Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2004., 20:48   #41
Quote:
vatrogasac kaže:
Jebate to se zove pamćenje ! Sigurno se sjećeš i vojne zakletve ?
Ne, to nije trebalo naučiti napamet neki nebi ni mogli to se samo ponavljalo.
Znam samo da je završavala sa:
Ne žaleći da u toj borbi dam i svoj život

A mi smo masovno govorili Ne želeći da u toj borbi
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 20:56   #42
Quote:
MaSanYa kaže:
...bum ko svi pristojni predškolci lepo slušala starije, kak se spominjaju
čuj ovo gore ne znam pročitati
mi smo samo ozbiljniji i jako nam fale oni koji se bliže toj fazi
u prijevodu: brzo sim!
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:03   #43
ahil,vrabec te skelil,kaj se jos toga recitiranja secas?onda pa nisi tak star!ja se secam primanja f pionire ali nikakvih recitaljki ne pamtim.
leo-ti si pa fest stari onda???pa daj nas jaslice malo nauci kak je negdar bilo,onak iz prve ruke...kaj si ti jos bil kastler&oehler musterija?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:04   #44
Velesajam je nekaj fest moderno
makar se već znucal, prokišnjava a bome se tu i tam nekaj i zruši
sećam se kad smo išli gledati onaj Apollo kaj je sletil na mesec
niš posebno, zgledal mi je ko malo veća konzerva

poazi sad
u proljeće života moga išlo se sa starcima u pivovaru, kazališta i Varijete
seća se još ko od vas Vikija Glovackog?
prvog pljeska, Tončija Kljakovića, natapirane Gabike i Marka Novosela?
najbolje su mi bile one puce koje su prolazile pozornicom sa brojevima
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:07   #45
samo za vojnike

moj šogor je služil vojsku 3 leta i to s drvenim koferom

samo za lea

si ti čul da je star samo vrak vez krsnog lista?
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:10   #46
ja se secam natapirane gabice!to je jos bilo onda kad je scrbava tereza kesovija stanovala ko cimerica kod bake od moje naj prijatelice f rendicevoj.a cuj,kaj nije viki imal morti brata tonija glowatskog???tam f maksimiskoj?tam f toj kuci je pak druga iz skole stanovala...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:13   #47
Tko je govorio o starosti. Riječ je bila o izvježbanoj osobini „dužeg pamćenja“.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:19   #48
znate vi lepo kaj?
tu se samo tak bezveze blebece,onak ni vrit ni mimo,kak bi bilo da mi lepo pocnemo sa nostalgicnim pricicama iz zabregacke proslosti..pa da zgleda kaj da citas kakvu milcecovu knjigu?!ajde leo,pocni opet ti..vi sa zvezbanim pamcenjem pocnite prosim lepo..a mi iz jaslica bumo se onda nadovezali...al nikoga ni ne vidim tu osim nas 4...pa kaj nema zabrekcancih???
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:21   #49
Quote:
leo4 kaže:
Tko je govorio o starosti. Riječ je bila o izvježbanoj osobini „dužeg pamćenja“.
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:25   #50
Pa čuj Afrodit, ak bum ja poćel ti se sigurno nebuš mogla na to nadovezati. Evo. Moj prvi posjet velesajmu je bi na staroj lokaciji u Savskoj. Bil sam mali kikač ali se ipak sjećam paviljona u današnjem SC-u (onaj okrugli). Da te sad vidim !
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:31   #51
ma nisam misla nadovezati se na isti naslof...nego ti pisi svoje ja bum svoje,pa da imamo ko knjigu o zagrebu...kaj me kuzis sad?onak svaki naslof,jedna pricica!pa nisam ja kriva kaj me nisu napravili prije...al bar sam s pedigreom..takvi su danas retki!
daj i onda dalje...moj tata mi je prical kad se otvoril velesajam da su se on i njegovi f nedelu fest zbigecali i da su isli gledati kineze na velesajam..to je kakti bilo nekaj specijalnoga ,kinezi...zuti s kosim ocima...to se trebalo videti,ne!?
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 21:34   #52
a ko zna kak se negdar zval hotel esplanade?ajde oldici da vas cujem!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 10:38   #53
Evo jedan štiklec

Kapelica na uglu Nove Vesi i Mikloušićeve nazvana je po onom razbojniku koji je razapet zajedno s Isusom.

Pri završetku gradnje stanovnici su se pobunili kaj im se kapelica zove po razbojniku a ima toliko svetaca koji su zaslužili tu čast.

Gradski kanonik je odgovorio.

Pa jedino smo za njega sigurni da je u raju. Isus mu je sam rekao-još danas češ biti samnom u raju. Svi ostali sveci hmm nemamo dokaza...

Sory kaj se nemrem sjetiti kak se zove taj razbojnik.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 11:04   #54
Eh, sad...jel mislis na onu kapelicu gore kod Degenove, ili onu u parkicu u Miklousicevoj?

Moram priznati da nisam to cuo (a i ne znam kome je posvecena )
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 11:43   #55
E sad... nisam ziher. Mislio sam da je riječ o onoj gornjoj ali sad kad si me posjetio da postoji još jedna više nisam siguran.

Ali štiklec je istinit i po toj kapelici je Zagreb jedinstven jer je jedina na svijetu posvećena dotičnom razbojniku.

Ma gornja je 99%
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 12:03   #56
hm, na netu nema toga

ak je fakat jedina, skoro bih prije reko da je ona u parkicu

treba to istrazit
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 20:22   #57
Quote:
AFRODITA69 kaže:
a ko zna kak se negdar zval hotel esplanade?ajde oldici da vas cujem!
čuj ti puca, ne znam dal znaš al mi smo ti odavno završili pučku školu pa nam je čisto dost ispitivanja

no, dala si mi misliti jer se ja zbiljam nemam pojma o nekakvom drugom imenu za esplić

ak ti se da polukni na ovo:
http://www.geografija.hr/novosti.asp...&id_stranice=0
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 20:27   #58
danas me je jako razveselila vijest da buju angažirali pilote-penziće za gašenje ljetnih požara

al me u celoj toj priči nekaj muči:

dal su zbiljam naši penzići-letači u takvoj top-formi ili to opće ni nije neki naporan posao
a bome ni ogromna lova od dvestoinekaj kuna na dan ni za hitit...
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 20:53   #59
Kaj se tiče pilota „penzića“ to ti je kao da penzioniranom Šumiju daš voziti fićeka. Vojni piloti s mlaznih aviona kad sjednu za palicu kanadera imaju osjećaj ko da su u traktoru. Čital sam da treba dosta treninga za uhvatit grif kod uzimanja vode. Dečki su to sve, na našu svekoliku radost, savladali. Obzirom da se nakon ovih kiša nemre niš zapaliti (a prognostičari kažu da bu i ljeto ovakvo) ova četiri kanadera s duplim posadama bu ok.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 21:12   #60
sam si procitala,al nis ne veli o prvom imenu esplanade...pa dobro da vam ja onda velim-kakti oldtajmerima koji sve znaju o zabregu!
da vam jedna smrklifka da odgovor:zval se RAVAN
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.