Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2008., 11:49   #1
Kupovina foto opreme na eBayu

Ima li tko iskustva s kupovinom foto opreme na ebay-u? Što treba paziti? Kupovati polovno od "dućana" ili od privatnih prodavača? Plaća li se kod nas kakav porez na polovnu foto opremu (znam da carine nema). Koliko je to uopće sigurno? Koliko vrijede one ocjene prodavača?
foto-wannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 12:45   #2
Kupovina preko e-bay-a

Samo naprisi da ti oznace na paketu gift ! I to je to

Jos nisam platio pdv !

Sto se tice ocjena one su pouzdane !
__________________
Kako oblikovati potpise
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 13:30   #3
Danke!
foto-wannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:22   #4
Quote:
foto-wannabe kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva s kupovinom foto opreme na ebay-u? Što treba paziti? Kupovati polovno od "dućana" ili od privatnih prodavača? Plaća li se kod nas kakav porez na polovnu foto opremu (znam da carine nema). Koliko je to uopće sigurno? Koliko vrijede one ocjene prodavača?
carine nema ali pdv-a moze biti ukoliko narucujes neki veci iznos i osiguraš ga kod transporta, kao sto se meni dogodilo....sad da li se to smije ili ne ne bih znao a proucavati to sve i istrazivati izgubio bi puno vise od tih 35o kuna, a rjesio vjerojatno ne bi nista.....

meni su samo jednom naplatili pdv, deklariran je bio kao gift, ali su svejedno lupnuli kojih 350kn PDV-a.....vjerojatno su procitali na koliko je objektiv osiguran i po tome lupnuli pdv.....uglavnom ako je sto vrijednije ja bi to radije osigurao i platio PDV nego da se dogodi da se izgubi negdje u bespucima postanskih zbiljnosti

na filtere i neke sume do 100 dolara nikad nista nisam platio, a narucivao sam oko 5 puta....

glede prodavaca pogledaj rejting, ali uglavnom su dojmovi ljudi koji tamo kupuju ok....ja jedino ne bi kupovao sto skuplje kod nekoga tko ima 5, 6 povratnih informacija.....
sizif123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 12:51   #5
možda nije 100% povezano uz temu ali može biti korisno nekome
ne tako davno sam u ljubljani kupio objektiv (Big Bang u BTC centru), dobio 5% popusta jer je bio zadnji (izložbeni) primjerak, dobio cca 17% povrata poreza (u mjenjačnici na granici) i dobio cca 40€ od Olympusa (Cashback akcija)

ušteda od cca 130 eura, samo ga trebalo prenijeti preko naše granice bez suvišnih pitanja
a s obzirom da objektiv košta nešto iznad 400€ izračunajte isplativost
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:48   #6
Whibal i braca

Zanima me ima li neko iskustva sa whibalom, ili grey cardovima sa ebay-a. uopce kako oni funkcioniraju za naknadno odredjivanje WB-a na RAW-u?

I najvaznije jel whibal vrijedi 3x vise nego ostale djindje po ebay-u
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 21:53   #7
Quote:
chuspy kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li neko iskustva sa whibalom, ili grey cardovima sa ebay-a. uopce kako oni funkcioniraju za naknadno odredjivanje WB-a na RAW-u?

I najvaznije jel whibal vrijedi 3x vise nego ostale djindje po ebay-u
ne
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 22:21   #8
ne za ne vrijedi ili ne nemam iskustva...
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 00:30   #9
pa teorija je ovakva - ako nemas iskustva onda def ne vrijedi 3x više...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:49   #10
kakvog crnog iskustva sad pricas
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:01   #11
pa ovako, onaj ko ima whiball je toliko odusevljen da je siguran da vrijedi 3 puta više, inače je budala kao je pala na marketing, ukoliko nemaš iskustva s skupim geđetom, onda ti je i jeftilen s beya dobar....

ovo je totalno znanstveno dokazivo, u slučaju da nekom treba
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 23:02   #12
ma stvar je u tome da sam siguran da ce mi kineski sa ibeja radit kako treba (tj. da je stvarno neutralan) bez razmisljanja bi ga uzeo... Inace whibal navono svaku plocicu mjeri i dobijes rezultate mjerenja jer je bilo problema da im poprilican broj je bi off neutralnog
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 02:38   #13
Kupujem preko eBaya već par godina i nikad nisam imao nikakvih problema, a poštarinnu i porez sam plaćao iskreno kako kad, za različite iznose! Ali sve u sveme, sigurno je, i dobro je, daleko isplatljivije nego u RH!
shooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 10:01   #14
expodisc?

ima li tko to i je li nabavio? vidim da je prilično skupo...ima i dosta DIY rješenja

//www.flickr.com/groups/diyphotography/discuss/72157603805698706/
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 15:07   #15
Kupnja objektiva bez garancije (e-Bay) i posljedice (Avantura počinje)

Dvojio sam kako bih nazvao temu, jer radi se ujedno i o Sony servisima u rvackoj.
Daklem sretan sam imaoc Sony Alpha SLR-a i došlo je vrijeme da si prije godišnjeg priuštim jedan lijepi objektifčić.
Na eBayu nalazim relativno povoljnu trgovinu i nakon nedoumice kupiti Sigmu ili Sony, odlučujem se za Sony-ja, s obzirom na dosta postova o problemima s kupljenim Sigmama, nepostojanju servisa kod nas itd.

I sav sretan naručujem Sony objektiv koji mi stiže za cca. 4 tjedna.
Kako nisam fotograf po struci, u prvih par dana nisam stigao ni propisno isprobati ga, tek negdje četvrti dan, i da sad ne nižem litanije, peti dan konačno uviđam da moj novi-novcati objektiv ima grešku kod fokusiranja - ručno radi korektno ali auto-fokus fokusira dalje predmete - to nisam skužio naravno na f/8 nego tek na f/2.8: kod fotkanja ravnala od 30cm umjesto oštrih 15cm (kažu da je to neki prosjek :-), mamlaz fokusira 17-18cm - pa iako se mojoj ženi to sviđa, ja sam ostao pomalo razočaran.."pa kaj ti nije dosta 18?!" upita ona.."ne draga, ja sam zadovoljan i s 15", lažem ja..šalu na stranu, zadnji dan kad mogu još vratiti objektiv (7 dana je rok za povrat) ludujem po gradu, tražim neki servis i konačno odlazim u jedan (a nije žmukljer u Ilici) - "je gospon, mi vam ne popravljamo Alfe, nemamo dokumentaciju, nego ih šaljemo u Mađarsku", zacvrkuta simpatična operaterka na recepciji.."a ako nemate garanciju, minimalni servis će vas koštati 50 ojra plus 50 za transport"..

Ne popravljaju..nemaju dokumentaciju..Mađarska..transport..Slovenija..

Ček da si ponovim: "nemamo dokumentaciju". OK. Ku'š ono, "mi nemamo dokumentaciju" koju im ja skinem s net-a za 3 dolara al kao imaju svu tehniku..
Ha, a ja sam balavi karonja..

A zašto Slovenija? Pa koliko god mi kukali da su Slovenci ovakvi ili onakvi, u garancijskom letku za Euniju lijepo stoji "Zlovenija"..eto, a mi veliki Hrvati sa svojom lijepom rvackom..ma možemo si ju zabit u dupe.

Zovem ja gospona u Martićevoj, vrlo je ljubazan, kaže da popravlja analogne objektive a da za ove nove nema opremu..usput mi je napomenuo i da izrađuje adaptere za prihvat filtera, tako da znate..

I kaj sad..trčim doma (a sve u radno vrijeme) po kutiju u kojoj sam dobio objetiv pa trčim do pošte (centralne) i u carinsku ispostavu..plaćam 200 kunića za trasnport avionom (jerbo skoro idem na more a kupio sam vražiju spravu da litretan dite i saču liepo na more bez objektiva al bar s djetetom)..

I kaže mladić "je, sad tek počinju problemi". A zašto? pitam ja naivno, "e, jer vam carinik može otvort paket u odlasku i reć je pa niste platiti reket (on je zapravo rekao PDV) pa ćete još i to platiti itd..al bez brige, kad prođe carinu, sve će vam biti riješeno u najviše dva mjeseca..

Dva mjeseca..Mađarska..50 Eur..Slovenija..dokumentacija..

Unatoč svemu, ipak osjećam lagano olakšanje..čudam sam ja neki tip..

I eto, moja velebna povoljna kupnja (neću ja Sigmu, bum ja Sony, oni imaju ovdje servis..) pretvara se u cirkus..

Ako mi kažu da mogu dobit povrat novaca, uzimam odma i kupujem u hrvatskoj..samo da ne bude opet "imamo još ovaj zadnji u izlogu" kao što je bilo s bljeskalicom al to je neka druga tema..

Izvještavaću vas o "napretku" "Avanture"..

M.
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 15:15   #16
..apropos sigme, ja kupio jednu u jamerici, došla, radila oke na 3 od 4 moja fotića, na 4tom par cm frontfokusa. Guglo, ošo u prizmu, lijepo me primili, rekli su da ju buju kalibrirali, skužili da nemreju, onda su ju poslali u Japan, došla nazad za 2 mjeseca, radi ko zmaj, a sve skupa me je koštalo - ništa. Ljubem ih sve u njihova velka (neklingonska) čela cmok cmok.

eto, da neko jednom kaže i lijepo iskustvo sa sigmama i njihovim zastupnicima u hr
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 15:29   #17
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..apropos sigme, ja kupio jednu u jamerici, došla, radila oke na 3 od 4 moja fotića, na 4tom par cm frontfokusa. Guglo, ošo u prizmu, lijepo me primili, rekli su da ju buju kalibrirali, skužili da nemreju, onda su ju poslali u Japan, došla nazad za 2 mjeseca, radi ko zmaj, a sve skupa me je koštalo - ništa. Ljubem ih sve u njihova velka (neklingonska) čela cmok cmok.

eto, da neko jednom kaže i lijepo iskustvo sa sigmama i njihovim zastupnicima u hr
E baš to mi se dogodilo sa Sonijem - front focus od par centimetara..i sad nek neki Yuan Ming tamo proba na drugoj kameri i vidi da kod njega radi, poslaće me u tri Huang-Hoa..
__________________
Pismejker
Mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 19:55   #18
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..apropos sigme, ja kupio jednu u jamerici, došla, radila oke na 3 od 4 moja fotića, na 4tom par cm frontfokusa. Guglo, ošo u prizmu, lijepo me primili, rekli su da ju buju kalibrirali, skužili da nemreju, onda su ju poslali u Japan, došla nazad za 2 mjeseca, radi ko zmaj, a sve skupa me je koštalo - ništa. Ljubem ih sve u njihova velka (neklingonska) čela cmok cmok.

eto, da neko jednom kaže i lijepo iskustvo sa sigmama i njihovim zastupnicima u hr
Ista stvar.. kupio u Hr, riknilo staklo nakon 2 tjedna, dobio novu u garantnom roku za 0 kn i uz hrpu isprika što je stigla za 40 dana, a ne prije.

Svaka im čast, imam jako pozitivno iskustvo s njima i s obzirom na pare stakla su im zakon.
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:05   #19
JA sam imao problem sa tamronom u sloveniji back fokus problem.
Onda su mi slovenci odmah rekli- mi to možemo servisirati ali moraš ostaviti fotić jedan da. Sada čekam da opet otiđem u sloveniju na jedan cijeli dan da si kupim to čudo :-)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 02:01   #20
http://cgi.ebay.com/8GB-SANDISK-SD-M...3%3A1|294%3A50

Kupoval tko ovo prek ebay , ak je kakva su iskustva?
croatan7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.