Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 10:00   #1
Ratni filmovi i serije

evo pala mi na pamet da otvorim ovu temu
zasluzan je nas moderator kad mi je predlozil da pogledam ramba 4 iako sam bil jako skeptik isel sam ga pogledat

ajmo na ovoj temi preporucivat ratne filmove i komentirat neke scene
************************************************** ******
1. zvjer rata: film o sovjetima u afganistanu
dobar film
2. rambo 4: pogledat ak ni zbog cega onda zbog scena borbe koje su napravjljene do jaja takav realizam se ne vida bas
3. staljingrad: njemci u staljingradu,borbe, dezerterstva i sve ostalo, da ne duljim
4. snajperist (al samo prvi dio): iako u filmu ima dosta kenjanja
samo djelovanje snajperista je dobro pokazano
5. vod smrti: vietnam i ko to nije gledo onda stvarno neznam kaj radi na ovom PDFu
6: napad na bazu glorija: vietnam po nekima jedan od najboljih filmova koji pokazuje kak se tam ratovalo
7. 9ta satnija: rusi u afganistanu (idem pogledat pa bacim komentar )
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:41   #2
Ovdje jednostavno mora bit Spasavanje vojnika Ryana...
Predobre scene iskrcavanja,bliske borbe,snajperista..svega...

Bili smo vojnici takoder dobar film,vietnam i to...
Ima ih jos pun kurac dobrih filmova...
jimmy101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:52   #3
Neprijatelj pred vratima(Enemy at the Gates), dvoboj dvaju snajperista, sovjetskog Vasili-ja Zaitsev-a vs njemackog bojnika Erwin-a Konig-a u paklu Staljingrada... Apocalipse Now nije los ali nije niti tako ekstra kako ga mediji dizu u nebo, najveci car u tom filmu je Robert Duvall...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 10:59   #4
Samo za početak: korejski Tae Guk Gi, (očigledno) o korejskom ratu (Ryan je prema ovome mala beba...)
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:03   #5
najbolja scena u rayanu je kad pogiba giovanni ribisi .

joza , preporuči mi koji je po tebi najbolji film o snajperima ili kombinaciju filmova . da su reani (maskiranje, kretanje i taktika) bez detalja o oružju, onako iz tvog iskustva.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:19   #6
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Neprijatelj pred vratima(Enemy at the Gates), dvoboj dvaju snajperista, sovjetskog Vasili-ja Zaitsev-a vs njemackog bojnika Erwin-a Konig-a u paklu Staljingrada...

Frend je malo proućavao stvarnu priću iza filma i ona snajperistica je možda isto tolik dobra tema za film kao i Zaitsev. Navodno je bila ruskinja rođena u SAD koja se prije rata vratila u SSSR i učestvovala kao snajperistica i to dobra. Na kraju filma je ranjena i susreće se sa Zaitsevim ali u stvarnosto on je mislio da je mrtva (iako nije bila) i tek debelo poslije rata je saznao da je preživjela.

O temi, finci su snimili više filmova o Zimskom ratu a ja sam našao (downl...) Talvisotu, link na youtube.

Interesantan narod ti finci, štogod rade, rade dobro, od rata do Nokie
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:25   #7
Full Metal Jacket

Pijanist
vitrys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:28   #8
Evo još jednog, malo novije kampanje, tj. "Prvi čečenski", primitivno snimljeno, ali dojmljivo...

Čistilište

Na youtube-u je u više dijelova (obratiti pažnju na mogućnosti korištenja T-80 kod "ukopavanja drugova"...)
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:45   #9
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
joza , preporuči mi koji je po tebi najbolji film o snajperima ili kombinaciju filmova . da su reani (maskiranje, kretanje i taktika) bez detalja o oružju, onako iz tvog iskustva.
spomenuti snajperist
pa neprijazelj pred vratima (nisam se mogel sjetit kad sam postavljal temu)
i pre neki dan pogldo shuter, nije bas naj al ga se da pogledat
ima neke zanimljive momente
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:16   #10
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Frend je malo proućavao stvarnu priću iza filma i ona snajperistica je možda isto tolik dobra tema za film kao i Zaitsev. Navodno je bila ruskinja rođena u SAD koja se prije rata vratila u SSSR i učestvovala kao snajperistica i to dobra. Na kraju filma je ranjena i susreće se sa Zaitsevim ali u stvarnosto on je mislio da je mrtva (iako nije bila) i tek debelo poslije rata je saznao da je preživjela.

O temi, finci su snimili više filmova o Zimskom ratu a ja sam našao (downl...) Talvisotu, link na youtube.

Interesantan narod ti finci, štogod rade, rade dobro, od rata do Nokie
Ljudmila Pavlicenko??? ta zena je naborala kundak crticama...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:24   #11
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
najbolja scena u rayanu je kad pogiba giovanni ribisi .

joza , preporuči mi koji je po tebi najbolji film o snajperima ili kombinaciju filmova . da su reani (maskiranje, kretanje i taktika) bez detalja o oružju, onako iz tvog iskustva.
Meni je to najnejasnija scena, tj. malo prije... Cpt. Miller(Tom Hanks) je naredio direktan napad na utvrdjeno mitraljesko gnijezdo umjesto da je iskoristio Jacksona(snajperistu) da poskida svabe sa daljine ili da ih barem "prikuje" da ne mogu pucati iz MG-42 dok ih ostali zaobilaze i eliminiraju, taj vojnik bolnicar Wade je poginuo bez veze... Osobno najbolja scena mi je pocetak iskrcavanja, a najgora kukavicluk Upham-a zbog koje pogiba Mellish i totalna zbunjenost zasto ga onaj SS-ovac nije ubio...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:28   #12
da preporučim jedan naš... živi i mrtvi... da mi možemo snimit nešto onakvo nisam vjerovao...

http://thephora.net/forum/showthread.php?t=31563
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:29   #13
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Apocalipse Now nije los ali nije niti tako ekstra kako ga mediji dizu u nebo, najveci car u tom filmu je Robert Duvall...
Jel ti očeš permaban

Meni je Apokalipsa najbolji ratni film svih vremena... u stopu ga prate obje Tanke Crvene Linije (ak niste znali postoji i crno-bijela verzija koja je poprilično drugačije od novije verzije), rame uz rame im stoji i Željezni Križ, zatim slijedi Galipolje , onda Mladi Lavovi (mada je to više ani-ratni nego ratni film )... sve u svemu ima ih.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:30   #14
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Samo za početak: korejski Tae Guk Gi, (očigledno) o korejskom ratu (Ryan je prema ovome mala beba...)
Skidam kapu jedinoakcijskim secenama... film kao film je malo prerazvučen, na trenutke monoton, patetičan do bola i do granice povračanja... sve u svemu pogledao jednom i to mi je dovoljno
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:33   #15
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
7. 9ta satnija: rusi u afganistanu (idem pogledat pa bacim komentar )
svakako pogledat
realnost i zbilja
bar prema mojim kriterijima
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:34   #16
Kaj se tiče Neprijatelja pred vratima... njemački pukovnik koji se pojavljuje u tom filmu ja u potpunosti izmišljen lik.
Ne sječam se sad detalja, ali kad sam pogledao film dao sam si truda i istraživo snajpere u Staljingradu, tako da ne mogu tvrditi da on nikad nije ni postojao, ali 100% je sigurno da niti on niti itko njegovog "kalibra" nikad nije bio u Staljingradu.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:38   #17
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Kaj se tiče Neprijatelja pred vratima... njemački pukovnik koji se pojavljuje u tom filmu ja u potpunosti izmišljen lik.
jebga
ni jedan film ne prikazuje bas kak je bilo

jedan sa ovih prostora
lepa sela lepo gore : po meni realnost samo takva
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:45   #18
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Jel ti očeš permaban

Meni je Apokalipsa najbolji ratni film svih vremena... u stopu ga prate obje Tanke Crvene Linije (ak niste znali postoji i crno-bijela verzija koja je poprilično drugačije od novije verzije), rame uz rame im stoji i Željezni Križ, zatim slijedi Galipolje , onda Mladi Lavovi (mada je to više ani-ratni nego ratni film )... sve u svemu ima ih.
Hehe... Film je ok ali na momente postane dosadan, onaj Marlon Brando je preflegmatican lik za svoju ulogu... Necu vise komentirati ovaj film jer cu si jos linc navuci za vrat... Sinoc sam gledao nakon duuugo vremena "Born on the 4th of July", film po kako pise istinitom dogadjaju, dosta tezak film ali dobar... Takodjer bih preporucio mini-serijal "Band of Brothers"...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:50   #19
Stvarno se igraš sa životom
Marlonu je ono jedna od najboljih uloga i stvarno mi ne pada na pamet baš nitko ko bi to bolje odglumio...
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:59   #20
Apokalipsa je 'malo' više od ratnog filma.

9ta satnija je odličan!
Ko nije gledao, ne znam šta čeka.
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.