Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2009., 23:33   #61
Ja sam radio nadstrešnicu 5*6metara.
Stavljao sam grede svakih 80cm(po dvije grede 6*12 cm),nadstrešnicu sam podaskao,stavio parnu branu,poletvao i stavio crijep.
Nadstrešnica ima šest stupova u dva reda da se grede zbog dužine ne bi savijale.
Drvo sam kupovao u pilani (Marija Bistrica) i to daske za 1200kn m3 i grede za 1500kn za m3,sa time da grede pile po mojim dimenzijama.
Prijevoz sam organizirao ja.
Evo par slikica.
http://img222.imageshack.us/img222/8961/dscf3513k.jpg
http://img91.imageshack.us/img91/1423/dscf3490.jpg
http://img91.imageshack.us/img91/3552/dscf3519.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/5025/dsc00724v.jpg
duplić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 09:38   #62
nadstrešnica 3x1.5m

Pozdrav svim kućnim majstorima )

....trebao bih napravit nadstrešnicu ispred ulaznih vrata u kući pa bi mi dobro došlo par savjeta. dosta sam googlao al nema do foruma.

....treba mi jednostavna konstrukcija i gore bi stavio ploče od lexana ili nešto sl. sad me interesira kako napravit kostur i koliki moraju bit nosači da nebi palo to sve ( kad padne snijeg pa se nakupi gore toga ), mislim da će Ravnalo razumijet o čem pričam

....dimenzije : š 300cm ; d 170cm ; pad ? ( mislio sam ne više od 45 stupnjeva )
__________________
Kada sam bio mali, majka mi je je dala 20 dinara i poslala me u ducan. Donio sam dva kruha, dvije litre mlijeka, paketic bombona, cokoladu, deset jaja, 3marga, 1 litru ruma i jos mi je ostalo za ringispil! Danas to nije moguce, zbog onih...glupih nadzornih kamera ! ! !
Lord_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:54   #63
Quote:
Lord_zg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim kućnim majstorima )

....trebao bih napravit nadstrešnicu ispred ulaznih vrata u kući pa bi mi dobro došlo par savjeta. dosta sam googlao al nema do foruma.

....treba mi jednostavna konstrukcija i gore bi stavio ploče od lexana ili nešto sl. sad me interesira kako napravit kostur i koliki moraju bit nosači da nebi palo to sve ( kad padne snijeg pa se nakupi gore toga ), mislim da će Ravnalo razumijet o čem pričam

....dimenzije : š 300cm ; d 170cm ; pad ? ( mislio sam ne više od 45 stupnjeva )
Ja sam radio ulazne stepenice i krović nad njima sličnih dimenzija (1.2m x 3.2m) pa ti mogu poslati par slika konstrukcije, samo mi se javi na pm ako hoćeš. Mogu ti i izmjeriti nešto ako bude trebalo.
__________________
... i ja nešto gradim!
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 13:47   #64
Nadstrešnice

Ako ima koja dobra duša da pogleda malo što sam uspio nekako nacrtati u autocadu. (a za one koji nemaju atocad ali imaju dobre ideje mogu pogledati sliku).

Mjerilo je više manje pogođeno, znači, zanima me kako bih mogao izvesti nadstrešnicu, s tim da mi ovaj kosi dio krova smeta za nešto jednostavno...

http://www.2shared.com/file/8643980/...f4/terasa.html

Roštilja, koji je nacrtan, još nema ali planiram da bih ga tu stavio...

Nadstrešnica bi bila što jednostavnija, drvene grede + crijep, prema "van" do ruba terase i visine bočnog zida. Desno na slici, gdje se krov spušta, ne bih pratio krov jer bih zaklonio pogled+svjetlo.

Svaka ideja je dobro došla, može tu, može u inbox.. samo dajte
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 09:43   #65
Skidanje dokumenta vrši se na gornjem linku na dnu stranice:

Save file to your PC: click here
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer

Zadnje uređivanje readycool : 25.10.2009. at 09:48.
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 10:25   #66
ne mogu skinut, izbacuje mi neku blesavu stranicu
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 19:24   #67
hm... meni radi, ali evo sad i tu:

http://uploading.com/files/f23a22fd/terasa.zip/

A evo i samo slika:

__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 21:22   #68
Quote:
readycool kaže: Pogledaj post
Nadstrešnica bi bila što jednostavnija, drvene grede + crijep, prema "van" do ruba terase i visine bočnog zida. Desno na slici, gdje se krov spušta, ne bih pratio krov jer bih zaklonio pogled+svjetlo.

Svaka ideja je dobro došla, može tu, može u inbox.. samo dajte

osim 2 grede na jednom mjestu , ne vidim nigdje drugdje oslonac
tribalo bi još na početak i kraj krova staviti ležaj
te dvije grede iz zida, one su postojeće?
di je sjever tu?
zašto ne oblikuješ taj lijevi zid nešto pravilnije, ovako i je malo neskladan
krova na kući ima istu kosinu? na toj fasadi isto pada lijevo-desno? tj. taj zid kuće je zabatni zid, iznad terase nije žlijeb, nego sljeme?
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:10   #69
Evo slika s prednje strane, bolje će se vidit:

http://img229.imageshack.us/img229/8325/pa180148.jpg

Lijevi zid je zajednički... Možda bi ga se i dalo prepravljat, ali nema veze što će bit rupa. Može i prijedlog kako izvesti konstrukciju s lijeve strane. Ono što me vuše muči je kako izvest ovaj desni dio jer krov počne padati prije kraja terase: ako pratim krov zaklonim sve... a ako izvedem ravno - onda strši.
(slika u sljedećm postu)
Sjever je u smjeru vrata -> satelitska antena. Zapad je u smjeru vrata -> vanjski kut terase.
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer

Zadnje uređivanje readycool : 26.10.2009. at 08:19.
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:19   #70
Nacrtao sam to i u autocadu, ali nisam bašđ zadovoljan izvedbom pa zato trebam neki bolji savjet. Thx.

http://uploading.com/files/624db559/terasa2.dwg/

__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 10:09   #71
*Bump*
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 12:04   #72
Quote:
readycool kaže: Pogledaj post
*Bump*
zato ne napravis nadstresnicu paralelno sa krovom?...osnosno..samo nastavis krov?

jer ovo je totalno nagrdjivanje fasade kuce...
blento123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 21:45   #73
Jer krov prelazi i završava ispod razine terase. Znači, morao bih
- zakloniti kompletan izgled prema jugo-zapadu
- ako ga stavim na neku visinu, onda ne bi prekrivao cijelu terasu
- to mogu napraviti samo na svojoj polovici, znači novi komad krova koji bi išao iznad terase, ne bi se jednako spuštao po drugoj strani pa mislim da bi to bilo još gore rješenje od ovog.

Ne mislim da je ovo dobro, zato i trebam bolju ideju

Nacrtati ću i ovu ideju (svaka je dobro došla) pa uploadam.

Thx
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:18   #74
Evo slika (ako sam pogodio ideju):



http://img137.imageshack.us/img137/3866/terasa2.jpg
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 23:12   #75
cek..
jel tebi taj dio krova vec produžen ili ga crtas tako da bi ga produžio?

jesi razmišao o postavu nekog staklenog krova..ili od pleksiglasa i sl...

tako bi imao nadstresnicu da ti kisa ne pada....a opet ne bi se toliko vidjelo i nagrđivalo izgled objekta?
blento123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 09:10   #76
U 6. postu je fotografija objekta - postojeće stanje.
Da se dobije bolji uvid.
Ovo sad crtam sve varijacije na temu.

Pa sam napravio varijaciju na temu s praćenjem krova dok se ne dosegne visina bočnog zida, i onda ravno.



No tu je problem, vjerujem, što bi onda kiša ulazila u ovaj raspor između tog novog dijela krova i vrata. Tj. bila bi rupa koja bi se riješila da se nadstrešnica podvuče pod krov, ali onda dobijemo (u biti) prvotnu ideju (s razlikom što je tu ravno, a tamo blago ukošen).

Za plexiglas (ili staklo) nisam razmišljao, no mogao bih i to izvesti. Mislio sam da bi se stavljanje istog crijepa kao na krovu bolje uklopilo u cijelu sliku. Možda griješim.

Druga stvar koja me brine oko plexiglasa je što bi vječno po njemu bilo lišća, prašine, rosulje i sličnog. Imam krovne prozore pa znam kako izgledaju.
Dobra stvar je što bi u dnevnoj sobi ostalo jednako svjetla kao i do sada, dok bi se crijepom ipak soba malo zamračila. Samo je pitanje koliko.

Razmišljao sam i o tendi, kao ipsred kafića.... Ali s njom imam sljedeću dilemu: dobra stvar je što bi se koristila po potrebi. Zimi je smotam skroz. No ljeti bi se razvukla, ali ne bi pokrila ovaj zapadni dio terase (vanjski kut), a popodne i predvečer kad bi je koristili praktički, tu jedino i udara sunce, pa ona pri tome ne bi pomogla.

Druga stvar zbog kojeg bih ipak radio čvrstu konstrukciju je što se ipak onda može i zimi nešto držati vani. Ne samo zimi već i tijekom cijele godine, ujutro padne rosa i ne mogu ništa staviti vani. Ne bih je pretvorio u skladište, to ne, ali ovako je skroz neupotrebljiva. Dok bi je čvrstom konstrukcijom bar nešto iskoristio.

Ne znam zvuči li to logično ili se varam...

P.S.1: Nadam se da prvotna slika ne izgleda ružno zbog zelene grede i crvenog crijepa. To sam namjerno stavio u tim bojama da se ističe. I ovu posljednju sliku mogao sam nacrtati kao prvu (ili prvu kao posljednju), tako da se ne osvrćete na boje. Sigurno ne bi bila kričavo zelena greda

P.S.2: U 7. postu nadstrešnica strši preko krova. Ne bih to tako napravio. Ostavio sam to "uho" vani da se vidi kako izgleda ako nadstrešnica ide ravno, u komadu. Trebam zapravo ideju na koji način to uho smotati da tako ne strši i da prati liniju krova. Nadam se da je sad jasnije
__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer

Zadnje uređivanje readycool : 07.11.2009. at 09:21.
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 10:25   #77
a gle..ja bih radije isao na neku laganu konstrukciju ..po mogucnosti prozirnu ...bas sto govoris....SVJETLO... ...tek kad ga nemas oda vidis da je to sranje....(bar je to moj sastav)

Druga stvar je...masivniju konstrukciju bi oslanjao djelomicno na zid kuce...a djelomicno na balkom....jel znas ti koliko armature i kakav je beton u balkonu?...Ne kazem da bi bilo ista...no...svasta se dogadja...

Plus toga ...ako imas gotovu fasadu...morati ces nju otvarati i to krpati..pa em sto ce biti ruzno mogle bi se pojaviti i dodatne komplikacije....

Kako got napravio...kuca ti nece izledati lijepo...


Vidio sam rjesenje gdje se stavi lagana celicna konstrukcija tipa L ..sa naravno povezanom diagonalom......Ako budem isao u bjelovar danas..poslikam ti to pa ti pokazem.......

zurim se..javim se poslije...
blento123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 20:17   #78
Evo sam nacrtao nešto s laganijom konstrukcijom (bar sam pokušao, ne znam kako je ispalo )

Probao sam nacrati polukružno, tako da krov tangentira nadstrešnicu, a opet da ona ne bude prenisko.

Što kaže porota

__________________
Just because I don't care doesn't mean I don't understand.
Simpson, Homer
readycool is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 20:54   #79
Quote:
readycool kaže: Pogledaj post
Evo sam nacrtao nešto s laganijom konstrukcijom (bar sam pokušao, ne znam kako je ispalo )

Probao sam nacrati polukružno, tako da krov tangentira nadstrešnicu, a opet da ona ne bude prenisko.

Što kaže porota

Nisam stručnjak ali meni ovo izgleda najbolje do sada

ovo bi bilo od nečeg prozirnog izvedeno? pleksiglas il slično?
G_abrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 21:01   #80
najbolje je al je i dalje pregadno......probaj neki krović na 2 vode da prati nagib krova kuće
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.