Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 22:50   #21
Ne znam na koji način si to povezao sa seksom. Privremena neplodnost može biti posljedica kemoterapije.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 02:26   #22
Quote:
LukAAs111 kaže: Pogledaj post
Dva puta je djevojka gubila trundocu i otkrivena je leukemija, izlijecila se i sad je kao neplodna. ????????
Možda su tome uzrok 2 pobačaja? Ne bi bilo ništa čudno.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 15:48   #23
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Ne znam na koji način si to povezao sa seksom. Privremena neplodnost može biti posljedica kemoterapije.
Najvjerojatnije, iako to ne znači da će ostati neplodna. Znam cure koje su sve to prošle i danas su sretne mamice
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 14.02.2010. at 16:30.
Ivanicapeca is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 16:00   #24
Teško je reći, jer nisi rekao kakvo je imala liječenje, te koliko je vremena prošlo od izliječenja.
Moguće je da je to posljedica kemoterapije ili zračenja, prethodnih pobačaja, a moguće je da naprosto ima problema sa zanošenjem i trudnoćom nevezano uz leukemiju.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 21:51   #25
Decko (12g) je vec nekih tjedan dana u bolnici. Dosao je zbog boli u nozi i temperature. Napravili svakojake pretrage i nisu ustanovili sto mu je.
Sad navodno sumnjaju na leukemiju, a nalaz krvi mu je dobar. Je li to moguce, tj. postoji li takva leukemija?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 22:07   #26
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Decko (12g) je vec nekih tjedan dana u bolnici. Dosao je zbog boli u nozi i temperature. Napravili svakojake pretrage i nisu ustanovili sto mu je.
Sad navodno sumnjaju na leukemiju, a nalaz krvi mu je dobar. Je li to moguce, tj. postoji li takva leukemija?
Očito nešto u krvi ipak ne štima kad tako pretpostavljaju. Mora postojati trag abnormalnog rasta bijelih krvnih stanica. Ako je krvna slika posve uredu, vjerojatnije je da se onda radi o nekom sarkomu, ako se već radi o neoplazmi.
Što su mu od pretraga sve radili?
Što su rekli vezano za bol u nozi?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 26.08.2013. at 22:13.
Ivanicapeca is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 22:17   #27
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Očito nešto u krvi ipak ne štima kad tako pretpostavljaju. Mora postojati trag abnormalnog rasta bijelih krvnih stanica. Ako je krvna slika posve uredu, vjerojatnije je da se onda radi o nekom sarkomu, ako se već radi o neoplazmi.
Što su mu od pretraga sve radili?
Što su rekli vezano za bol u nozi?
Ustvari ne znam bas sto su rekli...ono sto dodje do nas je - kao nista.
Ne znam sto su radili prije, mozda rendgen, ...ali radili su sintigrafiju i punkciju kostane srzi.
Sad je nakon toga dosla sumnja na leukemiju ...do sada nista.
Prebacen je na hematologiju, pa ce traziti dalje.

Moze li biti nesto deseto...bezazleno...ili...
...znam uvijek moze, ali koliko je vjerojatno..uz sve te preglede da nista ne nadju, posalju ga doma, to prodje i ne zna se sto mu je bilo.

Zadnje uređivanje kajpa : 26.08.2013. at 23:01.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 09:25   #28
Ipak leukemija. Radit ce transplataciju kostane srzi.
Kao rana faza, pa ce biti ok. Nadam se da je tako.
No ja nisam bas po prirodi neki optimista, pa ...nekako sumnjam da to ide bas tako jednostavno. Znam da se lijeci, ali pitanje je koliko traje postupak, kada se moze reci da je uspjelo, da je dijete zdravo...moze li ikada?
Kakav je postupak za onog tko daje kostanu...koliko je on van pogona...
Googlat cu malo, ali ako netko (za pocetak) ima koji odgovor ...
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 10:34   #29
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ipak leukemija. Radit ce transplataciju kostane srzi.
Kao rana faza, pa ce biti ok. Nadam se da je tako.
No ja nisam bas po prirodi neki optimista, pa ...nekako sumnjam da to ide bas tako jednostavno. Znam da se lijeci, ali pitanje je koliko traje postupak, kada se moze reci da je uspjelo, da je dijete zdravo...moze li ikada?
Kakav je postupak za onog tko daje kostanu...koliko je on van pogona...
Googlat cu malo, ali ako netko (za pocetak) ima koji odgovor ...
Iskreno,kad je vec moralo biti maligno,bolje da je leukemija nego sarkom i bolje da je uhvaceno na vrijeme.
Da ti ne duljim s detaljima odi na www.krijesnica.hr i kontaktiraj ih za savjete i objasnjenja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 10:40   #30
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Iskreno,kad je vec moralo biti maligno,bolje da je leukemija nego sarkom i bolje da je uhvaceno na vrijeme.
Da ti ne duljim s detaljima odi na www.krijesnica.hr i kontaktiraj ih za savjete i objasnjenja.
Jasno da je bolje da je rana faza...svi se nadamo najboljem, naravno.
Za krijesnice znam cak i poznajem Cipu (Cipeka) ...citam...iako bi bolje bilo da i ne citam. Bez obzira koliko ima i dobrih stvari...izljecenje i tako to, ima i puno onih losih (postoci izljecenja, posljedice...) ...no nema druge nego krenuti u borbu.
Decko ima brata, bilo bi super kad bi odgovarao. Ima i sestru, ali ...s njom je problem, tesko da bi bila donor.
Hvala na odgovorima.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 20:40   #31
Ici ce u drugu bolnicu, po tzv "drugo misljenje" jer kao ipak nije to100%...mali je sada dobro, nista ga ne boli, sve je kao ok. No....vjerojatno ipak nije. Vidjet cemo.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 09:51   #32
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ici ce u drugu bolnicu, po tzv "drugo misljenje" jer kao ipak nije to100%...mali je sada dobro, nista ga ne boli, sve je kao ok. No....vjerojatno ipak nije. Vidjet cemo.
Nazovite Cipeka i tražite ga savjet gdje i kome se najbolje javiti. Zapravo, više je Mitrović za ta pitanja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 00:02   #33
Drugo misljenje - otisao u cetvrtak, rekose nalazi sutra. U petak nista, nije dobro, znat ce se u ponedjeljak. U ponedjeljak...jos se nista ne zna. Tek jucer potvrdili dijagnozu... iako su neki "blasti" bili samo 5 koliko je dozvoljeno, a na prvom pregledu 15. Znaci, brojka je u redu, ali dijagnoza ipak nije.
Na koncu, nakon skoro tjedan dana u jednoj, pa jos skoro tjedan u drugoj nekako je ispalo (teskom mukom) da je dijagnoza potvrdjena i da je leukemija. Akutna, mijelocitna.
Sad je decko opet u bolnici, treba zapoceti lijecenje. Podtip i detalje o dijagnozi ne znam, ali zasigurno mu predstoji borba. Ne preostaje nista nego nadati se najboljem.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 22:50   #34
Nek mi netko napise koju rijec podrske. Ne, nije moje dijete, ali stvarno me to jako pogadja...
Nekako nije dobro...ne znam nalaze, ali opce stanje (koliko znam prosao je prvu turu) nije bas najbolje, slab je i nije mu dobro. Jasno, to je za ocekivati ..ali sad su se pojavile nekakve gljivice na plucima. Koliko je to opasno?
Ne znam nista o tome kako ce dalje, ne pitamo, ne zelimo mami dosadjivati....nije joj lako....
Jako se brinem i tesko mi je...a mogu si misliti (ne i znati) kako je mami i baki koja maloga obozava.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 01:02   #35
Pretpostavljam da je mališa bio na nekakvoj kemo i imunitet mu je sada uništen. Sve je opasno kod narušenog imuniteta pa tako i gljivice. Pretpostavljam da mu sada liječe to sa nekakvim antimikoticima.

Mislim da kod ovakvih stvari nitko ne može reći kako će se nečiji organizam izboriti. Treba biti optimističan, to su mali kikići, brže se oporavljaju nego stariji organizam i ne treba gubiti nadu.

Možda ne bi bilo loše da se roditelji posavjetuju sa doktorima pa da se djetetu nešto daje za dizanje imuniteta od prirodnih dodataka. Dosta ljudi uz kemo paralelno nešto piju baš iz tog razloga jer kemo uništi sve i dobro i loše pa se svakake gamadi krenu lijepiti pa zarade uroinfekcije, gljivice i koješta što inače ne bi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 06:01   #36
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nek mi netko napise koju rijec podrske. Ne, nije moje dijete, ali stvarno me to jako pogadja...
Nekako nije dobro...ne znam nalaze, ali opce stanje (koliko znam prosao je prvu turu) nije bas najbolje, slab je i nije mu dobro. Jasno, to je za ocekivati ..ali sad su se pojavile nekakve gljivice na plucima. Koliko je to opasno?
Ne znam nista o tome kako ce dalje, ne pitamo, ne zelimo mami dosadjivati....nije joj lako....
Jako se brinem i tesko mi je...a mogu si misliti (ne i znati) kako je mami i baki koja maloga obozava.
Moj sin je imao candidu na plucima kad je bio nedonosen u inkubatoru.To je od pada imuniteta,doduse kod mog sina zbog nezrelosti imuniteta nije ni bilo.Kod gljivicaje bitno da se na vrijeme uoci jer je opasno kad ode na mozak. To se dogodilo maloj Nori.Mom sinu su to uspjesno sanirali u dva tri dana. Na zalost to sve ide u paketu s dijagnozom i lijecenjem,sto je u neku ruku i sretna okolnost jer znaju to rjesavati.Nadajmo se da ce ova muka malise na kraju uroditi plodom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 13:59   #37
Hvala.
Ma jasno da su problemi dio dijagnoze...i da nitko ne moze nista u naprijed prognozirati. Znamo da borba tek predstoji i da ce to potrajati ...te da se treba nadati uspjehu. Samo kad danima dolaze djelomicne, a nekako lose vijesti, nije lako.
Sad je pauza, pa onda krece drugi ciklus. Navodno ih treba dobiti 6 pa onda valjda transplatacija. Je li to neka uobicajena procedura ili to ide drugacije od slucaja do slucaja?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 14:35   #38
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Hvala.
Ma jasno da su problemi dio dijagnoze...i da nitko ne moze nista u naprijed prognozirati. Znamo da borba tek predstoji i da ce to potrajati ...te da se treba nadati uspjehu. Samo kad danima dolaze djelomicne, a nekako lose vijesti, nije lako.
Sad je pauza, pa onda krece drugi ciklus. Navodno ih treba dobiti 6 pa onda valjda transplatacija. Je li to neka uobicajena procedura ili to ide drugacije od slucaja do slucaja?
Postoji protokol, no on se ipak po potrebi prilagođava od sučaja do slučaja. Dakle, cilj je da se unište stanice raka, tijelu daju imunosupresori kako bi osigurali da tijelo ne odbije transplantat, a transplatirane stanice bi onda trebale nastaviti normalnu diobu bez malignih zastranjenja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:22   #39
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Nek mi netko napise koju rijec podrske. Ne, nije moje dijete, ali stvarno me to jako pogadja...
Nekako nije dobro...ne znam nalaze, ali opce stanje (koliko znam prosao je prvu turu) nije bas najbolje, slab je i nije mu dobro. Jasno, to je za ocekivati ..ali sad su se pojavile nekakve gljivice na plucima. Koliko je to opasno?
Ne znam nista o tome kako ce dalje, ne pitamo, ne zelimo mami dosadjivati....nije joj lako....
Jako se brinem i tesko mi je...a mogu si misliti (ne i znati) kako je mami i baki koja maloga obozava.
Znam za neke slučajeve dece i odraslih koji su mi bliski, a imali su neki drugi oblik raka i morali su hitno biti operisani, operacija je bila teška, posle otprilike godinu dana se bolest vratila i morali su opet pod nož, i ima već nekoliko godina i dobro su, izvukli su se, verujem da će se i taj dečak o kom pišeš izvući, njemu je sada teško i ljudima oko njega, ali to neznači da za njega nema spasa, znam da ih ima puno koji se nisu izvukli, ali su ti slučajevi uglavnom kad se kasno otkrije bolest. U jedno morate biti sigurni lekari će se maksimalno potruditi da ga spasu.
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:27   #40
Zašto ova tema nije jedna od glavnih?
Ima toliko ljudi koji boluju od leukemije, a o tome se ćuti.
Moja komšinica isto ima leukemiju već nekoliko godina.
Mene zanima ko sve može biti donor i kako se odvija testiranje.
Ako trasplatecija srži bude uspešna, da li treba izlečena osoba da promeni način života ili ishranu.
Šta ako se radi o detetu u razvoju....
Iskra94 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.