Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2008., 15:49   #21
Da li netko zna, s obzirom na zonu ispred Velesajma, kako funkcionira naplata kad je neki sajam koji organizira Velesajam. Da li je i dalje zona ili se parking posebno naplačuje?
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:45   #22
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
zagrebparking je u gradskom vlasništvu, financira se dakle i iz gradskog proračuna, dakle iz onoga što nam uzimaju kroz prirez i samim tim nebi smjeli naplaćivati svoju uslugu po tržišnim uvjetima.. isto kao što ni zet ne naplaćuje kartu po tržišnim uvjetima!
Grad subvencionira ZET jer je povoljniji JGP stvar socijalne politike grada. Parking u centru nema veze sa socijalnom politikom niti je poskupljenje istoga udar na najsiromašnije slojeve društva koji trebaju pomoć grada u vidu subvencije.

U uvjetima kad je težnja grada (prenesena na Zagrebparking) smanjiti opterećenje osobnih vozila na Centar, a sredstvo kojime pokušavaju to izvesti je poskupljenje parkinga (ne, to nije najbolji način), svakako stoji činjenica da tržište diktira cijenu. Jer, dok god potražnja za parkingom premašuje ponudu, ZP ima opravdanje za daljnja poskupljenja, a u tome će grad stati iza njih jer je njihov osnovni cilj, barem deklarativno - maknuti automobile iz centra.

Quote:
solar kaže: Pogledaj post
i to kaj neko ima monopol upravo znači da mu cijena nije diktirana tržištem.. to je i poanta monopola.

osnove ekonomije.
Kao što vidiš, "osnove" nemaju nužno odgovor na sve probleme. Da je tako, nikaj osim osnova ne bi ni bilo potrebno
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 10:46   #23
Quote:
flora_sk kaže: Pogledaj post
Sto je jasno?
Da ne kužiš.
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:13   #24
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Kao što vidiš, "osnove" nemaju nužno odgovor na sve probleme. Da je tako, nikaj osim osnova ne bi ni bilo potrebno
da znaš više od osnova znao što sve određuje cijenu na tržištu i da to svakako nije samo i jedino potražnja
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:16   #25
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
U uvjetima kad je težnja grada (prenesena na Zagrebparking) smanjiti opterećenje osobnih vozila na Centar, a sredstvo kojime pokušavaju to izvesti je poskupljenje parkinga..
ne znam kako se tu npr. uklapa naplata polupraznog parkinga ispred velesajma ili na još nekoliko takvih nebuloznih mjesta i to svaki dan od 7:00 do 22:00.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:17   #26
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Grad subvencionira ZET jer je povoljniji JGP stvar socijalne politike grada. Parking u centru nema veze sa socijalnom politikom niti je poskupljenje istoga udar na najsiromašnije slojeve društva koji trebaju pomoć grada u vidu subvencije.
grad subvencionira zet iz naše love a isto tako u tu blagajnu zagrabi i zagrebparking..
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 11:21   #27
Doooobro... Pa?
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:44   #28
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Doooobro... Pa?
never mind
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 21:32   #29
Ja sam na sudu dobio parnicu protiv Zg.parkinga,ali mi u Zg,parkingu nisu htjeli vratiti 400kn sa obrazloženjem da oni to nerade i da sam ja platio uslugu prevoza krivo parkiranog vozila.To kaj je sud procjenio na temelju snimke od strane Zg,parkinga da nisam bio krivo parkiran ne vrijedi za holding.Po toj logici Zg.parking može bilo kome sa bilo kojeg mjesta odvest auti i ako ga hočete nazad morate platiti 400kn.Meni to sliči na pljačku....
bayker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 08:56   #30
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Da ne kužiš.
Al sto tocno ne kuzim, to mi nije jasno...
flora_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 08:58   #31
Quote:
solar kaže: Pogledaj post
ne znam kako se tu npr. uklapa naplata polupraznog parkinga ispred velesajma ili na još nekoliko takvih nebuloznih mjesta i to svaki dan od 7:00 do 22:00.
To je i moje pitanje. Kod brodarskog instituta postoji cijeli jedan parking koji stoji prazan (tri auta doslovce dnevno) i gdje je tu sad potraznja veca od ponude? Kad se nije naplacivao naravno da je bio pun...
flora_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 13:55   #32
najveca mafija na cijelom svijetu bandic i njegov holding + cisti sukob interesa..Mafija prokleta trebali bi se svi ujedinit i protjerat ih iz grada ..Ja nemam nista protiv da je skup parking u centru da se mene pita ja bi zabranio uopce autima u centar ALi mene zanima sljedece ...
1.Gdje ta lova ide od zagreb parkinga i kome ?? to bi trebala biti gradska para koja se koristi za javna dobra?? ako ne onda je holding sukob interesa !!
2.Zasto su poceli naplacivati parking kod ekonomskog faksa i na zvijezdi tj prosirili su zone ?? wtf ko je grAdjane to pito pa nije mafijaski holding vlasnik zagreba!! .
3.Zasto ne srede cestu u mojoj ulici koja je razjebana vec 10 godian ??
4.Zasto ima rupa i sugavih kolnika po cijelom centru ?? ko ce meni nadoknadit stetu mojih izj.. amortizera ?? ..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:49   #33
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
najveca mafija na cijelom svijetu bandic i njegov holding + cisti sukob interesa..Mafija prokleta trebali bi se svi ujedinit i protjerat ih iz grada ..Ja nemam nista protiv da je skup parking u centru da se mene pita ja bi zabranio uopce autima u centar ALi mene zanima sljedece ...
1.Gdje ta lova ide od zagreb parkinga i kome ?? to bi trebala biti gradska para koja se koristi za javna dobra?? ako ne onda je holding sukob interesa !!
2.Zasto su poceli naplacivati parking kod ekonomskog faksa i na zvijezdi tj prosirili su zone ?? wtf ko je grAdjane to pito pa nije mafijaski holding vlasnik zagreba!! .
3.Zasto ne srede cestu u mojoj ulici koja je razjebana vec 10 godian ??
4.Zasto ima rupa i sugavih kolnika po cijelom centru ?? ko ce meni nadoknadit stetu mojih izj.. amortizera ?? ..
Jej slazem se s tobom i ko je odlucio prosirenje zona u Novom Zagrebu.
flora_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 14:52   #34
Quote:
flora_sk kaže: Pogledaj post
Jej slazem se s tobom i ko je odlucio prosirenje zona u Novom Zagrebu.

pa bandić, kralj zagreba

kud on okom, tud podanici skokom!
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 21:53   #35
Plaćanje parkinga je još imalo smisla prije nego što su počeli širiti zone. Problem je u tome što je potražnja na dijelu gdje su proširili bila dosta manja od ponude, a sada je praktički nula: parkiranih automobila na mjestima gdje se parkiranje plaća gotovo da i nema zato što se svi parkiraju po kojekakvim jarugama. Za razliku od Bandića, ima i ljudi kojima 16 kuna nije novac koji bi dali nekom prosjaku na ulici, a alternativa, javni prijevoz, je samo način da se građanin degradira. Bandiću očito smeta što neki ljudi imaju luksuz automobila, te želi da se svi kao u dobrom starom Sovjetskom Savezu vozimo tramvajem, busom i biciklom, od čega nijedan nije brz, udoban, lijep niti efikasan koliko bi se očekivalo za zemlju kandidata za EU.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 09:52   #36
Quote:
ima i ljudi kojima 16 kuna nije novac koji bi dali nekom prosjaku na ulici, a alternativa, javni prijevoz, je samo način da se građanin degradira.
ponovno tocno. medjutim, nisam protivnik visokih cijena parkinga u centru (i jos visih nego sad, jer je i dalje tesko naci parking), a kada bi se uvela naplata ulaska autom u centar, eko-taksa, svesrdno bih podrzao tu ideju!
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:25   #37
da li netko zna sta je s onim velikim parkingom iza nsb-a? postavili su tamo rampe koje su jos uvijek dignute i valjda se moze parkirat. pitala sam striceka i nsbu da sta je s time i da li ce se ubuduce korisnici nsba tamo mocu besplatno parkirat i lijepo mi je rekao da nema pojma o tome . da li netko zna nesto vise o tome mozda?
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:01   #38
a teško pogoditi.. u zagrebu se više nitko neće besplatno parkirati osim na vlastitim parkirnim mjestima!
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 01:45   #39
Quote:
Default_user kaže: Pogledaj post
nisam protivnik visokih cijena parkinga u centru (i jos visih nego sad, jer je i dalje tesko naci parking), a kada bi se uvela naplata ulaska autom u centar, eko-taksa, svesrdno bih podrzao tu ideju!
Slazem se, uz uvjet da se prethodno ili paralelno s tim provedu neke druge mjere (besplatna ili jeftina parkirališta u blizini okretišta tramvaja, brži javni prijevoz, bolja infrastruktura za bicikle...), pogotovo ako te mjere ne bi dale zadovoljavajuce rezultate, tj. smanjenje pritiska automobila na centar.
bestraga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 10:47   #40
što ovim u zg parkingu ne padne na pamet, da u centru van garaža ne računaju 20kn/sat, a u garaži 4kn/sat... pa da vidiš kako će ekipa ići u garaže...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.