ponudu svakako
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 09:19   #103
Quote:
disagree kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc. Imam atopijski dermatitis (ekcem) po licu znaci koza mi je jako suha, hrapava, ljusti se i jos k tome crvena. Trazim neki puder koji bi mi sakrio to crvenilo, no ne smije mi isusiti kozu. Inace mi je uvijek slucaj da nakon nanosenja pudera koza mi se pocne ljustiti i onda to sve skupa uzasno izgleda.
Mislila sam kupiti Vichy Dermablend ali negdje sam procitala da je vise za normalni tip koze, a ne suhi pa me to malo zabrinulo.
Nikako za suhu kožu. Imala sam tester. Bože očuvaj.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 17:24   #104
Quote:
disagree kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc. Imam atopijski dermatitis (ekcem) po licu znaci koza mi je jako suha, hrapava, ljusti se i jos k tome crvena. Trazim neki puder koji bi mi sakrio to crvenilo, no ne smije mi isusiti kozu. Inace mi je uvijek slucaj da nakon nanosenja pudera koza mi se pocne ljustiti i onda to sve skupa uzasno izgleda.
Mislila sam kupiti Vichy Dermablend ali negdje sam procitala da je vise za normalni tip koze, a ne suhi pa me to malo zabrinulo.

Imam isti problem i zasada mi se najbolje pokazala BB krema od La Roche-Posay. Prije sam koristila njihov puder, ali mi je dermatologica zabranila pudere i rekla da se okrenem BB kremi.
Inače nemam nikakvih problema sa kožom, osim dermatitisa, tako da mi je BB krema dovoljna za izjednačiti ten. A kad mi se koža upali, ne koristim nikakvu šminku.

Davnih dana sam probala stavit Vichy od frendice (ne znam koji) i čim sam nanjela taj puder koža me počela peči. Mada kod AD moraš isprobavat dok ne nađeš nešto što tvojoj koži paše.
ledicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 20:53   #105
Quote:
disagree kaže: Pogledaj post
Trebam pomoc. Imam atopijski dermatitis (ekcem) po licu znaci koza mi je jako suha, hrapava, ljusti se i jos k tome crvena. Trazim neki puder koji bi mi sakrio to crvenilo, no ne smije mi isusiti kozu. Inace mi je uvijek slucaj da nakon nanosenja pudera koza mi se pocne ljustiti i onda to sve skupa uzasno izgleda.
Mislila sam kupiti Vichy Dermablend ali negdje sam procitala da je vise za normalni tip koze, a ne suhi pa me to malo zabrinulo.
Meni je otkriće Bioderma BB krema - bolje pokriva od većine pudera.
__________________
I have an attitude, and I know how to use it!!!
BBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2016., 14:48   #106
Bok svima, inace imam mjesovitu kozu sklonu pristicima pa sam otisla kod dermatologa koji mi je izmedu ostalog prepisao Duac gel. Dosta mi je isusio kozu na dijelovima koje mazem s njim pa mi vise Colorstay puder ne odgovara. Jos mi jace istakne tu suhocu... sad ne znam da li bi mi bilo pametno uzeti neki puder za suhu kozu pa njime mazati cijelo lice ili da kombiniram. Imate li neki prijedlog? Bilo bi pozeljno da ima barem srednje pokrivanje zbog oziljaka. Stvarno vise ne znam sto da radim :/
cocorina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:49   #107
Ja sam zadovoljna sa Avene Couvrance toniranom kremom zimi (spf 15), vrlo tesko pronalazim tekuci puder za svoju suhu i perutavu kozu. Ovo je vrlo hidratantna tonirana krema koja ima srednju pokrivnost, skroz mi pokrije podocnjake i sitne nepravilnosti ali ljeti dobijem hiperpigmentaciju iznad usnice i na obrazima i to mi ne pokriva, tako da sam u potrazi za necim bolje pokrivnosti ali da ne naglasava perutanje koze.
UlanBator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 20:22   #108
Dali bi preporucili Diorskin Star za nekoga tko ima suhu kozu koja nije dehidrirana vec joj fali lipida?
Rozog sam podtona, dosta svijetla s pjegicama i par nepravilnosti od pristica (mrljice od pristica) ali imam pore nisu velike al me zivciraju.
Od pudera zelim porculanski ten (pjegice nisu problem da izviruju jer su lijepo poslagane).
Usput puder mi treba za slikavanje ( da dobro ispadne na fotografijama.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:59   #109
I meni je tesko naci dobar puder za suhu kozu, ali to rijesim tako da stavim mikro kap ulja nuxe (moze i neko drugo laganije ulje za lice) u puder svaki puta kod sminkanja i pomaze , mada malo prorijedi strukturu pudera, ali je puder ugodniji na licu.

Preporucam ARTDECO reach treatment foundation, gusca struktura, pokriva srednje ali nadogradivo, nikakva zbuka ili sl, izbor nijansi ok i ima light reflecting dewy sjaj. sigurno cu ga kupiti opet posebno za zimu jer je krasan.

Dobre su BB kreme, jer cini mi se da su masnije, ali treba naci onu onu pravu. Jako sam zadovoljna SO BIO ETIC markom ( vani kupljena, ali ima je i na bio internet stranicama), dosta je hvaljena na you tubu na kanalima gdje se prica o bio kozmetici, ima dobar sastav i odlicno pokriva, gusta je i ugodna na licu, lagano masnjikava, jedini problem je sto ima samo dvije nijanse ili jako svijetla ili vec za srednje tamnu kozu ono kad se lagano pocrni.
Ja imam tamniju pa pomijesam nekad sa drugim svijetlim puderom.
Romanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 22:57   #110
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Dali bi preporucili Diorskin Star za nekoga tko ima suhu kozu koja nije dehidrirana vec joj fali lipida?
Rozog sam podtona, dosta svijetla s pjegicama i par nepravilnosti od pristica (mrljice od pristica) ali imam pore nisu velike al me zivciraju.
Od pudera zelim porculanski ten (pjegice nisu problem da izviruju jer su lijepo poslagane).
Usput puder mi treba za slikavanje ( da dobro ispadne na fotografijama.
Ako nije kasno za odgovor, jer vidim da si pitanje postavila u 5. mjesecu: meni ti je to već oko godinu i pol najdraži puder, sad sam na drugoj bočici. I isto imam suhu kožu.

Tekstura baš najbolja, neka srednja 'baršunasta', nit se sjaji niti je mat, ni pretežak ni prelagan, jako lijepo ujednači, ne isušuje mi kožu.

Tako da - probaj, ako već nisi.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:46   #111
Kupila sam ga al u nijansi 22 cameo, nije mi skroz sjeo podton al samo mrvicu pa ga vise ublendam.
Svake pohvale za diorskin, bas mi se svida. Kad sam ga tek uzela bio mi je bas grozan i tek sam ga pocela koristiti zadnjih mjesec dana.
Naime pravila sam pogresku da sam ga puno nanosila, a stvarno ga treba samo mrvica, gumenaste kremaste strukture je pa kad bi ga stavila bio bi mi ocajan osjecaj na kozi.
Sve dok se jedan dan nisam s njim igrala i skuzila kako ga treba stavljati, u jakooo tankome sloju.
I koza mi bas blista (neman problema na kozi samo je suha).
Sve pohvale za dotican puder.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:33   #112
Evo za sve suhokosce jedan tip koji meni idealno finkcionira. Naletjela sam na ovaj video od Wayne Gossa i isprobala, trik zaista funkcionira, osobito sa puderima koji su za moju suhu kozu mrvu presuhi.

https://youtu.be/TanBU3QMMlQ

Pomijesam puder sa par kapi iluminatora i par kapi ulja, primer cak preskocim, i koza zaista bude prekrasna, glowy i djeluje zdravo i elasticno. Zasada sam isprobala sa Catrice HD puderom i Revlon Colorstay za suhu kozu i izgleda predivno. Oduzme malo na prekrivnoj moci pudera, ali za svaki dan pun pogodak. Ja koristim ulje od Loreala Nutrigold za normalnu kozu i iluminator u kremi od Farmasija (ali moze bilo koje ulje i tekuci iluminator, probala sam i sa zlatnim uljem od Olivala i isto funkcionira). Moje preporuke ako ste falili s puderom da vam je presuh.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:05   #113
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Evo za sve suhokosce jedan tip koji meni idealno finkcionira. Naletjela sam na ovaj video od Wayne Gossa i isprobala, trik zaista funkcionira, osobito sa puderima koji su za moju suhu kozu mrvu presuhi.

https://youtu.be/TanBU3QMMlQ

Pomijesam puder sa par kapi iluminatora i par kapi ulja, primer cak preskocim, i koza zaista bude prekrasna, glowy i djeluje zdravo i elasticno. Zasada sam isprobala sa Catrice HD puderom i Revlon Colorstay za suhu kozu i izgleda predivno. Oduzme malo na prekrivnoj moci pudera, ali za svaki dan pun pogodak. Ja koristim ulje od Loreala Nutrigold za normalnu kozu i iluminator u kremi od Farmasija (ali moze bilo koje ulje i tekuci iluminator, probala sam i sa zlatnim uljem od Olivala i isto funkcionira). Moje preporuke ako ste falili s puderom da vam je presuh.
Pa ti ćeš mene upropastiti.Sad mi treba i tekući iluminator
Taj od farmasija sam probala prije par mjeseci i nije mi se svidio.Imao je glitter što ja baš i ne volim. Iz Avona sam imala predivan ali se već dugo ne proizvodi.Prodavao se kao primer i bio u bijeloj tubi ali ja ne znam ko to može koristiti kao primer jer sija baš puno.Nažalost potrošila sam ga.
Sve se meni čini da ću ja opet odustati od pudera i vratiti se isključivo BB kremi
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:26   #114
Kome se da pritty pliz da stavi popis nekih iluminatora koji su ok, nisam to nikad koristila i ne znam sto uzeti, a hocu da probam ovo mijesanje. Ulje vec imam, rosehip sa iherba.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:31   #115
Quote:
TheSpy kaže: Pogledaj post
Kome se da pritty pliz da stavi popis nekih iluminatora koji su ok, nisam to nikad koristila i ne znam sto uzeti, a hocu da probam ovo mijesanje. Ulje vec imam, rosehip sa iherba.
Čini mi se da je neko spominjao NYX u tubi da je dobar
Ja ću ga čekirati sledeće sedmice.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 17:26   #116
Super, i ja cu ga uzeti cim prije i jedva cekam vidjeti efekt na licu ove mjesavine. Bome ima dobre revjue na netu.
TheSpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:19   #117
Meni ovaj od farmasija nije nesto kao sam iluminator, ali na ovaj cu ga nacin iskoristiti, nista se te sljokice ne vide kad se to pomijesa. Mislim, toga treba malo, npr kolicinu jedne pumpice pudera ja stavim, isto toliko pudera i par kapi ulja. Ako ne zelite puno trositi, sad imaju i Catrice i Essence te tekuce ilumonatore po cijeni 30-tak kn, ne vidim zasto ne bi funkcionirali. A kad potrosim ovaj od Farmasija ja cu si uzet ovaj https://www.beautybay.com/cosmetics/...enhancerdrops/
Malo je skuplji, ali ja to od sad stavljam u svaki puder jer mi se jako svidja kako to izgleda pa cu ulozit.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:37   #118
E, da, a sto se tice primera ja sam sad uzela ovaj novi od Essence, Awakening i super je, takodjer je malo luminozan pa mozete i samo to umijesat. Ja prvo stavim njega samog na lice, pa onda ovu mjesavinu.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 18:41   #119
Ja sad nešto razmišljam, pa ja imam jedan puder koji mi super odgovara bojom i teksturom ali je toliko sjajan da sam odustala od njega.Ima neke šljokice u sebi i naglasi mi teksturu kože i napravi mi bore i gdje ih nemam. Probati ću ga miješati sa nekim drugim puderom koji mi je pre mat.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 14:54   #120
Meni je najbolji puder koji sam probala EX1 Invisiwear. Dosta je guste teksture pa se malo brže troši, ali je cijena oko 120 kn pa mi to nije neki problem. Blenda se prekrasno i na koži ostavlja prirodan, zdrav sjaj. Čak i na zrelijoj koži izgleda prekrasno (isprobala ga je moja majka).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
fallentrix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.