Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 16:19   #41
Hm, u PBZu ne treba devizni... Kekec, vidi na kartici imaš li nekakve brojeve otraga, barem je tako kod PBZa, uz pommoć njih se možeš regati na PP.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:32   #42
Mene je to nekako frka uzeti, platim kad ono nije ispravno, npr uzmem fotić, kod nas bar mogu prije probat robu?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:53   #43
Svaka je kupovina rizik, drži se prodavača s puno pozitivnih ocjena i trebalo bi biti ok.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 19:08   #44
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Mene je to nekako frka uzeti, platim kad ono nije ispravno, npr uzmem fotić, kod nas bar mogu prije probat robu?
kod nas te grdo gledaju kad tražiš isprobavanje robe, ako ti uopće i dopuste.

nakupovao sam se sitnica s ebaya, foto-opreme s pentax foruma, i sve je stiglo u najboljem redu - nitko ne želi riskirati negativni feedback, o tome ovisi povjerenje drugih kupaca.
osobno, više imam povjerenja u amere na specijaliziranim forumima, nego u naše prodavače uživo - ameri su obično bar znaju kaj prodaju, što kod nas počesto i nije baš slučaj.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 23:11   #45
Quote:
Kekec kaže: Pogledaj post
e, zanima me jel tko radpi paypal acc sa vizom electron splitske banke. tocnije zanima me moze li se to sa obicnom karticom (tekuci i ziro racun na njoj) ili treba otvorit i devizni racun. i jel mora kartica bit sa omogucenim minusom na racunu ili jednostavno mogu ako moram platit nesto (npr preko baya) naprimjer 200 kn da ja prije nego kupim nesto uplatim toliki iznos i onda kupim i svi sretni i zadovoljni ?!

valjda me razumijete
Radi s običnim računom i VISA elektron ako imaš lovu na njemu. Ja koristim Visu S.B. i nikakvi problemi.
Prijavi karticu na PayPal i verificiraj je da ti skine ograničanje od 100$.
Imaš ovdje podforum koji ti dosta objašnjava što treba napraviti link.
Electric Smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 09:38   #46
Dobro, vidjet ću jel se može ubost kakav Canon za siću

Hm, a ako ja pošaljem lovu, a ne dobijem natrag ništa, jel ima kakva garancija, ovo mi se ne sviđa?

Zadnje uređivanje Gustavo : 16.10.2009. at 10:50.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:06   #47
naručil pred mjesec dana m42 - minolta/sony adapter i još nije došel ,niti nebu vjerovatno (dobro kaj nije skup , 6$ free sh. ) ...
jbg. sad sam naručil još jednog al od drugog prodavača ...
htel naručit i grip. ali ali ...
bolta7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:06   #48
ako ne pošalju ništa, ili pošalju pogrešnu stvar, ili pošalju neispravnu/potrganu/lošu stvar, jednostavno im zapišešn negativni feedback, i požališ se paypalu, koji ti vrati lovu.
iako, ako se desi pogrešna/loša roba, prvo kontaktiraš prodavača, ispravit će grešku - strah od negativnog feedbacka je poprilično velik.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:08   #49
Quote:
bolta7 kaže: Pogledaj post
naručil pred mjesec dana m42 - minolta/sony adapter i još nije došel ,niti nebu vjerovatno (dobro kaj nije skup , 6$ free sh. ) ...
jbg. sad sam naručil još jednog al od drugog prodavača ...
htel naručit i grip. ali ali ...
iz kine si naručivao?

uzmi u obzir da su imali 60-godišnjicu komunizma u državi, imali su tjedan i pol feštanja i godišnjeg, ko zna di je to zapelo. no, gotovo 100% sam siguran da će doći, samo malo strpljenja ti treba.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:25   #50
Ja bih uzeo CANON POWERSHOT S5 IS 8MP DIGITAL CAMERA, jel ima netko kakav savjet, od koga da kupim i po kojoj cijeni?

I što ovo znači:

You've been outbid! CANON POWERSHOT S5 IS 8MP DIGITAL CAMERA/USED/$1

Stalno mi baca outbid jer je kao netko ponudio više, a uvijek skače za moju ponudu?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:46   #51
Quote:
bolta7 kaže: Pogledaj post
naručil pred mjesec dana m42 - minolta/sony adapter i još nije došel ,niti nebu vjerovatno (dobro kaj nije skup , 6$ free sh. ) ...
jbg. sad sam naručil još jednog al od drugog prodavača ...
htel naručit i grip. ali ali ...
Ja sam isto nešto naručivao i jednu stvar nisu odmah imali na lageru tako da su poslali dvije različite pošiljke u razmaku 5 dana (3 radna dana). Prvi paket je stigao za 15 dana, a drugi za 40 dana...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:05   #52
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ja bih uzeo CANON POWERSHOT S5 IS 8MP DIGITAL CAMERA, jel ima netko kakav savjet, od koga da kupim i po kojoj cijeni?

I što ovo znači:

You've been outbid! CANON POWERSHOT S5 IS 8MP DIGITAL CAMERA/USED/$1

Stalno mi baca outbid jer je kao netko ponudio više, a uvijek skače za moju ponudu?
kupi od prodavača sa 100% ratingom, i puno transakcija. no, teško da ćeš naći nekog takvog, već i 99.8% je odlično.
kaj se tiče cijene - kupi najjeftinije! ako je u pitanju aukcija, ko zna do kolko će dogurati.

You've been outbit znači da je netko ponudio više od tebe - upiši maksimalan iznos koji si spreman izdvojiti za fotić, ebay automatski bida do tog maksimalnog iznosa.
računaj da moraš platiti još i poštarinu, te ako je iznos preko 300kn (~$60), vjerojatno i 23% PDVa (na ukupni iznos - oprema + poštarina, jel).
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 15:00   #53
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
kupi od prodavača sa 100% ratingom, i puno transakcija. no, teško da ćeš naći nekog takvog, već i 99.8% je odlično.
kaj se tiče cijene - kupi najjeftinije! ako je u pitanju aukcija, ko zna do kolko će dogurati.

You've been outbit znači da je netko ponudio više od tebe - upiši maksimalan iznos koji si spreman izdvojiti za fotić, ebay automatski bida do tog maksimalnog iznosa.
računaj da moraš platiti još i poštarinu, te ako je iznos preko 300kn (~$60), vjerojatno i 23% PDVa (na ukupni iznos - oprema + poštarina, jel).
To znači da je kupovina tog fotića neisplativa jer se ga kod nas u oglasniku može naći za 1600 kuna
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 15:12   #54
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
To znači da je kupovina tog fotića neisplativa jer se ga kod nas u oglasniku može naći za 1600 kuna
kolko vidim, po ibeju idu na Buy it now po $290 s poštarinom - to je cca. 1400 kn. sa PDVom i svim tim to ispada cca. 1700 kn, što definitivno nije isplativo, ak ih kod nas ima po 1600.

no, ako uspiješ uloviti neki za manje - definitivno se isplati.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:49   #55
Ako pobijedim na licitaciji jel moram uzet robu ?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 21:53   #56
Ne moraš, ali buš vrlo vjerojatno onda dobil negativnu ocjenu
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 23:18   #57
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ako pobijedim na licitaciji jel moram uzet robu ?
ne kužim ideju iza ovoga, pa i bidaš se da bi pobjedio, osim ako naravno ne bidaš par istih pa ti uleti da dobiješ oba...to te muči ili?
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 00:34   #58
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
ne kužim ideju iza ovoga, pa i bidaš se da bi pobjedio, osim ako naravno ne bidaš par istih pa ti uleti da dobiješ oba...to te muči ili?
Upravo to
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 00:52   #59
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=tab%3DBidding

Evo za ovaj sam zapeo, kažu ima i garanciju 90 dana.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 18:17   #60
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ako pobijedim na licitaciji jel moram uzet robu ?
Quote:
dr. Killpatient kaže: Pogledaj post
Ne moraš, ali buš vrlo vjerojatno onda dobil negativnu ocjenu
ako imaš negativnu ocijenu, gotovo sigurno nitko od prodavača neće htjeti imati posla s tobom.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.