Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2014., 18:36   #181
Unhappy

Quote:
lana232 kaže: Pogledaj post
Ej i jel bi mi mogla samo reći dali ću moći birati između naprednog i početnog njemačkog?
Da, na pocetnom ucis sve iz pocetka ko da nikad nisi prije ucila njem hahah
UbojicaSnova is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 21:19   #182
ekonomska škola

znam da ima već ovakvih tema ali me zanima je li ima posla kao ekonomist i koji su upisni predmeti i hoću li imat prednost jer ću imat oko 70 bodova





požurite s odgovorom
hambigamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 21:22   #183
Quote:
hambigamer kaže: Pogledaj post
znam da ima već ovakvih tema ali me zanima je li ima posla kao ekonomist i koji su upisni predmeti i hoću li imat prednost jer ću imat oko 70 bodova





požurite s odgovorom
Upisni predmeti su ti hrvatski,matematika,prvi strani jezik,povijest,geografija i tehnički tako je bilo prošle godine ali ove će možda biti drukčije,budeš vidio.I naravno da ćeš sa 70 bodova upast.Pa mogao bih i reći da ima posla kao ekonomist vani a tu u hrv ne baš mislim da si to i sam shvatio,valjda.
kiki7003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 15:28   #184
ja sam sada 8 razred i jel mi može netko reći koji su predmeti potrebni za 1 ili 2 ekonomsku i koliko treba bodova za ekonomsku
srednja123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 20:09   #185
Može li mi netko napisati popis djela koje ste obrađivali na satovima lektire prošle godine, nebitno koji si razred bio/bila. Naglašavam, ne popis lektire (koji možda dobijete na početku godine), nego samo djela koja ste morali pročitati. Hvala!
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:13   #186
Exclamation Ekonomska škola ☺

Pozz svima...Ove godine se upisujem u srednju školu...Želim upisati ekonomsku školu smjer ekonomist ili komercijalist...Koji se predmeti boduju? Mislim da ću imati oko 55 bodova pa neznam dali će to biti dosta za bilo koji od ova dva smjera...Vidio sam da ima još sličnih tema ali sve su stare po par godina a dosta toga se mjenjalo...Jel zna neko hitno jee
Megatron10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:02   #187
Quote:
srednja123 kaže: Pogledaj post
ja sam sada 8 razred i jel mi može netko reći koji su predmeti potrebni za 1 ili 2 ekonomsku i koliko treba bodova za ekonomsku
Upisni predmeti su ti hrvatski,matematika,prvi strani jezik,povijest,geografija i tehnički,tako je bilo prošle godine,a sada ove ovisi kako oni odluce.Za bodove sve ovisi koliko je imao zadnji upasani ali mislim da ti je 60 granica.
kiki7003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 14:25   #188
ima li netko pp seminar/prezentaciju bilo koje tvrtke/poduzeća za predmet komunikacijske i prezentacijske vještine, svatko pojedinačno treba prezentirat bilo koju hr tvrtku i reći sve o njoj, viziju, osnutak, pa sve do toga što proizvodi, čime se bavi, kakvo im je poslovanje i slično... na meni je da održim/izvježbam govor i predstavim ju na najbolji mogući način...
Frankenstein. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 21:37   #189
Jeli netko isao na izborni predmet uvod u poslovne upravljanje? Jeli predmet zanimljiv,kakv je profa i opcenio kakav je predmet? Za prvu smjenu pitam?
kiki7003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 09:59   #190
Škola počinje za mjesec dana, ima li netko tko ide u tu školu pa da svima napiše kakvi su koji profesori, je li teška škola i kakva je ekipa? Ima li debila/huligana/ponavljača? Ili su svi "normalni"?
Leonian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 22:13   #191
Moje iskustvo

Zrinka Sabadoš (Hrvatski jezik) - definitivno najbolja profesorica u školi, lektire su obavezne ukoliko želite imati visoku ocjenu iz tog predmeta, a ako niste baš ljubitelj knjiga, lako se možete informirati o djelu, no to vam možda neće biti od pomoći jer sastavlja testove iz lektire takve da je teško odgovoriti na njih
Što se tiče školskih zadaćnica, u 1. i 2. razredu piše se na zadane teme od kojih su ponuđene 3, a u 3. i 4. razredu, počinje vas pripremati za esej na maturi. Testovi iz književnosti su joj lagani, ukoliko barem pročitate jednom književnike i njihova djela, a iz gramatike prelagani. Profesorica je također održavala pripreme za državnu maturu koje su dostupne svima, tako da preporučam da idete i na to u 4. razredu.
Mirna Andročec (Poslovne komunikacije, još neki stručni predmeti) - meni je bila razrednica prve 3 godine, a onda je otišla na porodiljni te je do kraja 4. razreda nisam imala. Profesorica je dobra, nemam previše zamjerki, osim što je pomalo dosadna, njezini sati su nezanimljivi (koji god predmet da predaje). Testovi su joj jako lagani. A na usmenom pita jednostavno čak i pomaže, lako se može imati 5 iz predmeta koje ona predaje.
Nikolina Cesarec Ujaković (Obiteljski posao - izborni 1. godina, Osnove ekonomije) - imala sam ju iz oba predmeta. Što se tiče obiteljskog posla, okej je, nemam zamjerki, odrađuje svoj posao kako treba, pomoći će koliko god može. Što se tiče Osnova ekonomije, jako je dobra na ovom predmetu, daje dvije ocjene na usmenom, jednu baš iz odgovora, a drugu iz razumijevanja gradiva. Na Osnovama ekonomije, profesorica zahtijeva da se grafovi znaju, iako je teško, ali ako ih uspijete savladati u srednjoj, bit će vam lakše na Ekonomskom fakultetu, ukoliko odlučite studirati.
Jadranka Katona (Osnove ekonomije) - Odakle da započnem? 'Znanje je moć', njena uzrečica koju ponavlja skoro svaki sat. Kada vas prozove za odgovaranje, nosite joj bilježnicu i vraćate se na mjesto odakle odgovarate. Pita vas po bilježnici, ali želi da odgovorite s razumijevanjem. Ukoliko dobijete pozitivnu ocjenu, to je dobro, međutim ako dobijete 1, ne možete se javiti ispraviti ocjenu sve dok vas ona ponovno ne otvori i pita jeste li učili ili ne, ako jeste, pita vas, ako ne, da vam opet 1.
Krešimir Blaznik (Povijest) - za ovog čovjeka samo jedna riječ - SMIJEH. Koliko nas je taj čovjek znao nasmijati svojim forama o svojim punicama, o samoj školi.. Kada bi se neki dečko znao okrenuti prema curi i kada bi pričao s njom, on bi mu se obratio s: "Nema udvaranja za vrijeme mojega sata", znalo se dogoditi i obrnuto. Što se tiče odgovaranja, pita lagano, uči se iz knjige, ne treba biti s razumijevanjem, samo mu treba govoriti kada postavi pitanje. Ocjena na prvoj godini mi je bila jedva 2, dok je na drugoj bila 5. Smiješno je kako on ne gleda uopće 1 kada zaključuje (barem u mom slučaju nije što dokazuju sljedeće ocjene u 2. razredu: 1,2,2,3,4,5,5). Što se tiče testova, njih je uveo prošle ili pretprošle godine jer sam ga srela nekoliko puta izvan škole. Sve u svemu KRALJINA i lako se može imati visoka ocjena.
Milada Burić (Matematika) - dobra profesorica, zna objasniti dobro gradivo, imala sam klimavu 5, a od prvog dana sam imala osjećaj da me mrzi, ni sama ne znam zašto. Otišla je na porodiljni nakon 1. godine, pa smo dobili prvo jednu zamjenu, pa drugu (Ivanu Ferenčak), koja nam je i ostala te također zna dobro objasniti gradivo, pomaže učenicima stvarno dosta, imala sam 5 i kod nje.
Nenad Travar (Osnove turizma, Vježbenička tvrtka) - što se tiče Osnova turizma, profesor je odličan, voli se zafrkavati, svaki sat je bio zanimljiv. Lako je imati 5.
Igor Čizmadija (Marketing, Računovodstvo) - što se tiče marketinga, imala sam ga i u 3. i u 4. razredu, dobar je, voli zafrkanciju, ali ima svoje granice. Prema vama je onakav kakvi ste vi prema njemu, to je nama govorio kad bi ga netko razljutio. Što se tiče računovodstva, dobar profesor, čim sam njega dobila iz računovodstva, postala sam aktivnija na satu jer je bilo zanimljivo, iz testova sam imala dobre ocjene, što je rezultiralo konačnom zaključnom ocjenom 4. Nisam ga imala u 4. razredu zbog jednog događaja kad je cura imala šalabahter na ispitu i još se ružno prema njemu ponašala. Sam predmet Marketing je pomalo dosadan i očekuje vas puno štrebanja. Anita Galić (Engleski jezik) - profesorica je odlična, voli se zafrkavati, ali ima granice. Uvijek je bilo zabavno na njenim satovima, kada se znala izderavati na nekoga, a pritom se smijala. Međutim, bilo je i trenutaka kada je bila ozbiljna. Odgovarala nikada nisam, dobivala sam 1 uvijek, testove sam imala uvijek pozitivne i imala sam 3 na kraju svakog razreda.
Jadranka Jakopović (Računovodstvo) - najgora moguća profesorica koju možete dobiti iz računovodstva. Nije da imam nešto protiv nje, ali jednostavno mi nije dobra kao profesorica. Sve u svemu, katastrofa. Čuje kad netko šapuće, a kada netko odgovori točno na njeno pitanje, kaže da ponovi jer nije čula.
Ante Kajmak (TZK) - dobar profesor, samo redovito vježbajte i imat ćete čak i 5, ukoliko imate lošije ocjene iz elemenata koje ocjenjuje, sjećam se da je jedan dečko imao 3 iz elemanata, a zaključio mu je 5 jer je uvijek vježbao.
Ajka Kaleb (Bankarstvo i osiguranje) - također dobra profesorica, međutim ona zna ponavljat svaki sat i to ocjeniti, kad pita, ne pita teško, stvarno sve iz bilježnice. Jedini problem je što vi morate zapisivati dok ona priča - isto kao i na faxu.
Katarina Lučić (Poduzetništvo, Tržište kapitala) - predosadna profesorica, može se imati 5 lako, samo uredno pišite zadaću odnosno odgovarajte na pitanja iz udžbenika jer po njima i pita. Testovi su zeznuti, ali lako se prepisuje tako da se može dobiti 5. Napravite si grupu na fb-u ili wapp-u i slikajte međusobno testove i rješavajte - tako smo mi.
Olivera Jurković Majić (Poslovne komunikacije, Etika) - meni je predavala samo Etiku, okej je profesorica, ne pita, nema testove, samo zadaje zadaće koje morate pisati u obliku sastavka. Lagana 5 i iz ovog predmeta. I ako dobijete 1 možete ispraviti sljedeći sat drugom zadaćom, a za kraj vam ni ne gleda tu 1, i daje 5.
Željko Pekas (Geografija) - samo pohvale za ovog čovjeka, iako sam imala loše ocjene, ali to je zbog mog ne učenja. Zna nepravedno ocjenjivati, ali dobar je on. Pita opću kulturu od 2. razreda, tako da pratite vijesti, ne samo facebook.
Vanda Pučar (Informatika) - Bože sačuvaj, svega sam se nagledala, ali ovo je stvarno užas. Žena nas je učila kako upaliti računalo , uz to dijelila je pluseve ako je netko bio aktivan, radio što ga zamoli, a ako netko, npr ne zna kako zatvoriti prozor (slučaj u mom razredu) daje minus ili 1, kako njoj odgovara.
Miroslav Puntar (Statistika + Ispitni koordinator) - profesor je dobar, pita točno iz bilježnice, imajte sve u bilježnici jer uvijek to gleda, iz bilježnice vam daje ocjenu. Testovi lagani, a sadržavaju tablice i grafove, ništa teško, treba sjesti i naučiti kako se što računa. Nakon par zadataka, sve će biti jasno. Što se tiče mature, on je Ispitni koordinator, tako da ukoliko imate ikakvih pitanja u vezi toga, obratite se njemu, uputit će vas.
Ivana Picukarić (Osobna prodaja) - odličnaa profesorica, kod nje sam pisala završni rad, svaki sat joj je zanimljiv, što više sudjelujete, bolje ćete shvatiti gradivo. Nije težak predmet, ali ja recimo nisam nimalo učila doma taj predmet, već sam sve pamtila na satu i tako imala 5 na kraju.
Ilijana Sekulić-Erić (Pravno okruženje poslovanja) - dobra profesorica, bila mi je razrednica zadnju godinu, puna je razumijevnja, jako je smiješna. Sam predmet je dosadan, očekuje vas puno štrebanja.

Možda su neki otišli u mirovinu, a došli novi, ne znam, ali se nadam da sam vam barem malo pomogla oko odabira srednje škole na temelju profesora. Ja je dakako preporučam.
ekonomistica98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 11:47   #192
Imam 58 bodova hocu li upast u 1 ekonomsku?
Best Wisher is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2020., 19:06   #193
Ekonomska škola.

Dali je ekonomska škola dobar izbor?
__________________
I am a bot, and this action was performed automatically. Please contact the moderators of this forum if you have any questions or concerns.
XmoronX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2020., 13:59   #194
Lightbulb Moje iskustvo

Quote:
XmoronX kaže: Pogledaj post
Dali je ekonomska škola dobar izbor?
Eh ovako, zavrsila sam ovu skolu prije 2 godine... Prva ekonomska je ok, nije teska škola, u 4.raz prosla sam s 5, a sjela sam sveukupno valjda 5 puta i ucila... Ova skola dobra je za one koji žele kasnije upisati ekonomiju, pravo i slicne fakseve na koje se lakse upadne. Ako imate ambicije za medicinom, strojarstvom itd.naravno - ne upisujte ovu skolu, u slučaju da vam se nude bolje mogućnosti.
Predmeti koji su tezi(barem meni i većini drugih ljudi)su racunovodstvo i matematika, ali ne brinite jer se i na tome moze prepisivati iako naravno ovisi o tome koju profu dobijete.
Tjelesni sam cesto imala trojke iz izvođenja vjezbi, iako zbog redovitog vježbanja imala sam zakljucno 5, kod prof. Kajmaka(kao sto je vec netko gore napisao).
Kaleb iz bankarstva je meni bila dobra, kod nje ako se "pokažete" kao marljivi ucenici, zapamtit ce vas kao takve i nekad i popustati kod usmenog ispitivanja, u suprotnom ce vas uzeti na pik.
Ugl.vecina profesora pravedno i pošteno ocjenjuje, na testu su pitanja iz udžbenika ili cak neki i daju tocna pitanja koja trebate nauciti; jedini profesor koji mi se jako zamjerio je Pekas iz geo, nepravedno ocjenjuje i ima svoje miljenike.
Vinteuil is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2020., 13:42   #195
Smile I. ekonomska ZG

Upisala bih ovu školu. Odabrala bih ako je moguće prvu smjenu. Možete mi reći nešto o profesorima u toj smjeni i na koje predmete da više obratim pažnju.
grifindor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2020., 12:53   #196
Ne preporučam

Pohadala sam tu školu od 2004-2008. Škola je bila grozna, nemam lijepih riječi za nju. Profesori su bili u svom filmu, rijetko tko je radio svoj posao kako treba.
Prpić čitao novine na satu, vjerujem da je i danas takav. Davao 5 učenicima koji nisu znali padeže.
Katona no commnet. Tko god je imao nju znam o čemu pričam. Njena kćer je išla u V.gimnaziju i pričala nam je da njena kćer nije smjela doći sa manjom ocjenom od 5, da je se treba bojat. Najjače je kad cijeli razred dobije 1 iz testa. A tek njena pitanja na usmenom, pa njene natuknice sa folija. Strašnoo
Jakopović pere kosu svake prijestupne, dva tjedna u istoj odjeći, nedepilirani pazuh Kad je dobre volje pričat će o stvarima koje nemaju veze s knjigovodstvom, kad je nervozna govorit će da su svi nesposobni da ne znaju ništa. Jedan zadatak smo riješavali mjesec dana. A tek njezina imena tvrtki Mačuhica, Tratinčica, Cvijetić Kad opere kosu to je bio dogadaj.
Uglavnom nemaš nikakavu podlogu ni za fakultet ni za posao. Sad vidim da je na popisu jedan za strukovne škole.
Pictures is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2022., 21:01   #197
Question

Vidim da je topic malo bačen u zaborav. Zanima me isplati li se ići u I. ekonomsku u Zagrebu ako poslije mislim na neki malo bolji faks?
gimnazijalac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2022., 21:05   #198
Quote:
gimnazijalac2 kaže: Pogledaj post
Vidim da je topic malo bačen u zaborav. Zanima me isplati li se ići u I. ekonomsku u Zagrebu ako poslije mislim na neki malo bolji faks?
da, da, možeš na medicinu i na fer sigurno sa ekonomskom
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2022., 10:55   #199
Quote:
gimnazijalac2 kaže: Pogledaj post
Vidim da je topic malo bačen u zaborav. Zanima me isplati li se ići u I. ekonomsku u Zagrebu ako poslije mislim na neki malo bolji faks?
Moraš precizirati koji fax te zanima. Dosta ti ovisi o kurikulumu, satnici pojedinih predmeta, negdje ti je to i uvijet da uopće možeš i aplicirati za upis.
-skyfall- is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2022., 11:31   #200
Nula bodova

Kad završiš tu školu, imaš samo praznu svjedodžbu. Ta škola je mozda prije bila kvalitetna 80ih i 90-ih. Zadnjih 20 godina nula bodova. Da sam znala nikad ne bi ušla u tu školu. Da li se možeš upisati na faks s tom školom?? Možeš na ekonomiju s time da ćeš biti medu zadnjima na rangu jer matematika u toj školi je nula. A mat je na prijamnom, pogotovo na ekonomiji teška jer koliko se ljudi bori za upis. Možeš i javnu upravu. To ljudi uglavnom upisuju. Netko i predškolski, ali 90% ekonomiju s time da ćeš se jako na fakultetu namučit s mat jer je u ekonomskoj mat ništa. Učiš gluposti.
Kad čujem da je 1 ekon. kvalitetna
Pictures is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.